Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 10:12:16
Odpovědět s citátem

Tak já nemám zkušenosti s touto naší organizací ale mám kočky z Německé organizace Deutschen Edelkatze e.V je to organizace vedená pod WCF a nejsou žádný problémy ani s registrací kočky potom do FIFE jen se na výstavě musí projít kontrolní třídou a zapsat do plemenité knihy ale já jsem nakonec zvolila naší organizaci WCF a je tu jen jedna takže Bohemia cat club,uznávají plně i Fife výstavy takže žádný problém jediné co m trošku trápí je že jím vše trvá poněkud déle ale i to se dá přežít stránky mají zde : http://www.sweb.cz/bohemiacat/
Smile
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 14:10:42
Odpovědět s citátem

www.edelkatzen.ic.cz

http://edelkatzen.ic.cz/index_soubory/Chovatelsky%20rad%20A4.doc

Mluvila jsem s činovnicí od nich a ptala se na podmínky uchovnění, protože ty jsem v chovatelském řádu nenašla. Dozvěděla jsem se, že buď klasicky výstava, anebo potvrzení od veterináře, že chovná kočka/kocour nevykazuje žádnou odchylku od standardu - tohle je nové a ještě to není nikde zveřejněné, takže přesné znění neznám.

Nicméně pro ty, kteří chtějí koťata s rodokmenem a nebaví je lítat po výstavách, je tohle řešení. Jinak chovné podmínky a vše ostatní lze si přečíst v chovatelském řádu, který jsem připojila.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2008 15:24:15
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
www.edelkatzen.ic.cz

http://edelkatzen.ic.cz/index_soubory/Chovatelsky%20rad%20A4.doc

Mluvila jsem s činovnicí od nich a ptala se na podmínky uchovnění, protože ty jsem v chovatelském řádu nenašla. Dozvěděla jsem se, že buď klasicky výstava, anebo potvrzení od veterináře, že chovná kočka/kocour nevykazuje žádnou odchylku od standardu - tohle je nové a ještě to není nikde zveřejněné, takže přesné znění neznám.

Nicméně pro ty, kteří chtějí koťata s rodokmenem a nebaví je lítat po výstavách, je tohle řešení. Jinak chovné podmínky a vše ostatní lze si přečíst v chovatelském řádu, který jsem připojila.


No - já nejsem naháč, jen jejich tajný obdivovatel a sem zabrousím jen občas, ale dovolím si reagovat - řešení to je jistě dobré, pokud Vás nebaví výstavy a papírování okolo atd, ale POUZE PRO CHOVATELE, který VÍ, CO DĚLÁ !!! Tzn, pro někoho zkušeného, který dokáže posoudit kvalitu svých koček i odchovů a to jak vyhovují (případně nevyhovují) standardu ... Bohemia Edelkatze je skvělá organizace pokud chcete chovat v poněkud "experimentálnější linii", než je v kraji zvykem, případně zkusit nějaké křížení, nad kterým FIFe zrovna nejásá ... ale zároveň se musíte připravit na rub této skutečnosti - rodokmeny vydané touto organizací mohou obsahovat nejedno překvapení. Právě proto, že není povinné uchovnění na výstavě, je možno chovat na kočkách, které ani zdálky neodpovídají standardu či mají něco, co by je z výstav FIFe vyloučilo. Také se občas mohou vyskytnout v rodokmenu zajímavé kombinace - na vlastní oči jsem viděla rodokmen modré britky, ve kterém byla v třetí generaci modrá ruska ... Pokud chcete mazlíčka, je to v pohodě, pokud by jste si chtěla koupit chovné zvíře, vřele bych doporučila přizvat si ke koupi odborníka nebo to s ním alespoň konzultovat. Odborníkem mám na mysli třeba Karolinu - ať mi tímto promine, že jí potencionálně přidělávám práci, jen chci upřesnit, že vlastnictví jedné kočky (nebo i více) daného druhu nemusí z člověka hned udělat odborníka Smile , bývají za tím většinou leta dřiny Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2008 16:06:42
Odpovědět s citátem

for Lenka V:

