Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

BOEC, FIFe, chovnost

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 20:25:16
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Nerada platím za něco, za co nemusím.
Ale hlavní důvod byl ten, že prostě odmítám získávat chovnost na výstavách. A odmítám to pořád, ..... Tak proto. BOEC to nechává na mé zodpovědnosti. To se mi líbí víc. Nemám ráda, když něco MUSÍM.

Tatiano, trošku mimo mísu - ale když tady zmiňujete BOEC - jaké tedy má podmínky chovnosti? Na krycím listu a přihlášce vrhu v BOECu totiž čtu jak u kočky, tak u kocoura, kde a kdy získal chovnost, tak proto se ptám...
Já osobně též nesouhlasím, aby kočka pod FIFe měla titul nebo tedy alespoň 3 výstavy s výbornou, na straně druhé - 1 výstavu na uchovnění považuji za potřebnou. Nejde o to, co která kočka vyjezdí nebo ne, ale spíše o dědičné defekty, jako je zálomek, šilhavost apod., což v případě zálomku mnohdy nepozná ani chovatel, který několik vrhům odchoval.
Omlouvám se za odbočení od tématu Turrika - pro ni bych dodala - ano, ptala jste se zda antikoncepce či přemrouskání, takže se přidám k těm, kteří říkají - riziko je 50:50, takže zvolit a rozhodnout se musíte sama, nemůžete-li ji krýt dříve.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:22:39
Odpovědět s citátem

1. K chovu mohou být použiti pouze jedinci v dobrém zdravotním stavu a dobré fyzické i psychické kondici, kteří byli uznáni chovnými na základě odborného posouzení (na výstavě nebo veterinárním lékařem) a dávají předpoklad zdravého potomstva bez exteriérových, zdravotních nebo geneticky podmíněných vad.

2. K chovu nesmí být použiti jedinci:

- s fyzickými nebo psychickými nedostatky,
- agresivní,
- kočka, která opakovaně rodila pomocí císařského řezu,
- u kterých lze předpokládat, že v rámci poznatků o dědičnosti budou jejich potomkům chybět části těla nebo orgány, nebo budou-li orgány funkčně nezpůsobilé nebo znetvořené, pokud se nejedná o geneticky fixované znaky, které nemají negativní vliv na zdraví (bezocasost, bezsrstnost).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:38:46
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
1. ...kteří byli uznáni chovnými na základě odborného posouzení (na výstavě nebo veterinárním lékařem)

Aha, takže Vám stačí uvést do krycího listu, že zvíře posoudil veterinář, tak to ano, já jsem se právě podivila té rubrice.
Jinak zbytek CHŘ v zásadě kopíruje zákon na ochranu zvířat proti týrání. Dál už to nebudu rozebírat, poněvadž to by patřilo do jiné rubriky a ne sem.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:08:47
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
tatiana napsal:
1. ...kteří byli uznáni chovnými na základě odborného posouzení (na výstavě nebo veterinárním lékařem)

Aha, takže Vám stačí uvést do krycího listu, že zvíře posoudil veterinář, tak to ano, já jsem se právě podivila té rubrice.
Jinak zbytek CHŘ v zásadě kopíruje zákon na ochranu zvířat proti týrání. Dál už to nebudu rozebírat, poněvadž to by patřilo do jiné rubriky a ne sem.


