Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Epilepsie u kocoura?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: Epilepsie u kocoura?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 15:39:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na váš názor či zkušenosti - náš kocourek, letos 4roky, kastrovaný, očkovaný, chovaný výhradně v bytě, měl minulé pondělí v noci něco jako epileptický záchvat - ležel na boku a třásl se v křeči, končetiny zahnuté, kolem tlamičky sliny a všude kolem plno čisté moči. Po chvilce začal chodit a naříkal bolestí. Vet. prohlídka - prohmatem a ultrazvukem, dle vet. zdravý, akorát ústí moč. trubice trochu zarudlé, tudíž předtím údajně ucpáno moč. kamenem, který způsobil záchvat. Vyšetření moči pouze papírkem, dle vet. zvýšené leukocyty a slabý počínající zánět. Včera jsme jej vezli na oběr krve jinam, v autě dostal úplně stejný záchvat, trval cca 2minuty, dle mého vyvolán vysokým stresem z převozu. Před dalším odjezdem jej musel vet. zklidnit (xylazin?). Ultrazvuk orgánů v pořádku, vyšetření krve ukázalo zvýšenou glukozu (20), snížený fosfor. Po dnešní kontrole je glukoza v normě, testy na štítnou žlázu ukázaly hodnotu 49, jsme objednaní na ultrazvuk št. žlázy. Chci se zeptat, zda máte podobné zkušenosti - zda nemoc štítné žlázy může vyvolat takové záchvaty či zda se nejedná o epilepsii a zda se dají obě varianty úspěšně léčit. Kocourek od té doby zhubl, ale má chuť k jídlu, pouze nechce pít.
Omlouvám se za délku mého dotazu a předem moc děkuji za vaše odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 11:09:28
Odpovědět s citátem

Pokud bude u kocoura potvrzena diagnóza epilepsie ( k tomu právě může pomoci i magnetická rezonance, jak píšete v jiném příspěvku ), s největší pravděpodobností bude muset kocourek pravidelně a dlouhodobě užívat léky, které snižují výskyt záchvatů na minimum ( jsou to léky na bázi barbiturátů, tlumí abnormální činnost mozku ).
Vše záleží na důkladném vyšetření a posouzení stavu kocoura, záleží na příčině epilepsie, pak může být určena individuální léčba.
S klinikou Jaggy nemám osobní zkušenost, jen z doslechu jsem na ni slyšela pouze chválu.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 12:48:17
Odpovědět s citátem

můžu se zeptat - máte nějakou kočičku přímo s epilepsií doma nebo jste se s tím setkala nějak blíže? díky moc za odpověď, Nina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 13:05:39
Odpovědět s citátem

Ne, nemám takovou kočku doma.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 13:41:23
Odpovědět s citátem

Nina napsal:
můžu se zeptat - máte nějakou kočičku přímo s epilepsií doma nebo jste se s tím setkala nějak blíže? díky moc za odpověď, Nina


My máme psa epileptika. Ale nevím, zda by Vám naše zkušenost k něčemu byla.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 13:46:34
Odpovědět s citátem

Určitě, budu vděčná za každou radu a zkušenost - můžete mi napsat, jaký byl průběh u vás, jaká vyšetření a kde jste absolvovali a s jakým výsledkem a jak se vám daří nemoc zvládat? Má léčba nějaký vliv na povahu vašeho pejska? Díky, N.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: epilepsie u psa
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 14:14:57
Odpovědět s citátem

Jedná se o dobrmanku z útulku. První záchvat měla asi půl roku po přivezení (tehdy jí byly asi 2 roky). Žádná speciální vyšetření neabsolvovala (oficiálně je to pes skorotchýně se skorotchánem), veterinář po popsání příznaků (křeče jako kdyby do ní šla elektřina, slinění, povolení svěračů spojené s pomočením) rovnou konstatoval epilepsii a nasadil Phenamal. Nejdřív brala myslím čtvrtku ráno a čtvrtku večer, teď už půlku 2x denně.

