Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:04:21
Odpovědět s citátem

Díky,tatiano,za vyčerpávající info.
Je fakt,že u koček je tohle horší než u psů-tam má IC fakt jenom někdo,kdo na to má-prostě fakt krásnej pes.U koček se to vyjezdí.
Nicméně zase si myslím,že by kočku někdo vidět na výstavě měl-jestli jí nechybí ucho,nemá zálomek...je to sice v BOEC na zodpovědnost chovatele,ale je každý zodpovědný jako Vy,tatiano?I když FIFe,to je zase až moc zbytečná byrokracie..chtělo by to nějaký kompromis:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:16:18
Odpovědět s citátem

Já vám děkuji za reakce, ale jak jsem psala, my nemáme problémy s financi pořád. Po tom, co jsme se dohodli na chovnosti se něco stalo ( nerada bych to tu rozebírala) a díky tomu jsme se dostali do krátkodobé finanční krize. Ovšem to neznamená, že normálně peníze nemáme, přítel vydělává (ač student celkem dost) a já na tom taky nejsem nejhůř, takže jak jsme napsala - rozhodli jsme se na základě uvážení, že na to máme a to i za krizové situace, jako je náhlý císařský řez u porodu kočky, nebo jiné situace, které nejsou nejlevnější. Psala jsem zde, že počítáme se všemi náklady a, že počítám s tím, že je to nevýdělečná činnost, spíše koček. Příjde mi ale, že tady nemá cenu cokoliv psát, protože je mi to o dva příspěvky znovu vyčteno, ačkoliv to píši již výš. Samozřejmě vím, že to se mnou myslí tatiana dobře, i ostatní jen mám prostě problém vysvětlit a to už od začátku, že celý problém nastal kvůli rodinným problémům ( dočasná krize), že jinak můžeme chov zabezpečit se vším všudy, a to jsem uváděla již na začáku, aby mě nikdo neosočoval, že se pouštím do chovu, na který nemáma a stejně jsem se tomu nevyhla. Napíšu, že vím, že z chovu se nedá vydělávat, že je to můj koníček a je mi odpovězeno stylem, ať to zvážím, že chov není výdělečná činnost. Napsala jsem, že nemůžeme nakrýt, protože jsme ve finanční krizi a hned druhý příspěvek je, že paní moc nerozumí proč čekat. A tak mi to tu příjde, jako bych se neustále měla obhajovat. Já ale chtěla jen radu, kterou jsme ale samozřejmě už od mnohých také dostala a moc děkuju, jen bych byla ráda, kdyby to občas šlo i bez těch pár nepříjemných (hlavně si myslím neoprávněných) komentářů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:21:18
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]Já jsem u Bohemians Edelkatze, kde nemusíte k uchovnění absolvovat ŽÁDNOU výstavu. Tudíž odpadají náklady na čipování, očkování proti vzteklině a plísním, nákup výstavních potřeb, výstavní poplatky a vše ostatní kolem výstav. Ušetříte mnoho a mnoho tisíc korun.

Jinak určitě máte ve všem pravdu, ale já jsem se bála toho, že pak budu mít ještě více ztížené hledání kocourka na nakrytí. Jako neznalec jsem se toho bála, že si takhle založím chova. stanici a pak budu koukat, že je s tím problém. Vím, že pak snad záleží na schválení poradcem chovu, ale i tak jsem to moc nechtěla riskovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:31:39
Odpovědět s citátem

Nikdo Vás neobviňuje,jenom-jak víte,že se do podobné finanční krize nedostanete i později?Znovu?Teď se defacto nic neděje,JEN nemůžete nakrýt.Ale nebudu do toho šťourat.Sama víte co děláte a proč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:34:08
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Původní dotaz byl zda antikoncepce,nebo nechat kočičku mrouskat,než bude moci být nakrytá!Normálně se tady směju,nikdo na to jasně neodpověděl,ale všechny tady slečnu přesvědčujete,ať nechá kočičku nakrýt!Přečetli jste si její první příspěvek?Pokud ano,tak se na mne nesesypte a odpovězte na to,co slečna chce poradit!Já poradit neumím,moje kočička je vykastrovaná a tutíž jsem bez zkušeností:-)


BBMM


možná kdyby jste se tsk nesmála a přečetla si moji první odpověď zjistila by jste, že jsem odpověděla, že podle mého veta je lepší nechat přemroukávat -no, bez příčiny se lidí taky smějí - Váš příspěvek je opravdu pro slečnu přínosnější
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:35:37
Odpovědět s citátem

[quote="turrik"]
tatiana napsal:
Já jsem u Bohemians Edelkatze, kde nemusíte k uchovnění absolvovat ŽÁDNOU výstavu. Tudíž odpadají náklady na čipování, očkování proti vzteklině a plísním, nákup výstavních potřeb, výstavní poplatky a vše ostatní kolem výstav. Ušetříte mnoho a mnoho tisíc korun.