Přesně tak, souhlas, ale o tom to snad je, pokud je chovatel zodpovědný a ví co dělá... Můj Feldík má např. papíry organizace až z Ruska, kde výstavy také nejsou povinné (mám k němu i papíry TICA 5 generací pozpátku), Charlie zase od FiFe... Ale myslím, že výše uvedenými příspěvky mohlo být myšleno i to, že pokud má kočka papíry od FiFe, také zrovna nemusí být k chovu, to že rodiče splňují standardy ještě přece neznamená, že koťata budou šampioni, zase je to jen o tom tomu rozumět a pak ať je to Fife, BOEC, nebo jakákoliv jiná organizace, pokud někdo prodá kočku na chov a ta ty určité standardy nesplňuje, tak je to lump a papíry na tom nic nemění. Vše je jen a jen o lidech...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2008 8:17:42
Odpovědět s citátem

já od Edelkatze utekl k FIFE. Toyotka prošla na výstavě kontrolní třídou zcela bez problémů a ještě vyhrála BIS:-)
Souhlasím s prezentovanými názory, je to o lidech a také pravidlech. když jsme si vybírali teď druhou kočku, chtěli jsme papíry od Fife, dodávalo nám to určitý pocit bezpečí:-) teda to zní ale blbě:-)))))
Jde mi o to, že jsme málem narazili - lidé kočku nechali překrýt a aby neměla bezpapíráky, tak ji přesunuli k EDELKATZE a kočku mohou opět nechat strhat. Nelíbí se mi takové zacházení, zvláště když má během 2 let 5x koťata.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2008 9:03:07
Odpovědět s citátem

Ahoj Tome, řekl bych že nemáš pravdu, zde výňatek z chovatelského řádu:

Kočka, která má být kryta kocourem, má být 12 měsíců stará. Dříve je možno krýt pouze tehdy, jestliže kočka má za sebou již 2 říje, z nichž další by mohly ohrozit její zdraví. Nejdříve je možno krýt v 10 měsících. Tato vyjímka by se neměla stát pravidlem. Chovná kočka může být použita v chovu do věku 8 let.

Kočka, která má být kryta musí být naprosto zdravá, prostá parazitů, s plným očkováním. Kočka může mít nejvíce 3 vrhy během dvou let. Kočka, která se vrátí od krycího kocoura, nesmí být kryta jiným kocourem v této době.

Takže žádných 5 vrhů.....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2008 9:10:12
Odpovědět s citátem

Navíc neříkal jsi zrovna ty, Oldo, že nyní už i v této organizaci musí být výstavy k uchovnění?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2008 12:28:22
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj Tome, řekl bych že nemáš pravdu, zde výňatek z chovatelského řádu:

Kočka, která má být kryta kocourem, má být 12 měsíců stará. Dříve je možno krýt pouze tehdy, jestliže kočka má za sebou již 2 říje, z nichž další by mohly ohrozit její zdraví. Nejdříve je možno krýt v 10 měsících. Tato vyjímka by se neměla stát pravidlem. Chovná kočka může být použita v chovu do věku 8 let.

Kočka, která má být kryta musí být naprosto zdravá, prostá parazitů, s plným očkováním. Kočka může mít nejvíce 3 vrhy během dvou let. Kočka, která se vrátí od krycího kocoura, nesmí být kryta jiným kocourem v této době.

Takže žádných 5 vrhů.....