STAČÍ že zvíře posoudil veterinář Laughing Jak stačí Question Zeptám se jinak - kdo je větší odborník na zvířecí / kočičí / zdraví - posuzovatel - nemyslím tím posuzovatele / veterinář,e jako je třeba paní Mahelková - tam není vůbec o čem se bavit - to je maximální odbornost ale POSUZOVATEL/ NEVETERINÁŘ a nebo VETERINÁŘ /NEPOSZOVATEL ? Samozřejmě veterinář, protože posuzovatel je amatér co se zdraví a defektů týká. Takže nechápu Vaše jízlívé STAČÍ že to potvrdí veterinář. Jsem členem SCHK, respektujji podmínky chovnosti, ale vadí mi ta nadřazenost s jakou někteří členové neustále posuzují ostatní organizace jako téměř podřadné. Navíc CHOVNOST není podmínkou FIFE - chovnost nemají všechny země - jak tam se potom vyplňuje krycí list a jak se zjišťují vady ? Víte to ?? Já měla nekolik koček z FIFe mimo CR na krýtí a vím to - víte to také Question když se tak podivujete praktikám BOEc Question Tyhle názory vidím skoro jako / v přeneseném slova smyslu / "rasistické "
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:11:18
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
1. K chovu mohou být použiti pouze jedinci v dobrém zdravotním stavu a dobré fyzické i psychické kondici, kteří byli uznáni chovnými na základě odborného posouzení (na výstavě nebo veterinárním lékařem) a dávají předpoklad zdravého potomstva bez exteriérových, zdravotních nebo geneticky podmíněných vad.

2. K chovu nesmí být použiti jedinci:

- s fyzickými nebo psychickými nedostatky,
- agresivní,
- kočka, která opakovaně rodila pomocí císařského řezu,
- u kterých lze předpokládat, že v rámci poznatků o dědičnosti budou jejich potomkům chybět části těla nebo orgány, nebo budou-li orgány funkčně nezpůsobilé nebo znetvořené, pokud se nejedná o geneticky fixované znaky, které nemají negativní vliv na zdraví (bezocasost, bezsrstnost).


Táňo, nedej se odradit - není to o organizaci, je to o zodpovědnosti chovatele a ti jsou jak zodpovědní tak i nezodpovědní bez ohledu na příslušnost k organizaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Rozdělení tématu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:17:06
Odpovědět s citátem

Téma jsem rozdělila, protože už opravdu nesouviselo s antikoncepcí či přemrouskáním (viz oddělené vlákno: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3789 , prozatím uzamčené, aby nedocházelo k opětovnému mísení témat).

Děkuji za pochopení!

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 11:40:32
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

STAČÍ že zvíře posoudil veterinář Laughing Jak stačí Question Takže nechápu Vaše jízlívé STAČÍ že to potvrdí veterinář. Jsem členem SCHK, respektujji podmínky chovnosti, ale vadí mi ta nadřazenost s jakou někteří členové neustále posuzují ostatní organizace jako téměř podřadné. Navíc CHOVNOST není podmínkou FIFE - chovnost nemají všechny země - jak tam se potom vyplňuje krycí list a jak se zjišťují vady ? Víte to ?? Já měla nekolik koček z FIFe mimo CR na krýtí a vím to - víte to také Question když se tak podivujete praktikám BOEc Question Tyhle názory vidím skoro jako / v přeneseném slova smyslu / "rasistické "

Paní Babická, já nevím o tom, že jsem jízlivá, já jsem v podstatě poděkovala za vysvětlení!!! A podívejte se prosím ještě jednou, na co jsem se ptala - když Tatiana psala o tom, že nemusí získávat chovnost a je její rozhodnutí, která zvířata do chovu zařadí - tak jsem se ptala, co se vyplňuje do krycího listu BOECu, který tam rubriku chovnost získána kdy a kde má. Znovu opakuji - nic víc, nic míň. Zeptala jsem se, dostalo se mi odpovědi, já se ujistila a tím to pro mne končí - takže nevím, kde byla ta jízlivost. Možná jste si to špatně vyložila.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 12:04:59
Odpovědět s citátem

Nejde o to, co která kočka vyjezdí nebo ne, ale spíše o dědičné defekty, jako je zálomek, šilhavost apod., což v případě zálomku mnohdy nepozná ani chovatel, který několik vrhům odchoval.