Báře je teď asi 7. Záchvaty nejdřív přicházely tak jednou za půl roku, pak byly častější (proto zvýšená dávka léků), v současné době má záchvat tak jednou za měsíc. Přítel vypozoroval, že pokud se prášky nedávají přesně (tedy ve stejnou dobu), tak jsou záchvaty častější.

Po těch práškách hodně přibrala-respektive přibrala, protože dle veterináře ty prášky zapříčiňují, že nemá pocit sytosti, a skorotchán ji překrmoval "protože má chudinka pořád hlad". Teď už zase vypadá jako dobrman, ale dalo to dost zabrat (přísné dávkování light krmení, procházky-to je u nás problém, protože ač pes není náš, jsme s přítelem jediní, kdo ho venčí jinde než 5 minut na poli před domem). Bára sama se moc hýbat nechce.

Problémem je její "nenažranost" v důsledku těch léků, protože vybírá věci z odpadkových košů a konzumuje i nepoživatelné věci jako staniol od sýrů, použité dámské hygienické potřeby nebo dokonce vlastní výkaly. Pytle z granulema či kočkolitem musíme pečlivě zamykat, jinak je rozkouše a co jde, tak sežere.

V poslední době se její stav zhoršil-mívá dost často nepřítomný pohled, naprosto nereaguje na oslovení, natož na nějaké "povely". Taky začala mít problémy s motorikou. Dříve měla jen tiky, teď ji už neposlouchají nohy-prostě sebou najednou práskne na zem a neumí se zvednout, musíme ji pomoct. V posledním měsíci se začala počůrávat a pokakávat doma, i když má možnost výběhu na dvůr. Vyšší dávky léků už ale podle veterináře nejsou vhodné, jelikož by prý po nich byla mimo úplně.

Asi to není moc povzbudivé čtení, ale taková je u nás realita. Doma padly i návrhy na utracení, ale ze zdravotního hlediska podle mě na to ještě není čas, dokud je schopná chodit a většinu času jakž takž normálně vnímat. Spíš jde o pohodlnost majitelů, kteří po narození vnoučat na psiska už úplně se...
V podstatě ale lze říct, že těch asi 5 let vedla až na tu žravost, omezenou fyzickou aktivitu a občasné záchvaty zcela normální život, vážné zhoršení nastalo až letos.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie



Založen: 17.05.2007
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 17:50:48
Odpovědět s citátem

já měla taky pejska epileptika a bylo to moje "sluníčko" ale už nikdy bych to nechtěla zažít,věřte mi Crying or Very sad pejsek tu už není,poslední jeho záchvat byl tak silný,že už to nezvládnul.Bral léky,které tu píšete a to jsou takové drogy,že přestal vidět a vůbec nereagoval na hlas,trápili jsme se oba dost dlouho,nechtěla jsem o utracení ani slyšet a vozila ho sebou i do práce,jen aby nedostal záchvat v případě,že bude sám.Rok jsem s ním spala na zemi u postele,protože byl tak malátný,že by z postele spadl Crying or Very sad jsou to dva roky zpátky a dodnes jsem poznamenaná,nemohla jsem už udělat víc.Tolik vyšetření a kliniky po celé ČR a nikdo ho prostě nezachránil a NIKDO nenašel příčinu.Řeknu vám,že na jedné veterině mi dokonce nabídli psího prychologa,že je to prý stresové,neuvěřitelné,na čem všem lidi vydělávají.Tedˇ mám kočičku a několikrát jsem myslela na to,kdyby měla stejný problém.Vím to jednoznačně - nenechala bych ji trápit!
Nechci vás tímto odrazovat a strašit,jen píšu svůj smutný příběh.Hodně štěstí vašemu kocourkovi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie



Založen: 17.05.2007
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 17:53:51
Odpovědět s citátem

*psychologa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 20:57:36
Odpovědět s citátem

