Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

JE KOCICKA JEDINACEK DOMA NESTASTNA?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: JE KOCICKA JEDINACEK DOMA NESTASTNA?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 7:53:53
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem, obracim se na Vas vsechny s radou.
Mam rocni britulku, ktera je denne tak 10 hodin sama doma.
odchazim rano v sedm a prichazim v sest hodin odpoledne. Myslite si , ze kocicka trpi?Myslite, ze i jedna samotna kocicka muze byt spokojena?
Nevidim na ni, ze by byla nejaka zklesla nebo smutna. Samozrejme bych druhou mooc chtela,ale pritel o tom nechce ani slyset a moje rodina ho v tom jen podporuje, ze pry jedna bohate staci a tak podobne,
dekuju moc za odpovedi
PAVLA Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 11:21:52
Odpovědět s citátem

Já mám doma koček 5 a 6 psů. Takže asi nemusím psát svůj názor. Na každé zvíře ( nemáme jen pejsky a kočičky) jsem musela manžela lámat. Dneska i on zastává názor, že 5 koček a 6 psů atd. je hodně, ale jedno zvíře si nemá s kým hrát, s kým pokecat a ve dvou se to lépe táhne.
Rodina už svou snahu, korigovat u nás počet zvířat, vzdala. A já jsem se svou lidsko - zvířecí smečkou spokojená Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 11:29:47
Odpovědět s citátem

Ja Vam tak zavidim Smile
dekuji moc za reakci, ja proste pritele nemam sanci premluvit, uz to zkousim rok skoro denne, a rodice nejsou milovnici zvirat ani jeho ani moje, kolikrat jsme se kvuli tomu pohadali, nechapu proc delaji takovou vedu ze dvou kocek...ach jo vzdat to nechci,ale asi mam smulu. Me je moji britulky lito, ze cely den je v byte sama,ale nevim co s tim delat.
Takze myslite , ze jedna kocicka nemuze byt spokojena?
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 11:49:53
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že není nespokojená. Ona totiž neví, o co přichází. Je legrační koukat, jak spolu kočky řádí, nebo jak se k sobě tulí. Ze začátku je to docela o strach. Když přinesete totiž domů kotě, původní kočka na něj syčí a chvíli jí trvá, než ho přijme. Také jsem si vyslechla průpovídky, jak se nebudou mít rádi atd.
Naši rodiče také na zvířata moc nejsou, ale máme svůj byt, tak proč se jich ptát?
Nikdy jsem si nedovolila přinést domů zvíře bez svolení manžela, vždycky se mi ho povedlo ukecat. Ale někdo to řeší šokem. Prostě přinese kotě a on si páníček zvykne, když to nebožátko uvidí. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 11:57:59
Odpovědět s citátem

Me to take stve, jak mi do toho kazdy keca, mama mi dokonce rekla, ze jestli si poridim druhou kocku tak se mnou prestane mluvit.
pripadam si jako male dite, co porad musi o neco zadonit, byt je meho pritele a bojim se , ze kdyz si kotatko prinesu, ze mi sbali kufry i kocicky,on mi proste rekl, ze jedna staci (tu jsem si mimochodem musela taky pomalu vybrecet)urcite by emmicka byla moc stastna s kotatkem, ale kdyz jsem s ni byla na vystave tak na ostatni kocky pekne vrcela, treba je ten typ, ktery se nechce delit o domacnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bany



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: zlínsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 12:52:38
Odpovědět s citátem

já si myslím že jedna kočenka nemusí být neštastná,my jsme si pořídili k roční ještě jednu z depozita a je to někdy docela drama ,kdybych neměla podporu v manželovi tak by to byl asi problém,i když jsou spolu už 3 měsíce tak ta první ještě pořád trochu žárlí . má to ale i výhody že se spolu mnohem víc proběhnou a nenudí se .Naše první kočenka začala být po kastraci hrozný lenocch a vymyslet jí nějakou zábavu začínalo být skoro nemožné a ted odpozorovala od našeho nováčka asi že je zábava si hrát ,to co jsme jí nabízeli my bylo asi nuda přitom jako větší kotě aportovala a ráda honila mávátko atd. a po kastraci jako by zapoměla jak a proč si hrát Rolling Eyes a taky znám kočku našich známých která si na nového kocourka nezvykla ani za více než rok a hrozivě na něho vrčí a pořád ho od sebe odhání vždy to bohužel nevyjde Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 12:58:17
Odpovědět s citátem

