Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jde reklamovat kočku????

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2006 16:31:23
Odpovědět s citátem

Ale já jsem nikde nenapsala, že vaše kočky jsou takové nebo makové, vůbec jsem nehodnotila, jestli jsou horší nebo lepší, jestli jejich ocenění je v pořádku nebo není v pořádku. Ani jsem vás nežádala o vysvětlení, proč Priscilla dostala po oba dny V2. Jen jsem napsala, jak na mě a některé mé přátele - začínající chovatele působí hodnocení výstav na vašich stránkách. Na jedné straně mohutné vychvalování kočičky, která získala úspěch a na druhé ani zmínka o tom, že tam byla i druhá kočička, i když je stejně pěkná jako ta první. Dobře, je to vaše věc, pište si co chcete a jak chcete, já se jen vyjádřila, jak to působí na čtenáře a zejména pak na ty, co na výstavě byli, když ví, že tam vystavujete dvě kočky a ze stránek se dočtou, že jste tam byla jen s jednou kočkou. Už to zavání "tutláním" a nedivte se, že se pak rozjede šuškanda, co se asi tutlá dál.... Že se kočka nedá posoudit, že zrovna není v ideální výstavní kondici nebo prostě nemá náladu, to se přece může stát každému, vždyť je to živý tvor a né plyšová vycpaná hračka. Že se v chovu můžou vyskytnout určité problémy, to se taky může stát každému. A jestli jste dobře četla mé příspěvky dobře, tak jste si zajisté všimla, že jsem nikde nepsala, že mám bezchybnou stanici, ani super zvířata, já je miluju taková, jaká jsou, vím o jejich chybách a když náhodou někdy nejsou hodnocena s titulem, tak to pro mě není žádná tragédie. Napsala jsem pouze svůj názor, jak na mě působí webové stránky CHS Eminence. Nic víc, nic míň.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2006 16:43:48
Odpovědět s citátem

K tomu hodnocení, co je lepší, jestli V1 bez titulu nebo V2: Nevystavuju zase až tak dlouho, ale z výstavního řádu jsem pochopila, že co se týče ocenění V = výborný, pokud je ve třídě více zvířat, zadává se pořadí. S tím, že zvířeti s V1 může být udělen titul, ale taky nemusí, udělení titulu není povinnost. Takže tvrzení, že zvíře s oceněním V2 je lepší než s oceněním V1 bez titulu nemusí být zrovna pravdivé, protože to ještě neznamená, že byla kočka ve třídě sama. Mě spíš připadá divné, když se jedinému zvířeti ve třídě zadává V1, protože číslo určuje pořadí a když není nikdo další ... Taky se bere bohužel jako samozřejmost povinnost udělit titul kočce, která je ve třídě sama, jen proto, že je v málopočetném zbarvení, jenže to došlo tak daleko, že se tituly rozdají i horším zvířatům jen proto, že ve své třídě nemají konkurenci (a pak si porovnejte vedle sebe dva britské kocoury - jeden s titulem GIC v málopočetném zbarvení a druhý modrý - uvidíte dva úplně rozdílné typy a přitom by měli být odlišní jen barvou, počet dosažených bodů na ten který titul je přece daný) . Přála bych každému chovateli koček, aby si vyzkoušel, jak je těžké vybojovat titul na mezinárodní výstavě psů, kde je jen v otevřené třídě někdy i 30 psů a co je to za fušku, získat "pouhého" šampiona. Možná proto neberu V2 nebo V bez titulu jako nějakou tragédii. Bohužel čeští posuzovatelé mnohé dlouholeté chovatele znají a proto někdy podle toho posouzení vypadá, proto si velice vážím každého posudku od nezaujatého zauhraničního posuzovatele.
A znovu připomínám, že jsem nikde nenapsala, že je Priscilla nekvalitní kočička, jen jsem hodnotila prezentaci výstavy na www.
Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: Pro kočenku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2006 20:25:52
Odpovědět s citátem

"Kočenko", já znovu a znovu opakuji svoji otázku, proč se bojíte podepsat. Já už tuším o koho se v případě "kočenky" asi jedná. Tipla bych to na jednu brněnskou chovatelskou stanici, kde paní chovatelka byla velmi uražena tím, že nemohla krýt mým kocourem, protože jsem svým podpisem přislíbila při jeho koupi, že jej nebudu nabízet ke krytí cizích koček, což jsem ani nikdy neudělala. Já slovo držím.
Pokud je to ona, tak na jejích stránkách také chybí něco o tom, že její odchov získal na výstavě v Hradci Králové VD ve třídě koťat - a to tam kočička byla sama). A VD a Výborná 2 je sakra rozdíl.

