Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čištění zubu u vzteklouna


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Čištění zubu u vzteklouna
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 15:30:32
Odpovědět s citátem

Ahojky,
mam na Vas dotaz, jake figle pouzivate u kocek na cisteni zubu. Ten muj kratkosrsty vzteklounek si na zuby nechce nechat sahnout. Prozatim jsme to resili pastilkama Gimborn na zuby, ale uz to prestava stacit.
Existuji nejaky pasty ? Asi ano, ale ani ve 2 ho pomalu neudrzime kdyz se zacne vztekat (pokud mu nechceme ublizit).

Taky mu je trochu citit z pusy, ale slysela jsem, ze tak do 1 roku zivota je to u kocek docela bezne, nez se uplne prezubi. Je to pravda ?
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Čištění zubu u vzteklouna
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2008 20:26:40
Odpovědět s citátem

bibiana27 napsal:
Ahojky,
mam na Vas dotaz, jake figle pouzivate u kocek na cisteni zubu. Ten muj kratkosrsty vzteklounek si na zuby nechce nechat sahnout. Prozatim jsme to resili pastilkama Gimborn na zuby, ale uz to prestava stacit.
Existuji nejaky pasty ? Asi ano, ale ani ve 2 ho pomalu neudrzime kdyz se zacne vztekat (pokud mu nechceme ublizit).

Taky mu je trochu citit z pusy, ale slysela jsem, ze tak do 1 roku zivota je to u kocek docela bezne, nez se uplne prezubi. Je to pravda ?


Mám kocourka 7 měsíčního, zuby mu nečistím, začala jsem sem tam dávat jen Denta Kiss "bonbonky" od Gimpetu. Zuby má bílé a z tlamky mu nepáchne. Myslím, že už je "přezubený", protože má pořádné "tesáky" a výměna by měla proběhnout mezi čtvrtým a šestým měsícem, jestli se nepletu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2008 17:27:31
Odpovědět s citátem

Zdravím.
My vyfasovali zubní pastu na veterině, kde pan doktor prohlásil, že se naší obludce dělá zubní kámen a že bychom tedy měli začít s pravidelným čištěním. No ehm, máme asi něco podobného jako vy Laughing takže o pravidelnosti se rozhodně mluvit nedá, ale pasta jí strašně chutná. To jen vidí, tak už se na to sápe, ale celou by slízala a nenechala by si ji nacpat na zuby. Dělám to tak, že ji čapnu za hlavou za tu volnou kůži, tím ji z části zklidním a pak ji v sedě zkusím znehybnit zadní nohy svýma nohama. No a po krátkém boji to vypadá tak, že půlku pasty má na chlupech kolem pusy a půlku snad na těch zubech Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 14:39:30
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
my "čistíme" spíše preventivně pastou Orozyme Gel, která má husté a gelové složení a zůstává kolem zoubku a na dásních i bez použití kartáčku a pomocí enzymů by měla zoubky čistit. Kartáček u nás taky neprošel, takže dávám pastu Cookie lízat z prstu a přitom jí to rozmatlám i na zuby, někdy i kolem tlamičky a ona si to pak dolíže. Pasta jí moc chutná! Asi to nemá takový efekt jako čištění kartáčkem ale aspon něco. Dávám i granulky Hills na zoubky. Čištění je boj! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 14:42:49
Odpovědět s citátem

mimochodem Smeny moc mě pobavil popis jak znehybníš zadní běhy svýma nohama - takto já podávám všechny léky... Laughing ikdyž si připadám jako největší tyran, jedině tak je uspěch předem zajištěn! Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 15:49:38
Odpovědět s citátem

Cookie napsal:
mimochodem Smeny moc mě pobavil popis jak znehybníš zadní běhy svýma nohama - takto já podávám všechny léky... Laughing ikdyž si připadám jako největší tyran, jedině tak je uspěch předem zajištěn! Razz


Nám se více osvědčil Gingisan gel na zoubky, funguje i na zánět dásní. Náš kocour naštěstí strpí, abych mu prstem šmejdila v tlamině, všechny naše kočenky si odemě nechají naštěstí líbit naprosto cokoliv, takže nemám problém s ničím. Někde jsem četla, že se osvědčilo omotat prst (pokud kočka strpí přítomnost lidského prstu ve své tlamce aniž by se snažila ho ukousnout Wink ) kouskem hrubšího obvazu a tím s gelem po zubech přejíždět, ale to jsem ještě nezkoušela (nemám doma ten obvaz, pořád se chystám, že ho koupím, a vždy zapomenu Mad ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 21:44:48
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Někde jsem četla, že se osvědčilo omotat prst (pokud kočka strpí přítomnost lidského prstu ve své tlamce aniž by se snažila ho ukousnout Wink ) kouskem hrubšího obvazu a tím s gelem po zubech přejíždět, ale to jsem ještě nezkoušela (nemám doma ten obvaz, pořád se chystám, že ho koupím, a vždy zapomenu Mad ).


Jo, to sem zapomněla napsat, že to dělám s tím. Jen ten obvaz za chvílu sjede, takže nakonec se pokouším čistit aspoň tím prstem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 21:45:57
Odpovědět s citátem

Cookie napsal:
mimochodem Smeny moc mě pobavil popis jak znehybníš zadní běhy svýma nohama - takto já podávám všechny léky... Laughing ikdyž si připadám jako největší tyran, jedině tak je uspěch předem zajištěn! Razz


No my zatím podávali jen jednou odčervovací tabletku a takto znehybňoval přítel a já cpala prášek do krku Laughing Byl to boj a už asi půl roku se nemůžu dokopat jít pro další odčervovák Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (25x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Kočka na Titaniku (22x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (21x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top