Jinak určitě máte ve všem pravdu, ale já jsem se bála toho, že pak budu mít ještě více ztížené hledání kocourka na nakrytí. Jako neznalec jsem se toho bála, že si takhle založím chova. stanici a pak budu koukat, že je s tím problém. Vím, že pak snad záleží na schválení poradcem chovu, ale i tak jsem to moc nechtěla riskovat.


Nemyslím, že by u BOEC byl větší problém s krycím kocourem, vždy je vše jen a pouze o dohodě obou stran-majitele kočky a majitele kocoura.

I ny výstavy FIFE coby člen BOEC jezdím zcela normálně a mohu získávat stejné tituly jako členové FIFE, pokud mám kočky FIFE uznané, což bohužel třeba v případě peterbaldů není. Takže ty bych na výstavách pořádaných FIFE mohla vystavovat bez možnosti postupu do vyšší soutěže.

Jakým plemenem kočky jste vlastněna Smile ?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 1. 2. 2010 22:41:42, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:37:15
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
beta.1 napsal:
Původní dotaz byl zda antikoncepce,nebo nechat kočičku mrouskat,než bude moci být nakrytá!Normálně se tady směju,nikdo na to jasně neodpověděl,ale všechny tady slečnu přesvědčujete,ať nechá kočičku nakrýt!Přečetli jste si její první příspěvek?Pokud ano,tak se na mne nesesypte a odpovězte na to,co slečna chce poradit!Já poradit neumím,moje kočička je vykastrovaná a tutíž jsem bez zkušeností:-)


BBMM


možná kdyby jste se tsk nesmála a přečetla si moji první odpověď zjistila by jste, že jsem odpověděla, že podle mého veta je lepší nechat přemroukávat -no, bez příčiny se lidí taky smějí - Váš příspěvek je opravdu pro slečnu přínosnější


Se vám omlouvám pročítala jsem to znova a viděla to tam

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:47:35
Odpovědět s citátem

Jakým plemenem kočky jste vlastněna Smile ?

Laughing Laughing Teda teď jste mě naprosto dostala - to je naprosto přesné Laughing Máme ragdollku, ale určitě o této možnosti ještě popřemýšlím. Jinak už jsem se díky vašim radám ( teď myslím rady všech a znovu děkuju) trochu nasměrovala a asi zkusím bachovi kapky, či ty homeopatika. Jsem z toho nadšená - pokud by to aspon trochu pomohlo. Chtěli jsem tuto metodu využít i na vyřešení jiných problémů a byla bych šťastná, kdybych kočičku ušetřila nepříjemností spojených s mrouskáním a zároveň bych do ní nemusela rvát žádnou chemii.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:48:38
Odpovědět s citátem

A tak mi to tu příjde, jako bych se neustále měla obhajovat. Já ale chtěla jen radu, kterou jsme ale samozřejmě už od mnohých také dostala a moc děkuju, jen bych byla ráda, kdyby to občas šlo i bez těch pár nepříjemných (hlavně si myslím neoprávněných) komentářů.[/quote]

Tak to v životě chodí - člověk si vyslechne i to co nechce - lidé vám řeknou celý názor na věc - berou dotaz jako celek - tohle je diskuse. Ještě odbočím k penězům - nikdy člověk neví co ho čeká a kdyby takhle přemýšlelo lidstvo - do jaké doby, do jakých fin. podmínek přivede děti / koťata / - možná bysme vymřeli / kočky by vymřely / , protože budoucnost není JISTÁ nikdy Laughing
Proto jsem Vám nastínila organizace, kde to jde levněji ač jejich členem nejsem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 22:49:40
Odpovědět s citátem

Že jednoznačná odpověď na vaši otázku - antiko nebo nechat mrouskat - asi neexistuje, to už jasně vyplývá z předchozích odpovědí a rad. Obojí nese riziko a já jen nechápu, že tomu riziku chcete kočku vystavit jen proto, že VY chcete mít koťátka. ano, ono je to hezounké, že, takoví drobci roztomilí...ale....zvážila jste vše ze širšího hlediska? S objektivním náhledem na své možnosti? jednu kočičku už jste vrátili původní majitelce, protože byla nemocná ( kočička, ne majitelka). Neboli jste zřejmě nebyli ochotni absolvovat léčení kočičky...

