Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dvě nebo jedno?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: Dvě nebo jedno?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2008 18:40:03
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny příznivce a zkušené chovatele a prosím o radu.Mám 12-ti letého kocoura,klidného,staršího,rozvážneho kliďase.Vyrůstal se svým ,,parťákem,,který je už bohužel v kocouřím nebi.Pořídili jsme mu koťěcí půlroční splašenou společnost a moc to nevypadalo,že by se mu to líbilo.Kotě doráželo,chtělo si hrát a našemu starochovi to moc po chuti nebylo.Když už to vypadalo,že si na sebe nějak zvyknou,tak našeho splašence přejelo auto.Chtěla jsem se zeptat:,,Myslíte si,že je lepší pořídit dva kotěcí sourozence,kteří se spolu zabaví a našeho starocha nechají v klidu??"Ráda bych,ať má nějakou společnost,ale ať ho to zase moc neobtěžuje..Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Dvě nebo jedno?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2008 22:35:02
Odpovědět s citátem

[quote="jana kupcová"]Zdravím všechny příznivce a zkušené chovatele a prosím o radu.Mám 12-ti letého kocoura,klidného,staršího,rozvážneho kliďase.Vyrůstal se svým ,,parťákem,,který je už bohužel v kocouřím nebi.Pořídili jsme mu koťěcí půlroční splašenou společnost a moc to nevypadalo,že by se mu to líbilo.Kotě doráželo,chtělo si hrát a našemu starochovi to moc po chuti nebylo.Když už to vypadalo,že si na sebe nějak zvyknou,tak našeho splašence přejelo auto.Chtěla jsem se zeptat:,,Myslíte si,že je lepší pořídit dva kotěcí sourozence,kteří se spolu zabaví a našeho starocha nechají v klidu??"Ráda bych,ať má nějakou společnost,ale ať ho to zase moc neobtěžuje..Děkuji.[/quote

Já mám 3 kočenky, 2 kocoury a kočičku-ještě kotě. Nejstarší sphynx je rok a něco starý, devoní kocour je ani ne roční a devonce je 5 měsíců. Devoni blbnou a honí se spolu a sphynx většinou na ně jen kouká a sleduje, jak si spolu hrají. Občas se zapojí, ale většinou se spokojí jen se sledovačkou. A to mezi nima není až tak velký věkový rozdíl. Takže se dá předpokládat, že dvě koťata by se zabavila mezi sebou, a přitom by staršímu kocourovi poskytla plno zábavy, do které by se zapojit mohl nebo nemusel. Ovšem to je teorie, skutečnost může být i jiná... Jsou to živí tvorové a každý je jedinečný, stejně se chovat nebude asi ani jeden.
Holt budete muset do toho prostě šlápnout Wink . Mít tři kočky je skvělé Exclamation
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 8:08:10
Odpovědět s citátem

Nejspíš bych vám poradila pořídit mu parťáka podobného věku. V útulcích se jich najde dost, můžete mu vybrat podle povahy, aby si lépe sedli, což je oproti kotěti výhoda. A byl by to dobrý skutek, o starší zvířata nemá skoro nikdo zájem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 16:37:18
Odpovědět s citátem

Ahoj. my máme taky starého kočičáka 11 let a u sousedu se narodil zrzounek. Můj sen. Vybrečela jsem si ho u manžela a když už manžel povolil, začalo mi dělat starosti to samé co vám. Jak to stařík vezme(tedy kocour). Naštěstí pro nás ,ale ne pro kocourka, bylo nutné si vzít kocourka už ve věku šesti týdnů. Jinak stále lezli do motoru u auta a hrozilo jejich odvezení kdoví kam. Asi tím ,že to bylo tak maličké kotě, to Ferda strávil do takové míry, že mu dělal pěstouna. Nechal si od něj sát hrudník a celého ho myl, opravdu celého i tam... Very Happy . Pral se sním, ale vždy když malej řval stačilo říct , nech ho je malej a Ferda si vlezl k nám na klín a malýho nechal dovádět s myškama.
Jinak můžu říct, že ač je malej dost velkej podes a někdy mám pocit, že Ferda prahne být jedináček, tak to Ferdovi prospělo, je živější ,hravější a dokáže si zjednat i pořádek ,když chce mít klid.
Jedno mu ale neupřu, naučil Cipíska, že na silnice se nechodí, že v lese za námi je dobrodružství dost.
Víte já marodím po mainské mývalý kočce, ale to už Ferdovi nemůžu udělat. Myslím, že jeden malej raubíř je dost. Laughing
Petra Cipísek+ Ferda
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top