Dotaz - u FIFe je zálomek vada, která vylučuje zvíře z chovu Question Je nějaká změna, kterou jsem přehlédla ? Obecné chyby, které vylučují udělení titulu CAC a vyšších: / čerpáno ze standardu koček vydaného
SCHK / OCAS: každá deformace ocasu, kupř. zálomek nebo uzlík. OČI: tendence k šilhání / šilhání je vada vylučující, tendence k šilhání jen vylučuje udělení titulu /
Vady, které mají za následek diskvalifikaci: kýla, hluché kočky, kojící - březí, slepé, anomálie varlat, dopované kočky, amputované drápky, špatný zdravotní stav, většínebo menší počet prstů, špinavé kočky, zakrslý vzrůst - to všechno může odhalit posuzovatel a diskvalifikovat. myslím, že to jsou pouze věci viditelné.
Vždycky, když se řekne vada na které se mesmí chovat slyším jako první zálomek Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 12:23:56
Odpovědět s citátem

Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě. Tak jsem to zase myslela já. Nechápu, prč pořád lidé musí rozebírat BOEc a nikdy zde nezazní a jak to dělaji pod FIFe třeba namátkou v Itálii nebo Slovinsku - potvrzuje vet. krycí list, když kočka neabsolvovlala výstavu - protože rubriky jsou stejné. Ale BOEc je vždycky naráně a jeho členové se musí neustále zpovídat jak a co a proč dělají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 12:50:53
Odpovědět s citátem

A to je právě to, proč pak já už na další dle mého výpady reaguji podrážděně-zase dle jiných.

Jak už bylo mnohokrát a při různých tématech řečeno, všechno je doopravdy v lidech a kdo bude chtít porušovat pravidla, resp. žádná nemíní uznávat, bude je porušovat všude, u každé organizace a nic mu nebude svaté. Mně se to nelíbí, já to nedělám, ale taky nevím, proč bych měla být házena do jednoho pytle s takovými "chovateli" jen proto, že jsem ve stejné organizaci, nebo proč bych měla mlčky přihlížet (a tím i souhlasit) napadání, že moje organizace je taková a maková, ale v každém případě a ze všech zorných úhlů ta nejhorší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:04:32
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě. Tak jsem to zase myslela já. Nechápu, prč pořád lidé musí rozebírat BOEc a nikdy zde nezazní a jak to dělaji pod FIFe třeba namátkou v Itálii nebo Slovinsku - potvrzuje vet. krycí list, když kočka neabsolvovlala výstavu - protože rubriky jsou stejné. Ale BOEc je vždycky naráně a jeho členové se musí neustále zpovídat jak a co a proč dělají.


Souhlasím s tím, že vet může posoudit kočku po zdravotní stránce lépe než na výstavě, ale řekněte mi, který vet zná standardy všech kočičích plemen? Nerozezná britku od kartouzky ba ani od rusky, natož pak aby rozhodl, co je či není typové. Ano, jedná se "jen" o exteriérové znaky, ale při plemenitbě jsou přece podstatné stejně jako zdravotní stav. A nedělám si iluze, že si chovatel sám vybere, na čem bude nebo nebude chovat. Možná podstatná část chovatelů ano, ale jsou tací, kterým je to šumafuk. A k tomu by měla sloužit výstava. Ano, nelíbí se mi, že mnozí chovatelé si tituly vyjezdí, vadí mi že když je kočka ve třídě sama, má titul prakticky v kapse, ať je jakákoliv. Tohle je vina posuzovatelů, že to dopustí. A ani posudek veta na tom nic nezmění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:12:21
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě.
Paní Babická, PROSÍM, přečtěte si znovu, co jsem napsala (žádala jsem už v předešlém příspěvku:
citace:

Aha, takže Vám stačí uvést do krycího listu, že zvíře posoudil veterinář, tak to ano, já jsem se právě podivila té rubrice.

Poněvadž poněkud překrucujete, domýšlíte nemyšlené a doplňujete si slůvka dle vlastní potřeby.
Takže na tyto výpady zase už nemám potřebu reagovat já. Shocked
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:13:15
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
A to je právě to, proč pak já už na další dle mého výpady reaguji podrážděně-zase dle jiných.

Jak už bylo mnohokrát a při různých tématech řečeno, všechno je doopravdy v lidech a kdo bude chtít porušovat pravidla, resp. žádná nemíní uznávat, bude je porušovat všude, u každé organizace a nic mu nebude svaté. Mně se to nelíbí, já to nedělám, ale taky nevím, proč bych měla být házena do jednoho pytle s takovými "chovateli" jen proto, že jsem ve stejné organizaci, nebo proč bych měla mlčky přihlížet (a tím i souhlasit) napadání, že moje organizace je taková a maková, ale v každém případě a ze všech zorných úhlů ta nejhorší.