Ach bože, díky moc za vaše příběhy, je mi obou pejsků moc líto a jak to tak čtu, děsím se toho, co vzejde z našeho plánovaného vyšetření. Mám strach, že ty léky právě budou mít takové vedlejší účinky, jaké popisujete, že to už nebude náš Alfík, ale někdo úplně jiný, kdo se bude trápit a tím se budeme trápit i my. Ze začátku, když byly ve hře "jen" močové kameny a ledviny, jsem si říkala, že to bude hrozný, ale tohle...Jak jsme spolu naladění na jednu vlnu, pozoruju už teď, že se Alfík chová jinak,ještě před 14dny byl nebojácný, šťastný, plný života, teď je ustrašený, bojí se každého zvuku, chodíme kolem něj po špičkách, zhubl a není ve své kůži. Je to strašně těžké a mám strach, co bude následovat. I když máme další dvě kočičky, Alfík je náš největší mazel, prostě mimino a uděláme všechno, abysme mu pomohli, ale bojím se toho zhoršení, jaké popisujete u pejsků výše. Před půl rokem jsme přišli za velice smutných okolností o dvě milovaná koťátka a teď tohle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 7:27:20
Odpovědět s citátem

Nino, myslím, že když Alfík absolvuje speciální vyšetření, mohla by mu být nasazena přesnější medikace než u nás a mohlo by to omezit vedlejší účinky, případně jejich nástup oddálit.
Viděla jsem jeden pořad o epilepsii lidí. Je jí prý mnoho "druhů" a úspěšnost "léčby" záleží na přesném určení onemocnění (asi jako které centrum mozku není ok) a podle toho se nasazují léky.

Budu držet palce, ať to u Vás dopadne co nejlépe.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 8:23:27
Odpovědět s citátem

Nina napsal:
Ach bože, díky moc za vaše příběhy, je mi obou pejsků moc líto a jak to tak čtu, děsím se toho, co vzejde z našeho plánovaného vyšetření. Mám strach, že ty léky právě budou mít takové vedlejší účinky, jaké popisujete, že to už nebude náš Alfík, ale někdo úplně jiný, kdo se bude trápit a tím se budeme trápit i my. Ze začátku, když byly ve hře "jen" močové kameny a ledviny, jsem si říkala, že to bude hrozný, ale tohle...Jak jsme spolu naladění na jednu vlnu, pozoruju už teď, že se Alfík chová jinak,ještě před 14dny byl nebojácný, šťastný, plný života, teď je ustrašený, bojí se každého zvuku, chodíme kolem něj po špičkách, zhubl a není ve své kůži. Je to strašně těžké a mám strach, co bude následovat. I když máme další dvě kočičky, Alfík je náš největší mazel, prostě mimino a uděláme všechno, abysme mu pomohli, ale bojím se toho zhoršení, jaké popisujete u pejsků výše. Před půl rokem jsme přišli za velice smutných okolností o dvě milovaná koťátka a teď tohle.


