Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Proplachování slzného kanálku

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 9:05:58
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s proplachováním slzného kanálku u kotěte, bude to asi podobné jako u lidí, ale nemám s tím žádnou zkušenost.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 9:55:52
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s proplachováním slzného kanálku u kotěte, bude to asi podobné jako u lidí, ale nemám s tím žádnou zkušenost.


pokud jde o techniku: dá se to dělat, to je jasné...a spíš než lakrimální kanylu používám co nejtenší intravenózní flexibilní kanylu (bez mandrénu, čistě kanylu)...je pěkně ohebná a má zaoblenější "špičku"...a kočku je na to třeba přispat

záleží na tom, co se od toho slibuje, kočky s neprůchodnými slznými cestami moc potíže nemají...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
petraZ



Založen: 04.04.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2009 23:53:29
Odpovědět s citátem

Dobry vecer,
Chtela jsem se zeptat na slzne kanalky. Mam rocniho kocoura, ktery ma od narozeni neprostupne slzne kanalky. Pan doktor diagnostikoval problem, ale reseni nenavrhnul. Kocourovi permanentne tece z oci. Nehnisa to, jen mu to pod ocima zasycha, pokud se to nejmene jednu denne neumyje. Bojim se, ze mu v techto mistech vznikne infekce az ho v lete pustim na strechu a nebude jen doma. Kocour nevypada, ze by mu slzy pusobily nejaky diskomfort a oci si nechava cistit velmi ochotne. Obcas je vytok vic do ruzova a doprovazi ho cerne seschle ospalce... v takovych pripadech mu 3 dny do oci kapu Maxitrol. Netusila jsem, ze je mozne slzne kanalky proplachnout, dozvedela jsem se to az nedavno a nez zajdu na veterinu, tak jsem se chtela zeptat, jestli nekdo nema podobnou zkusenost, a co by radil. Moc dekuju!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2009 20:40:41
Odpovědět s citátem

petraZ napsal:
Dobry vecer,
Chtela jsem se zeptat na slzne kanalky. Mam rocniho kocoura, ktery ma od narozeni neprostupne slzne kanalky. Pan doktor diagnostikoval problem, ale reseni nenavrhnul. Kocourovi permanentne tece z oci. Nehnisa to, jen mu to pod ocima zasycha, pokud se to nejmene jednu denne neumyje. Bojim se, ze mu v techto mistech vznikne infekce az ho v lete pustim na strechu a nebude jen doma. Kocour nevypada, ze by mu slzy pusobily nejaky diskomfort a oci si nechava cistit velmi ochotne. Obcas je vytok vic do ruzova a doprovazi ho cerne seschle ospalce... v takovych pripadech mu 3 dny do oci kapu Maxitrol. Netusila jsem, ze je mozne slzne kanalky proplachnout, dozvedela jsem se to az nedavno a nez zajdu na veterinu, tak jsem se chtela zeptat, jestli nekdo nema podobnou zkusenost, a co by radil. Moc dekuju!


To červenohnědé zbarvení způsobuje nějaká látka, kterou na rozdíl od lidí mají kočky v slzách ( dle vetky snad porfyrin- jestli si to dobře pamatuju). U lidí se neprostupné kanálky operují, jsou to složité operace, nevím, jestli se to u koček dělá a je otázka, jestli tím kočku zatěžovat, pokud jí to nedělá jiné než kosmetické potíže. S maxitrolem prosím opatrně, obsahuje antibiotika ( penicilin byste asi taky nedala občas na 3 dny) a steroidy, které mohou mít vedlejší účinky. Takže pokud mu vyloženě neteče z oka hnis, tak Maxitrol ne. A pokud antibiotika, raději čistá jako Pamycon 5x denně nebo Tobrex LA,který stačí kapat jen 2xdenně a po dobu 5-7 dnů jinak může taky vzniknout rezistence na antibiotika a až je budete opravdu potřebovat,nepomůžou. K pročištění můžete použít kapky se světlíkem lékařským Ocuflash, ty by měly být volně prodejné.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2009 21:03:09
Odpovědět s citátem

.. pokud antibiotika, raději čistá jako Pamycon 5x denně nebo Tobrex LA,který stačí kapat jen 2xdenně a po dobu 5-7 dnů jinak může taky vzniknout rezistence na antibiotika a až je budete opravdu potřebovat,nepomůžou..

