Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Boulička na zádech

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Boulička na zádech
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 12:44:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
náš britský kocourek má na zádech malou hrčku. Něčím podobným jsme letos již prošli, ale to měl na krčku a pan doktor říkal, že je to absces a že se patrně někde škrábnul a nemůže si to tam olízat.ATB zabrala, kocourek byl v pořádku. Teď jsem objevila tu hrčku na zádech, ale ta neroste, nechá si na ni sáhnout (na rozdíl od té předchozí), normálně žere, pije,... Manžel říká, že se někde narazil, protože lítá jako blázen. Je možné, aby si kočka udělala úrazem bouli jako člověk? Děkuji Tomanová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 15:55:06
Odpovědět s citátem

Nemá kocourek bouličku v místě, kde byl očkován?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 17:04:54
Odpovědět s citátem

No, na očkování jsme byli je to asi 14 dní. Injekci dostal do zad. Takže vyloučit to nemůžu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: boulička
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 17:11:18
Odpovědět s citátem

Nedávno se téma "postvakcinační sarkom" řešil v diskuzi Reakce na očkování. Doporučuji si ji přečíst.
Cituji závěr z této diskuze: "A ještě jeden poznatek: pro příště ta boulička se opravdu dá celá chytit prsty, takže je cítit že je jen v podkoží, což dle veta je první známka toho že se s největší pravděpodobností jedná jen o reakci na očkování a ne sarkom."

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 17:30:56
Odpovědět s citátem

Děkuju, já si to přečtu, ale musím říct, že už teď začínám šílet strachy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 17:38:32
Odpovědět s citátem

Tak jsem po přečtení hned prohmatala celého kočičáka, ale bohužel chytit celá nejde. Takže to se dneska nevyspím...Leží si tady vedle mě na židli, tváří se spokojeně a mě začíná chytat hysterie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 18:06:45
Odpovědět s citátem

Určitě není třeba nervovat se dopředu ( to se mi to říká, co, když se to netýká mých koček, já vím...) ale určitě bych, být Vámi, co nejdřív zašla s kocouřem k vetovi. Boulička může být pouhá alergická reakce na vpich, také nemusí vůbec s očkováním souviset....prostě, chce to diagnozu veterináře. Asi tak - bouličku nepřeceńovat, ale ani nepodceńovat.

Každopádně - držím palce a smečka tlapky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 18:35:17
Odpovědět s citátem

Každopádně - držím palce a smečka tlapky![/quote]

I já se přidávám! Nepanikařte, uvidíte že to bude v pořádku Wink

Držíme palečky a tlapky, dejte vědět!

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 18:35:38
Odpovědět s citátem

Samozřejmě zítra vyrazíme. Když mi vet řekne, že jsem hysterka a jsme u něj zbytečně, budu ta nejšťastnější hysterka na světě. Nervovat se ale budu stopro. Já to ani jinak neumím. Když se to týká lidí (pracuju v lékárně) jsem v klidu, ti mi jsou schopní říct, kde je bolí, co snědli a jestli se někde škrábli. Ale jak jde o naše kočkodany, jsem schopná udělat z komára stádo velbloudů. Díky za podporu, dáme určitě vědet.
Tomanová a kočkodani
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 18:43:26
Odpovědět s citátem

[quote="klára.tomanová"]Samozřejmě zítra vyrazíme. Když mi vet řekne, že jsem hysterka a jsme u něj zbytečně, budu ta nejšťastnější hysterka na světě.

Dle mě by Vás měl spíše pochválit Wink , že máte zájem a že jste všímavá. Pokud by to nedej Bože bylo něco horšího, tak je lepší to potchytit včas, než kdyby bylo už pozdě.
Co máte za plemeno?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 19:23:07
Odpovědět s citátem

Můj Adam (naháč) měl před časem podobný problém, ale tím, že je to sphynx, byl víc vidět. A bylo to taky nějakou dobu po očkování, taky jsem četla o postvakcinačním syndromu a taky jsem šílela. Na lopatce se mu udělala boulička, která se zvětšoval, rostla, měnila kontury-byla jsem s ním na vet. klinice na kožním, něco dostal, nic se nezměnilo, jen tvar toho patvaru, tak jsem ho vzala ke své vetce, koukla na něj a prohlásila, že má těžký zánět kůže, taky něco dostal, navíc nějakou smradatou vodičku na potírání kůže-hned druhý den po aplikaci bylo vidět zlepšení a do týdne nebylo po zánětu ani stopy. A dnes bych nepoznala, kde tu strašnou věc, co mi nahnala tolik strachu, měl.