S druhou kočičkou jste řešila poměrně vážné socializační a adaptační problémy, s velkým důrazem na VAŠE pocity a požadavky na to, jak se má k vám kočička chovat.

V současné době jste se ocitli v krátkodobé krizi ( něco se stalo).

Ok. Pak se ale nabízí tři otázky: co když budou kolem porodu problémy, co když budou kotiska nemocná? Zvládnete to? Protože svá kotiska nebudete mít komu vrátit....

Zvládnete živé a nepředvídatelné chování kotisek? Byla jste neklidná z chování jedné kočky...co až vám bude bytem pobíhat demoliční četa čtyř kotisek?

A do třetice - kde máte jistotu, že se zas něco nestane? Že nebude ve finanční krizi třeba v době, kdy kočka bude mít termín porodu a něco bude - i vzhledem k předchozímu podání atc nebo dlouhodobému mrouskání - špatně , bude muset být udělán císařský řez ? A následně náklady na péči o kotiska - kvalitní jídlo kotiskům a kočce, očkování, odčervení, stelivo atd. Co když budete opět v krizi a nebudete na to mít?

To vše byste měla ve svých plánech také uvážit.

Dodávat, že najít pro koťata opravdu dobré, seriozní, zodpovědné zájemce, kteří nepovažují kočku za věc nebo za plyšáka, je myslím skoro zbytečné, že? Ale i tyto úvahy byste měla do svých plánů zařadit.

Samozřejmě , asi odpovíte, že na tohle jste se přece neptala.

No právě....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 23:08:01
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Že jednoznačná odpověď na vaši otázku - antiko nebo nechat mrouskat - asi neexistuje, to už jasně vyplývá z předchozích odpovědí a rad. Obojí nese riziko a já jen nechápu, že tomu riziku chcete kočku vystavit jen proto, že VY chcete mít koťátka. ano, ono je to hezounké, že, takoví drobci roztomilí...ale....zvážila jste vše ze širšího hlediska? S objektivním náhledem na své možnosti? jednu kočičku už jste vrátili původní majitelce, protože byla nemocná ( kočička, ne majitelka). Neboli jste zřejmě nebyli ochotni absolvovat léčení kočičky...

S druhou kočičkou jste řešila poměrně vážné socializační a adaptační problémy, s velkým důrazem na VAŠE pocity a požadavky na to, jak se má k vám kočička chovat.

V současné době jste se ocitli v krátkodobé krizi ( něco se stalo).

Ok. Pak se ale nabízí tři otázky: co když budou kolem porodu problémy, co když budou kotiska nemocná? Zvládnete to? Protože svá kotiska nebudete mít komu vrátit....

Zvládnete živé a nepředvídatelné chování kotisek? Byla jste neklidná z chování jedné kočky...co až vám bude bytem pobíhat demoliční četa čtyř kotisek?

A do třetice - kde máte jistotu, že se zas něco nestane? Že nebude ve finanční krizi třeba v době, kdy kočka bude mít termín porodu a něco bude - i vzhledem k předchozímu podání atc nebo dlouhodobému mrouskání - špatně , bude muset být udělán císařský řez ? A následně náklady na péči o kotiska - kvalitní jídlo kotiskům a kočce, očkování, odčervení, stelivo atd. Co když budete opět v krizi a nebudete na to mít?

To vše byste měla ve svých plánech také uvážit.

Dodávat, že najít pro koťata opravdu dobré, seriozní, zodpovědné zájemce, kteří nepovažují kočku za věc nebo za plyšáka, je myslím skoro zbytečné, že? Ale i tyto úvahy byste měla do svých plánů zařadit.

Samozřejmě , asi odpovíte, že na tohle jste se přece neptala.

No právě....