Pokud jsou milá anomymní kočenko Vaši přátelé stejní jako Vy a mají obavu se podepsat, když někoho kritizují, tak není o čem. Já to spíš vidím na zavist a sledování jakéhokoliv chybného kroku mého chovatelství. Běžně mi stačí "davy" zvědavců, kteří se kolem mne shluknou, v momentě, kdy jdu se svojí kočkou na posouzení. Kritizovat mohu, pokud se podepíšu, ale ne jako anonym. Jak má na svých stránkách krásně napsáno paní Knýová (ch. st. ROsa Glauca - "úspěch se bohužel neodpouští" a já dodávám, že v Česku už vůbec ne).

A ještě něco, Priscilla má řadu posudků i od italských a jiných posuzovatelů, nejen našich. A u cizinců většinou dopadá ještě mnohem lépe, než u těch našich. A můj MODRÝ EC Uranus, také tituly "vyježděné" NEMÁ. Získal jich řadu i ve vysoké konkurenci (jak je u modrých pravidlem), k tomu několikrát i BIV, 2x BOS a i u něj mám napsáno, že byl 2x druhý.

A nečtete moc dobře, např. zrovinka u Priscillky mám napsáno, že ve třídě koťátek byla druhá z pěti. TO na mé stránce najdete.

Na závěr mohu říci, že webové prezentace chovatelů asi nemáte správně zmapovány. Mohla bych Vám jich jmenovat mnoho, které si nenapíší, když jejich zvíře neobdrží titul.

Mne to spíš připadá jako "chorobný až psychopatický zájem" o moje odchovy. Co vadí Vám a Vašim přátelům je mi srdečně jedno, neznám Vás a i když asi vím, kdo jste, TAK PRO MNE JSTE ZBABĚLÝ anonym.

Já nevím, jak bezchybný máte chov, ale asi to nebude žádná sláva, protože "kočenka" je hodně všeobecné označení.
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: Pro kočenku
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2006 21:51:18
Odpovědět s citátem

za A - jste vedle jak ta jedle, jestli jste měla někdy dohady s nějakými chovatelkami, tak se mnou rozhodně ne
za B - znovu opakuji, že jsem se vůbec nevyjadřovala k hodnocení vašich koček, pouze jsem zkonstatovala fakt, jak na mě stránky působí
za C - nechápu, proč zrovna já bych měla být pranýřovaná, že vystupuji jako anonym, když jen v tomto tématu vystupuje spousta jiných anonymů, ať už jsou jejich jména jakákoliv, smyšlená či skutečná, vždyť ani vy nejste zaregistrovaná
Odpovědět 
Hana Dubšíková
Anonymní





Předmět: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 8:32:38
Odpovědět s citátem

Milá Kočenko

vedle jako jedle, jste Vy.

Jasně, proč na sebe poukazovat a nechat se "pranýřovat", když můžu pod anonymní zástěrkou na někoho (koho tedy dle svých slov, pořádně neznám), plivat jedy a osočovat ho, co má nebo nemá na svých stránkách.

Jak typická česká vlastnost (jsem anonym, nerad to dělám, ALE HLÁSIT SE TO MUSÍ,že??)

Já sice nejsem přihlášená, ale alespoň jsem se podepsala. nebo myslíte, že to nejsem já a píše to za mne někdo jiný. Jéééé, to by bylo super....

V září jedu na výstavu do Bratislavy (v sobotu pro ještě přesnější informaci). Tak se tam nezapomeňte vypravit, abyste měla "čerstvé a aktuální zprávy" a mohla je pak porovnat s mými uvedenými na mých webstránkách. A hned o tom zase za čerstva poreferovat, zde na MK..

No, opravdu plodná diskuze. Já narozdíl od Vás, mám co dělat a nemám čas se zabývat takovouhle diskuzí s KOČENKOU a tím, co kdo má nebo nemá napsáno na svých stránkách..takže kočenko, užijte si to Vaše fízlování.
Odpovědět 
J.Babická
Anonymní





Předmět: Re: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 9:09:38
Odpovědět s citátem

[quote="Hana Dubšíková"]Díky všem za reakce.

