Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

amputacia chvostika u kocura


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
marika



Založen: 19.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 13:09:36
Odpovědět s citátem

Zdravim, ma niekto z Vas skusenost s amputaciou chvostika u kocurika?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 13:11:46
Odpovědět s citátem

Zkuste se optat na foru na webu http://forum.kocky-online.cz/index.php je to web, který se věnuje útulkům a péči o bezprizorní kočiny a pohybují se tam slečny a paní, které mají zkušenosti se zraněnými kočinami a určitě se setkaly i s nutností amputovat ocásek.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marika



Založen: 19.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 13:37:38
Odpovědět s citátem

Dakujem za informaciu. Myslela som vsak skor, ci to niekto zazil, ci ma osobnu skusenost napr. ma doma kocurika, ktoremu musel byt amputovany chvostik. Zaujima ma, ako ste to zvladli, ako to zvladol ten kocurik, ci sa vyskytli nejake komplikacie a podobne. Marika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 14:03:41
Odpovědět s citátem

Loni začátkem léta se nám na zahradě objevil odrostlejší kocourek jen s částí ocásku, navíc jej měl u kořene zlomený, ocásek srostl nakřivo a zůstala tam boulička. Jak k tomu přišel, to nevím. Neměl rád sahání na ocásek, jinak mu očividně toto poranění nepůsobilo žádný problém. Horší byl masivní svrab v uších a zánět očí.
Dnes je kocourek v pořádku a bydlí u hodných lidiček s dalšími kočičkami a pejskem.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 19:31:17
Odpovědět s citátem

marika napsal:
Dakujem za informaciu. Myslela som vsak skor, ci to niekto zazil, ci ma osobnu skusenost napr. ma doma kocurika, ktoremu musel byt amputovany chvostik. Zaujima ma, ako ste to zvladli, ako to zvladol ten kocurik, ci sa vyskytli nejake komplikacie a podobne. Marika


Jo, když jsem byla malá, měli jsme kocoura, kterému veterinář amputoval ocas. Byl to důsledek toho, že si ocas při svých potulkách namočil do jakési chemikálie, která mu jej vážně poškodila, nepřišli jsme na to, zda to byla nehoda či jestli mu to někdo udělal naschvál. V té době (před cca 25 lety) se holt s kočkami nikdo moc nepiplal, takže ocas mu byl prostě amputován Sad . Kocour byl už v té době docela starý, ale těch několik let dožil v klidu bez ocásku, vypadal jako bobtail. Citlivé to nijak neměl, byl to velký mazel a tenhle fakt jeho povahu výrazněji nepoznamenal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marika



Založen: 19.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 11:06:36
Odpovědět s citátem

U nas je to velmi cerstva zalezitost - tyzden a pol od amputacie a da sa povedat, ze to nesiem horsie ako nas huncut. Zbehlo sa to vsetko rychlo, raz rano sme si s manzelom vsimli krvavu skvrnu na chvostiku nasho kocurika a kedze on nam nedovolil nam vobec siahnut, tak sme utekali k zverolekarovi. Ked mu v narkoze ostrihal to miesto, zistili sme, ake je to zle. Crying or Very sad Mrzelo nas, ze sme si to nevsimli skor, ale bolo to dokladne skryte pod srstou a koho napadne kontolovat kocurovi chvostik az po pokozku, ked nic nevidno? Mal ho deravy ako "emental", zrejme od napadnutia inym zvieratom. Okolo celeho chvostika mal stopy po pohryznuti, krvave velke dierky, pokozku pod nimi mal podliatu krvou a fakt to vyzeralo velmi zle. Muselo padnut rozhodnutie, co s chvostikom. Na doporucenie zverolekara mu bol teda amputovany. Bol to priserny pocit, uplna bezmocnost. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Preplakala som cely den, citila som sa, akoby mne niekto nieco amputoval. Ked sa zacal preberat z narkozy, musela som sa zmobilizovat, lebo sa onho bolo treba postarat. Musel byt v teple a v cistote, tak cely tyzden byval s nami v dome. Kazdy den sme chodili na injekciu s antibiotikami. A neustale sme museli dohliadat, aby si nesiahal na ten "kusok" chvostika, ktory mu zostal. Aby sa mu pekne zahojil a nenastali komplikacie. Usilie sa oplatilo, na kontrole po tyzdni sme boli pochvaleni, ako sme to vyborne zvladli. Chvostik sa pekne hoji, zacala sa mu supat stara kozticka a vidno aj novu srst. Zatial mu este trcia nitky po zosivani, ale caka nas aj ich vybratie (ak si to dovtedy neurobi sam). Ked sa to stalo, hladali sme si informacie o takomto zakroku, ale neboli sme velmi uspesni. Ani nepozname nikoho z nasho okolia, kto by to zazil. Chceli sme sa poradit, ako to cele zvladnut a najma, aka bude buducnost takehoto zvieratka. Zda sa vsak, ze vsetko je v poriadku, nas Edusko je velmi vesely, spokojny, mini chvostik si s laskou cisti a pohybuje nim podla nalady. Nebadat na nom nejaku traumu, dufam, ze si situaciu vysvetlujeme spravne. Tym, ze je lahko poznatelny, mame prehlad o jeho tulani sa (susedia nas spolahlivo informuju, kde vsade ho videli). Obcas si este polozim otazku, co by bolo, keby sme nesuhlasili s tou amputaciou. To nikto nevie, ale s velkou pravdepodobnostou by nas Edusko uz nezil a preto som rada, ze sme sa rozhodli, ako sme sa rozhodli. Je pre nas prijatelnejsie mat doma kocurika bez celeho chvostika ako ho nemat. Obzvlast, ked je nasim velkym milacikom a maznacikom. Very Happy Marika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 12:10:15
Odpovědět s citátem

