Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak často mít koťata?

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra+Baltazar



Založen: 31.01.2005
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

Předmět: Jak často mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2005 8:14:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prohlížela jsem si koťátka na stránkách jedné chovatelské stanice a docela mě udivilo jak rychle po sobě mají jejich kočičky nové vrhy.
Jedna z kočiček se narodila v květnu 2003 a její vrhy jsou: srpen 2004/3 koťata a druhý v prosinci 2004/5 koťat. Tak stejně i druhá kočka, narozená 10/2001 má vrhy: 3/2004-2 koťata, 6/2004-5 koťat a 10/2004-6 koťat... Já chovatelskou stanici nemám, ale myslím si, že to pro kočičky musí být hodně namáhavé. Je to v pořádku nebo ne?
Děkuji za názory a přeji krásný den Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2005 8:39:50
Odpovědět s citátem

No já s chovatelstvím také zkušenosti nemám, ale podle toho co jsem četla, je ideální mít koťata maximálně 2x do roka. Má-li je kočička vícekrát, koťata jsou náchylná k nemocem apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: Jak často mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2005 9:47:24
Odpovědět s citátem

Petra+Baltazar napsal:
Dobrý den,
prohlížela jsem si koťátka na stránkách jedné chovatelské stanice a docela mě udivilo jak rychle po sobě mají jejich kočičky nové vrhy.
Jedna z kočiček se narodila v květnu 2003 a její vrhy jsou: srpen 2004/3 koťata a druhý v prosinci 2004/5 koťat. Tak stejně i druhá kočka, narozená 10/2001 má vrhy: 3/2004-2 koťata, 6/2004-5 koťat a 10/2004-6 koťat... Já chovatelskou stanici nemám, ale myslím si, že to pro kočičky musí být hodně namáhavé. Je to v pořádku nebo ne?
Děkuji za názory a přeji krásný den Smile


Sice nejsem chovatelka, ale co jsem četla, tak chovatelský řád povoluje mít 3 vrhy během dvou let. Takže záleží na svědomí a "druhu" chovatele, kolik vrhů kočce "povolí", ale papíry bude jen a pouze na ty 3 vrhy, ty ostatní jsou proti pravidlům a porušení by mělo být trestáno.
Jinak - také jsem narazila na webu, že např. během jednoho roku "vyčerpá" kočka svůj vrhový příděl a další rok koťata nemá.
April
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Jak často mít koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2005 13:32:46
Odpovědět s citátem

Já jsem chovatelka a tak vám problematiku trochu objasním. Podle chovatelského řádu jsou od jedné kočky povolené tři vrhy za dva roky (do roku 2000 to byly dva vrhy každý rok). Když kočka porodí koťata tak se první říje dostaví většinou už po šesti týdnech a pokud se říje opakuje a je silná tak je ze zdravotních důvodů lepší kočku nechat nakrýt než jí nechat delší dobu vyčerpávat říjemi. Já to většinou řeším tak, že nechám kočce třeba dva vrhy poměrně rychle za sebou (v rozmezí 5-6 měsíců) a potom delší přestávku (10-16 měsíců), záleží hlavně na tom kdy se dostaví říje a jak často se opakují. Jedna z mých koček má velmi málo říjí, takže má koťata jen jednou za 1a1/2 roku a nechávám jí nakrýt prakticky při každé její říji. Jiná kočka měla dva vrhy 6 měsíců po sobě a potom měla jednu říji která byla velice brzy po porodu a tak jsem jí nakrýt nenechala a ona si potom sama dala roční pauzu, kdy říji neměla. Technicky může hodně plodná kočka stihnout i tři vrhy za rok, ale to je spíš vyjímka a určitě by to pro ni bylo příliš vyčerpávající. U mladých koček jsou říje častější a tak většinou mívají mladé kočky koťata častěji, později říje slábnou a intervaly se prodlužují a také počet koťat ve vrhu bývá u starších koček menší.
V každém případě by se chovatel měl řídit chovatelským řádem a odchovávat pouze koťata s PP, pokud někdo prodává i koťata bez PP tak nemůžete mít jistotu jestli nejsou právě z těch nadbytečných vrhů a jestli nejsou kočky vyčerpávány častými porody a takovému chovateli se raději vyhněte. Dokonce vím o případu kdy byla z tohoto důvodu chovateli zakázaná činnost.
Odpovědět 
CRASH, CZ



Založen: 02.11.2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 18:08:06
Odpovědět s citátem

Souhlasím naprosto s pí. Alenou. Má ve všem pravdu. Já také chovám koťátka a chovatelský řád by měl být pro chovatele jako bible. Slušný chovatel by se měl chovatelského řádu držet.

Ještě bych dodal, že pokud je kočička v dobré kondici, tak opravdu dokáže mít více vrhů zasebou a nezanechá to na ni žádných známek, ale také se musí přihlížet na kvalitu koťátek. Koťátka z takto provozovaných chovů bývají velmi slabá koťátka.
_________________
CRASH, CZ
Chovatelská stanice britských koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (18x)
7
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)
9
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top