Zřejmě někomu dost "ležím v žaludku" a přesně sleduje, kam chodím na výstavy a jak tam dopadnu Smile ...

Kdyby Vaše kočky nebyly zajímavé, nikdo by se o Vás nestaral Laughing takže to berte vlastně jako poctu. Je to ale nepříjemné, znám to na vlastní kůži - chi, můj kocour po padesáti vyhraných BISkách a po ocenění jako nejlepší zvíře v Německu, Čechách i Rakousku byl propíranej, že má sternum - udělala jsem tedy rentgen ze všech světových stran a dozvěděla jsem se, že takový rentgen / kde je naprosto jasně vidět, že vše je rovné a mám na to i vyjádření od veta / vlatně není dostatečný a to mého kocoura nenabízím na krytí a koťata prodávám na mazly, takže ani nikoho nemohu poškodit Laughing - no prostě lidská blbost nezná mezí a pokud Vás chce někdo poškozovat, nemáte moc šance se bránit - takže pevné nervy, ale zase si nenechte všechno líbit jen tak, bez odezvy Wink
Odpovědět 
J.B
Anonymní





Předmět: Re: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 9:10:08
Odpovědět s citátem

[quote="Hana Dubšíková"]Díky všem za reakce.

Zřejmě někomu dost "ležím v žaludku" a přesně sleduje, kam chodím na výstavy a jak tam dopadnu Smile ...

Kdyby Vaše kočky nebyly zajímavé, nikdo by se o Vás nestaral Laughing takže to berte vlastně jako poctu. Je to ale nepříjemné, znám to na vlastní kůži - chi, můj kocour po padesáti vyhraných BISkách a po ocenění jako nejlepší zvíře v Německu, Čechách i Rakousku byl propíranej, že má sternum - udělala jsem tedy rentgen ze všech světových stran a dozvěděla jsem se, že takový rentgen / kde je naprosto jasně vidět, že vše je rovné a mám na to i vyjádření od veta / vlatně není dostatečný a to mého kocoura nenabízím na krytí a koťata prodávám na mazly, takže ani nikoho nemohu poškodit Laughing - no prostě lidská blbost nezná mezí a pokud Vás chce někdo poškozovat, nemáte moc šance se bránit - takže pevné nervy, ale zase si nenechte všechno líbit jen tak, bez odezvy Wink
Odpovědět 
J.Babická
Anonymní





Předmět: Re: AKCE a REAKCE
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 9:21:05
Odpovědět s citátem

[quote="kočenka"]K tomu hodnocení, co je lepší, jestli V1 bez titulu nebo V2: Nevystavuju zase až tak dlouho, ale z výstavního řádu jsem pochopila, že co se týče ocenění V = výborný, pokud je ve třídě více zvířat, zadává se pořadí. S tím, že zvířeti s V1 může být udělen titul, ale taky nemusí, udělení titulu není povinnost. Takže tvrzení, že zvíře s oceněním V2 je lepší než s oceněním V1 bez titulu nemusí být zrovna pravdivé, protože to ještě neznamená, že byla kočka ve třídě sama.

Ono je to tak, že V1 ohne se dává kočce, která je v barvě sama, ale posuzovateli se nezdá dost dobrá na to, aby jí dal titul - nemá na to dost bodů, takže je sice V1 ale nedostane certifikít. Proto V2 může / nemusí / být třeba lepší hodnocení - zvlášt u početných variet ! Ono se stejně nedá z titulů nic vyčíst - jde o náhody, o účast konkurence či nekonkurence - prostě to nic moc stejně nevypovídá. Navíc pořád nechápu, proč útočíte na chovatelku, že tutlá - už podruhé se ptám, zdali to není drzé - takhle veřejně Exclamation to zní opravdu jako útok. Ať si dává na své stránky co uzná ža vhodné - jaké tutlání - už jednou jsem psala, že webová stránka není přesní prezentace účasti na výstavách - proč by měla být !!!
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 10:38:27
Odpovědět s citátem

A jak to bylo ve Valticích??? V sobotu nás porazila po dlouhém váhání kočička z ch. st. Tummy. I když my jsme měly lepší oko a profil,