Tatiano, ale řekněte mi, co proti takovým lidem chcete dělat? FIFe má aspoň v chovatelském řádu, že chovatel nesmí odchovávat koťata bez průkazu původu. Pokud to udělá, můžu si stěžovat, že porušil řád (a musí být ten dotyčný připraven nést následky). Ale co může v takovém případě udělat BOEC, když v řádech nic takového nemá? Nemůžete si ani stěžovat, že chovatel porušil řády! Nemůžete ho potrestat za to, že udělal něco, co nemá zakázáno. A bohužel pro některé platí, co není zakázáno, je dovoleno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:28:49
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Jana Babická napsal:
Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě. Tak jsem to zase myslela já. Nechápu, prč pořád lidé musí rozebírat BOEc a nikdy zde nezazní a jak to dělaji pod FIFe třeba namátkou v Itálii nebo Slovinsku - potvrzuje vet. krycí list, když kočka neabsolvovlala výstavu - protože rubriky jsou stejné. Ale BOEc je vždycky naráně a jeho členové se musí neustále zpovídat jak a co a proč dělají.


Souhlasím s tím, že vet může posoudit kočku po zdravotní stránce lépe než na výstavě, ale řekněte mi, který vet zná standardy všech kočičích plemen? Nerozezná britku od kartouzky ba ani od rusky, natož pak aby rozhodl, co je či není typové. Ano, jedná se "jen" o exteriérové znaky, ale při plemenitbě jsou přece podstatné stejně jako zdravotní stav. A nedělám si iluze, že si chovatel sám vybere, na čem bude nebo nebude chovat. Možná podstatná část chovatelů ano, ale jsou tací, kterým je to šumafuk. A k tomu by měla sloužit výstava. Ano, nelíbí se mi, že mnozí chovatelé si tituly vyjezdí, vadí mi že když je kočka ve třídě sama, má titul prakticky v kapse, ať je jakákoliv. Tohle je vina posuzovatelů, že to dopustí. A ani posudek veta na tom nic nezmění.


Ne Laughing veterinář bere kočku jako kočku - kočku zdravou /kočku nemocnou, nezajímá ho plemeno a většinou je nerozeznávají. Myslela jsem, že Vás zajímá zdravotní stránka - tu potvrdí lépe veterinář.
další věc je krytí typové/netypové/oceněné/nadějné kočky pro chov. Že si neděláte iluze, že si chovatel SÁM dobře vybere dobré zvíře na chov mne překvapuje. Netuším, jestli máte nejaké kočky dovezené, ale vesměs jsou to dovozy, které pohnuly typem českých odchovů / neplatí samo 100% / a kdyby jsme se podívali, kolik tech pěkných dovozů je z NON organizací, kde o nějaké chovnosti nikdy neslyšeli a myslím , že by jich bylo hodně - to pro mne znamemá, že chovatel se UMÍ DOBŘE ROZHODNOUT SÁM. Také by možná byla velmi zajímavá statistika, kolik dovezených koček ze zahraničí ale přesto z FIFe je ze zemí, kde také žádnou chovnost neznají a přesto jsou to velmi krásné kočky - takže i tady se chovatel umí rozhodnout dobře. Já třeba takové koupené kočičky z koček bez chovnosti mám !
Podle Vaší teotŕie, když SCHK má nejpřísnější pravidla chovnosti / trvalá ch. je champion / ze všech členských zemí FIFe dokáže tedy odchovávat nejkvalitnější zvířata. To ne, jsou tady krásné odchovy, ale dovolím si tvrdit, že hlavně kvůli těm předcházejícím dovozům a to včetně potomků neuchovněných předků Laughing Je to prostě zase o lidech - tady o jejich štěstí, chovatelském oku, zanícenosti, možnosti dovézt zvířata atd. atd. chovnost podle mne neznamená ani lepší ani zdravější odchovy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:07:01
Odpovědět s citátem

