Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour a pes


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kachenka



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 19:02:30
Odpovědět s citátem

Ahoj,
čeká nás stěhování do společné domácnosti a kocourem a psem. Náš Cherry je 10měsíční kocour, který se ještě s žádným zvířetem nesetkal. Havanský psík Oskar je 5letý a s kočkama se moc nemusí. Vždy když nějakou viděl, tak se mohl uštěkat. Mám strach ze společného soužití, ale není jiného vyhnutí.
Dočasně se asi budeme stěhovat do teritoria psa, ale poté bychom se měli nastěhovat do "neutrálního území" (nový dům).
Prosím o nějakou radu nebo zkušenost s něčím podobným.

Děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 19:11:11
Odpovědět s citátem

Ono co jsem tak načetla ze zkušeností ostatních, povětšinou je to tak, že pes nemusí cizí kočky, ale ty "svoje" snáší bez větších problémů.
Ale něco k soužití psů a koček, snad Vám to pomůže:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2500
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1056
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=464
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=318
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=6

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 20:11:23
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ono co jsem tak načetla ze zkušeností ostatních, povětšinou je to tak, že pes nemusí cizí kočky, ale ty "svoje" snáší bez větších problémů.

April


Mohu potvrdit-naše čubina se "svými" kocouři problém nemá, ale všem ostatním kočenkám kdekoliv venku pěkně protáhne faldy Wink - umí to moc dobře rozeznávat. I pro ně většinou platí "co je v domě, není pro mě". Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 20:24:41
Odpovědět s citátem

Kachenka napsal:
Ahoj,
čeká nás stěhování do společné domácnosti a kocourem a psem. Náš Cherry je 10měsíční kocour, který se ještě s žádným zvířetem nesetkal. Havanský psík Oskar je 5letý a s kočkama se moc nemusí. Vždy když nějakou viděl, tak se mohl uštěkat. Mám strach ze společného soužití, ale není jiného vyhnutí.
Dočasně se asi budeme stěhovat do teritoria psa, ale poté bychom se měli nastěhovat do "neutrálního území" (nový dům).
Prosím o nějakou radu nebo zkušenost s něčím podobným.

Děkuji moc



mohu jenom potvrdit předchozí,náš venkovní pes, žene cizí čičinu,ale když jsem pustila ven naše nové čičinky tak byli všichni v pohodě,dokonce si dávali i pusinky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 20:49:25
Odpovědět s citátem

No, jen aby Oskar akceptoval, že Cherry je "domácí" kocour Smile Aby se na něho nedíval jako na cizího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 0:17:59
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
No, jen aby Oskar akceptoval, že Cherry je "domácí" kocour Smile Aby se na něho nedíval jako na cizího.




to asi bude,já myslím,že pes ví,že kočka patří k rodině stejně jako on
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Kocour a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 5:16:17
Odpovědět s citátem

Mám zrovna na tohle téma čerstvou zkušenost. Máme doma 2 letou fenku a několik koček různého stáří 2-5 let. Před měsícem jsem si domů přivezla starší kočku (5,5 roku), která psa nikdy neviděla. Asi 2-3 dny na sebe se psem syčeli a vrčeli. Fenka dostala příkaz fuj! a do týdne mi klidně obě sedí na klíně a mají na sebe položené hlavy. S kočkama na sebe ještě občas syčí, ale se psem se zžila starší kočka lépe než s kočičákama. Podotýkám, že to jsou všechno kočky pouze domácí. Máme ještě 2 venkovní a s naprostým přehledem si pes SVOJE kočky i venku pozná. S vlastními se pusinkují, kočky se o psa otírají a vše je v pohodě. Jak se ale někde objeví cizí kočka, tak nastane šílená honička.
Takže já myslím, že pokud psovi jasně vysvětlíte, že váš kocour není k jídlu ani k honění, tak to rychle pochopí. Jen je ze začátku pohlídejte, aby třeba psa nesekl drápkem a pak už to jistě bude OK.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 8:44:55
Odpovědět s citátem

Já mám se sžíváním psa a kočky zkušeností více, a všechny jsou pozitivní-ta naše zvířátka nejsou blbá, bývají chytřejší než někteří lidé Wink

Měla jsem bláznivého jezevčíka, strašně fixovaného na mě (nevím proč, ale všechna naše zvířata byla vždy fixovaná na mě Laughing ). Už byla starší a byla dost ostrá. A já si koupila kotě briťáka. Přitom jejich seznámení vypadalo dost dramaticky. Psa jsem měla na krátkém vodítku, mohl se uškrtit, jak se snažil dostat ke kotěti-a to mělo dost rozumu, aby mu nevlezlo pod zuby.
Byli jsme u toho dva. Manžel hlídal kotě (co kdyby bylo sebevrahem) a já držela říčnou čubu, která vrčela, cenila zuby a řvala zprdlahrdla. A tak mi všichni prorokovali, že se kotě nedožije rána. Já čubu hladila a pořád jsem jí říkala, že nesmí, že je to náš kocourek, když se po něm vrhala, tak jsem ji strhla a zařvala "fuj, nesmíš", když přestala vrčet, tak jsem ji chválila "hodná", postupně jsem ji pouštěla tak, aby si kotě mohla očichat, trvalo to pár hodin, ale večer mi seděla čuba na jedné noze a kotě na noze druhé. Kotěcí vražda se nekonala. Ještě pár dní jsem dávala větší pozor, pak už to bylo zbytečné.

To samé, jen ne až tak dramatické bylo teď, co máme labradorku a přivezli jsme shynxe-ta to pochopila velmi rychle, že "co je v domě, není pro mě" - leda na hraní.

Nebojte se toho. Oni se srovnají, jen je třeba je seznámit tak, aby byl pes na vodítku a nemohl v prvním návalu vášně kočence ublížit. Jakmile se očuchají a oba chytnou jeden domácí pach, bude to v pohodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2008 22:40:43
Odpovědět s citátem

já mám doma koura skoro měsíc, fenka má 14let a ani po měsíci spolu nekamarádí Confused pes štěká, kocour vrčí, uklidňování nepomáhá, jsou od sebe třeba jen 10cm, fenka ho nekousne a většinou to končí tak, že jeden z nich uteče.........a já bych si tak přála, aby spolu kamarádili Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2008 7:40:21
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
já mám doma koura skoro měsíc, fenka má 14let a ani po měsíci spolu nekamarádí Confused pes štěká, kocour vrčí, uklidňování nepomáhá, jsou od sebe třeba jen 10cm, fenka ho nekousne a většinou to končí tak, že jeden z nich uteče.........a já bych si tak přála, aby spolu kamarádili Crying or Very sad


V tomto případě asi na věku psa bohužel záleží, 14ti letý pes už je většinou "nerudný důchodce"-a ti moc změn nevítají-bude to chtít víc trpělivosti. Hlavně, že kotě nenapadá a každý tomu druhému nechává jeho životní prostor. Možná bude nutné se smířit s tím, že kamarádi z nich prostě nebudou. Oba mí psi byli mladí, když jsem přinesla domů kotě-kolem dvou let věku, jezevčice byla asi o trochu starší, ale ne o moc. Ten věk v tom určitě hraje svou roli.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2008 15:06:11
Odpovědět s citátem

ona ne kocoura dokonce vrti ocasem, to delava na jine psy, kdyz si nima chce hrat, jenze on se strasne boji, takze to nejde, a zase kdyz pes nekam jde tak kocour ho sleduje, plizi se za nim, prijde mi, ze by chteli le nevi jak, mozna to bude lepsi, az nebude tak malinky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top