Když tady tak čtu tu debatu, mám pocit, že jen u Vás je vše SUPER. Já myslím, že o lepším profilu, oku atd., rozhoduje posuzovatel, pokud vím, Questa vyhrává, kde se dá a paní Bláhová nějak nemá potřebu se chlubit a vychvalovat - ono i koček to bývá tak, že dobré "zboží" se chválí samo a myslím, že u paní Bláhové se na kotě dost dlouho čeká v záznamu..
Nikdo Vám nebere Vaše úspěchy, Vaše pěkné kočky, jen jsem snad nikde nenarazila na tak "sebechvalnou" stránku - ono se ne nadarmo říká, že "sebechvála smrdí" - a je to možná právě to, co popuzuje "kočenku".
A nebojte, je nás víc, kteří vědí, co stojí špičková krmiva, zadní maso, kuřecí a krůtí řízky (nekupované v Makru, ale u řezníka), všechny doplňky, stelivo (dokonce dražší silikagelové), veterinář, držení kastrátů...
Jen se podivuji nad tím, že píšete o tom, že nemůžete někomu účtovat cestu do Pardubic a testy a očkování FIP - pokud podle stránek vím, jste z Brna - a já jezdím z Moravy testovat svá zvířata na univerzitu k profesoru Knotkovi (mám to blíž než do Pardubic) - tak proč Vy z Brna do Pardubic? Jsou snad testy dr. Beránka lepší než prof. Knotka?? Ráda se poučím. Shocked
Odpovědět 
Jarmila
Anonymní





Předmět: Re: V1 bez titulu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 10:39:32
Odpovědět s citátem

Pardon, v předešlém příspěvku se po náhledu vytratil uživatel...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 13:39:52
Odpovědět s citátem

....plivat jedy a osočovat ho, co má nebo nemá na svých stránkách.

Jak typická česká vlastnost (jsem anonym, nerad to dělám, ALE HLÁSIT SE TO MUSÍ,že??)

Já sice nejsem přihlášená, ale alespoň jsem se podepsala. nebo myslíte, že to nejsem já a píše to za mne někdo jiný. Jéééé, to by bylo super....

V září jedu na výstavu do Bratislavy (v sobotu pro ještě přesnější informaci). Tak se tam nezapomeňte vypravit, abyste měla "čerstvé a aktuální zprávy" a mohla je pak porovnat s mými uvedenými na mých webstránkách. A hned o tom zase za čerstva poreferovat, zde na MK..

No, opravdu plodná diskuze. Já narozdíl od Vás, mám co dělat a nemám čas se zabývat takovouhle diskuzí s KOČENKOU a tím, co kdo má nebo nemá napsáno na svých stránkách..takže kočenko, užijte si to Vaše fízlování.[/quote]...



Tak teda nevím, pročetla jsem všechny své příspěvky zde. Svůj názor jsem vyjádřila slušně, o žádné vaší kočce jsem nenapsala křivé slovo. A na oplátku jsem se dozvěděla, že jsem zbabělá, nesnáším vás, mám chorobný až psychopatický zájem o vaše stránky, jsem drzá, útočná a fízluju. Tak kdo koho tady uráží? A jen proto, že jsem se podepsala přezdívkou. Ale měnit to už nehodlám.
A aby bylo jasno, proč ten můj zájem, ano, navštěvuji výstavy, navštěvuji i webové stránky chovatelů britek, protože když už se odhodlám koupit koťátko byť i na mazla, chci mít dopředu spoustu informací. Nejsem z těch, které koupí první kotě, co se namane, ale pro mě je důležitý pečlivý výběr, studuji atlasy, sjezdím výstavy, podebatuji s chovateli a navštívím jejich webové stránky, pokud je mají a to i několikrát. Protože koupě kočičky je pro mě rozhodnutí na 15 - 20 let života, ale hlavně stejně dlouhý vztah s chovatelem. Proto si chci udělat obrázek nejen o tom, jaké kočičky odchovávají, ale jací jsou i oni sami a jaký vztah mají ke svým kočičkám. A dovolila jsem si zde pouze napsat, jaký dojem ve mě zanechaly vaše stránky. Toť vše...
Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2006 13:40:55
Odpovědět s citátem

.... vypadl mi uživatel ....
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 8:55:33
Odpovědět s citátem

ale hlavně stejně dlouhý vztah s chovatelem. Proto si chci udělat obrázek nejen o tom, jaké kočičky odchovávají, ale jací jsou i oni sami a jaký vztah mají ke svým kočičkám. A dovolila jsem si zde pouze napsat, jaký dojem ve mě zanechaly vaše stránky. Toť vše...[/quote]

