Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Útulek Palmovka - co se děje?

Fórum: Pomoc

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Útulek Palmovka - co se děje?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2008 19:24:54
Odpovědět s citátem

Zdravím, narazila jsem na následující článek:

http://zpravy.idnes.cz/video-misto-velkeho-stehovani-kocek-z-palmovky-se-strhla-hadka-p7o-/praha.asp?c=A080911_124442_praha_lpo

Nevíte někdo, co se tam děje? Kdysi jsem tam to tohoto útulku chodila, když ještě sídlil na Laurové (Radlické) na Smíchově.
Díky a zdravím a kočkám držím palce§
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: Palmovka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 10:23:51
Odpovědět s citátem

ahoj Mano,
děje se zhruba následující: staré vedení nechalo situaci vyhnít do příšerných rozměrů. útulek byl překočkovaný, veterinární kontrola tam objevila místo povoleného jednoho kafilerního boxu tři, mrtvé kotě v lednici, a nedobré podmínky - moc koček = moc tepla, moc vlhka = snadné rozšiřování infekcí. kočky byly dobře krmené, dobře mazlené, ale bohužel se rozšířila infekce. veterinární správa nařídila určitá opatření (ale až na třetí návštěvě, první dvě se nedostali dovnitř - nikdo nebyl přítomen), která se dále řešila, jak s městem = zřizovatelem, tak i s veternární správou. mimo jiné se během těchto jednání z místnosti, kde byli 2 lidé jako zástupci města či veteriny (nevím jistě), a 2 zástupci bývalého vedení - ztratil se fascikl zpráv a věcí asi 3-4 cm vysoký. bývalé vedení z toho taky mělo docela solidní příjem - bývalá předsedkyně měla za rok 2007 jako jediná podpisové právo k účtu, sama vedla pokladní knihu - ale doklady předané začátkem letoška byly neúplné, chybějící, - prostě jeden obrovský chaos.

byla svolána schůze PSOZu, která měla na programu i volbu nového vedení. schůze měla být 4.9. a před ní bylo burcována spousta lidí, aby se stali členy PSOZu a pomohli změnit situaci, vč. vedení
na schůzi se nedostavila nyní již bývalá předsedkyně, omluvená slečnou či paní, co s ní držela celou dobu, s tím, že předsedkyně je neočekávaně ve špitále (jak příznačné), ale že ona má plnou moc. jo, tu měla, ale ne k vysvětlení toho, co se tam dělo.
každopádně - výsledek byl volba nového předsednictva, a to ve čtvrtek 4.9., s tím, že schůze končila v 9 večer, a pak asi ještě někteří zůstávali na úklid místnosti.

necelý týden, ve čtvrtek na to , 11.9., přijelo město s vet správou do útulku na Palmovce (mají ještě jedny prostory na Jezerce), s tím, že kočky v karanténě odvezou do měcholup. v rámci záchrany koček tam bylo uvedeno, že kočky patří lidem, co byli na místě. záchrana = co se asi stane, když na konci léta, v září, kdy jsou všichni přeplnění "dárečkama" dovezenýma z chaty apod., se do velkého městského útulku dostane 80 koček - nemocných = v karanténě? kolik by jich skutečně přežilo?

teď se snažím dopátrat nových informací, ale zatím nic nevím. akorát že se hledá 2+1, pokud možno s linem na zemi, do podnájmu, kde by majitel věděl že tam bude kočko-útulek, do 20 tisíc...

