Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě nejí poraďte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fiv



Založen: 21.03.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Kotě nejí poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 14:45:41
Odpovědět s citátem

Ahojte všichni přeji Vám všem krásné oslavy příchodu nového roku a samotný ten ať máte radostný, šťastný a prožitý ve zdraví a hojnosti. Máme takový problém s koťátkem (5 měsíců) zničehonic nám přestalo jíst. Nechce vůbec nic, jenom si čuchne k misce, nic si nevezme a odejde.
Když bylo ještě menší, žralo jenom vařené kuřecí maso (velmi malé přírůstky) a postupně všelikýma trikama, přimícháváním ap. jsme ji naučili na směs konzervy s kvalitními granulemi Royal Cannin. Postupem času začala jíst víceméně vše, jen samotné suché granule ne (když měla hlad, jedla i granule namočené ve vodě).
Jenže 28.12 jsme jeli na celodenní výlet a po návratu zpět odmítá cokoliv sníst. Pije vodu, ale nejí. Máme několik teorií.
Jedná se o náš odchov a její mama na ní celkem dost syčí, vrčí, zastrašuje a všelijak možně šikanuje, jestli toto na to nemůže mít vliv. Pozornosti mají všechny kočky rovnoměrně.
Dále máme vánoční stromek ve stojanu ve kterém je voda.Několikrát jsem si všiml, že z toho pila - je možná otrava?(již jsme zamezili přístupu k této vodě)
Je možné, že trucuje, když jsme byli pryč celý den? Už to ale zažila byli jsme pryč delší dobu, měla však doma sourozence - 3 další koťátka.
Jak ji hlavně zase přivíst na nějaké jídlo a jaké je nebezpečí z prodlení? Vážili jsme jí a úbytek váhy nijak dramatický není.
Děkuji všem velmi mnoho za jakoukoliv nápovědu, pomoc, užitečnou radu s pozdravem Vlastik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 16:08:03
Odpovědět s citátem

Vím, že je "blbé datum", přesto bych vyhledala veta, aby vyloučil případné onemocnění. Pokud matka na kotě syčí , krmila bych v oddělené místnosti, aby mělo kotě na jídlo klid . Nežravcům se mi osvědčila kombinace Calopet pasty a Probican pasty . Probican obsahuje živé kultury , které pomáhají zlepšit trávení. Probican nebo jiné probiotikum dostanete u veta, lze dočasně nahradit jogurtem s živou kulturou (Holandia...)Pokud kotě pasty odmítá osvědčilo se mi opatlat tlapky nebo kožíšek v místě, kam si kotě pohodlně dosáhne jazýčkem. Když čistí kožíšek opatlaný od pasty, musí jí pozřít. Zatím nevím o kočce, která by si nechala kožíšek umazaný. Smile Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 17:00:36
Odpovědět s citátem

Myslím, že kotě netrucuje. Pravděpodobně mu není dobře. Může jít třeba o spolykané chlupy, o virózu, která brzy odejde, ale může jít i o závažnější onemocnění. Já bych asi nejdřív zkusila bezopet pastu, pokud by nechutenství přetrvávalo, trvala bych na důkladném vyšetření včetně odběru krve (je třeba zkontrolovat játra, ledviny, vyloučit zánět...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fiv



Založen: 21.03.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 17:10:47
Odpovědět s citátem

Blbé je opravdu to datum.Teď tady nefunguje žádný vet.Kotě bylo celkem hravé lovilo a nahánělo se s mámou, ale dnes se nám už zdá trochu apatycké. Právě jsme rozmixovali granule s vajíčkem a kuřecím masem na kaši a s trochou vitamínu do ní vpravili asi 10 ml stříkačku. Já mám rýmu jako nic necítím, ale žena říká, že jí smrdí z tlamky víc než obvykle .....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 17:49:12
Odpovědět s citátem