citace:
Ne Laughing veterinář bere kočku jako kočku - kočku zdravou /kočku nemocnou, nezajímá ho plemeno a většinou je nerozeznávají. Myslela jsem, že Vás zajímá zdravotní stránka - tu potvrdí lépe veterinář.
další věc je krytí typové/netypové/oceněné/nadějné kočky pro chov. Že si neděláte iluze, že si chovatel SÁM dobře vybere dobré zvíře na chov mne překvapuje. Netuším, jestli máte nejaké kočky dovezené, ale vesměs jsou to dovozy, které pohnuly typem českých odchovů / neplatí samo 100% / a kdyby jsme se podívali, kolik tech pěkných dovozů je z NON organizací, kde o nějaké chovnosti nikdy neslyšeli a myslím , že by jich bylo hodně - to pro mne znamemá, že chovatel se UMÍ DOBŘE ROZHODNOUT SÁM. Také by možná byla velmi zajímavá statistika, kolik dovezených koček ze zahraničí ale přesto z FIFe je ze zemí, kde také žádnou chovnost neznají a přesto jsou to velmi krásné kočky - takže i tady se chovatel umí rozhodnout dobře. Já třeba takové koupené kočičky z koček bez chovnosti mám !
Podle Vaší teotŕie, když SCHK má nejpřísnější pravidla chovnosti / trvalá ch. je champion / ze všech členských zemí FIFe dokáže tedy odchovávat nejkvalitnější zvířata. To ne, jsou tady krásné odchovy, ale dovolím si tvrdit, že hlavně kvůli těm předcházejícím dovozům a to včetně potomků neuchovněných předků Laughing Je to prostě zase o lidech - tady o jejich štěstí, chovatelském oku, zanícenosti, možnosti dovézt zvířata atd. atd. chovnost podle mne neznamená ani lepší ani zdravější odchovy.


Asi tahle diskuze vážně nemá cenu. Nikde jsem neřekla, že mě nezajímá zdravotní stránka. Nikde jsem neřekla, že když má SCHK nejpřísnější pravidla chovnosti, má také nejvalitnější zvířata. Nechápu, kde jste to vzala.[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 22:01:37
Odpovědět s citátem

Asi tahle diskuze vážně nemá cenu. Nikde jsem neřekla, že mě nezajímá zdravotní stránka. Nikde jsem neřekla, že když má SCHK nejpřísnější pravidla chovnosti, má také nejvalitnější zvířata. Nechápu, kde jste to vzala.[/quote][/quote]

psala jste : Nejde o to, co která kočka vyjezdí nebo ne, ale spíše o dědičné defekty, jako je zálomek, šilhavost apod., což v případě zálomku mnohdy nepozná ani chovatel, který několik vrhům odchoval. ptala jste se tedy Táni spíše na zdravotní defekty a jak to řeší BOEC ma krycím listu.
To, že má SCHK nejpřísnější podmínky trvalé chovnosti jsem psala já a dala jsem k " zamyšlení" jestli tím má lepší odchovy. Ne opravdu nemá cenu všechno rozebírat, napsala jsem co jsem chtěla říct - kdo si z toho co vezme je na něm,.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 22:27:00
Odpovědět s citátem

To Jana Babická: To ani neumíte přiznat chybu a omluvit se? Věty překrucujete a a chytáte se slovíček, který ani nikdo nenapsal. S tím "pouze"jste se do ZdenkyP pustila s tím,že právě o to pouze jde a že kvůli tomuhle slovíčku je celý její příspěvek naprosto urážející a když vám napíše, že "pouze" vůbec nepoužila, tak přestanete reagovat, místo aby jste se omluvila. To mi opravdu nedalo, abych se k tomuhle nevyjádřila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 11:01:25
Odpovědět s citátem

turrik napsal:
To Jana Babická: To ani neumíte přiznat chybu a omluvit se? Věty překrucujete a a chytáte se slovíček, který ani nikdo nenapsal. S tím "pouze"jste se do ZdenkyP pustila s tím,že právě o to pouze jde a že kvůli tomuhle slovíčku je celý její příspěvek naprosto urážející a když vám napíše, že "pouze" vůbec nepoužila, tak přestanete reagovat, místo aby jste se omluvila. To mi opravdu nedalo, abych se k tomuhle nevyjádřila.