Oldo, nevymýšlím si... To co jsem napsal je fakt, zkrátka jsou chovatelé, kteří nedodržují chovatelský řád... Cesta jak to udělat se našla a já jí tu nehodlám zveřejňovat.
Rád ti vysvětlím co se stalo ale ne veřejně.... Navíc jsem na to přišel společně s Hankou, která mi pomáhala kotě najít.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2008 14:11:18
Odpovědět s citátem

No Tome, ale to je přeci ono, neznamená to že v jednom spolku jsou lumpové a v druhém samí poctiví chovatelé, ale že je někdo lump a rádobychovatel, který porušuje pravidla a s jakýmkoliv klubem to nemá nic společného, a to si myslím že je v každém spolku. Sám píšeš, že jsi od Edelkatze utekl, ale na druhé straně Toya bez problémů prošla kontrolní třídou a dokonce i získala pohár, ač má z Edelkatze papíry. Můj názor je, že to klubem není, ale jasnačka, je to věc názoru Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: Bohemians Edelkatze, e.V.
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 9:44:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ráda bych vnesla malinko světla k této probírané organizaci.
BOEC je registrována u Ministerstva vnitra a na ČSÚ Sdružení chovatelů ušlechtilých koček v Čechách-Bohemians Edelkatze,e, V. od poloviny roku 2000!!!!!!
řád této organizace je shodný s organizací Fife a musíme dodržovat stejná pravidla a podmínky .
To jest například:
Věkové omezení chovných zvířat u koček 1-8 let u kocourů od jednoho roku-neomezeně. I s vyjímkou chovnosti od 10 měsíců věku, pokud je doložen zdravotní stav kočky, že je neustálým mrouskáním jakoli ohrožena. Musí být podloženo veterinárním lékařem.
Chovný kocour smí být během 14 dnů požit k nakrytí nejvýše dvou koček
Maximální počet vrhů je tři za období dvou kalendářních let.
Atd. Jak řád předepisuje.
Dále jsem se tady dočetla , jak si někdo myslí, že prodej kotat s tímto rodokmenem je ovlivněn cenou! Prosím není to tak !!! Cena kotátek je uSphynx naprosto stejná jako u jiných organizací, není důvod aby byla dražší nebo levnější. Je na každém chovateli za kolik své odchovy prodává a nakolik si je cení.
Dále jsou nám uznávány všechny tituly stejně jako u ostatních.
Krýt můžeme kočky jak u Fife, tak u jiných organizací, vše je pak podloženo zápisem do Plemené knihy s razítkem organizace.
Co se týče chovnosti i my u této organizace se musíme zůčastnit výstavy se známkom nejméně V aby kočka mohla být nakryta. Prostě nejsme ušetřeny ničeho co by Fife nevyžadovala, jen jsme menší organizace o které moc lidí neví a pak spekulují. Já sama jsem s touto organizací a jejím obsazením velice spokojená a je na každém co mu vyhovuje a kam se zapíše stím, že samozdřejmě může odejít a přejít k jiné organizaci bez problémů. Pokud mu nebude vyhovovat.
Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 9:56:36
Odpovědět s citátem

Ještě se vrátím k cenám s vystaveným PP od Boec.
Ceny kotat jsou stejné jako u jiných. To jest na mazlíka 18-23000 a cena choného jedince od 30000. Samozdřejmě záleží, také na chovateli co dokáže novým majitelům nabídnout a jaký má k tomu přístup.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Veterinář rozhodne?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 7:52:37
Odpovědět s citátem

Dozvěděla jsem se, že buď klasicky výstava, anebo potvrzení od veterináře, že chovná kočka/kocour nevykazuje žádnou odchylku od standardu - tohle je nové a ještě to není nikde zveřejněné, takže přesné znění neznám.

nechápu jak může veterinární lékař, znát všechny standarty všech plemen a posoudit pak, zda má zvíře nějaké odchylky či nikoliv a následně být či nebýt chovné???!!!

Vždyť posuzovatelé exterieru koček musí splnit náročné podmínky, než o tomhle mohou vůbec rozhodovat, aby bylo opravdu jisté, že konkrétní plemena zná!!!