Ano zvážila, a nestěžovala jsem si na to, že se lidí pouští i do témat, na které jsem se neptala, ale že komentují věci, o kterých jsem psala výše. Kdyby to měl brát takhle každý, ona jsou ta koťátka roztomilá, ale mohli by s nimi být potíže, tak radši chovat nebudu, tak žádné chovné kočky nejsou. To že může být další takováto krize - ne nemůže - nevíte, co se stalo a tak tuto situaci opravdu mohu posoudit jen já. Mohou přijít jiné krize, ale kde ne, to by zase nemohl mít chov nikdo, protože, co kdyby se nám něco takovýho stalo - pokud se něco takového stane, tak se to prostě člověk snaží řešit tak, aby kočičce co nejméňě ublížil a vězte, že já to takhle beru. Neříkám, že jsem neměla s kočičkou problémy, ale proto jsem se tady s vámi radila. Bohužel jsem nevěděla jak takovou situaci řešit, bylo to pro mě těžký a nikdy jsem s takovým chováním nesetkala, ale i ty nejkvalitnější chovy museli nejprve získat s chovem koček zkušenosti, nikdo nespadl učený na zem a i já to tak beru. Z chyb se učím, ale nechápu moc, jakou má souvislost to, že si zakládám chov s tím, že jsem měla problémy a nevěda jsem, jak s kočičkou jednat - ano jednala jsem špatně a doteď toho lituju, ale proto jsem zase přišla pro radu a příjde mi nefér vyhledávat různé věci z tohoto fora, když už není, jak se do mě zase pustit. Pokud to má spojitost - s nemocnou kočičkou, tak ještě budiž, ale to s tím kousáním mi přišlo dost nefér, jen mě pošpinit. A když si člověk kupuje kočičku s PP, tak si kupuje kočičku s PP právě proto, že na ní má smlouvu a může pak řešit takovéhle situace, kdy dostane do rukou nemocnou a podle mého naprosto nesocializovanou kočku. Já vím, že na tomto foru je to lehce odsouditelné, ale my si šetřili dlouho peníze na to, abychom měli peníze na kočičku " pravého " ragdolla a když se pak stane, že do rukou dostanete kočičku, která je nesocializovaná a navíc nemocná ( i tak jsme se snažili jí z toho dostat), a víte, že to bude váš miláček ještě 10 let, tak to pro nás bylo holt nejlepší řešení - vím, že pro kočičku ne, ale té se teď vede dobře. A když si to vezmu z opačného hlediska, když mi zbydou nemocné koťátka, je to něco s čím jsem do chovu šla a i s takovými věcmi musím počítat a počítám. Ale nešetřila jsem si na to peníze, abych si koupila nemocnou, zlou kočku - je to prostě naprosto jiná situace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 23:08:32
Odpovědět s citátem

Jinak ale odchov koťat není doopravdy žádná výdělečná záležitost, spíše naopak. Maximálně se můžete dostat lehce do plusu za předpokladu, že s březostí kočky, porodem a odchovem koťat nebudou žádné problémy, a bude vás to stát pouze peníze za papíry pro koťata, jejich a mámy stravu, odčervení a očkování. Jo a zapomněla jsem platbu za krytí-já mám své kocoury, tak to dopisuji.


A já to musím říct ! Pro koho je chov koček je zájmová činnost počítá s tím, že svůj koníček tučně financuje - nechápu, proč pořád mluvit o nějaké rentabilitě, výdělku, nevýdělku a pod. - když se mě někdo ptá říkám - když bude můj koníček lyžování taky se nevyplatí - nikdo mi nezaplatí lyže, vleky, dopravu či hotel na horách atd. - proč předpokládat, že u zájmového chovu koček je to jinak ?? NENÍ Laughing A od toho se člověk musí odpíchnout a cálovat Laughing potom jsou chovatelé živnostníci a tam je něco jiného....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 23:45:21
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
Luci 04 napsal:
Že jednoznačná odpověď na vaši otázku - antiko nebo nechat mrouskat - asi neexistuje, to už jasně vyplývá z předchozích odpovědí a rad. Obojí nese riziko a já jen nechápu, že tomu riziku chcete kočku vystavit jen proto, že VY chcete mít koťátka. ano, ono je to hezounké, že, takoví drobci roztomilí...ale....zvážila jste vše ze širšího hlediska? S objektivním náhledem na své možnosti? jednu kočičku už jste vrátili původní majitelce, protože byla nemocná ( kočička, ne majitelka). Neboli jste zřejmě nebyli ochotni absolvovat léčení kočičky...

S druhou kočičkou jste řešila poměrně vážné socializační a adaptační problémy, s velkým důrazem na VAŠE pocity a požadavky na to, jak se má k vám kočička chovat.

V současné době jste se ocitli v krátkodobé krizi ( něco se stalo).