Bohužel asi jste nečetla celou debatu - vraťte se zpět, ale překopíruji Vám to. paní napsala : To Vám stačí...............
a já reagovala
STAČÍ že zvíře posoudil veterinář Jak stačí Zeptám se jinak - kdo je větší odborník na zvířecí / kočičí / zdraví - posuzovatel - nemyslím tím posuzovatele / veterinář,e jako je třeba paní Mahelková - tam není vůbec o čem se bavit - to je maximální odbornost ale POSUZOVATEL/ NEVETERINÁŘ a nebo VETERINÁŘ /NEPOSZOVATEL ? Takže žádné slovo jsem původně nepřekroutila. Ono když se řekne stačí znamená to jenom, pouze ? To jsou jen jiná slova, která jsem k vysvětlení použila POTÉ. Chtěla jsem jen říct že pro odborné veterinární potvrzení se mi nezdálo slovo STAČÍ. můžete mi napsat za co se mám tedy omluvit ? Možná byste mohla teď Vy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 12:09:52
Odpovědět s citátem

[quote="Jana Babická"]Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě.

To není pravda - tady přímo píšete, že to ZdenkaP napsala a že jde hlavně o to. Ona vám znovu napsala, že pouze nenapsala a vy znovu píšete o tom, že to pouze je hlavní problém věci. Proto si myslím, že by jste se měla omluvit, že jste to přehlédla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 13:13:40
Odpovědět s citátem

Tohle už je jen hloupé slovíčkaření o tom,kdo co napsal a nenapsal.Ono to asi chce brát obecně,co je smyslem příspěvku a ne brát každé slovo zvlášť.
Věřím,že kdyby se zúčastněné dámy viděly a tohle si povídaly naživo,k takovým debatám by nedošlo.
Nicméně k BOEc-je mi fuk, že je to nezávislá organizace-jenom dobře,mohou tam lidi,jako třeba tatiana,kterým se zase něco nelíbí na FIFe.
Ale mezi těmi příspěvky tady jsem našla jeden poměrně zajímavý(omlouvám se dámy,už nevím která z vás to psala):
Že BOEc nemá v ch.řádu zakotvený odchov koťat bez PP po PP rodičích-to je opravdu smůla,protože pak je nepoctivec nepostižitelný.Upřímně,on je nepostižitelný skoro vždy,nedělejme si iluze,ale ve FIFe mu alespoň můžete otřít o ksicht,že porušil ch. řád..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 14:03:13
Odpovědět s citátem

[quote="turrik"]
Jana Babická napsal:
Napsala jste POUZE STAČÍ - že to potvrdí vet. To mi přijde jako nedocenění posudku veta. To " pouze" má mnohem větší odbornou váhu, než posouzení na výstavě.

To není pravda - tady přímo píšete, že to ZdenkaP napsala a že jde hlavně o to. Ona vám znovu napsala, že pouze nenapsala a vy znovu píšete o tom, že to pouze je hlavní problém věci. Proto si myslím, že by jste se měla omluvit, že jste to přehlédla.


pro Turrik:

Nezlobte se, ale co píšete, je HLOUPÉ!!!

Omlouvat se, a za co? Někdo tady někoho pošpinil, nepravdivě a trestuhodně napadl ho osočil z nějaké špatnosti, kterou neudělal, nebo CO? Za přehlédnutí něčeho nepodstatného, co nikomu neublížilo? TO nemůžete myslet vážně!

Já to nějak nepochopila, za co je třeba se omlouvat.

Myslela jsem, že tohle je DISKUSNÍ FÓRUM, kde si lidé vyměňují své zkušenosti a názory, které pochopitelně nebudou totožné. Lidé mají názory různé, i pohledy na tutéž věc. Stavět se do role jediného spravedlivého, který jediný mám vždy a ve všem pravdu a kdo má názor jiný, je nepřijatelný, a když navíc použije trochu jiné slovo, budeme ho lynčovat, no jděte mi do háje.... Twisted Evil

Hádat se kvůli takový s prominutím hovadinám, to tedy nevíte, co s časem.