Už toto mi příjde na této organizaci podivné...
A další věc - jestliže si i chovatelé mohou křížit plemana a sami bez "dozoru" dělat experimenty s plemeny, pak rodokmeny jejich potomků jsou jen kusem papíru, který dokládá pouze jejich nečistokrevné předky. Takže by to bylo obdobné, jako když si chovatelé bezpapíráků natisknou na pěkný papír jména svých koček...

Jsem 15let u FIFe a nijak mi tedy jejich podmínky nepřipadají drastické a navíc, jestli se má jednat o čistokrevný registrovaný chov, pak chápu, že nejsou zrovna přívětiví ke křížení různých plemen mezi sebou jen tak z rozmaru. A vždy pokud k tomu měl chovatel opodstatněný důvod, bylo mu vyhověno, ikdyž s dozorem - na tom však nevidím nic zlého.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 8:08:33
Odpovědět s citátem

No tak to tedy o tomhle nic nevím, ale byl nám všem od předsedkyně zaslány zákony, které pod touto organizací musíme dodržovat. O veterině a že by vet měl znát standart , tam opravdu nic není pro povolení chovnosti.
Jasně se v jednom bodu píše:
Věkové omezení chovných zvířat u koček 1-8 let, poslední možné krytí je v den osmých narozenin kočky.
Ve vyjímečných případech lze povolit krytí u koček od 10 měsíců stáří, pokud chovatel doloží dobrozdání vetererinárního lékaře o celkovém zdravotním stavu a somatické vyspělosti konkréktního zvířete a pokud opakované říje ohrožují zdraví kočky!!!!!! Nic otom, že by měl znát standart zvířat tam opravdu není. Jestli je to nové , tak by jsme to měli snad vědět. Zase tohle je vše na základě jedna paní povídala. Pokud nám nějaký takový dodatek příjde ráda to sem napíšu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 8:16:56
Odpovědět s citátem

Ano, já osobně si také myslím, že ať se jedná o jakoukoliv organizaci, je naprostou hloupostí, aby veterinář rozhodoval o standartu plemene a tím o zařazení do chovu či nikoliv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 8:33:42
Odpovědět s citátem

K tomuto se dá napsat pouze jediné, že by si toto měli v první řadě uvědomit chovatelé co zařadí do chovu a co ne. Každý chovatel by měl znát standard zvířete a sám uznat zda je zvíře do chovu vhodné nebo ne. Dokud se bude vše prodávat do chovu jen za vidinou peněz, tak to tady bude vypadat jak to vypadá bohužel.!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 10:49:28
Odpovědět s citátem

for Reg

O vlákno vedle (Uchovňování nejen sphynxů) jsem se velice pobavil příspěvkem Nery, jak tomu (rozuměj sphynxům) posuzovatelé na našich výstavách pod FIFE rozumí. To od toho veta bude mít člověk alespoň lejstro že je kočka zdravá Very Happy

No a teď vážně, stoprocentně má pravdu Katka, že o tom, co jde do chovu, musí rozhodovat chovatel, který to zvíře zná nejlépe a je jen a jen na něm, jaký vybuduje svoji CHS kredit.

Každopádně za nás laiky díky za diskuse k tomuto tématu, je to velice zajímavé Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 17:34:15
Odpovědět s citátem

