Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko v posteli

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: Koťátko v posteli
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2008 10:03:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tyhle stránky jsem objevila nedávno takže stále studuji:) o víkendu jsem si přenesla koťátko a začalo s námi spávat v posteli.
Jelikož jsem udělala rozhodnutí, že se s malou nevyspim, tak jsem ji dneska první noc odstavila vedle sebe na noční stolek kde spinkala celou noc i s mojí rukou:) Musela jsem k tomu zezačátku použít noviny před čumáčkem a taky trošku vody, ale zabralo to.. Nemám žádné zkušenosti a proto mám strach, aby na mě kočička nezanevřela. Stejný postup asi budu opakovat u jídelního stolu, kde si taky nepřeji aby chodila. Myslíte že na to jdu dobře? Prosím o radu. děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2008 10:42:57
Odpovědět s citátem

Nebojte se, nezanevře Smile)

Z mojí zkušenosti: stanovením pravidel a trváním na jejich dodržování kočku nenaštvete; kočka je tvor inteligentní a Vaše pravidla brzo pochopí (i když je bude vědomě porušovat). Stejně tak pochopí i "trest" za porušení pravidel.

Co ale kočka může nést špatně, to jsou časté a pro ni neodůvodněné změny pravidel - špatně se jí chápe, proč tohle najednou nejde, když dřív to bylo v pořádku, proč včera směla SEM a dnes už ne...

Jistě, pokud kočičku vykážete ze své postele nebo třeba i z ložnice, může protestovat, ale určitě to ponese líp, než třeba postupné "vytlačování".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2008 13:40:52
Odpovědět s citátem

děkuji moc za rady, budu dále trpělivá:) Z ložnice Lízu nechci dávat pryč, jelikož bude bývat celý den sama doma, tak ať alespoň v noci si užije naši přítomnost:) Jinak dnes je poprvé sama doma( i s našim králíčkem v kleci) tak jsem zvědavá jak to doma bude vypadat:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2008 16:52:26
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Jinak dnes je poprvé sama doma( i s našim králíčkem v kleci) tak jsem zvědavá jak to doma bude vypadat:)


Taky máme králíčka a naše kočiny se s ním moc kamarádí. On je taky zbožňuje a užijou si spolu hodně legrace. Nejlepší je, když přes pokoj běží králík a za ním kočka, zaběhnou pod stůl a zpod stolu vyběhne kočka a honí ji králíček Laughing Lepší než televize Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 9:00:35
Odpovědět s citátem

Tak to máte doma veselo:) Zatím jsem neměla odvahu pustit našeho králíčka dohramady s koťátkem, mám trošku strach, protože Máťa(králík) vypadá, že s koťátka není nadšená, zezačátku trošku dupala a teď když jde malá kolem, tak je hned ve střehu..O víkendu je zkusim dát dohromady, králíka pustím do pokoje kde nebude mít klec, aby si nehájila to svoje teritoruim, no jsem zvědavá:) Jak se Vám je podařilo sblížit..Mám o koťátko strach, že mu třeba bude strkat pacinku do klece a králík zaútočí, ale hold už je tak doma zvykám..Každý den když jdu domů z práce, tak s hrůzou rychle vše kontroluji:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 12:01:27
Odpovědět s citátem

Jak se nám je podařilo sblížit - no ani se neptejte Embarassed Zezačátku jsme taky měli strach, co na sebe budou dělat. My jsme se teda spíš báli o králíčka, protože máme mainské mývalí kočky. Wink
Když byla Terezka (králíček) v kleci, tak mohli být normálně spolu. Ale když Terez volně běhala, kočky jsme k ní nepouštěli. Jednou jsme ale šli na procházku se psem a jako vždycky jsme pokojík, kde běhal králíček, zavřeli. Jenže jsme ty dveře asi nedovřeli a když jsme se vrátili, běhaly po pokojíku s králíkem i kočky. Naštěstí si nic neudělali, naopak byli hned největší kamarádi. Smile Tak takhle jsme to zjistili...
Jinak naše Terezka je trošku zvláštní, není to žádný mazel jako většina zakrslých králíčku, ona je totiž mírně "agresivní" (teda jen na nás lidi, kočky má ráda). Laughing Ted o Vánocích to bude už rok, co jsme ji zachránili. Někdo ji loni v prosinci vyhrál v tombole (!!!), a protože ji nechtěl, šoupnul jí v těch mrazech - a tenkrát bylo zrovna až mínus 20 - ven do klece k normálním velkým králíkům. Prý buď přežije nebo ne. No tak jsme pro ní jeli. Bůhví co si předtím prožila, navíc od těch velkých králíků měla poškrábaná celá záda. Jisté je, že na lidi zvyklá není, takže mazlení nepřichází v úvahu. To je svátek, když jí za jejích velkých protestů chytíme a chvíli jí chováme. Smile Ale je to naše zlato a máme jí moc rádi (ikdyž ona nás asi ne) Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 15:27:10
Odpovědět s citátem

Tak to je teda příběh, slyšela jsem, že takhle se zbavuje králíčků hodně lidí, je to smutný, kdyby raději dali inzerát nebo tak..Naše Máťa(králík), taky vůbec nevypadá jako zakrslá a původně jsem myslela, že to bude mazel. Je taky taková nespolečenská, jen na svoje papání a chrastění dobrůtek slyší skvěle a v tu chvíli se nechá přes klec vyhladit, ale jakmile ji pustíme, tak chytá do zaječích:) V sobotu půjdem na sbližování s koťátkem, třeba to klapne, ale puštěnou bez dozoru bych ji nenechala ani samotnou lumpačku, tak snad to naše kote nenapadne strkat jí tam tlapky..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 20:40:11
Odpovědět s citátem

No lidi jsou občas dost bezcitní Sad
Jinak Vám budu držet palce při tom seznamování, snad se králíček s kočičkou taky skamarádí. Wink
A ještě k tomu pouštění králíčka na volno - ono to opravdu není jen tak. Hlavně se musí dát pozor na to, aby se nedostal k žádným kabelům (a že jich je v každém bytě mraky). Určitě by je rád kousal a mohlo by ho to zabít. Takže náš pokojík, ve kterém smí králíček běhat, je úplně zabarikádovaný Laughing - nedostane se pod postel ani za skříně, všechny kabely jsou schované nebo vedené ve výšce. Naštěstí se naše Terezka bojí překročit práh tohohle pokojíku, takže stačí, že máme zabarikádovaný je ten jeden. Největší výkon předvedla jednou, když vyšla před pokoj do chodby, ale to udělala jen pár kroků na rohožku a pak zase hned pelášila zpátky "domů". Smile Ale je fakt, že běhá hrozně ráda. Každé odpoledne už se těší, protože ví, že jí pustím. Pak chvíli radostí vyskakuje do výška, lítá jako blázen a dostane nějakou dobrůtku. No a pak už se jen tak prochází nebo odpočívá až do večera, a když jdu spát, zas jí zavřu. Chytit se nenechá, ale na žrádlo přijde sama do klece spolehlivě. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
3
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top