Pokud někoho nepravdivě osočím a ukáže se, že jsem neměla pravdu, je slušné se omluvit. Pokud někomu ublížím, je slušné se omluvit. Do této kategorie ale nespadá hra se slovíčky, to si říkejte, co chcete. Slovíčky, která neubližují, jen upřesňují význam toho, co chtěla dotyčná říci, protože ne každý to správně pochopil.

Je mi z toho smutno, jak snadno se dokážeme urážet, napadat, křižovat jeden druhého, jaká míra nesnášenlivosti a netolerance je mezi námi. Kvůli blbostem.

A pro Aélinnel: BOEc nemá v ch.řádu zakotvený odchov koťat bez PP po PP rodičích

Narození koťat se plemenné knize hlásí do 8 - mi týdnů od narození koťat na krycím listě spolu se zasláním fotokopie rodokmenů rodičů.

Tedy pro mně je to dostatečné, že chovat mohu pouze na rodičích s PP!!! Jestli z toho někdo vyčte něco jiného, tak mě na to laskavě upozorněte.

Buď je tady plno lidí, co je postiženo dislexií a jsou schopni přečíst jen něco (kupodivu pouze to, co se jim hodí), anebo se neobtěžují číst vůbec a jen si vymýšlí nebo naslouchají blábolům někoho dalšího, co chce škodit, protože někdo jiný má jiný názor, nebo je někde jinde a to se přece nedělá!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 14:12:21
Odpovědět s citátem

pro Turrik:

Nezlobte se, ale co píšete, je HLOUPÉ!!!

Omlouvat se, a za co? Někdo tady někoho pošpinil, nepravdivě a trestuhodně napadl ho osočil z nějaké špatnosti, kterou neudělal, nebo CO? Za přehlédnutí něčeho nepodstatného, co nikomu neublížilo? TO nemůžete myslet vážně!

Já to nějak nepochopila, za co je třeba se omlouvat.

Myslela jsem, že tohle je DISKUSNÍ FÓRUM, kde si lidé vyměňují své zkušenosti a názory, které pochopitelně nebudou totožné. Lidé mají názory různé, i pohledy na tutéž věc. Stavět se do role jediného spravedlivého, který jediný mám vždy a ve všem pravdu a kdo má názor jiný, je nepřijatelný, a když navíc použije trochu jiné slovo, budeme ho lynčovat, no jděte mi do háje.... Twisted Evil

Hádat se kvůli takový s prominutím hovadinám, to tedy nevíte, co s časem.

Pokud někoho nepravdivě osočím a ukáže se, že jsem neměla pravdu, je slušné se omluvit. Pokud někomu ublížím, je slušné se omluvit. Do této kategorie ale nespadá hra se slovíčky, to si říkejte, co chcete. Slovíčky, která neubližují, jen upřesňují význam toho, co chtěla dotyčná říci, protože ne každý to správně pochopil.

Je mi z toho smutno, jak snadno se dokážeme urážet, napadat, křižovat jeden druhého, jaká míra nesnášenlivosti a netolerance je mezi námi. Kvůli blbostem.



Já nevím, čím napadám a urážim, nic špatného jsem nenapsala, jen si myslím, že paní Fabická mohla uznat, že se přehlídla a (podle mého byli spíše urážlivé její příspěvky) mohla se za to omluvit. Toť vše, ale nemyslím si, že by tu kvůli tomu byla nějaká nesnášenlivost a netolerance - to je z vaší strany dost přehnané a posílat mě do háje také.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 14:20:12
Odpovědět s citátem

Ale už také nemám náladu se tu dohadovat. Jen mi bylo ZdnekyP líto, protože opravdu nic takového nenapsala a paní Babická se podle mého názoru neoprávněně pustila, jak kdyby čekala, kdo napíše něco špatného o Boec, toť vše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 15:27:33
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
A pro Aélinnel: BOEc nemá v ch.řádu zakotvený odchov koťat bez PP po PP rodičích

Narození koťat se plemenné knize hlásí do 8 - mi týdnů od narození koťat na krycím listě spolu se zasláním fotokopie rodokmenů rodičů.

