Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nadměrná tvorba ušního mazu???Možná alergie??


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Nadměrná tvorba ušního mazu???Možná alergie??
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 19:52:46
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mame doma 3 tydny kotatko, kteremu jsou 4 mesice.
V obou ouskach se mu neustale tvori tmavy usni maz, takze cistime ouska cca 1x za 5 dni, nekdy i drive. Veterinarka rikala,jakmile se do ousek podivala, je to usni svrab, ale po sejmuti vzorku a prozkoumani ho pod mikroskopem to vyvratila. / a to i opakovane, po 14 dnech, co jsme tam byli znovu/ Rikala, ze nadmerna tvorba mazu muze byt zpusobena i nejakou alergii, ale nebyla schopna specifikovat alergii na co..
Prosim, nemate nekdo s nadmernou tvorbou tmaveho usniho mazu zkusenot, pripadne jestli jste se ho nejak zbavili??
Momentalne ji aouska cistim otrivetem na vaticce, takze po vycisteni je ma krasne, ale za 2 dny jiz zase zacinaji byt uvnitr hneda...
Moc diky za kazdou radu,
Gabina + Jessie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nadměrná tvorba ušního mazu???Možná alergie??
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 19:58:16
Odpovědět s citátem

Pokud to není svrab, tak co takhle zkusit chvíli nečistit a nechat kůži pracovat? Ono čím víc se do podobných věcí dloube, tím víc kůže pracuje a vytváří si ochranný film, který se stálým otíráním a čištěním má potřebu znovu a znovu obnovovat. Navíc kočky si povětšinou čistí ouška samy, takže nebývá třeba výrazně do nich zasahovat.
Osobně bych opravdu nechala chvíli ouška v klidu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:08:25
Odpovědět s citátem

Take me to napadlo. Ona si to neskrabe, hlavou neklepe, nijak ji to ocividne nevadi, akorat ty uplne hnede usi uvnitr vadi mne Rolling Eyes
Akorat prvne, co jsme ji ouska vycistili - cca po tydnu, co jsme si ji privezli, behem nasledujicich 3 dnu je mela uplne stejne spinave, jako pred vycistenim, coz bez prehaneni, bylo uplne hnede ucho uvnitr.. Confused
Kocicka je bila, je to Cornish rex, takze ouska ma velka a pekne ji trci a to hnede uvnitr vylozene zari...
Gabina a Jessie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:12:26
Odpovědět s citátem

Tak Cornish, to bych řekla, že by mohlo ledacos vysvětlovat Smile ono Cornishové mají velké uši a navíc nemaj tolik chloupků u uší a tudíž všechna špína a prach jde rovnou do ouška. Normální chlupatý kočky mají před ouškem takovou clonu z chloupků, která asi brání přílišnému nánosu špíny.

V tomhle bych řekla, že Cornishové to mají trochu jako sphynxové, takže bych nasměrovala sem:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=598&highlight=u%9Ai
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: To bude asi ono..
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:16:46
Odpovědět s citátem

Teda, tak to jste mne odeslala asina spravne misto v diskuzich.. Je fakt, ze ouska ma uplne otevrena, takze na rozdil od klasicky osrstene kocicky mohou byt nachylnejsi...
Kocicku mame v dome, ven ji nepoustime, ale hodne prachu je asi ve stelivu a ono i doma - relativne se tu prasi z venku / stavi tu novy dum a prachu ze stavby je tu hodne/
Moc dekuji za nasmerovani, jdu diskuzi poradne procist.
Gabina a Jessie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:18:48
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Take me to napadlo. Ona si to neskrabe, hlavou neklepe, nijak ji to ocividne nevadi, akorat ty uplne hnede usi uvnitr vadi mne Rolling Eyes
Akorat prvne, co jsme ji ouska vycistili - cca po tydnu, co jsme si ji privezli, behem nasledujicich 3 dnu je mela uplne stejne spinave, jako pred vycistenim, coz bez prehaneni, bylo uplne hnede ucho uvnitr.. Confused
Kocicka je bila, je to Cornish rex, takze ouska ma velka a pekne ji trci a to hnede uvnitr vylozene zari...
Gabina a Jessie


Kornyšek, devon, sphynx-to jsou plemena, kde je zvýšená tvorba ušního mazu normální, není to nic patologického-veterinář, který tato plemena nezná, se hned přiklání k verzi ušního svrabu. Já když přinesla poprvé Adama k vetovi, a on mu kouknul do uší, hned chtěl dávat něco proti svrabu-ono to tak vypadá. Tak jsem mu vysvětlila, jak to je, byvše poučena chovatelkou.

Je prostě třeba kočičkám těchto plemen ouška čistit častěji než "normálním" chlupatkám, toť vše. A smířit se s tím, že to prostě dělat musím.

Adamovi (sphynx) čistím uši ubrousekm denně (jen kam strčím prst), jinak tak 1x týdně vatovými tyčinkami. Devonům tak 2x týdně ubrouskem, 2x do měsíce vatovými tyčinkami.

Koryšek je na tom stejně. Nepanikařit, prostě častěji čistit. Toť vše. Chovatel(ka) na to měl(a) upozornit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 20:26:34
Odpovědět s citátem

Dobry den Tatiano,
uz jsem procetla diskuzi, na kterou mne odkazala April a jsem klidnejsi. Opravdu jsem se bala, jestli neco s ouskama nase kocicka nema.. Ted uz vim, ze je to nejspis v poradku, zadny usni svrab, ale budeme cistit - ostatne jsem zvykla, kazdou chvilku cistim ouska nasim detem a Jessie nastesti relativne drzi, takze nedrape a nesnazi se uprchnout. Je moc hodna a trpeliva.. A take sileny mazel...
Moc dekuji za rady, jsem opravdu klidnejsi.
Gabina a Jessie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top