Takže chápu, jak vám je a držím moc palce, aby to byl taky jenom zánět kůže nebo něco takového.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 19:32:34
Odpovědět s citátem

Máme dvě britky, kocicku Cindy a kocourka Caesarka. Teď dorazil z práce manžel, který je tak přesvědčen, že to bude ok, že se to přenáší i na mě. Dokonce mi vyhledal statistiku v kolika případech na 10000 koček se to vyskytuje a to číslo vyznívá pro kočičáky velmi dobře. Každopádně zítra nás k tomu veterináři odveze. Takže dáme vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 19:46:15
Odpovědět s citátem

klára.tomanová napsal:
Máme dvě britky, kocicku Cindy a kocourka Caesarka. Teď dorazil z práce manžel, který je tak přesvědčen, že to bude ok, že se to přenáší i na mě. Dokonce mi vyhledal statistiku v kolika případech na 10000 koček se to vyskytuje a to číslo vyznívá pro kočičáky velmi dobře. Každopádně zítra nás k tomu veterináři odveze. Takže dáme vědět.


Držíme tlapky. Zítra písněte Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 21:49:26
Odpovědět s citátem

Zdravíme, tak jsme dneska byli na prohlídce a pan doktor nás uklidnil. Je to reakce na očkovámní, prý ty vakcíny jsou vázané na albumin - velká molekula a stává se že se vytvoří kapsa. S případem sarkomu se prý za celou svou praxi nesetkal a to už naočkoval kočičáků... Máme vše sledovat a kdyžtak se stavit. Takže jupí, jupí. Děkuju za podporu a držení všech tlapek a palců
Tomanovi a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 22:02:39
Odpovědět s citátem

klára.tomanová napsal:
Zdravíme, tak jsme dneska byli na prohlídce a pan doktor nás uklidnil. Je to reakce na očkovámní, prý ty vakcíny jsou vázané na albumin - velká molekula a stává se že se vytvoří kapsa. S případem sarkomu se prý za celou svou praxi nesetkal a to už naočkoval kočičáků... Máme vše sledovat a kdyžtak se stavit. Takže jupí, jupí. Děkuju za podporu a držení všech tlapek a palců
Tomanovi a kočičáci


...tak to jsme všichni moc rádi Wink. Držte se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2008 23:17:33
Odpovědět s citátem

Skvělé, dobrá zpráva, úplně slyším ten balvan, co vám spadl ze srdíčka!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 1:10:48
Odpovědět s citátem

Hurá, hurá....to je skvělé, že to byl planý poplach.....

Zkuste bouli opatrně masírovat, tedy jestli to pan kocour dovolí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 7:01:17
Odpovědět s citátem

No tu bouli opravdu rozmasírovávejte, během pár dní by měla potom zmizet. To, že se pan doktor nesetkal se sarkomem, není zárukou, že sarkom vzniknout nemůže, takže na bouličce zapracujte, protože pokud by nezmizela, stejně by musela pryč.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2008 9:07:57
Odpovědět s citátem

Kočičák si masírování vyloženě užívá, přede jak traktůrek. Jinak si hraje na hrozného maroda, musí se pořád mazlit a chovat Razz
Tomanová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: tak nás to taky postihlo..
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 15:49:50
Odpovědět s citátem

Sad nedávno jsem se připojila do debaty o bouličce po očkování a dneska jsem zjistila, že nás to taky postihlo. Tak jen doufám,že se zařadíme mezi ty šťastné majitelé,u kterých to byla jen postvakcinační reakce a ne postvakcinační sarkom Crying or Very sad

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 18:56:26
Odpovědět s citátem

Tak to je mi moc líto, že to Vás to postihlo...a to je po klasickém očkování (trojkombinace)? Budu držet palce, ať to není nic vážného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 20:55:50
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
Tak to je mi moc líto, že to Vás to postihlo...a to je po klasickém očkování (trojkombinace)? Budu držet palce, ať to není nic vážného.


Je to po vzteklině Crying or Very sad . Zítra jdu k vetovi, tak uvidíme.
Děkuji za podporu. Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
klára.tomanová



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 7:48:23
Odpovědět s citátem

U našeho kocoura se to ztratilo asi za 14 dní, ale co pro mě bylo podstatné: pan doktor říkal, že u kočičáků by se zdravotní problémy tohoto druhu projevily ihned nechutenstvím a apatií. Náš kocour baštil jako normálně a vyváděl lumpačiny taky jako normálně, což mě uklidnilo, aspoň trochu. věřím, že to u Vás bude také jen ta reakce na očkování Smile Držím palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: boulička
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 10:37:27
Odpovědět s citátem

Asi to bude jen postvakcinační reakce, bo sarkom prý začne růst až později. Nám se to stalo do 14 dnů po vakcinaci.

Děkuji všem za podporu Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 10:57:23
Odpovědět s citátem

Mému sphynxovi se vloni po očkováni-asi za 14 dní-udělalo na zádech za lopatkou cosi, co rostlo, stěhovalo se, bylo to hnusný a veliký a hodně mi to nahnalo strach, právě jsem se bála postvakcinačního sarkomu. Nakonec se z toho vyklubal těžký zánět kůže, který odborník-kožař neidentifikoval a vyléčila ho moje normální vetka, za kterou jsem původně s touto kožní záležitostí nešla. Kdybych to udělala hned, měla jsem jednak o pár stovek v peněžence víc, ale zejména ušetřené nervy.

Letos se očkování obešlo bez problémů, takže to možná byla blbá shoda náhod a s očkováním to nemělo nic společného.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top