Tak to byste se měla opravdu podepsat, protože i chovatel, který Vám bude případně prodávat kotě by si měl mít možnost udělat obrázek i o Vás a to pokud jste anonymní, tak to nejde. Mě osobně se nelíbí, jak VEŘEJNĚ hodnotíte a přitom nemáte zase tak moc informací, abyste si to mohla dovolit. Mě osobně byste se jako nový majitel až tak moc nezamlouvala Exclamation
Odpovědět 
Elena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:16:25
Odpovědět s citátem

A proč se vy nepodepíšete?? Vsadím boty, že jste také chovatel!!! (Dodávám, že já se podepisovat nemusím, jsem jen absolutně nazůčastněný čitatel tohoto témata.)

Rovněž si myslím, že ne netu si může každý vyjádřit veřejně svůj názor. A klidně i anonymně. A myslím, že také nebylo nutné od té p. Dubšíkové (známé a uznávané chovatelky) NAPADAT a URÁŽET anonym Jarmilku. Nikoho z Vás neznám, ale to je můj názor Rolling Eyes Internetové diskuse jsou internetové diskuse Exclamation
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:20:35
Odpovědět s citátem

Internet se řídí naprosto demokratickými principy publikování!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:45:12
Odpovědět s citátem

Pokud se probírají věci, lidé jmenovitě, adresně, konkrétně, všichni, kdo o nich píší a mají k nim co říci i coby pozorovatelé, by se měli podespat, aby i oni byli adresní. Skrývat se za anonyma, pokud píšu o někom jmenovitě je zbabělost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 9:57:37
Odpovědět s citátem

A myslíte že je nějaký rozdíl, když tam zůstane jako uživatel ANONYM, nebo tam si tam třeba vymyslím jeméno třeba JOSEF NOVÁK... Jaký je v tom prosím rozdíl????
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 10:11:53
Odpovědět s citátem

Myslím, že v tomto konkrétním tématu, kde se jedná o jmenovitou CHS, by bylo fér, aby se k ní vyjadřovali i jmenovitě všichni, kdož mají paní chovatelce co říci. Poctivost snad v nemusím připomínat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 10:18:51
Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy v tom případě, kdyby kočenka napsala třeba Jana Nováková, tak by bylo vše v pořádku a tato diskuse by praticky takto nevyostřila.
Odpovědět 
Elena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 10:21:55
Odpovědět s citátem

Menší oprava - mysela jsem urážet a napadat anonym Kočenku - ne Jarmilku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 10:43:55
Odpovědět s citátem

Nechci se dál zapojovat do diskuse v tomto tématu a není to proto, že bych Vám nevěděla odpovědět. Svoje už jsem napsala a další diskuse je věc vás další anonymů a smyšlených osob.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.Babická
Anonymní





Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 11:10:16
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
ale hlavně stejně dlouhý vztah s chovatelem. Proto si chci udělat obrázek nejen o tom, jaké kočičky odchovávají, ale jací jsou i oni sami a jaký vztah mají ke svým kočičkám. A dovolila jsem si zde pouze napsat, jaký dojem ve mě zanechaly vaše stránky. Toť vše...


Tak to byste se měla opravdu podepsat, protože i chovatel, který Vám bude případně prodávat kotě by si měl mít možnost udělat obrázek i o Vás a to pokud jste anonymní, tak to nejde. Mě osobně se nelíbí, jak VEŘEJNĚ hodnotíte a přitom nemáte zase tak moc informací, abyste si to mohla dovolit. Mě osobně byste se jako nový majitel až tak moc nezamlouvala Exclamation[/quote]

Tenhle příspěvek jsem psala já, ano, jsem chovatel viz. - web.quick.cz/bluetouch/ - jen mi uniklo, že jsem neťukla uživatele. Já se podepisuji vždy a anonymní pisatele ráda dvakrát nemám - ono je to totiž strašně snadné si jako anonym pouštět pusu našpacír. Pokud je jmenována jedna strana - i druhá by se čestně Exclamation měla také podepsat.
Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 13:25:41
Odpovědět s citátem

Mě osobně byste se jako nový majitel až tak moc nezamlouvala Exclamation[/quote]