Bany, dekuji za reakci, ja si myslim, ze je kocenka spokojena, to hrani to mate pravdu od kastrace je take trosku linejsi,ale rano a vecer ma sve amoky a lita po byte jak splasena a pres den honi mouchy a ja ji prohanim po byte s mavatkem,ale ja ji nemuzu moc prohanet, protoze bere leky na srdicko, z toho duvodu se take trosku bojim druhe kocicky,aby ji to spise neublizilo...ja se snazim dat ji vse, hracky, pozornost lasku , tak doufam, ze je u nas spokojena i jako jedinacek.
trosku si myslim, ze by druhou neprijmula, vim, ze se to podle toho neda jednoznacne rict, ale na veterine vrcela na druhou kocku , ktera byla pres celou mistnost v prepravce a na te vystave take.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 13:17:29
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:

trosku si myslim, ze by druhou neprijmula, vim, ze se to podle toho neda jednoznacne rict, ale na veterine vrcela na druhou kocku , ktera byla pres celou mistnost v prepravce a na te vystave take.

Podobně by reagovala každá kočka dokonce i taková která má doma deset kamarádek. Podle toho rozhodně nemůžete usoudit že by vaše kočka kamarádku nepřijala. Prostě první reakce na cizí kočku bude vždycky syčení a vrčení. Seznamování trvá zpravidla 2-4 týdny. Pokud je vaše kočka spokojená sama, nelámejte si s tím hlavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 13:22:53
Odpovědět s citátem

PANI ALENO, JA SI S TIM HLAVU LAMU, PROTOZE TO NEVIM ACH JO...
MOC BYCH CHTELA DRUHOU BRITULKU,ALE JAK JSEM PSALA NEMUZU JI MIT, KDYBYCH BYDLELA SAMA NEVAHALA BYCH. JE MI LITO KOCICKY , KTERA JE CELY DEN SAMA DOMA CHUDAK CELY DEN PROSPI, PROTOZE CO MA ASI TAKY SAMA DOMA DELAT NO...
Sad JINAK DEKUJI VSEM ZA PRISPEVKY Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 14:24:50
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
PANI ALENO, JA SI S TIM HLAVU LAMU, PROTOZE TO NEVIM ACH JO...
MOC BYCH CHTELA DRUHOU BRITULKU,ALE JAK JSEM PSALA NEMUZU JI MIT, KDYBYCH BYDLELA SAMA NEVAHALA BYCH. JE MI LITO KOCICKY , KTERA JE CELY DEN SAMA DOMA CHUDAK CELY DEN PROSPI, PROTOZE CO MA ASI TAKY SAMA DOMA DELAT NO...
Sad JINAK DEKUJI VSEM ZA PRISPEVKY Smile


Na pořízení více zvířat (byť jen dvou) musí panovat mezi dvounožci shoda-jinak je to zdrojem neustálých hádek a sporů. Rodiče-když u nich nebydlíte-bych klidně poslala slušně do háje-do života dospělé samostantné dcery nemají sebemenší právo a už vůbec ne povinnost kecat. Důležitý je ale partner. Pokud on s tím zásadně nesouhlasí, nedělajte to. Nestojí to za hádky nebo i zhroucení vztahu. Někdo prostě zvířata nemusí a z lásky k partnerovi je ochoten tolerovat jedno. I to může být z jeho strany oběť.

Já mám to štěstí, že i když můj manžel sám o sobě zvířata nevyhledává, moje zvířecí miláčky nejen toleruje, ale i miluje a dopřává mi jich, co naše peněženky a dům snesou. Ale to každý nedokáže.

Nemyslím, žeby samotná kočička byla nešťastná. Znám více lidí, co mají jen jednu kočku a taky s nima spokojeně žije. Buďte ráda aspoň za ni. Čas ukáže, třeba se vám někdy sen o více zvířatech splní. Teď to nelamte přes koleno.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 14:31:05
Odpovědět s citátem