marika napsal:
kedze on nam nedovolil naň vobec siahnut


Paní Mariko,
já jsem měla možnost zažít poranění ocasu v různém čase u našich 4 kocourů. A ano, bylo to od velkých psů Exclamation , před kterými prostě nestihli včas utéct Sad ... tedy stihli, ale při vběhnutí do otvoru v plotě jim právě ještě stačili procvaknout zuby kořen ocasu ... ale na rozdíl od vás se podařilo je vyléčit. Ono to teď vypadá, jakože jsem to všechno viděla, jak se to stalo Question , ale omyl - neviděla. Jen jsem o tom pak hodně přemýšlela - takže celý průběh je jen má dedukce ...
Ale proč to píšu : u prvního kocoura jsem si totiž všimla, že si to místo neustále čistil a umýval - a když jsem ho chtěla vzít do náruče, abych se podívala, proč - tak na mě zasyčel Shocked (samozřejmě že bolestí), což by mi normálně neudělal... a tak jsem na to poranění vlastně přišla. Takže u veterinářky dostal inj. ATB, a po vyčištění jsem to čistila pak i já doma, a samozřejmě týden ještě ATB v tbl. Díky infekci ještě dlouho chyběla kolem srst a díry vypadaly zle. Ale vyléčilo se to. A když se to stalo u dalšího kocoura, tak jsem si navíc všimla, že má ocas spuštěný neustále dole, současně s nohama - normálně ho nese jakoby prověšený do oblouku ... no a byl samozřejmě skleslý, bez nálady. A zase - neustále se k bolavému místu vracel a čistil a čistil ... no, těžko říct, jestli byla amputace správná, jestli se třeba nemělo přeci jen začít podáním vysoké dávky ATB ... nevím Rolling Eyes ... třeba u toho našeho třetího pokousaného kocoura bylo zranění největší, měl 2 x dvě díry a bylo to otevřené 3 týdny Exclamation , ale jak říkám, vyléčilo se to. Věřme, že se veterinář rozhodl správně, i když ... já sama jsem jednou zažila, že chtěl veterinář jednat radikálně a pak se ukázalo, že to nebylo nutné.
No, ale podle toho, co píšete, tak kocourek je už v pohodě a tak to je fajn Smile ... hlavně, že je v pořádku a vy klidnější!
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 12:24:39
Odpovědět s citátem

Já si myslím že jestli opravdu to vypadalo špatně, tak ta amputace je rozumné řešení; otázkou je, jak dlouho byl zraněný a nakolik hrozilo např. riziko sepse a dalších zdravotních komplikací; někdy je nutné holt zvolit radikální řešení.
Víte, jsou kočičky, které nevidí, neslyší, nebo přišly o tlapku a přesto žijí spokojeně svůj život dál a myslím, že takhle to bude i s tím ocáskem. On si na svůj hendikep rychle zvykne, jen zprvu bych ho víc hlídala, ocas by měl fungovat jako "kormidlo" při skocích a je možné, že kocourek bude muset znovu hledat při velkých skocích stabilitu, přesto jsem přesvědčená, že brzy Vám ani nepřijde, že je bezocasý. A on sám z toho nejspíš trauma mít nebude, spíš my lidé se hodně trápíme tím, když jsou naše kočičky nemocné.