Prasky na epi maji jako vedlejsi ucinky ospalost. Spatna motorika a zvysena cetnost zachvatu, vcetne nepritomneho pohledu - to je take jeden typ zachvatu, mohou byt zhorseny tim, ze asi jsou spatne leky, nedostatecna nebo velka davka (zlepseni ci zhorseni nemoci)... Pri epi je navic mozna trosku horsi koordinace pohybu. Ale u zvirat je to asi dost obtizne spravne diagnostikovat a lecit - u lidi se vysetruje pomoci EEG, epi zachvat vznika totiz nevhodnym elektrickym vybojem v mozku. Je dulezite byt spravne lecen, podle mne nelze bez EEG vysetreni spravne lecit. Ale nevim, jestli je EEG u zvirat pouzivano. Je dulezite dodrzovat rezim, brat leky, asi i u zvirat omezit rizika - cokoladu, blikani z tv, blikaci svetla, mozna nenechat v noci svitit u spotrebicu svetilko - vypnout je uplne, mozna i stres... Epileptik musi dodrzovat rezim spanku, nemel by Smile spat malo, ponocovat, spat do dlouha... no nevim jak u zviratek, spis asi proste nechat spat, kdyz bude chtit. Pri spravne lecbe nebyva u vetsiny lidi epi nijak omezujici v zivote, lide ziji plnohodnotny zivot (pokud netrpi nejakou extremni), akorat by nemeli alkohol a skakat treba padakem. Tak myslim, ze ani u zviratek, ale problem asi bude, ze se k lecbe nepristupuje samozrejme tak jako u lecby lidi... Ja bych se toho dopredu nebala, rozhodne bych investovala cas i penize, pokud muzete, do spravnych vysetreni, pokud lze u zvirat EEG, tak zaridit si EEG, to je klicove vystereni pro epi. Myslim, ze se to pak bohate vrati ve spravne lecbe a tedy i na vasem klidu a kondici zvirete. Podle toho pak vhodne leky a davku, na lecich by se nemely zachvaty vyskytovat nebo u silnych epi se silne omezi, a vyvarovat se situace, kdy zviratko melo zachvat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 10:32:45
Odpovědět s citátem

Chceme určitě absolvovat mag. rezonanci, zatím nevím, zda Jaggy provádí i EEG, ale tady by byl právě asi jeden problém. Náš Alfík nezvládne převoz autem v bdělém stavu, ten poslední pokus vyvolal záchvat, takže ho tomu nechci vystavovat znovu. Cestovat tak může jen pod sedativy a to asi není pro EEG ideální, neboť to podle mého laického názoru zřejmě zkreslí údaje o mozkové aktivitě. Takže je to takový bludný kruh - chceme mu poskytnout všechna vyšetření, ale všechny zároveň, včetně krve, budou ovlivněny zklidňujícími prostředky, jenže bez těch ho nikam nedostaneme.
Volali jsme ještě dnes k nám na veterinu, protože se nám nezdají ty prudké změny chování - náhlý strach, panika, jakoby znovuobjevování známých míst, nervozní náhlé olizování, rozšířené zornice a nadměrná chuť k jídlu, bez pití - a řekli nám, že se začali podle toho klonit k názoru, že jde o poruchu štítné žlázy, její nadměrnou činnost a ty epileptické záchvaty s tím souvisí. Takže přece jen máme příští středu přijet na ultrazvuk št. žlázy a odběry vzorku, i když původně říkali, že ne, jen pokud se vyskytnou další záchvaty (proto jsme chtěli rovnou na Jaggy). Já už nevím, co mám hledat dřív, zda formy epilepsie a její léčení nebo štítnou žlázu a její poruchy, obojí se mi zdá velký problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 10:35:54
Odpovědět s citátem

A ještě jednou díky moc všem za podporu a příspěvky, je opravdu úleva si o tom všem s někým normálním promluvit. Reakce lidí z mého okolí jsou většinou - kašlete na to, nechte ho rovnou utratit, jinak vás to bude stát zbytečný čas a peníze a stejně mu není pomoci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 11:25:07
Odpovědět s citátem

Nino, nevím, jak moc závažná a léčitelná je porucha štítné žlázy. Pokud by ale byly záchvaty vyvolávané tím, je možné, že by se projevy epilepsie daly prostřednictvím léčby příčiny (štítná žláza) hodně eliminovat a třeba by Alf nemusel brát léky na epilepsii.

Naše psice žádná vyšetření neměla, navíc nevíme nic o její minulosti-jen se domníváme, že mohla být týraná, protože se až panicky bojí vody, což by v podstatě mohl být spouštěč epilepsie, který ale na rozdíl od štítné žlázy už nejde léčit.

Z řečí svého okolí si nic nedělejte. Lidé, kteří neví, co pro někoho může zvířátko znamenat prostě nepochopí, že pro něj chcete to nej. Pokud je to možné, nechte Alfíka důkladně vyšetřit a dopřejte mu léčbu. O eutanázii jakéhokoliv zvířete bych uvažovala až v případě, že by přestalo jevit zájem o jídlo, pití, jakoukoliv aktivitu, mělo by bolesti nebo začalo být nebezpečné sobě či okolí.