dobré odpoledne Oldo,
Víte na výstavách FIFe v českých zemích neposuzují jenom čeští posuzovatelé. Na každou mezinárodní výstavu jsou vždy přizvání minimálně dva posuzovatelé ze zahraničí. Vždy když si vystavovatel požádá o posouzení tím či oným, bývá mu zpravidla vyhověno. Velmi často posuzuje i pan Eric Reyers. To je opravdu odborník na slovo vzatý. Konkrétně na výstavě v Pyramidě posuzovala sphynxe jeden den posuzovatelka ze Švýcarska a druhý den to byla paní z Finska. Nemyslím si, že naši posuzovatelé by nerozumnéji tomu co dělají. Navíc, k tomu aby mělo zvíře titul interšampion musí mít leden titul že zahraničí. Na granda musíte mít ze 3 zemí po dvou titulech. Pro lidi kteří nemají takové finanční možnosti nebo prostě nemají možnost jezdit do zahraničí jsou tato pravidla trochu upravena. Na evropského šampióna jsou tato pravidla ještě o mnoho složitější. To jenom aby jste si udělal představu že je to všechno o trochu složitější, než zaběhnout k jednomu veterináři. A že kočku když nějaké tituly má vidí docela dost lidí. A jsou to podle mne lidí, kteří už v životě nějakou kočku viděli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 18:39:59
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Hanko,

samozřejmě že vycházím pouze ze zde uveřejněných příspěvků a jak vidno, zkušenosti některých chovatelů jsou vcelku tristní.
Ale to je samozřejmě věc názoru a osobních zkušeností Smile Mě osobně je velmi blízký názor že výstava by měla být přehlídkou krásy a chovnost že je o něčem jiném.

Jak jsem již psal, je to velice zajímavé téma, již i vzhledem k různorodým zkušenostem chovatelů.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 19:05:08
Odpovědět s citátem

posuzovat krásu je subjektivní hodnocení v rámci určitých pravidel. Každému se určitě líbí na kočce něco jiného a každého zaujme na kočce něco jiného. Souhlasím s tím, že někteří vystavovatelé předvádějí kočky upatlané, mastné, zacuchané a pod. Vrhá to světlo vždy pouze a jenom na člověka který kočku předvádí. Někdy si až říkám, že se ti lidé nestydí? Je to urážka nejen kočky, ale zároveň i posuzovatele který má kočku hodnotit. Správně se říká že všechno je v lidech. Tady to platí dvojnásob. Ale opravdu věřte mi, že kočku vidí za dobu po kterou jezdí po výstavách a " sbírá tituly" opravdu hodně lidí. Pravda je i ta, že když je majitel neoblomný tak ty tituly nakonec vyjezdí. Pravdou na druhou stranu může být však to, že naprosto průměrná (vzhledové) kočka s výborným rodokmenem, může je-ji nakrytá vhodným kocourem obdarovat majitelé opravdu špičkovými potomky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2009 21:50:27
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
dobré odpoledne Oldo,
Víte na výstavách FIFe v českých zemích neposuzují jenom čeští posuzovatelé. Na každou mezinárodní výstavu jsou vždy přizvání minimálně dva posuzovatelé ze zahraničí. Vždy když si vystavovatel požádá o posouzení tím či oným, bývá mu zpravidla vyhověno. Velmi často posuzuje i pan Eric Reyers. To je opravdu odborník na slovo vzatý. Konkrétně na výstavě v Pyramidě posuzovala sphynxe jeden den posuzovatelka ze Švýcarska a druhý den to byla paní z Finska. Nemyslím si, že naši posuzovatelé by nerozumněli tomu co dělají. Navíc, k tomu aby mělo zvíře titul interšampion musí mít jeden titul ze zahraničí. Na granda musíte mít ze 3 zemí po dvou titulech a od různých posuzovatelů. Pro lidi kteří nemají takové finanční možnosti nebo prostě nemají možnost jezdit do zahraničí jsou tato pravidla trochu upravena. Na evropského šampióna jsou tato pravidla ještě o mnoho složitější. To jenom, aby jste si udělal představu že je to všechno o trochu složitější, než zaběhnout k jednomu veterináři. A že kočku když nějaké tituly má vidí docela dost lidí. A jsou to podle mne lidí, kteří už v životě nějakou kočku viděli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:18:21
Odpovědět s citátem

Mě osobně je velmi blízký názor že výstava by měla být přehlídkou krásy a chovnost že je o něčem jiném.