TATIANO,
TED JSTE ME UTVRDILA V ROZHODNUTI, ZE TO NEBUDU LAMAT PRES KOLENO.MATE NAPROSTOU PRAVDU JSEM STASTNA ZA TU JEDNU,COZ PRO NEJ OBET OPRAVDU JE, I KDYZ JI MA MOC RAD.
JA BYCH RODICE DO HAJE POSLALA, ALE MAM JE RADA A NECHCI S NIMI BYT ROZHADANA...
NECHAM TO ASI BYT A UVIDIME CASEM,ALE KAZDOPADNE MOC DEKUJI:)
JA SI S JEDNOU CICINKOU VYSTACIM, CHTELA JSEM JI HLAVNE KVULI EMMICCE.SNAZIM SE JI DAT VSE.TAKZE SE JI BUDU DAL VENOVAT A DOUFAT, ZE JE ALESPON TROCHU STASTNA Smile
HEZKY DEN
P.S.OMLOUVAM SE ZA VELKA PISMA, V PRACI POUZIVAM CAPS-LOCK...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 16:01:29
Odpovědět s citátem

můj přítel nechtěl ani první kočku, když jsem chtěla druhou tak řekl rezolutně ne. Rodiče mě taky odrazovali. Takže když se mě rodina zeptala co chci k narozeninám, tak jsem řekla že chci aby se mi složili na siamáka, a že nic jiného nechci. neměli na výběr... Ted je přítel rád a sám občas začne mluvit o třetí kočce Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 20:54:20
Odpovědět s citátem

Mám trochu podobný problém jako Pavita. Mám 9 měsíční britku, vykastrovanou. Po kastarci je taky trochu línější a mnohem více spí. Já se snažím si s ní hrát co nejčastěji to jde. Chodíme hodně na zahradu, to má moc ráda. Teď mám prázdniny, takže jsem s ní pořád doma. Když chodím do práce, je doma sama od 6.00 do cca 14.-15.00 hodin. Pokud musím být v práci do pozdějšího odpoledne, jedu mezitím domů alespoň na dvě hodiny, aby nebyla sama. Mě by druhá kočička vůbec navadila, manželovi taky ne. Mám ale veliký strach jak jí Bettynka přijme. Je to totiž klasicky rozmazlený jedináček. Co když si na sebe nezvyknou? Mám plnou hlavu Fugova příběhu a mám strach. Takže taky řeším to, jestli může být sama kočička šťastná. Nezdá se mi, že by smutnila nebo byla nešťastná. Vím, že ten kdo máte více kočiček, vždy doporučí variantu více kočiček. Kdo máte jednu kočku, je vaše kočka šťastná? Moc o tom přemýšlím a nemohu se rozhodnout. Pokuste se mi poradit, prosím. Děkuji
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 21:32:22
Odpovědět s citátem

Kačko, kolik příběhů a la Fugo zde bylo? Sem-tam někdo napíše, že ty jejich číči si na sebe nějak nezvykají, ale proti těm, co jsou ze soužití více koček nadšeni, je to mizivé procento. A Fugův příběh? Je jediný.

Já začínala před třičtvrtě rokem s jednou kočkou-no a už mám 3. A je to senzační. A se 2 kocoury jsme absolvovali v naprosté pohodě i tuzemskou dovolenou-a bylo to moc fajn.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 6:20:08
Odpovědět s citátem

Urcite hodne zalezi na plemeni a povahovych rysech kocky. Jsou devoni,sphynxove, siamky apd.,kteri vylozene spolecnost uvitaji a sami spise stradaji a jsou plemena,kterym samota nevadi, spis vyhovuje. A u beznych kocek domacich to chce vypozorovat,kazda ma jinou povahu. Nicmene to,ze se kocky doma naprosto nesnesou je spis vyjimka, drive ci pozdeji se szije kazda. Take zalezi na pristupu jejich dvounozce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 6:28:52
Odpovědět s citátem

Máme taky jednoho kocourka. Přítel druhou taky nechce a já to respektuju. Řekla jsem si, že ho stejně jednou přemluvím a nevzdám to. Samozřejmě, kdybych druhou kočku domů přinesla, nějak by se s tím smířil, ale takhle já to udělat nechci. Kočka je na několik let a musí být oba dva za jedno. Rodiče bych v tomto vůbec neposlouchala, jestli s nima nebydlíte, tak je to čistě věc vaše a vašeho partnera.
Momentálně čekám mimčo, takže jsem nátlak na druhou kočku prozatím odložila na neurčito. Mám hodně komunikativního kocourka a když si chce hrát, tak přijde a mňouká, dokud si s ním nejdu hrát. Jestli je šťastný nevím, neštastný není, ale druhá kočka by mu určitě prospěla. Když jsem třeba unavená a celý den si s ním nehraju, vidím jak jen někde polehává, je sklesklý, ale jakmile zachrastím myškou, tak se mu hned rozsvítí očka a je okamžitě ve střehu.
Někdy je mi ho trochu líto, ale druhá kočka teď nepřichází v úvahu, takže mi nezbývá než se mu věnovat, a to i když nemám někdy náladu. Snažím se alespoň půl hoďky denně si s ním intenzivně hrát.
_________________
Robí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mautyck