Kedze ma 5 mesiacov a zvysil sa zapach z papulky, pozrite si farbu dasien. Moze mat zapalene dasna kvoli vymene zubkov a preto stratilo chut do jedla. Kazdopadne, krmte ho aj nasilu, ta kasicka, co podavate je dobry napad. A akonahle zacnu veterinari ordinovat, chodte na veterinu. Aj keby bolo uz zase ciperne. Radsej ist navyse, ako nieco zanedbat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fiv



Založen: 21.03.2007
Příspěvky: 8

Předmět: zuby?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 19:17:18
Odpovědět s citátem

To by mohl být dobrý tip.Hned se na to mrkneme. Než se to odeslalo jsem zpět. Má růžovoučký dásně a na obou stranách a na obou čelistích to má mezi tesáky a řezáky červené a klube se jí z tama malinkatej zoubek celkem 4. Jestli by to bylo tím bylo by to super. Hned ohříváme další várku se stříkačkou a jdeme krmit. Kdybyste měl ještě někdo nějaký nápad pište. Děkujeme všem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: zuby?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:02:39
Odpovědět s citátem

Doufám že z mlsouna je už zase jedlík, takže trošku opožděně. My taky kočičákům dávali Royal Canin a cpali jim do toho všechno možný a suchý to nepozřeli ani v nejvyšší nouzi. Pak jsme na zkoušku koupili od Hills kotěcí s kuřecím a u misek je fronta a je slyšet spokojené chroupání. Možná prostě jen chce změnu...Dokonce tomu dávaj přednost i před konzervou smíchanou s granulema,kterou jinak milujou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fiv



Založen: 21.03.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Posun
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:09:27
Odpovědět s citátem

Takže nakonec se skutečně zřejmě jednalo o ty zuby. Trvalo to celé asi týden a teď je stejný jedlík jako dřív. Ale změnit značku a zkusit něco jiného by se mohlo, protože ty granulky malá papá jen, když jsou zamíchány v konzervě s masem. V nouzi se teda spokojí i s namočenými ve vodě. Velké kočky jsou spokojené na RC. Ale malá by z masových konzerv které obsahují 4 - 8 % masa těžko přibrala. Marně vzpomínám na kvalitní masové konzervy s obsahem masa 80%, které jsem si přivezl z výstavy z Bratislavy. Zkusíme ty Hilsky. Díky za tip
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Hills
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:15:53
Odpovědět s citátem

Na těch Hillskách píšou že je podíl masa 40% kuřecího a 65% je to i s krůtím dohromady. Ty granule jsou i mnohem těžší a mastnější na "dotek". Navíc tyhle kotěcí dělaj i s nějakou rybou (ty jsme nezkoušeli takže nevím) nevím přesně jestli tuňák, losos... Koukala jsem na ně v krámě ale už si to nepamatuju. Já myslím, že to asi prostě chce prostřídat. Oni se jim ty Hillsky taky určitě za chvíli přejí. Můj muž se mi vždycky směje, že bych taky nepřežila celej život na jedněch sušenkách...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fiv



Založen: 21.03.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:19:38
Odpovědět s citátem

Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Posun
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 8:22:58
Odpovědět s citátem

fiv napsal:
Takže nakonec se skutečně zřejmě jednalo o ty zuby. Trvalo to celé asi týden a teď je stejný jedlík jako dřív. Ale změnit značku a zkusit něco jiného by se mohlo, protože ty granulky malá papá jen, když jsou zamíchány v konzervě s masem. V nouzi se teda spokojí i s namočenými ve vodě. Velké kočky jsou spokojené na RC. Ale malá by z masových konzerv které obsahují 4 - 8 % masa těžko přibrala. Marně vzpomínám na kvalitní masové konzervy s obsahem masa 80%, které jsem si přivezl z výstavy z Bratislavy. Zkusíme ty Hilsky. Díky za tip


Z konzerv zkuste Shiny cat, je to samé libové masíčko Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top