až budu vědět víc, napíšu, a díky moc za starost, moc lidí to tady řešit nechtělo, když se to probíralo na povídání
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: útulek Palmovka / výstava 20.9. v pražské Vinoři
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 9:03:58
Odpovědět s citátem

na předvčerejší výstavě nebyly kočky z Palmovky, dokonce ani kočky z Jezerky patřící taky k PSOZu, obé byly prohlášeny za kočky ve vlastnictví několika členů "nové gardy", aby byly ochráněny před utracením v Měcholupech.
kdo se však na výstavě ukázal? ex-předsedkyně, která na schůzi nemohla kvůli hospitalizaci, její "mluvčí" která měla za ni na schůzi plnou moc, a ještě asi 2 další lidé sympatizující s původním vedením. prošly celou výstavu asi 10x, pozorovaly kočky, očividně mezi nimi hledaly palmovkové kočky, ovšem naštěstí nenašly.
další výstava, pořádaná PSOZ, je za dva týdny, tj. 12.10., a pokud se dozvím nějaké novinky, hned vás budu informovat.
je mi jasné že téma "Palmovka" je pro spoustu lidí srdeční záležitostí, spousta z vás má odsud kočku či jste tam chodili pomáhat, a kočičky jsou vám za to jistě vděčné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nena



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 12:38:37
Odpovědět s citátem

já se v tom nějak pořád nemůžu zorientovat..chtěla jsem si vzít kocourka z Palmovky zrovna v době, kdy se tam něco začalo dít, takže se zastavilo vydávání koček..bylo mi sděleno, že město chce vše sjednotit pod měcholupy, že si nepřejí, aby ten útulek vedly jako OS, jinak nic bližšího. S tím jsem se tedy o palmovku přestala zajímat a teď mě tyto informace docela šokují, když si představím, kolik lidí tam posílalo peníze kočičkám..je to tedy tak, že účetnictví útulku bylo neprůhledné, že vedení si prostě hospodařilo jak chtělo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 14:02:26
Odpovědět s citátem

Taky jsem se chtěla zeptat, jak to s kočičkami vypadá, co se to mezi nimi vlastně rozšířilo za nemoc. Chtěla jsem se zajímat o kocourka Whitea, na stránkách píšou, že ten je v péči depozita, tzn. že ten je mimo nákazu nebo ne? Poradíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: nena, erianka
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 15:13:52
Odpovědět s citátem

neno, k těm financím se jako člověk zvenčí nemůžu moc vyjádřit, ale na schůzi bylo jasně řečeno, že chybí hodně podkladů za rok 2007, a nevím jak je to za první půlrok 2008 - vlastně až do září, kdy se věci předávaly novému vedení.

doufám, že peníze za členské příspěvky nových členů přihlášených těsně před schůzí PSOZu už zůstaly tam kde měly, ale nejsem schopná říct, jak to je aktuálně s kočkama.

ani nevím o osudu koček které tam byly - ale tuším že jsou někde v depozitech.

co se týče nemocí, které tam byly, údajně to byly hlavně plísně, ono mi ty latinské názvy moc neříkaly, ale jestli máte zájem, pokusím se to dohledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 12:30:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, jsem jedním z nových členů PSOZ. Mnoho toho nevím, ale co můžu říct, tak kočičky jsou v pořádku v pronajatém domku, kde je o ně velmi dobře postaráno. Kočičky se léčí, jakými přesně trpí nemocemi nevím. Byly zachráněny několika členy před odvezením do Měcholup, kde by jistě na takový počet koček nečekalo nic dobrého. Výstavy, kterou pořádá PSOZ se zúčastní kočičky z depozit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: Kočičky z Palmovky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2008 11:04:56
Odpovědět s citátem

Koho zajímá, jak se mají kočičky z Palmovky, tak se může kouknout na video
http://www.youtube.com/watch?v=rpnb4-EFv30
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kočičky z Palmovky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2008 12:16:32
Odpovědět s citátem

Klára R napsal:
Koho zajímá, jak se mají kočičky z Palmovky, tak se může kouknout na video
http://www.youtube.com/watch?v=rpnb4-EFv30




Je vidět,že se kočičky mají dobře.Vypadají velmi spokojeně z čehož mám radost.Děkuji za krásné informační video a za péči a starost všech,kteří se o to,aby se čičinky měly dobře, starají.




Bětka, Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (28x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (23x)
6
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top