Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zvracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Majka



Založen: 06.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 10:44:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám ročního kastrovaného kocoura. Od chovatelky jsme si ho brali v půli roce. Co ho máme, skoro denně zvrací. Protože po kastraci začal dost přibírat, dávám mu jídlo 5x denně, ale stále ho k dispozici nemá. Od misky by totiž neodešel. Krmím ráno a večer konzervou, kapsičkou, paštikou do které občas přidám, maso vařené, nebo přemražené syrové a přes den granulemi Hills. Granulí má více příchutí. Light, pro kastráty, na citlivé zažívání atd. K zvracení: Když mu dám naposledy granule, nebo konzervu v 23 hodin, tak ráno v 5 zvrací hnědou vodu. Přes den ale nic. když jdu do práce, tak také nejí víc než 6 hodin. Veterinář mu dělal rentgen a prý má v žaludku nějakou řasu. Dostal vždy injekce na podporu trávení a proti zvracení, ale to pomohlo na dva dny. Nyní mu dávám od firmy Baron detoxikační kůru na očistu trávení a homeopatika LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH a NUX VOMICA 5CH. Byl 10 dní pokoj, ale v neděli to začalo nanovo. Kocour je jinak v pohodě, veselý, hravý. Chvilku po zvracení je skleslý ale tak 5 minut, pak je zase čipera. Za jakoukoli radu budu moc ráda. Už si nevím rady. Hezký den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 12:05:00
Odpovědět s citátem

No mně připadá, že snad krmit 5 x denně je pro ročního kocoura trochu příliš...? To množství, co poisujete, mi taky připadá docela velké. Není prostě přecpaný?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majka



Založen: 06.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 17:31:20
Odpovědět s citátem

Já mu právě dávám jeho denní dávku ( podle tabulky na obalu granulí), ale rozdělenou do pěti dávek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 18:25:37
Odpovědět s citátem

Majka napsal:
Já mu právě dávám jeho denní dávku ( podle tabulky na obalu granulí), ale rozdělenou do pěti dávek.


Majko, asi to tak delate, ale pro jistotu k te precpanosti Smile - odecitate od doporucene denni davky granuli pomernou cast za kapsicky? Taky bych mozna ustalila jidelnicek na mene pestre strave, zkusila bych jen jeden druh granulek, mozna na citlive zazivani, kdyz uz kapsicky, tak bez stavy a omacek (jen v zele, treba shiny cat) - treba ma citlive zazivani a michani nekolika druhu mu dela problemy. Navic po masiku muze prave nabirat vahu - to je i pripad naseho, podle vetky, asi uz bude muset papat jen granulky, a to mel denne jen pulku Shiny Cat a jeste pomerne odectou z davky granuli. A mozna bych zkusila neco, papani nebo neagresivni pripravek, kde je napsano, ze je to proti zvraceni (ne primo kuru, pokud ma citlive zazivani, bala bych se, ze ho to jeste vic rozhodi). Taky bych krmila mene casto, tak 2x denne, rano a odpoledne (vpodvecer). Jinak jeste k te vaze - ja taky mixovala light, kastraty a zoubkove v dobre vire, ze mu prospivam (na zoubky, proti moc. onemocneni, na vahu), ale ten mix prave prispel spolu s konzervami k nadvaze. Takze jen davejte spis jen 1 druh i kvuli vaze. Dop. lightky. Nebo RC dela, ale jdou sehnat jen od veterinare, lightky pro kastraty (hlida i moc. nemoce). Jeste mne ke zvraceni napada, ze by kotik mohl mit potravinovou alergii na nejakou slozku z krmiva, takze krmeni 1 druhem by to taky mohlo odhalit, na co ji ma, postupnym vylucovanim druhu. Casto to pry byva ze soji, ktera je napr. v kotecich Hills, mohl si to tak vypestovat, pokud jste je davala. Ale muze byt citlivy i na jinou slozku. Snad neco/nekdo pomuze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Majka



Založen: 06.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 20:15:16
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady. Také jsem došla k tomu, že mu zkusím dávat jen granule a jen jeden druh. Na Hills je už od chovatelky a já jen pokračovala a rozšířila druhy. RC pro kastráty jsem zkusila jednou a to zvracel hned jak to spolkl. Jen nevím, jestli mu mám dát Hills pro mladé kastráty, nebo Light, nebo na citlivé trávení ( aby nepřibral) a ještě mě napadlo zajít k vetovi pro Hills dietu.
Snad už něco pomůže. Jsem docela zoufalá a na nervy Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majka