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 12:55:32
Odpovědět s citátem

Zdravím, i já mám doma jedináčka, už 16 let Smile Sama doma je vlastně celý den, asi většinou spí. Když přijdem domů, přivítá nás, prolustruje tašky a jde zase spát. Myslím, že kdyby tak byla nešťastná a utrápená samotou, asi by to s námi tak dlouho netáhla.
Řekla bych, že kočky jsou sice rády ve společnosti, ale pokud to není nějaká vyloženě společenská rase jako orientálky, samota je moc netrápí. Kdysi jsme Micku brávali na prázdniny na venkov na barák, kde bydlely slepice, pes a kocour, a Míca se od nich stejně držívala dál. Občas se oňuchali, občas se olízali, občas si vyměnili večeře, ale v zásadě si držela svůj bytový režim. Ranní "chození po zdi" bylo nahrazeno lovem a večerní bitvou s domácím kocourem, a jinak celý den někde prospala Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 14:41:19
Odpovědět s citátem

Vim, ze rodice mi do toho nemaji co mluvit,ale preci jenom bych si prala, kdyby jim to nevadilo, treba by pak povolil i pritel,ale takhle,kdyz jsou proti me vsichni tak je to tezky boj. Ja bych si tu druhou britulku tak prala je to hrozny na nic jineho nemyslim, pritele porad bombarduju mailama s fotkama kotatek a kocek no hruza.
Ale on rekl svoje a s tim uz asi nic neudelam Sada odvahu na to prinest ji domu bez dovoleni nemam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: Re: JE KOCICKA JEDINACEK DOMA NESTASTNA?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 16:06:48
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Ahoj vsem, obracim se na Vas vsechny s radou.
Mam rocni britulku, ktera je denne tak 10 hodin sama doma.
odchazim rano v sedm a prichazim v sest hodin odpoledne. Myslite si , ze kocicka trpi?Myslite, ze i jedna samotna kocicka muze byt spokojena?
Nevidim na ni, ze by byla nejaka zklesla nebo smutna. Samozrejme bych druhou mooc chtela,ale pritel o tom nechce ani slyset a moje rodina ho v tom jen podporuje, ze pry jedna bohate staci a tak podobne,
dekuju moc za odpovedi
PAVLA Smile


Ahoj, také mám doma jedináčka - dvouletou bríťu a podobnou otázkou jem se zabývala nejednou. I pro mne je pořízení druhého zvířete tak trochu problematické (bydlení v pronájmu + další důvody). Nicméně když tak neustále Evelínu pozoruji s věčnou pochybností, jestli jí je či není smutno, tak mě napadá, že mou nepřítomností (a tudíž i nepřítomností další kočiny) ani nestrádá (doufám..), Po příchodu domů mě běží sice přivítat, ale nedej bože, abych se s ní chtěla pomazlit - vyloženě trpí Smile Hned poté, co na mě mňoukne, tak zase běží zaujmout své oblíbené místo na zídce lodžie, odkud neustále pozoruje okolí (celý den v mé nepřítomnosti - dle informací z okolí) a i nadále v mé přítomnosti (až do večerních hodin). Při mnou vymvšlených hrách žádné zvláštní nadšení neprojevuje, občas mi udělá "milost" a 2-5minut předstírá zájem (o peříčko, o myšku..). Skoro mám pocit, jako by jí další kóča v jejím filozofování na balkóně mohla rušit Smile Ale možná je Evelajzna tak trochu extrém.. No, stejně si myslím, že britky snášejí samotu jakžtakž ještě nejlépe z ostatních plemen (ale i tady je nutné brát v úvahu individualitu každé kočky).
Jinak souhladím, abys rozhodně nic nepodnikala proti přání a rozhodnutí přítele, nemuselo by se to vyplatit a důsledky špatného rozhodnutí by mohla odnést nová kočule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 7:30:51
Odpovědět s citátem

EFIS,
tak to mame doma asi hodne podobne kocicky, moje lezi cely den na okne a pozoruje ptacky,auta a lidi, kdyz prijdu domu tak me privita, tak 20 minut se mazli a pak jde zase na okno nebo skrabadlo, ktere ma u okna a uz se nenecha vyrusit Smile
vecer si s ni hraju v tunylku nebo s mavatkem, mimochodem ted jsem koupila ve zverokruhu mysku na koleckach , ktera se natahne a jezdi tak to miluje Smile tak doufam, ze take neni moc smutna sama, zase je to rozmazlovany jedinacek Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top