Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zvracení u kocourka

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
katkolina



Založen: 25.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: zvracení u kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 8:31:53
Odpovědět s citátem

Obracím se na vás s prosbou o radu nebo zkušenosti. Včera večer začal náš kocurek zvracet. Původněj sem si myslela že ho zase trápí chloupky v žaludku ale do rána zvracel asi čtyřikrát. Naposled už jenom vodu. Přemýšlela jsem z čeho by tak najednou mohl zvracet a jediné co snědl tak bylo trošku mléka whiskas pro kočičky a pak půlku kapsičky. Napadlo mě jestli jsem ho nepřetláskala ale pak z manžela vypadlo že když mu naléval to mlíčko tak nebylo v ledničce, takže se mohlo stát že se v teple za den zkazilo. Jinak mě nenapadá z čeho by mohl tak náhle začít zvracet.

Ještě k tomu se teď doléčujeme se zánětem močových cest, máme antibiotika enroxil už druhý týden, tak mě ještě napadlo jestli mu třeba nějak už nedráždí žaludek když už je bere tak dlouho. Ale od začátku s nimi problém neměl. Už si nevím rady, jsem vylekaná z toho zánětu, pořád ho sleduju jestli dost pije a čurá a k tomu ještě tohle. Sedím v práci a bojím se aby se mu doma něco nestalo
Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 9:31:57
Odpovědět s citátem

Píšete že bere antibiotika, to by mohl být problém. Většinou se kombinace mléka a antibiotik nedoporučuje ani u lidí. Dochází k narušení střevní mikroflóry a tím pádem se může objevit laktózová intolerance nebo reakce na mléčnou bílkovinu, protože chybí brebery napomáhající k jejich trávení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 9:53:54
Odpovědět s citátem

Kočky všeobecně špatně snášejí užívání antibiotik, krom toho enroxil je silné ATB. Do toho jste možná dali kočičce skyslé mléko, což ji asi trochu podráždilo žaludek. Zkuste po dobu užívání ATB vynechat mléko a dávat dietní kapsičky či konzervy.


Toto je přímo z letáku Enroxilu: nežádoucí účinky
Ojediněle se mohou vyskytnout zažívací poruchy. Tyto nežádoucí účinky nejsou důvodem k ukončení léčby, protože jsou mírné a krátkého trvání.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katkolina



Založen: 25.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 10:35:27
Odpovědět s citátem

děkuju za odpovědi. To mléko mi ale vůbec nedošlo. A to jsem mu s tím možná ještě víc uškodila. Confused A ty dietní kapsičky jsou volně prodejné ve zverimexech?

Strašně mě to vylekalo, protože jsem se někde dočetla, že zvracení je i příznak selhávání ledvin. Ale my jsme s kocourkem byli v ponděli na kontrole a veterinářka mu prohlížela i ledviny a byly v pořádku. Pozná se to ultrazvukem že je s ledvinami něco v nepořádku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2009 19:13:55
Odpovědět s citátem

Neobávála bych se onemocnění ledvin. Ve Vašem případě se nejspíš opravdu jedná o kombinaci antibiotik a mléka.

Jinak pro vyšetření ledvin jsou nejlepší krevní testy.

Dietní kapsičky jsou v prodeji u veterinářů, v běžném prodeji nejsou dostupné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katkolina



Založen: 25.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:08:11
Odpovědět s citátem

tak to u nás nakonec vypadá opravdu na podrážděný žaludek od ATB (teda doufám, protože už jsem na prášky). Dostali jsme dietní konzervy, ale ten náš mlsoun je odmítá žrát, ani rýži s vařeným kuřetem nechce.

Už jsem zoufalá a nevím co do něj dostat aby alespon trochu žral, když má už čtvrtý den hladovku Dnes jdeme na kontrolu večer, tak doufám že mi tam něco poradí. Po jak dlouhé době by mohl zase pomalu žrát běžné jídlo? Byl zvyklý na granulky a pořád se po nich schání
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:13:07
Odpovědět s citátem

Nechte si od veterináře dát dietní granule dělané pro gastrointestiální problémy ... např. některé z těchto: i/d od firmy Hills, od firmy Trovet HLD, od Royal Canin Waltham Feline Intestinal. Firmy dělají většinou jak mokrou stravu, tak granulovanou stravu pro tyto problémy.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katkolina



Založen: 25.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:23:44
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nechte si od veterináře dát dietní granule dělané pro gastrointestiální problémy ... např. některé z těchto: i/d od firmy Hills, od firmy Trovet HLD, od Royal Canin Waltham Feline Intestinal. Firmy dělají většinou jak mokrou stravu, tak granulovanou stravu pro tyto problémy.


zeptám se na to děkuji. Ještě se chci zeptat zda je normální že kocourek byl na velké naposledy před dvěma dny? Když vše vyzvracel asi nemě co kadit že? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:22:52
Odpovědět s citátem

katkolina napsal:
tak to u nás nakonec vypadá opravdu na podrážděný žaludek od ATB (teda doufám, protože už jsem na prášky). Dostali jsme dietní konzervy, ale ten náš mlsoun je odmítá žrát, ani rýži s vařeným kuřetem nechce.


Zkuste se zeptat na probiotickou pastu. My teď dostali po operaci taky atb a já se na to ptala. Pan doktor říkal, že je nenabízejí vždy, že když si lidi řeknou, tak jo. Ale jakmile má zvíře zažívací problémy, tak je dávají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:34:12
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:

Zkuste se zeptat na probiotickou pastu. .

Jmenuje se Probican pasta a dá se sehnat i v internetových obchodech, cena kolem 150 Kč. Je to dobrá věc, vřele doporučuji. Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:57:24
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Smeny napsal:

Zkuste se zeptat na probiotickou pastu. .

Jmenuje se Probican pasta a dá se sehnat i v internetových obchodech, cena kolem 150 Kč. Je to dobrá věc, vřele doporučuji. Wink

A.


Jo, to je přesně ona. Mě odradil způsob aplikace, stačí, že do ni teď musíme cpát prášek. Ale kdyby ji začlo dělat problémy zažívání, tak to okamžitě skočím koupit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top