Založen: 06.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 20:36:57
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se chtěla zeptat, ono stačí krmit 2x denně? Mám zafixováno, že kočky musí mít stále přísun krmení. Pokud by to stačilo 2x denně, dost by mi to usnadnilo. Přece jen, běhat z práce krmit kočku, je náročné. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 21:18:39
Odpovědět s citátem

Nebláznětě Very Happy Jasně že stačí dvakrát denně, některým musí stačit třeba i jednou. Naopak, možná mu to prospěje. Klidně pracujte Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 7:47:44
Odpovědět s citátem

Jsou kočiny, které jsou zvyklé na to, že mají stále granule v misce a chodí uzobávat, to jsou třeba naše a konzervičku dostávají 1x denně jako zpestření. Pak jsou takové, které zbodnou denní dávku granulí najednou, u těch se oplatí denní dávku rozdělit na 2x a dávat ráno a odpoledne (podle toho, jak to člověku vyhovuje). Cca 5x denně menšími dávkami se doporučuje krmit kotiska, u dospělých koček je doporučené to cca 2x denně.
Takže určitě v klidu pracujte, však on doma hlady neumře.
Jen bych podotkla, že třeba náš Maxíš, je třeba pro styl krmení 2x denně naprosto nevhodný objekt, protože jakmile má prázdný žaludek a nemůže se najíst, tak zvrací i vodu. Ale jestli přes den nezvrací, a zvrací jen po nočním krmení, asi bych ho posunula do podvečera, ono člověku taky nedělá dobře, když se na noc napucne.
A k tomu mixu granulí, jestli zvrací takhle často, ustálila bych se na Vašem místě prozatím na granulích pro citlivý žaludek a nemíchala to s jinými druhy, pokud byste měla obavy z přibírání, můžete mu dávat krapet míň, než je doporučená denní dávka.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 18:43:34
Odpovědět s citátem

Zkusila bych koupit nějaké malé balení granulí, úplně jiné značky!! U nás se to vyplatilo.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: Zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 19:29:43
Odpovědět s citátem

I já bych doporučila nechat vyšetřit kocoura na potravinovou alergii. V Analytické laboratoři v Plzni testují z krve, je to pro chovatele jednodušší než zkoušet postupně různá krmiva. Něco málo, co jsem se dověděla, jsem napsala na stránce o alergii www.volny.cz/destepaws/test_alergie.htm.
V jiných zdrojích jsem se dočetla, že při průjmech pomáhá krmit jehněčím Iamsem, možná by bylo toto krmení vhodné i pro Vašeho kocourka, aspoň na přechodnou dobu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: re:
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 21:17:05
Odpovědět s citátem

Záleží také na tom, jaký rentgen veterinář dělal? S kontrastní látkou (baryem), která se nejdřív do zvířátka stříkačkou naleje a potom se postupně snímkuje? Pokud mluvil o "řasách", jsou to slizniční řasy, normální výstelka žaludeční sliznice. Jsou-li ty řasy zhrublé, svědčí to o dráždění žaludku, případně (a zřejmě se jedná o případ Vašeho kocourka) o chronickou gastritidu - zánět žaludku. Domnívám se, že kocourek by neměl dostávat tak pestrou stravu, naopak - použít veterinární diety od firmy Hills, určené speciálně pro tyto problémy - existují granulované i konzervované. Až by se stav upravil, pak opatrně zkusit přejít na granule pro citlivé zažívání - lamb rice, nebo kachní s brambory, případně losos s rýží. Domluvte se s veterinářem (nebo ho vyměňte...), zda v tomto případě není také dobré podávat tzv. H2 blokátory (cimetidin, famotidin...), které blokují tvorbu žaludečních kyselin, případně nasadit léky upravující motilitu zažívání (degan). Každopádně nechat kocourka bez jakékoliv léčby nepovažuji za dobré, podávat krmivo bych považovala za dobré v jeho případě tak 3x denně, 5x je zbytečné, ale 3x zase tolik nezatíží žaludek. Držíme kocourkovi tlapky!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Kočka na Titaniku (19x)
4
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (17x)
5
Rostliny jedovaté pro kočky (17x)
6
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
7
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
8
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top