Ok. Pak se ale nabízí tři otázky: co když budou kolem porodu problémy, co když budou kotiska nemocná? Zvládnete to? Protože svá kotiska nebudete mít komu vrátit....

Zvládnete živé a nepředvídatelné chování kotisek? Byla jste neklidná z chování jedné kočky...co až vám bude bytem pobíhat demoliční četa čtyř kotisek?

A do třetice - kde máte jistotu, že se zas něco nestane? Že nebude ve finanční krizi třeba v době, kdy kočka bude mít termín porodu a něco bude - i vzhledem k předchozímu podání atc nebo dlouhodobému mrouskání - špatně , bude muset být udělán císařský řez ? A následně náklady na péči o kotiska - kvalitní jídlo kotiskům a kočce, očkování, odčervení, stelivo atd. Co když budete opět v krizi a nebudete na to mít?

To vše byste měla ve svých plánech také uvážit.

Dodávat, že najít pro koťata opravdu dobré, seriozní, zodpovědné zájemce, kteří nepovažují kočku za věc nebo za plyšáka, je myslím skoro zbytečné, že? Ale i tyto úvahy byste měla do svých plánů zařadit.

Samozřejmě , asi odpovíte, že na tohle jste se přece neptala.

No právě....



Ano zvážila, a nestěžovala jsem si na to, že se lidí pouští i do témat, na které jsem se neptala, ale že komentují věci, o kterých jsem psala výše. Kdyby to měl brát takhle každý, ona jsou ta koťátka roztomilá, ale mohli by s nimi být potíže, tak radši chovat nebudu, tak žádné chovné kočky nejsou. To že může být další takováto krize - ne nemůže - nevíte, co se stalo a tak tuto situaci opravdu mohu posoudit jen já. Mohou přijít jiné krize, ale kde ne, to by zase nemohl mít chov nikdo, protože, co kdyby se nám něco takovýho stalo - pokud se něco takového stane, tak se to prostě člověk snaží řešit tak, aby kočičce co nejméňě ublížil a vězte, že já to takhle beru. Neříkám, že jsem neměla s kočičkou problémy, ale proto jsem se tady s vámi radila. Bohužel jsem nevěděla jak takovou situaci řešit, bylo to pro mě těžký a nikdy jsem s takovým chováním nesetkala, ale i ty nejkvalitnější chovy museli nejprve získat s chovem koček zkušenosti, nikdo nespadl učený na zem a i já to tak beru. Z chyb se učím, ale nechápu moc, jakou má souvislost to, že si zakládám chov s tím, že jsem měla problémy a nevěda jsem, jak s kočičkou jednat - ano jednala jsem špatně a doteď toho lituju, ale proto jsem zase přišla pro radu a příjde mi nefér vyhledávat různé věci z tohoto fora, když už není, jak se do mě zase pustit. Pokud to má spojitost - s nemocnou kočičkou, tak ještě budiž, ale to s tím kousáním mi přišlo dost nefér, jen mě pošpinit. A když si člověk kupuje kočičku s PP, tak si kupuje kočičku s PP právě proto, že na ní má smlouvu a může pak řešit takovéhle situace, kdy dostane do rukou nemocnou a podle mého naprosto nesocializovanou kočku. Já vím, že na tomto foru je to lehce odsouditelné, ale my si šetřili dlouho peníze na to, abychom měli peníze na kočičku " pravého " ragdolla a když se pak stane, že do rukou dostanete kočičku, která je nesocializovaná a navíc nemocná ( i tak jsme se snažili jí z toho dostat), a víte, že to bude váš miláček ještě 10 let, tak to pro nás bylo holt nejlepší řešení - vím, že pro kočičku ne, ale té se teď vede dobře. A když si to vezmu z opačného hlediska, když mi zbydou nemocné koťátka, je to něco s čím jsem do chovu šla a i s takovými věcmi musím počítat a počítám. Ale nešetřila jsem si na to peníze, abych si koupila nemocnou, zlou kočku - je to prostě naprosto jiná situace.