Já myslím ,že bychom se neměli zas až tak divit ,když si nás majitelé budoucích koťat "kádrují" vždyť my to taky děláme. Zpovídáme je hodně důkladně , ptáme se na všechno možné i nemožné a moc zvažujeme ,komu kotě prodáme - teda u nás to aspoň takhle je. Kdo ví ,jestli by kočenka nebyla našemu koťátku daleko lepší majitelka ,než někdo kdo jen maže med kolem pusy ,koupí kotě a pak o něm nic nevíte.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Pro Kočenku ještě jednou a naposled
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2006 12:47:09
Odpovědět s citátem

co vím,tak umřelo n FIP ještě jedno kotě od Vás,byl to kocourek,měla ho paní Hana,koupila na mazla za 10 tis korun,náhrady se nedočkala,možná už takových kotátek bylo.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Pro paní Dubšíkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2006 20:55:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den, reaguji až po delší době z důvodu dovolené.Pokud mezi sebou máme nějaké nejasnosti, asi by bylo lepší si sednout u kávy, než to řešit zde. Často, co člověk napíše, vyzní jinak, než když to řekne osobně z očí do očí. Proto i vaše tvrdé zhodnocení mé situace budu brát s rezervou, nicméně k některým věcem se musím vyjádřit.
1) Kulíšek byl báječný kocourek,úžasně mazlivý a společenský,přesně, jak jste nám při prodeji jeho povahu popsala
2) To ,že jsem napsala, že vaše kočičky byly v jedné místnosti,bylo pouhé konstatování,ale je to i fakt, který jste v tomto fóru sama potvrdila. Jestli je to tak dobře, já nejsem schopná posoudit, to asi spíše chovatelé z jiných chovných stanic.
3) Kulíšek byl opravdu cítit, ale nebrala jsem to jako nějakou velkou vadu, tak jsem vám to neříkala, prostě jsem to vyřešila jeho vykoupáním, protože rád lehával u mě na polštáři. A věřte,že mám z koupání koček velký respekt, tak jsem si na to pozvala kamarádku, která má zkušenost s peršankou.Kdybych nemusela, tak ho nekoupu vůbec. Např. Daník ani Áďa se zatím nekoupali ani jednou.
4) Sama jste psala, že jsem vás informovala opakovaně o Kulíškovi a jak se u nás má, to že o jeho nemoci jsem vám psala meilem snad není takový prohřešek, při meilu se dá prostě líp brečet. Koneckonců vy sama jste mně také odpovídala pouze meilem.
5) Kulíškův zdravotní stav jsem opakovaně i zpětně konzultovala s vetem, poprosila jsem ho i o odbornou literaturu, kterou jsem nastudovala (sama jsem lékařka, tak to pro mě nebylo až tak cizí téma).
6)Nedovedu si představit, jak by se Kulíšek nakazil u nás- ven nechodil, (ani Daník) a s žádnou venkovní kočkou se nikdy u nás nesetkal,ani u veta nebyl s žádnou kočkou v přímém kontaktu.Že by se nakazil položením na stůl,který vet vždy dezinfikuje? To by asi brzy vymřely všechny kočky v okolí,které jsou v jeho péči.
7) Svoji jedinou chybu vidím v tom, že jsem u veta netrvala na testech a pitvě,ale snad pochopíte tyto polehčující okolnosti:
-Vet řekl, že je to jasná FIP ve stadiu bez možnosti uzdravení.Na můj dotaz,zda je nějaká šance,že by to mohlo být něco jiného, co by se dalo vyléčit,(byla jsem ochotná investovat nemalé peníze) řekl, že jsou 2 %, že to bude buď nádor, nebo genetická vada,ale obojí bude mít stejný konec
-jeho dg potvrdila další vetka, která s ním střídala službu
-původně jsem myslela,že jedeme s Kulíškem na nějaké infuze,protože málo baštil,měla jsem s sebou malou dceru, před kterou mně tu diagnózu vet vypálil a nevěděla jsem, jestli uklidňovat dříve ji nebo sebe. Prostě stres až na půdu.
-do toho nám bylo doporučeno ho v žádném případě nebrat zpět domů,abychom nezvyšovali riziko nakažení Daníka
- a v neposlední řadě tehdy ještě moje malé kočičí zkušenosti
-moje chyba by tedy nezměnila nic na dalším vývoji Kulíškova stavu,ale jen bych měla v ruce papír a tím by odpadla tato neplodná diskuze.
8) Potom jsem vám naznačila, jestli by nešlo uvažovat o nějaké reklamaci, vy jste se k tomu v meilu postavila odmítavě, s tím, že všechny vaše kočky jsou v pořádku, proto jsem dál nijak nenaléhala a tím naše kontakty ustaly.
9) To, že jsou všechny vaše kočky v pořádku,jste už v době,kdy byl Kulíšek mrtvý,tvrdila i paní Thelmě
10) Není divné,že 3 kocourci z jednoho vrhu mají problémy?
Chápu, že se snažíte udržet dojem, že je vše v pořádku, ale když si spočítám 2+2, tak mně prostě vychází 4,ale možná jsem špatný matematik.Třeba se do toho vrhu vloudila nějaká chyba,kterou byste stejně neovlivnila,nedávám vám to za vinu, ale čekala bych, že se budete sama aktivně zajímat co a jak bylo a hledat nějaké vysvětlení situace,aby se vám to v budoucnu už nestalo,vy jste ale naopak od toho dala ruce pryč.
11) Daník i Áďa jsou v pořádku, s chovatelkou od Daníka v kontaktu nejsem-sama o to nejeví zájem,od Ádi naopak v kontaktu jsme, navštěvujeme se navzájem.
12) Nemám pocit, že bych vás jmenovitě z něčeho obviňovala, jen jsem zmínila některé skutečnosti, s kterými dnes už nic nenaděláme.Pokud se nepletu, v posledním meilu jsem vám přála štěstí a hodně zdravých kočiček- a nebylo to myšleno ironicky,přeji vám to i dál. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Pro paní Dubšíkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2006 7:48:28
Odpovědět s citátem