Pokud očičko jen slzí a neteče z něj hnis,není zalepené, můžete na otření ospalků použít obyčejný Ophtal. Občas se dá použít i Ophtalmoseptonex. Jakékoliv masti či kapky obsahující ATB bych doporučila použít jen po vyšetření (výtěr ze spojivky) a stanovení citlivosti k antibiotikům zjištěných původců onemocnění a po poradě s vetem.

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
petraZ



Založen: 04.04.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 14:30:24
Odpovědět s citátem

Moc vam dekuju za rychle informace!
Maxitrol jsem dostala od veterinare a jsem si vedoma toho, ze jsou to antibiotika, takze to neprehanim... Ale kdyby existoval jakykoliv zpusob, jak mu od toho slzeni pomoct, tak by to bylo super. Jde o to, ze oci ma ciste, ale pod ocima mu to vzdycky ohavne prischne a to si nemyslim, ze je uplne v poradku. Ale jestli to jinak nejde, tak proste budeme umyvat. Smile
Jeste jednou moc diky!!
p.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 20:23:11
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
.. pokud antibiotika, raději čistá jako Pamycon 5x denně nebo Tobrex LA,který stačí kapat jen 2xdenně a po dobu 5-7 dnů jinak může taky vzniknout rezistence na antibiotika a až je budete opravdu potřebovat,nepomůžou..

Pokud očičko jen slzí a neteče z něj hnis,není zalepené, můžete na otření ospalků použít obyčejný Ophtal. Občas se dá použít i Ophtalmoseptonex. Jakékoliv masti či kapky obsahující ATB bych doporučila použít jen po vyšetření (výtěr ze spojivky) a stanovení citlivosti k antibiotikům zjištěných původců onemocnění a po poradě s vetem.

DK


Možná to z mé odpovědi nevyplynulo jasně, ale antibiotika samozřejmě až při hnisavé sekreci (žlutozelené) ,jinak kapky s antibiotiky jsou stejně v lékárně jen na recept nebo u veta, volně by se dát sehnat neměly.S tím výtěrem, bylo by to určitě ideální, ale dle mého názoru to není vždy nutné,musí se taky čekat několik dnů na výsledky.Pamycon je poměrně neškodný a v 80-90% pěkně na hnisavé infekce zabere. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2009 21:42:00
Odpovědět s citátem

Pamycon je poměrně neškodný a v 80-90% pěkně na hnisavé infekce zabere.

Vámi doporučovaný Pamycon obsahuje: Neomycini sulfas a bacitracinum což jsou dle mě antibiotika Wink
A co se týče výtěrů, tak si myslím,že je lepší počkat pár dnů a pak nasadit léčbu dle zjištěných patogenů a citlivosti,než dávat něco "na slepo".
Ale je to věc názoru a vždy je rozhodnutí na chovateli Wink

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 7:11:11
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Pamycon je poměrně neškodný a v 80-90% pěkně na hnisavé infekce zabere.

Vámi doporučovaný Pamycon obsahuje: Neomycini sulfas a bacitracinum což jsou dle mě antibiotika Wink
A co se týče výtěrů, tak si myslím,že je lepší počkat pár dnů a pak nasadit léčbu dle zjištěných patogenů a citlivosti,než dávat něco "na slepo".
Ale je to věc názoru a vždy je rozhodnutí na chovateli Wink

DK


Ano, Pamycon jsou antibiotika, to jsem psala už nahoře, stejně tak jako své zkušenosti z dlouholeté praxe očního lékaře. Kdybych měla ve 100% dělat napřed výtěry, čekat týden na kultivaci a až potom zahájit léčbu,bylo by to velmi zdlouhavé a pacienti by nebyli spokojeni. Proto opakuji svůj názor-každý s ním samozřejmě nemusí souhlasit- že Pamycon jako lék 1. volby je vhodný ( u infekčních konjunktivitíd)ve správném dávkování, zabere v 80-90%% případů a jeho vedl. účinky jsou minimální. Toť vše.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Proplachování slzného kanálku
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 10:12:18
Odpovědět s citátem

Je to věc názoru Wink.

Já zase ze své praxe apeluju na chovatele, aby v případě že jejich mazlíček má problémy s očima, navštívili veterináře, který by měl stanovit diagnozu buď na základě zkušeností či odběrem vzorku ještě před léčbou (potvrzení původce Chlamydophila felis trvá imunochromatografickým testem 20 minut, základní baktérie - Streptococcus spp., Staphylococcus spp. rostou 18 hodin). Wink

Myslím, že ale prvotní dotaz zněl" jestli někdo nemáte zkušenost s proplachováním slzného kanálku u kotěte".

DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top