Jak jsem již psal, je to velice zajímavé téma, již i vzhledem k různorodým zkušenostem chovatelů.[/quote]

Mě nedělá uchovnění na výstavě problém, i když bych třeba raději chovné kočky po výstavách netahala / zdravotní rizika / ale stejně ho vidím jako zbytečné - dobré je pro pořadatele výstav Laughing My, taková maičká zemička dokážeme napnit tolik výstav Laughing
Žádný posuzovatel nemůže vědět, že se po zcela průměrné kočce - při výběru vhodného partnera nenarodí typově pěkná kotata - to by museli mít posuzovatelé k dispozici rodokmeny a museli by znát záměr chovatele - a ani tak bez skleněné koule nedokážou zodpovědně odhadnout, jaké že potomky tento pár zplodí. Pokud jde o vady - to dokáže profesionálně opradu veterinář. Není zase tolik zemí, které byť v rámci FIFe povinné uchovňování mají. Mysím, že by zodpovědnost měl mít chovatel. Český chovatel není o nic horší než třeba italský - nebo ano? Ale asi to tady nevyřešíme - chovnosti " se chtějí " Laughing návrhy na její zrušení neprochází - no tak zbývá se buď podřídit a nebo se zaregistrovat v organizaci, která má jiná - pro toho či onoho vyhovující pravidla. Pro odpůrce uchovnění třeba Itáie a tuším i Slovinsko / FIFe / tento předpis nemá Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 8:14:24
Odpovědět s citátem

Na Feldíka mám PP z Ruska, kdy mi bylo řečeno že v jejich organizaci výstavy povinné nejsou. Takže ono si člověk může vybrat a to je myslím dobře. Co si myslím že dobře není, takový ten pocit, který mám z některých příspěvků v tom smyslu, kdo neproleze výstavou na které by kočku uchovnil, tak je lump a množitel, ale to je pouze můj subjektivní pocit, který samozřejmě nemusí být správný.

Každopádně mají-li mít PP nějaký smysl aby byla jistota, že kočičák je opravdu ten za koho se vydává, nějaká kontrola být musí, to ale není dle mého názoru o "uchovnění" ale o následném nějakém kontrolním procesu, kontrole vrhu, očipování apod....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 11:46:19
Odpovědět s citátem

Pane Oldo v září je u Vás na jihu výstava koček. Co se tam třeba zajít podívat a udělat si svůj názor? Můžete kluky i vystavit. Poznáte o čem tady píšeme a třeba se Vám to nakonec zalíbí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 11:57:47
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Na Feldíka mám PP z Ruska, kdy mi bylo řečeno že v jejich organizaci výstavy povinné nejsou. Takže ono si člověk může vybrat a to je myslím dobře. Co si myslím že dobře není, takový ten pocit, který mám z některých příspěvků v tom smyslu, kdo neproleze výstavou na které by kočku uchovnil, tak je lump a množitel, ale to je pouze můj subjektivní pocit, který samozřejmě nemusí být správný.

Každopádně mají-li mít PP nějaký smysl aby byla jistota, že kočičák je opravdu ten za koho se vydává, nějaká kontrola být musí, to ale není dle mého názoru o "uchovnění" ale o následném nějakém kontrolním procesu, kontrole vrhu, očipování apod....


Ale to nebudete mít jistotu nikdy, ani u těch "povinně uchovněných", ani u neuchovněných koček. Opět to záleží pouze na zodpovědnosti chovatele. Např. už jsem o některých chovatelských stanicích slyšela, že občas prostě spojí dva vrhy do jednoho. Je to sice jedna paní povídala, ale kdo mi zaručí, že to tak není? A to jak u kočky z FIFe, tak u kočky z nonFIFe. Nikdo jiný než genenetický test. Ale v žádném případě ne to, že kočka prošla výstavou s nějakým (jakýmkoliv) ohodnocením. Že jí viděl posuzovatel nebo chovatelská komise. A toto "spojování vrhů" znám i z doby, kdy instituce poradce chovu byla pro chovatele povinná. Takže koťata v určitém věku byla zkontrolována poradcem chovu. A přesto se tak dělo...Sad((
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 16:33:01
Odpovědět s citátem