7) Svoji jedinou chybu vidím v tom, že jsem u veta netrvala na testech a pitvě,ale snad pochopíte tyto polehčující okolnosti:
-Vet řekl, že je to jasná FIP ve stadiu bez možnosti uzdravení.Na můj dotaz,zda je nějaká šance,že by to mohlo být něco jiného, co by se dalo vyléčit,(byla jsem ochotná investovat nemalé peníze) řekl, že jsou 2 %, že to bude buď nádor, nebo genetická vada,ale obojí bude mít stejný konec
-jeho dg potvrdila další vetka, která s ním střídala službu
-původně jsem myslela,že jedeme s Kulíškem na nějaké infuze,protože málo baštil,měla jsem s sebou malou dceru, před kterou mně tu diagnózu vet vypálil a nevěděla jsem, jestli uklidňovat dříve ji nebo sebe. Prostě stres až na půdu.
-do toho nám bylo doporučeno ho v žádném případě nebrat zpět domů,abychom nezvyšovali riziko nakažení Daníka

FIP - už jsem tady psala. že FIP je zaklínací formule veta - je snadná, nedá se proti ní nic moc namítat, NEDÁ se žádným testem za života dokázat. Skutečně se dá odhalit až PITVOU !! To že jste ji neudělala - ať již byly důvody jakékoli - to byla chyba a tak nyní nemůžete říkat NIC o diagnóze, protože ta nebyla nijak prokázána a jsou to vše jen dohady Exclamation
A pokud píšete o tom, že Vám bylo doporučeno kocourka již nebrat domů, že by se nakazily / přenos FIP také není zatím 100% prokázán / ostatní kočky - vezměte to obráceně, kdyby chovatelka měla takovýto problém v chovu, už by asi neměla na čem chovat, protože zrovna tak by se nakazily její kočky a zemřely by na stejnou dignózu. To se stalo Question Normálně se ručí na přenosné choroby cca 6 týdnů. protože potom ji NENÍ Exclamation možné dokázat, kde a jak se zvíře nakazilo.
Ještě jednou upozorňuji, že chovatelku NEZNÁM, jen mě rozčilují řeči jedna paní povídala, druhá tomu věřila a pokud jste lékařka, zaráží mne to navíc.
Mám vlastní zkušenost - diagnóza FIP - zvíře utraceno. Vyžádala jsem si tělo kotěte a pitvu na vlastní náklady udělala a hle Exclamation žádný FIP Exclamation neléčený zánět močového měchýře, zánět se rozšířil do celého těla. Ne jednu stranu jsem si oddychla, že ten strašák FIP to nebyl, ale taky jsem se sttrašně rozčílila na postup veterináře / střídal se s jinou vet a oaby se shodli Exclamation /
Ona nic není tak, jak na první pohled třeba vypadá a vy nemáte žádný důkaz o tom, co Vašemu kocourkovi bylo a proto mylím svými veřejnými nepodloženými soudy poškozujete chovatelku - to se mi prostě NELIBÍ Exclamation
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2006 9:20:10
Odpovědět s citátem