Vůbec to není o špinění, pouze jsem shrnula relevantní fakta, která vy sama jste zde v Df napsala. A víte, jakou to má souvislost? Tu, že když budete mít kotiska, tak se o ně budete muset starat nejen po stránce fyzické ( jídlo, záchůdky atd.), ale i po stránce socializační!!A ta je zatraceně důležitá. První tři měsíce jsou v životě kotěte nejdůležitější pro jeho budoucí vývoj, chování ...a dvounožec, který v té socializační fázi je s kotisky, je jejich "vzorovým" dvounožcem, kotiska získávají a vtiskávají si model chování . Měla jste problém s ( podle vás) nestandardním chováním kočičky, jedné kočičky, chovala se jinak, než jste chtěla...Věřte, že kotiska budou v tomto případě neřízené střely... Pokud něco nezvládnete a pokazíte, už to z hlavičky kotěte nikdo neodstraní , o tom jste se zřejmě s první kočičkou přesvědčila , sama píšete, že byla socializovaná špatně , naštěstí ted v posledním příspěvku píšete, že se kočička má dobře, takže zřejmě je zdravá, vyléčená, super.

A ano, máte pravdu, učený z nebe nespadl, jasně...a člověk se učí vlastně pořád.Bývá dobré učit se i nasloucháním názorů či zkušeností druhých....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 8:41:56
Odpovědět s citátem

[quote
A ano, máte pravdu, učený z nebe nespadl, jasně...a člověk se učí vlastně pořád.Bývá dobré učit se i nasloucháním názorů či zkušeností druhých....[/quote]

.....a pak zapojit vlastní rozum, vlastní zkušenosti a případně s přihlédnutím ke zkušenostem jiných zařídit se po svém.

Někdy si holt člověk musí tu hubu nabít taky sám, tak to v životě chodí Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Rozdělení tématu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:18:43
Odpovědět s citátem

Téma bylo rozděleno a offtopic příspěvky naleznete zde: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3792&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Děkuji za pochopení.

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 19:54:42
Odpovědět s citátem

Tak mrouskat nebo antikoncepce řešíme taky, no řešíme, spíše jsme vyřešili, že se bude dále mrouskat, ale otázka je, jak to půjde dál.
Narinka má rovných 8 měsíců a měsíc již mrouská tím stylem, že pět dní mrouskání a to pořádně, maximálně pět dní pauza a opět nanovo Confused Prostě srandy kopec Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkam



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Co je horší nechat přemrouskat, nebo antikoncepce
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 14:56:24
Odpovědět s citátem

Ahoj, taky tohle řeším u 7-měsíční kočičky. Chtěla bych ji mít dohromady s kocourem. Našla jsem homeopatikum - Folliculinum - které podávané v různých potencích buď říji vyvolá, nebo utlumí, nebo potlačí. Radši sáhnu po homeopatii, než po hormonech. Chystám se to objednat v Anglii. Vychází jedno balení (jedna potence asi na 240Kč (bez poštovného). Taky jsem objevila homeopatická "očkování" proti kočičím nemocem, objednám též, kdyby někdo chtěl, můžu se podělit. Po zhlédnutí tohoto videa http://blip.tv/file/2224472/ bych nejradši na žádné očkování nešla, bohužel na výstavy musí kvůli chovnosti a tam se očkování prokazuje.
Lenka.markova@volny.cz
[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 15:17:45
Odpovědět s citátem

for Lenkam

Zní to zajímavě Smile Moje kočena má 9 měsíců, interval mezi mrouskáním se zkrátil na cca 3 dny a mrouskání je čím dál intenzivnější. Tento lék jsem našel vcelku levně zde http://www.lekynainternetu.cz/p/folliculinum-granule-4-g/ stojí to cca 70,- kaček, ale jsou různě silné a nikde jsem k tomu nenašel bližší informace, které a jak se používají? Díky Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 16:53:38
Odpovědět s citátem

Jáí bych tedy rozhodně nedoporučovala držet kočku na antikoncepci pohromadě s kocourem. Ani u lidí není žádná antikoncepce na 100% a ta kočičí je odzkoušená a spolehlivá ještě mnohem méně. A homeopatii bych v tomto ohledu už vůbec nevěřila. Pokud vám kočka zabřezne a přitom bude brát antikoncepci je velké riziko porodních komplikací nebo poškození koťat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkam



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 17:04:11
Odpovědět s citátem

Zní to zajímavě Smile Moje kočena má 9 měsíců, interval mezi mrouskáním se zkrátil na cca 3 dny a mrouskání je čím dál intenzivnější. Tento lék jsem našel vcelku levně zde http://www.lekynainternetu.cz/p/folliculinum-granule-4-g/ stojí to cca 70,- kaček, ale jsou různě silné a nikde jsem k tomu nenašel bližší informace, které a jak se používají? Díky Smile

