Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kontakt na útulek v královehradeckém kraji

Fórum: Pomoc

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: kontakt na útulek v královehradeckém kraji
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:12:21
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, potřebovala bych sehnat kontakt na nějaký kočičí útulek v královehradeckém kraji. Našla jsem 3 koťátka - teda naše feňule vyčmuchala u cesty mezi dvěma poli nejdřív jedno koťátko v hodně špatném stavu - neudrželo hlavičku, nevidělo pro zánět v očích... Dva dny na to jsme o pár metrů vedle našli další dvě. Jsou živější, snažila se utéct, ale mají výtok nejen z očí ale i z nosu. Nemyslím, že by se zaběhla, nejbližší dům je tak 500 metrů, takže se domnívám, že je tam někdo vyhodil schválně. Bohužel si je nechat nemůžu, zatím jsou na půdě (je tam sláma, takže zima tam není, ale díky tomu je tam hrozně prašno). Oči kapeme kapičkama s antibiotiky a snažíme se je vypiplat, ale v tom prachu to moc nejde. Proto sháním útulek, který by se jich ujal. Na léčbu bych i přispěla, hlavně kdyby se dostala do dobrých rukou co nejdříve.

Předem moc děkuji za kontakty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:18:13
Odpovědět s citátem

Než seženete pomoc, koťata potřebují být hlavně v teple, asi by potřebovala léčbu antibiotiky celkově, nejen do očí. Nemůžete je nechat vyšetřit u veterináře? V útulcích je po letošním roce všude dost plno a nemocná koťata mohou být infekční a ohrozit ostatní. Zvažte prosím své možnosti, jestli byste si je nemohla aspoň dočasně ponechat, dokud se nevyléčí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:29:06
Odpovědět s citátem

k veterináři jsem se zatím nedostala - mám v plánu tam jet v pondělí. nechat si je ale opravdu nemůžu. máme psa, který kočky honí a nikdo mu to nevysvětlí (už jsme to zkoušeli). domů je z půdy vzít nemůžu. přítel ví akorát o tom prvním, o dalších dvou ne, i s tím prvním byl problém Sad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 10:03:08
Odpovědět s citátem

Myslím si, že pes by koťatům neublížil a na kočky by si zvykl. Kdo má doma psa i kočky, říká, že psi respektují a mají rádi "domácí" kočky, zatímco cizí klidně dál prohánějí. Ideální by bylo, kdybyste mohla koťátkům vyčlenit třeba i malou, ale vytápěnou místnost doma. Příteli se pokuste vysvětlit, že je to dočasně a že je prostě v soucitné povaze všech savců ujmout se opuštěného mláděte i jiného druhu, tedy zcela v souladu s přírodou. Pokud to nejde, pokuste se prosím zajistit na půdě co nejteplejší prostředí - polystyrénovou krabici vyloženou starými svetry, nebo elektrickou dečku. Jste hodná, že jste nenechala koťata umřít venku, ale jsou asi velmi zesláblá a potřebují teď zvláštní péči. Je to velká práce a starost navíc, ale uvidíte, že pokud se Vám podaří vypiplat je z nejhoršího, bude to pro Vás velká radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: Re: kontakt na útulek v královehradeckém kraji
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 17:30:43
Odpovědět s citátem

palma1 napsal:
Zdravím všechny, potřebovala bych sehnat kontakt na nějaký kočičí útulek v královehradeckém kraji. Našla jsem 3 koťátka - teda naše feňule vyčmuchala u cesty mezi dvěma poli nejdřív jedno koťátko v hodně špatném stavu - neudrželo hlavičku, nevidělo pro zánět v očích... Dva dny na to jsme o pár metrů vedle našli další dvě. Jsou živější, snažila se utéct, ale mají výtok nejen z očí ale i z nosu. Nemyslím, že by se zaběhla, nejbližší dům je tak 500 metrů, takže se domnívám, že je tam někdo vyhodil schválně. Bohužel si je nechat nemůžu, zatím jsou na půdě (je tam sláma, takže zima tam není, ale díky tomu je tam hrozně prašno). Oči kapeme kapičkama s antibiotiky a snažíme se je vypiplat, ale v tom prachu to moc nejde. Proto sháním útulek, který by se jich ujal. Na léčbu bych i přispěla, hlavně kdyby se dostala do dobrých rukou co nejdříve.

Předem moc děkuji za kontakty.


Napsala jsem Vám soukromou zprávu Smile
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
palma1



Založen: 12.06.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 18:48:52
Odpovědět s citátem

Pavla1

Právě jsem Vám odepsala. Moc děkuji za Váš e-mail a zájem.

Karin

Přítel věděl jen o jednom se kterým se docela smířil. Dnes jsem se ale prokecla, takže teď už ví o všech. Nic se ovšem na jeho přístupu nezměnilo Sad. Každopádně mě zná, takže ví, že je tam prostě nechat nemůžu. Na půdě je docela teplo - máme sádrokartonový podhled a koťátka si ustlala na něm - takže mají teplíčko od spodu - alespoň když je jdu krmit, nejsou studená. Zezhora jsou krytá prkny a slámou. Jenže z té slámy je tam hodně prašno. Krmím je konzervami pro koťata.

Ještě když jsme měli jen to první, když mu bylo líp, zkusila jsem je spolu pustit na zahradě. Feňule je v pohodě, dokud se koťátko nehýbe, ale jakmile začne běhat, honí ho - bere ho jako hračku. Sad Potrestala jsem ji za to, ale je to bígl - honící pes, nějak to moc nebere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (50x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (30x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (26x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (25x)
7
Kočka na Titaniku (24x)
8
Kočičí jména (23x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top