Nechci se do toho plést. Ale jedna věc mě trošku zaráží. Proč jezdit na testy FIP přes polovinu republiky, když přímo v Brně je kvalifikovaný a výborný doktror Kotek. (Jak tu již také někdo zmínil.) A test je test. Jsou úplně stené v Brně i v Pardubicích. Pak se nedivte, že to pak vypadá - jako by se tu něco TUTLALO.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Pro paní Dubšíkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2006 9:40:36
Odpovědět s citátem

Milý anonyme, už si připadám jako blázen,jeden mluví o voze, druhý o koze. Už mě to fakt unavuje.Já jsem přece neřekla, že to byla na 100% FIP a neoháním se tím. Napsala jsem, co řekl vet, uznala jsem svoji chybu,že jsem to nenechala potvrdit pitvou,tudíž nemám papír v ruce.Ale taky se netahám s paní chovatelkou o peníze,nechci nic reklamovat, a nemám pocit, že bych její chov zase až tak poškozovala já osobně.Na druhou stranu ona zase zde vyslovila nepodložené soudy o mně,ke kterým jsem se chtěla vyjádřit. Už se tím opravdu nehodlám zabývat, beru to jako uzavřenou kapitolu. Jak jsem napsala, dle mě je nejlepší si sednout a vysvětlit si situaci z očí do očí, zvlášť ,když se do toho pletou lidé, kteří s tím nemají nic společného. Domluvila jsem ,howgh. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kočenka
Anonymní





Předmět: chovatelská etika
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2006 10:24:57
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Nechci se do toho plést. Ale jedna věc mě trošku zaráží. Proč jezdit na testy FIP přes polovinu republiky, když přímo v Brně je kvalifikovaný a výborný doktror Kotek. (Jak tu již také někdo zmínil.) A test je test. Jsou úplně stené v Brně i v Pardubicích. Pak se nedivte, že to pak vypadá - jako by se tu něco TUTLALO.

Je to přesně to, co se v tomto příspěvku píše - že když si nechávám polovinu informací pro sebe či je záměrně falšuji (viz Ommagio Ostrava V2, dle výsledkové listiny V3 - přitom-o co jde??) - pak se mohu domýšlet, že se opravdu něco tutlá. Nemusím přece tak zdůrazňovat, že moje kočička nevyhrála proto, že ta soupeřka byla o 3 měsíce starší - prostě byla druhá - NO A CO?? Takže tady jde o vítězství za každou cenu a když není, tak ho ututláme nebo aspoň omluvíme. Tak, jak by tu někdo v diskusi neprodal kotě mně, já bych si zase nekoupila kotě z chovu, kde se informace mlží, nadsazují či tutlají. A stejně jako Janča - domluvila jsem, howg Evil or Very Mad
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Pro paní Dubšíkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2006 12:36:15
Odpovědět s citátem

[quote="janča"]Milý anonyme, už si připadám jako blázen,jeden mluví o voze, druhý o koze. Už mě to fakt unavuje.Já jsem přece neřekla, že to byla na 100% FIP a neoháním se tím. Napsala jsem, co řekl vet, uznala jsem svoji chybu,že jsem to nenechala potvrdit pitvou,tudíž nemám papír v ruce
Omlouvám se, zase jsem neťukla své jméno - nejsem anomym - Jana Babická.
Diagnóza FIP dokáže velmi poškodit chovatele a to i diagnóza nepodložená - vycucaná z prstu. takže i " MOŹNÁ to byl FIP " je pro chovatelku poškozující informace vypuštěná na veřejnost. Znám jinou chovatelku, která kvůli takovéto možná "informaci" zcela " zrušila " svůj chov. To je jako - možná má AIDS - to možná už nikdo neregistruje, nikod nezkoumá jestli možná ano, nebo možná ne. Zůstává jen slovo AIDS - FIP......
Jinak k testům za života jsem již napsala - netestuje se onemocnění FIP, ale pouze množství protilátek na coronaviry a to je sakra rozdíl Exclamation
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (38x)
3
Kočičí jména (29x)
4
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (21x)
6
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)
7
Koupání kočky (18x)
8
Kočky ve znamení Blíženců (17x)
9
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top