Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

druhý kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
martina.f



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Plzeň

Předmět: druhý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2008 22:56:16
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,prosím o radu.Mám doma 6měsíčního kocourka perskou činčilu a rozhodla jsem se,že mu pořídím kamaráda,aby nebyl moc velký věkový rozdíl.Tak jsem jela pro druhého kocoura Smile,také stejnou,perskou činčilu,jsou mu 3 měsíce.U chovatelky jsem byla na obhlídce,vše proběhlo O.K.,kocourka jsem si zamluvila a už se těšila až si pro něj pojedu.Transport proběhl dobře,ale první setkání?!?!Prskání,syčení...vrčení.S tím jsem tak trochu počítala Confused Kocourka máme doma už 5 den a nic se celkem nezměnilo.Starší kocour je uražený,jak může,tak na něj číhá a skočí.S jídlem je to v pohodě,mají jednu misku na vodu a 2 na granule a jedí spolu.Záchod také používají jeden.Spí také spolu,ale když se proberou,tak je to pohroma.V noci a přes den,kdy nikdo není doma,je nemohu zatím nechat pohromadě Crying or Very sad
Malý kocour je pohodář,je to mazel.vrní jen co se na něj sáhne Smile Zrovna teď ho mám na klíně a pozoruje myšku Smile Se starším kocourem se mazlím,hraju si s ním,ale je na něm vidět nervozita.Mám teď obavy,jestli jsem udělala dobře a bojím se,abych ho nemusela vrátit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 5:16:22
Odpovědět s citátem

Pět dní je velmi málo. Oba kocourci jsou mladí, uvidíte že za pár dní budou oba v pohodě. Když už dokážou spát spolu tak je to na dobré cestě. Já bych dokonce doporučovala oddělovat je co nejméně i ve vaší nepřítomnosti. Nevím co myslíte tou pohromou, ale pokud je to jen syčení a vrčení a nervou se tak bych v tom problém neviděla. Musí si vzájemně vyxjasnit své pozice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: druhý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 6:09:55
Odpovědět s citátem

Jen doplním: na titulní stránce dole jsou některá často opakovaná témata, vč. situací při pořízení druhé kočky; každá tlapička vede do jiného tématu zabývajícího se tímto problémem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 17:37:48
Odpovědět s citátem

Já mám teď třetí kotě, které jsem pořídila, když jednomu kocouři je 13 a druhému 10 měsíců-a taky se s tím musí vyrovnat! Jo a navíc je tu velký pes, kterého kotě vůbec neznalo.

První den kotě pořád jen řvalo, když se k němu kdokoliv přiblížil, dneska je u nás 3. den a už spolu baští z jedné misky, vrčí jen občas a jenom jako, a kocouři se kotě už nesnaží zmasit. Stačilo je občas okřiknout, když toho bylo dle mého názoru příliš, ale kotě se zuřivě bránilo samo a dalo těch pacholkům dostatečně najevo, že svou kůži lacino nedá, že už má jejich respekt. Vše je na dobré cestě a za den dva to bude úplně v pohodě.

Když jsem přinesla druhé kotě, byl Adam starší o 3 měsíce a taky se mnou pár dní nemluvil, a jakpak si zvykli, spí spolu, hrají si spolu, jeden o druhého pečuje... Chce to jen trochu času-kočce je lépe ve dvou (třech, čtyřech.... Wink ) než samotné.

Bude to dobrý, já bych je nechala pohromadě, rozdíl 3 měsíců není takový, aby starší mladšího zakousl. Ty jejich boje hrozivě jen vypadají, ve skutečnosti to není tak zlé. To u nás je kotě proti nejstaršímu mrňavé, a taky je nechávám pohromadě, jen na noc si kotě beru do postele a kluky nechávám spát spolu jinde. (Nenechali by mě vyspat, pacholci Rolling Eyes )
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: druhá kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 7:17:48
Odpovědět s citátem

to já jsem si pořídila kocourky kteří byly o šet let mladší než můj první kocou a stímhle jejich s¨"strejdou" spaly hrály si a byly v pohodě tet se to postupem času zhořšilo protože jsou oba zralý na kastraci ale jinak je to pořád dobré Wink Laughing [/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 23:54:01
Odpovědět s citátem

Moje zkušenost je podobná, s Martinou. Nový přírustek se chce vždy kamarádit, ale domácí osazenstvo dělá drahoty. Někdo chvíli a někdo déle. Ale nakonec si zvyknout všichni. A když si všichni zvyknou, tak si nová kočička nebo kocourek začíná dobývat vyšší místo ve smečce. Evil or Very Mad

Vendulka, Spidy, Nina, Toník a Jaruška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (38x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Thajská kočka (13x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top