April

P.S.: zrovna onedhá jsem na případ s ocáskem někde narazila, ale nemůžu ho najít; budu hledat. A na těch kočkách-online, jak jsem doporučovala výše, jsem občas zaregistrovala, že se tam nějaká kočička bez ocásku objevila k umístění.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marika



Založen: 19.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 12:58:25
Odpovědět s citátem

Totiz, ja mam stale napriek priaznivemu vyvoju situacie v mysli otazku a trocha aj vycitky: Bolo to jedine riesenie? Nemala som trvat na moznosti liecenia? Nemala som dat tomu chvostiku sancu? Fakt je, ze zranenie bolo velmi rozsiahle a vyzeralo zle: v hornej tretine chvostika bolo na ploche cca 3 - 4 cm (na vysku) okolo celeho chvostika asi 6 dier priemeru 0,5 cm, ktore krvacali, k mnohym sa lekar dostal, az ked vytiahol trs srsti zlepenej akoby od lepidla, ale v skutocnosti to bola krv. Tie diery boli niektore oproti sebe. Cela plocha pod tymi dierkami bola podliata krvou (miestami az fialova - neviem cesky vyraz).
Zverolekar tvrdil, ze to vyzera na tydnove zranenie, my sme nevedeli urcit, kedy sa to stalo a ako som uz pisala, nemali sme tusenie, ze na tom chvostiku je take rozsiahle zranenie. Edusko si ho nelizal o nic viac ako inokedy, viac sa zameriaval na ine casti tela. A na tom chvoste nebolo skutocne nic vidiet, az v to jedno rano po nom stekala krv spolu akoby s niecim bielym (neviem, co to bolo, mozno hnis). Ja naozaj nie som odbornik a este som sa s takymto zranenim nestretla, ale ten pohlad bol hrozny, az mi chvilami bolo na odpadnutie. Dlho sme sa s lekarom rozpravali, hovoril mi moznosti a zaroven, co asi bude pri ktorej moznosti nasledovat. Bol skepticky k moznosti pokusit sa rany vyliecit, obaval sa, ci sa do organizmu uz nedostal nejaky zapal resp. otrava, vdaka comu by mohol Edusko zomriet. Taktiez hovoril, ze samotne sitie ran by bolo komplikovane. Myslim, ze aj prenho bolo tazke prijat to rozhodnutie, ale tvrdil ze je to podla neho v tej situacii najlepsie riesenie.
Asi potrebujem cas sa so vsetkym uplne vyrovnat. Naozaj to znasam horsie ako Edino. Ten si vobec nepripusta, ze mu chybaju dve tretiny chvostika. Aspon to tak vyzera. Vyzera zaujimavo, "exoticky", pohlad nan nie je nijako neprijemny a ked mu ten zvysok obrastie srstou, bude to zase o nieco lepsie.
Marika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: amputacia chvostika u kocura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 13:04:56
Odpovědět s citátem

To je to, co jsem psala, ono opravdu by se mu do organizmu mohl dostat zánět a pak by to bylo o dost komplikovanější; a když tak čtu ten popis, tak myslím, že ta amputace nebyla určitě špatným řešením.
Veterinář zvažoval možnosti a určitě k tomuhle rozhodutí neodošel bez důkladné úvahy a nic neuspěchal, co tak píšete!
A rozhodně si to nevyčítejte! Udělali jste pro něj, myslím, to nejlepší, co se dalo!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 13:39:33
Odpovědět s citátem

... ještě jednou se vrátím k tomuto tématu ... ano, podle toho, co píšete, paní Mariko, tak zranění mohlo být max. tak 4 - 5 dnů staré, protože se tam vytvořil absces (tzn. kapsa nebo ložisko plné hnisu) a ten tak po 3 - 4 dnech, někdy i dřív, většinou praskne. Takže v momentě, kdy k tomu došlo (ano, to, co vytékalo, byl hnis s krví), tak se vašemu kocourkovi velmi ulevilo, protože polevil ten tlak, který je nejbolestivější. A teď vám dám příklad, že co veterinář, to jiný názor, bohužel ... protože mě naopak veterinářka nabádala k tomu, abych při každém čištění dbala hlavně na odloupnutí utvořených strupů a docílila tak odtečení nového nahromaděného hnisu - právě kvůli lepšímu hojení - a nikdy by tudíž tyto rány nezašila. A když jsem pak hojení sledovala, bylo to fakt logické. Ale to bylo jen na okraj...

Mně se hlavně líbí Smile, že už jste to pojala z té lepší stránky (z textu bylo opravdu hodně cítit, jak vás to trápí) a že naopak na nový vzhled chvostíka již pohlížíte s optimismem a dokonce zájmem, jak bude po čase vypadat až "exoticky" ... takže zakončím stejnou větou jako v mém předešlém příspěvku : ... a to je moc fajn! Smile Wink
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!


Naposledy upravil J. dne 20. 2. 2008 15:18:44, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marika



Založen: 19.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 14:23:43
Odpovědět s citátem

Velmi dakujem za informacie a povzbudive slova. Hned sa citim lepsie. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (21x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top