Myslím na Vás a kočičákům nakážu, ať drží Alfíkovi tlapky!
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 11:49:56
Odpovědět s citátem

Nina napsal:
Reakce lidí z mého okolí jsou většinou - kašlete na to, nechte ho rovnou utratit, jinak vás to bude stát zbytečný čas a peníze a stejně mu není pomoci.


To říkaj většinou lidi, co nemají doma kočku. Já bych pro svého kocourka udělala možné i nemožné, na takové řeči nedejte. Budu vám držet palce!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 12:04:36
Odpovědět s citátem

Určitě, udělám všechno, jen mě tyto řeči dost zraňují, už tak jsem teď uzlíček nervů a doma moc nefunguju, i když kvůli Alfíkovi se snažím být "super máma". Ale tyhle řeči mě vždycky dostanou a rozbrečí.
Eutanázie v žádném případě, tedy pouze pokud by to už bylo pro Alfíčka neúnosné a spíš bych mu snahou udržovat ho za každou cenu naživu spíš ubližovala než pomáhala, ale ani si to nedokážu představit a doufám, že k tomu nedojdeme...

káčátko - týrání je určitě jedna z příčin problému vašeho pejska a po pravdě bych opravdu přála tomu, kdo jakékoliv zvíře týrá, aby se mu stalo to samé.

Díky za podporu všem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 9:58:22
Odpovědět s citátem

Nino,

tady jsem našla jeden článek o epilepsii. Věnuje se sice hlavně psům, ale alespoň člověk ví, na co se zeptat.

http://well-vet.cz/clanky/clanek.php?id=2006-02-26%2014:55:18
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 10:17:05
Odpovědět s citátem

Dobry den,
take jsme meli kocicku,ktera na sklonku sveho zivota trpela epilept.zachvaty. Nevime,zda slo o epilepsii jako takovou,ale spise to nejak souviselo s tim,ze diky jinym problemum brala dlouhodobe ATB a kortikoidy a mozna to bylo jedno s druhym. Dodnes me boli u srdce,kdyz
si vzpomenu,jak jsem byla bezmocna pri jejich zacvatech. tenkrat mi vet rekl,ze pokud by se potvrdila epilepsie, nasadili by se zminene barbituraty,ale nevyhoda je,ze se opravdu musi davat pravidelne a presne a mimo jinych vedlejsich ucinku vysazeni,nedodrzeni davky pak muze samotny zachvat vyvolat,protoze telo si na lek zvykne a musi se pak podavat dozivotne nebo snizovat hodne pozvolna davky.
U nas se na barbituraty nedostalo,protoze vse nasvedcovalo tomu,ze jeji stav je spatny a nez vubec mohlo k nejakemu vysetreni dojit,zemrela.
Nicmene je spousta zviratek kteri trpi epilept.zachvaty a za pomoci leku a nejake lecby docela spokojene zijou.Drzim palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:25:50
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Nino,

tady jsem našla jeden článek o epilepsii. Věnuje se sice hlavně psům, ale alespoň člověk ví, na co se zeptat.