for fundog: na výstavu určitě zajdu, třeba se tam potkáme a můžeme potlachat. Smile A názor v tom mám taky, pěkně to bylo popsáno na vedlejším vlákně, že to někdy vypadá u koček, jako bychom chtěli 2in1, čili výstavní a chovnou dohromady. Podle mě má být výstava přehlídkou krásy, toho nejlepšího, čím se chovatel (majitel) může pochlubit a pro ty, které to baví, nic víc, nic míň.

Že je chov jen a jen o zodpovědném chovateli a že žádné regule nic nezregulují na 100% je bez debat. Ale to tu již bylo řečeno mnohokrát.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 19:20:18
Odpovědět s citátem

Je mi to moc líto, ale di JH asi nepojedeme. Je to dost daleko a asi tou dobou ( pokud se poštěstí) budeme mít koťata.
Zase na druhou stranu. Kdyby na ty výstavy chodily jen ty nej kočky, na co byste se šel podívat? Takhle tam bude cca 200 koček a Vy můžete porovnávat, která se Vám líbí a která ne. A ZO vydělá peníze.
Na psí výstavy taky nechodí jen super psi. S kým by pak ti pěkní soupeřili?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 19:36:08
Odpovědět s citátem

A ZO vydělá peníze.


A vo vo vo tom to je Laughing Když padne návrh zrušit povinné uchovnění tak to nikdy neprojde. Hlasují totiž v hojné míře zástupci ZO, které pořádají výstavy. To je jako chtít aby poslaci odhlasovali snížení vlastních platů Laughing Laughing Laughing Proto je v ČR tolik výstav - jestli je to dobře nebo ne si odpovězte sami Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 19:43:59
Odpovědět s citátem

Já nevím, ale mně to pořád nepřijde tak strašné.
Určitě jste taky v nějaké ZO, když pořádáte výstavu, nejste rádi, když přijde hodně návštěvníků a přihlásí se velký počet koček? Jsou přece i lidé,které výstavy baví a nejezdí na ně jen kvůli uchovnění.
Velký počet výstav mně také vyhovuje, můžu si vybrat, kam pojedu a kdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 22:14:43
Odpovědět s citátem

... no když už jsme u té kvality koček na výstavách ... někde jsem četla názor na české chovatelství ... že když se čech do něčeho pustí ( míněno koníček ) tak dosahuje vysokých kvalit ... stejně tak je to s kočkama ... takže jak moc rozdílné "kvality" naše výstavy obsahují ... buďme rádi za pestrost na výstavách ( že jedna kočka není stejná jako druhá ) a že se máme taky na co koukat Wink
krom toho kdyby bylo méně výstav tak asi by bylo peklo se na nějakou výstav přihlásit ... Twisted Evil
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2009 13:49:02
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
... no když už jsme u té kvality koček na výstavách ... někde jsem četla názor na české chovatelství ... že když se čech do něčeho pustí ( míněno koníček ) tak dosahuje vysokých kvalit ... stejně tak je to s kočkama ... takže jak moc rozdílné "kvality" naše výstavy obsahují ... buďme rádi za pestrost na výstavách ( že jedna kočka není stejná jako druhá ) a že se máme taky na co koukat Wink
krom toho kdyby bylo méně výstav tak asi by bylo peklo se na nějakou výstav přihlásit ... Twisted Evil


Laughing to je zajímvý názor. To by mohli využít pořadatelé Miss - že by tam pro pestrost nominovali nějakou " ošklivku Katku " Laughing aby bylo na co se dívat Laughing
Pořádání výstav fandím - když se výstava naplní a je o ni zájem je to SUPER.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top