[b]Tuhle info jsem našla v knize Homoepathy for a Healthier Cat, autor Mark Elliott aspol, vydala Ainsworths. Píšou tam, že nižší potence, tedy 6c vyvolají říji a vyšší potence (200, 1M) říji potlačí. Použitím potence 7c se už jednou propuknutá říje udrží, ale delším podáváním této potence se potlačí. U nás jsou volně prodejné potence jen do 30C. Tak by se dala zkusit ta varianta 7C s dlouhodobým používáním. Já zkusím objednat tu 200C u Ainsworths. Je to královská homeopatická společnost, měla by mít kvalitní homeopatika.
Zdraví Lenka[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 20:22:20
Odpovědět s citátem

Připojuji se k Aleně V. co se týče homeopatik jako antikoncepce. Na to bych se rozhodně nespoléhala. Když i přes podání hormonální kočičí antikoncepce kočina zabřezla (vím o konkrétním případě), tak homeopatika lepší stoprocentně nebudou. Nemám celkem nic proti použití homeopatik, v některých případech je sama používám, ale spíš jako podpůrnou léčbu. Jediná spolehlivá antikoncepce je držet kočku od kocoura za dveřmi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 20:45:27
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Připojuji se k Aleně V. co se týče homeopatik jako antikoncepce. Na to bych se rozhodně nespoléhala.


Mě vůbec nejde o použití homeopatik jako ANTIKONCEPCE, ale o to, aby říje byla pro kočenu snesitelnější a ve zdraví se dočkala jednoho roku.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 21:15:08
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Mě vůbec nejde o použití homeopatik jako ANTIKONCEPCE, ale o to, aby říje byla pro kočenu snesitelnější a ve zdraví se dočkala jednoho roku.


To byla reakce na příspěvek Lenkam, která chce homeo použít jako antikoncepci, aby mohla držet kočku s kocourem. Ve vašem případě, pokud jsou říje doopravdy časté a interval se zkracuje (moje měly 4 bouřlivé říje za sebou v krátkých intervalech, pak měsíc až dva pauza a pak opět série říjí), tak můžete zvážit i možnost nakrytí dřív. Jednou jsem zkoušela podávat nějaké homeo (ale už nevím, co to bylo, bylo to na radu zkušené kočkařky) pro zmírnění říje, ale doporučené ředění neměli a nevěděli, kde sehnat a v lékárně mi nedokázali říct, jaké by mělo být po přepočtu dávkování. Výsledek - jako bych nic nepodala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 21:21:46
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Jednou jsem zkoušela podávat nějaké homeo (ale už nevím, co to bylo, bylo to na radu zkušené kočkařky) pro zmírnění říje, ale doporučené ředění neměli a nevěděli, kde sehnat a v lékárně mi nedokázali říct, jaké by mělo být po přepočtu dávkování. Výsledek - jako bych nic nepodala.


No právě, koukal jsem na netu po nějakých informacích k této problematice a nic konkrétního jsem neobjevil Rolling Eyes Uvidím jak se to vyvrbí, v nejhorším asi opravdu zvážíme dřívější krytí. Každopádně dík za názory Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 22:32:59
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

No právě, koukal jsem na netu po nějakých informacích k této problematice a nic konkrétního jsem neobjevil Rolling Eyes Uvidím jak se to vyvrbí, v nejhorším asi opravdu zvážíme dřívější krytí. Každopádně dík za názory Smile

Oldo, zkuste se obrátit na MVDr. Simonu Müllerovou z Brna, mail simona.homeopatie@seznam.cz. Je to opravdu zkušená homeopatička a pomohla už mnohým, kde alopatická léčba selhávala či dokonce zhoršovala stav (např. kortikosteroidy při kožních problémech). Ona ordinuje i po mailu, za konzultaci jsem platila 350,- Kč na účet a mám v ní započtenou i mailovou "kontrolu" a dle ní úpravu homeopatik nebo ředění. Léčím kočku s alergií na prach, nerada bych, aby se z ní stala astmatička jako ze mne. Po měsíci dvou různých homeopatik s ředěním 15 CH a 200 CH už se dostavují výsledky, poněvadž kašel si píši do kalendáře. Já si ředění 200 CH sehnala sama, ale pokud Vám ho naordinuje, bude zřejmě schopna Vám i poslat recept. Za pokus to stojí a pokud do toho půjdete, dejte vědět výsledek, pomohlo by to mnohým. Já jsem kdysi použila francouzský Sexuel sédatif, no sédatif byl nevím na koho, naše Gina i po něm řvala jako pardál Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 19:00:21
Odpovědět s citátem

Tak aspoň u nás byla otázka, co je horší, zda nechat kočku mrouskat, nebo nějaká ta chemie, vyřešena a to tím nejhorším způsobem - zánětem dělohy Sad

No, homeopatika jsme už holt nestihli... Možná že někdo může mít tu samou špatnou zkušenost po podání antikoncepce, takže co je lepší, ví asi jen Bůh, my nechávali přemrouskat a dopadlo to takto. Veterinářka jako příčinu uvedla právě to přemrouskávání.