http://well-vet.cz/clanky/clanek.php?id=2006-02-26%2014:55:18



Článek je super, zase mi přinesl nové informace. Máme právě doporučení dát kocourkovi na cestu Diazepam, aby převoz zvádl, takže jsem si konečně mohla něco k tomu přečíst. Díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:33:13
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Dobry den,
take jsme meli kocicku,ktera na sklonku sveho zivota trpela epilept.zachvaty. Nevime,zda slo o epilepsii jako takovou,ale spise to nejak souviselo s tim,ze diky jinym problemum brala dlouhodobe ATB a kortikoidy a mozna to bylo jedno s druhym. Dodnes me boli u srdce,kdyz
si vzpomenu,jak jsem byla bezmocna pri jejich zacvatech. tenkrat mi vet rekl,ze pokud by se potvrdila epilepsie, nasadili by se zminene barbituraty,ale nevyhoda je,ze se opravdu musi davat pravidelne a presne a mimo jinych vedlejsich ucinku vysazeni,nedodrzeni davky pak muze samotny zachvat vyvolat,protoze telo si na lek zvykne a musi se pak podavat dozivotne nebo snizovat hodne pozvolna davky.
U nas se na barbituraty nedostalo,protoze vse nasvedcovalo tomu,ze jeji stav je spatny a nez vubec mohlo k nejakemu vysetreni dojit,zemrela.
Nicmene je spousta zviratek kteri trpi epilept.zachvaty a za pomoci leku a nejake lecby docela spokojene zijou.Drzim palce.



Je mi Vaší kočičky moc líto, sama si něco takového nedovedu představit, proto bojujeme, jak se dá. Jsme objednaní na Jaggy v Brně, strašně na to vyšetření spoléhám, ale na jiném fóru mi psala jiná paní, že tam taky byli s kocourkem a vůbec se jim nevěnovali, takže mám teď trochu strach. Hlavně už bych chtěla, aby se zjistila příčina a Alfíček se začal léčit, i když se konečné diagnózy a důsledků léčby taky bojím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 12:22:54
Odpovědět s citátem

Nino, chapu Vase obavy a vim,jak Vam musi byt. Preju Vam,aby jste nasli nejakeho dobreho veta a stav kocourka se zlepsil.

Jinak tady jsou jeste nejake prispevky na tohle tema:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1834
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 9:37:49
Odpovědět s citátem

Díky moc. Zítra jedeme na Jaggy, jsem dost nervozní, jak dopadneme. Navíc musíme dát Alfíkovi před cestou Diazepam, tak mám strach, abychom dávkování zvládli a neublížili mu, i z jeho reakce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 10:03:20
Odpovědět s citátem

Nina napsal:
Navíc musíme dát Alfíkovi před cestou Diazepam


Je podání Diazepamu před vyšetřením vhodné? Neptali jste se náhodou veterinářů, jestli Diazepam nezkreslí výsledky vyšetření, obzvlášť při vyšetření na přístrojích typu EEG, MR atp.?
Ono asi pro cestování se musí kočičák uklidnit, ale jde o to, aby výsledky byly opravdu průkazné. Asi bych na Vašem místě ještě telefonicky zkonzultovala podání léků před vyšetřením. Abyste pak kvůli tomu nemuseli absolvovat další cestu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 10:22:58
Odpovědět s citátem

Nina napsal:
Díky moc. Zítra jedeme na Jaggy, jsem dost nervozní, jak dopadneme. Navíc musíme dát Alfíkovi před cestou Diazepam, tak mám strach, abychom dávkování zvládli a neublížili mu, i z jeho reakce.


Nino budu drzet palce. Jako epileptik dodavam, k clanku: faze 1 a 2 nemusi vubec nastat, ja treba nikdy nepoznala, ze zachvat prijde. Takze nemusite byt varovana nejakymi projevy. No snad vam to dobre dopadne, skoda, ze nejsou takove moznosti jako u lidi. Ale zachvaty neboli, i kdyz mohou vypadat dramaticky, s lecenou epi se da normalne zit, kocour stejne asi alkohol nepije Smile ... kdyztak casem dejte vedet, jak lecba u kocourka probiha a jak se ma. Drzim vsechny palecky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 11:30:41
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nina napsal:
Navíc musíme dát Alfíkovi před cestou Diazepam


Je podání Diazepamu před vyšetřením vhodné? Neptali jste se náhodou veterinářů, jestli Diazepam nezkreslí výsledky vyšetření, obzvlášť při vyšetření na přístrojích typu EEG, MR atp.?
Ono asi pro cestování se musí kočičák uklidnit, ale jde o to, aby výsledky byly opravdu průkazné. Asi bych na Vašem místě ještě telefonicky zkonzultovala podání léků před vyšetřením. Abyste pak kvůli tomu nemuseli absolvovat další cestu.