A pak je ještě třetí cesta, jež mi byla naznačena... a to vyprdnout se na předpisy a v těchto případech nechat nakrýt dříve (jenže s takovým řešením se tu samozřejmě nikdo chlubit nebude).
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 19:25:04
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak aspoň u nás byla otázka, co je horší, zda nechat kočku mrouskat, nebo nějaká ta chemie, vyřešena a to tím nejhorším způsobem - zánětem dělohy Sad

Tak to mě tedy, Oldo, mrzí, snad se to podařilo konzervativně zvládnout a nemuseli jste kastrovat??
Tady je opravdu každá rada drahá - před 10. měsícem, kdy je možno krýt na povolení, bych krýt opravdu nechtěla kvůli neukončenému fyzickému i psychickému vývoji (obzvláště u britek, u štíhlých plemen to možná nebude tak zlé) - antikoncepci u prvničky taky ne, takže opravdu babo raď, když naše opečovávané krásky zkrátka mrouskají mnohem dřív, než kdyby si na "živobytí" pracně vydělávaly myšolovem a protloukáním se venkem. Ještě zbývá jedna možnost - dát takovou "chtivku" na krytí kastrátem, který chce a umí, pak nastane ovulace a je zhruba 6 týdnů klid a to se dá i zopakovat - můj vet to označil za cestu nejmenšího odporu (krom kastrace, kterou mi s oblibou navrhuje jako nejspolehlivější řešení Wink )
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 19:33:26
Odpovědět s citátem

Zdenko, začli jsme to řešit dnes konzervativně, snad jsme to zachytili v začátku. Pokud bude léčba úspěšná, tak se pak podělím o zkušenosti. Snad ta rada s kastrátem co "umí" pomůže někomu, kdo se s daným problémem teprve setká.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 19:45:01
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zdenko, začli jsme to řešit dnes konzervativně, snad jsme to zachytili v začátku. Pokud bude léčba úspěšná, tak se pak podělím o zkušenosti. Snad ta rada s kastrátem co "umí" pomůže někomu, kdo se s daným problémem teprve setká.
)
Tak držím moc palce, bylo by holčičky škoda! Zcela určitě je tam třeba nasadit léčbu podporující stahy dělohy, aby se vypuzoval obsah (zaboha si nevzpomenu na název, ale Gina to dostávala injekčně a bylo jí po tom fakt hodně blbě Sad ), protože ten hnis musí ven - naštěstí mám úžasného porodníka, který si ví za každé situace rady a tak se podařilo. Většina vetů to zkouší jen antibiotiky a to většinou nestačí, pokud ano, tak tam stejně něco zůstane a buď to vzplane znovu, nebo má pak kočka problém zabřeznout. Gina byla kryta na doporučení veta hned následující mrouskání a úspěšně. Snad tedy dopadnete stejně dobře Exclamation
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 19:53:27
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Zcela určitě je tam třeba nasadit léčbu podporující stahy dělohy, aby se vypuzoval obsah (zaboha si nevzpomenu na název, ale Gina to dostávala injekčně a bylo jí po tom fakt hodně blbě Sad ), protože ten hnis musí ven - naštěstí mám úžasného porodníka, který si ví za každé situace rady a tak se podařilo. Většina vetů to zkouší jen antibiotiky a to většinou nestačí, pokud ano, tak tam stejně něco zůstane a buď to vzplane znovu, nebo má pak kočka problém zabřeznout. Gina byla kryta na doporučení veta hned následující mrouskání a úspěšně. Snad tedy dopadnete stejně dobře Exclamation


Jojo, to je přesně ono, máme ATB a na podporu vypuzení obsahu dělohy Enzaprost. První injekci jsem jí ďobl večer, no, zatím jí blbě není, tak uvidíme.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (28x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
6
Kočka na Titaniku (23x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top