April


Byla jsem v kontaktu s dr. Šrenkem, nejdřív to nedoporučoval, ale poté, co jsme byli zoufalí, protože auto určitě vyvolá další záchvat, nám doporučil diazepam a ještě jeden příparvek na bázi pheno s tím, že si tedy pak budou muset nějak poradit. Diazepam je pro nás lépe dostupný, tak jsme zvolili ten. mám právě taky strach, aby to příliš neovlivnilo výsledky a mělo to vůbec cenu, ale slyšela jsem i, že pokud lékař ví, že zvířátko bylo zklidněno dia, tak lze případné odchylky korigovat. chci mu toho dát právě co nejméně, aby ho to neuspalo a dal se vyšetřit a zároveň přežil cestu. MR se prý dělá v celkové narkóze, takže to by dle vet. nemělo vadit, na EEG by to ale asi vliv mělo. je to takový bludný kruh a velké dilema, ale v bdělém stavu ho do auta nedostaneme, do Brna to máme hodinu. doporučuje se dávka 1mg/kg, má teď 4,5 kg, tak bych mu zkusila dát 2-3mg, ovšem jak to odměřit z tabletky...mám strach, abych mu spíš neublížila, ale ráno nám to nikdo jiný neaplikuje.

kockodan: díky a vám hodně zdraví!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 12:16:39
Odpovědět s citátem

Zkuste se zeptat v lékárně, jestli by vám potřebnou dávku neodvážili na lékárenské váze. Váhu, kde šlo odvažovat mg jsme měly myslím i na gymplu na laborky.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 12:17:52
Odpovědět s citátem

[doporučuje se dávka 1mg/kg, má teď 4,5 kg, tak bych mu zkusila dát 2-3mg, ovšem jak to odměřit z tabletky...mám strach, abych mu spíš quote]

Nino, take budeme drzet palce,at cesta i vysetreni probehnou v poradku a ma to nejake pozitivni vysledky.
Ohledne toho davkovani, myslim,ze na pribalovem letaku nebo krabicce leku byva uvedeno,jakou hmotnost ma tableta,takze z toho pak odvodite zhruba na kolik dilku tabletu rozdelit. My jsme jednou delili tabletku i na osminy Smile,ale byla vetsi,tak se to dalo(ne diazepam)
Jinak mi take chovatelka radila,ze v lekarne by meli byt schopni tablety rozdrtit a "nakapslovat" podle potrebne gramaze. Mozna by vam nekde
v lekarne tu jednu davku odmerili.
Preju dobre porizeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 13:00:06
Odpovědět s citátem

Mě v lékárně (která spolupracuje s naší vetkou) dělili tabletku na léčbu epilepsie pro psy (jiné nebyly k dispozici) na váhu pro potkana. Takže by to pro lákárnu neměl být problém. Jen tam pak přidávají nějaké plnicí látky (aby se to líp dělilo) a dávají to do kapsle. Z té jsem to však vysypávala.
Moc držím palce.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 16:19:17
Odpovědět s citátem

vet. nám před chvílí dovezl tablety Diazepamu, původně měl dovézt jen recept, takže jsme si při vyzvednutí chtěli v lékárně množství nechat navážit, jak radíte. Ale tabletka je 5mg, takže mu prý máme dát půlku, aby ho to trochu uklidnilo. Doufám, že to bude stačit a nebudeme muset v autě improvizovat a přidávat. Musím ho ještě zvážit přesně, ale předvčerem měl 4,5 kg, takže by měl v podstatě dostat skoro celou tabletku,, tak snad mu ta půlka nic neudělá. Není mi z toho moc dobře, že mu to musíme dávat sami, ale doufám, že to zvládneme. Musíme navíc držet 12hod hladovku kvůli odběru krve, tak snad to účinek neznásobí.
Díky všem za podporu, hodně to pro nás znamená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top