Tedy pro mně je to dostatečné, že chovat mohu pouze na rodičích s PP!!! Jestli z toho někdo vyčte něco jiného, tak mě na to laskavě upozorněte.


To jsem pochopila, ale jde mi o to,jestli je nějak postižitelné, když na zvířatech s PP odchovám koťata bez PP,abychom si rozuměly;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 18:43:27
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
tatiana napsal:
A pro Aélinnel: BOEc nemá v ch.řádu zakotvený odchov koťat bez PP po PP rodičích

Narození koťat se plemenné knize hlásí do 8 - mi týdnů od narození koťat na krycím listě spolu se zasláním fotokopie rodokmenů rodičů.

Tedy pro mně je to dostatečné, že chovat mohu pouze na rodičích s PP!!! Jestli z toho někdo vyčte něco jiného, tak mě na to laskavě upozorněte.


To jsem pochopila, ale jde mi o to,jestli je nějak postižitelné, když na zvířatech s PP odchovám koťata bez PP,abychom si rozuměly;)


JAK byste chtěla postihovat?

Vezměte si situaci. Chováte doma více plemen, která se mezi sebou nesmí křížit. Ale ouha, kočka a kocour, každý z toho jiného plemene (třeba sphynx a mainská mývalí) to jaksi neví a je jim to zcela šumafuk. Jistě, hlídáte, máte plemena odděleně, ale třeba vám přijde návštěva, která to neví, nechá otevřené dveře, vy to hned nezaregistrujete, kocour kočku ukecá, i když se třeba nemrouská (můj devon je na to přeborník Wink ) a je zaděláno. Vy to vůbec nemusíte ani tušit-vždyť se kočka nemrouská, tak se nic nemohlo stát. Ale uplyne 5-6 týdnů a vy začnete mít neblahé tušení...... Evil or Very Mad Přijde čas a kočka porodí. Hm, jenže jak se na koťata díváte, je vám jasné, že je tady průůůůůůůůůůšvih!!! Tohle je nepovolené křížení. Takže co teď? Utopíte koťata? Fuj! to je hnusné, to přece nejde, to byste nedokázala. Hm, ale papíry prostě nedostanou, tak co teď......... Confused Tak je nabídnete bez PP na mazlíky. Ale porušila jste okamžitě řád, protože na kočkách s PP bezpapíráky chovat nesmíte!

Jak z toho ven? Já to tedy nevím................

Jo a jste proto neřád špatná? Nejste, jen se to tak nějak blbě přihodilo...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 19:15:33
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Aélinnel napsal:
tatiana napsal:
A pro Aélinnel: BOEc nemá v ch.řádu zakotvený odchov koťat bez PP po PP rodičích

Narození koťat se plemenné knize hlásí do 8 - mi týdnů od narození koťat na krycím listě spolu se zasláním fotokopie rodokmenů rodičů.

Tedy pro mně je to dostatečné, že chovat mohu pouze na rodičích s PP!!! Jestli z toho někdo vyčte něco jiného, tak mě na to laskavě upozorněte.


To jsem pochopila, ale jde mi o to,jestli je nějak postižitelné, když na zvířatech s PP odchovám koťata bez PP,abychom si rozuměly;)


JAK byste chtěla postihovat?

Vezměte si situaci. Chováte doma více plemen, která se mezi sebou nesmí křížit. Ale ouha, kočka a kocour, každý z toho jiného plemene (třeba sphynx a mainská mývalí) to jaksi neví a je jim to zcela šumafuk. Jistě, hlídáte, máte plemena odděleně, ale třeba vám přijde návštěva, která to neví, nechá otevřené dveře, vy to hned nezaregistrujete, kocour kočku ukecá, i když se třeba nemrouská (můj devon je na to přeborník Wink ) a je zaděláno. Vy to vůbec nemusíte ani tušit-vždyť se kočka nemrouská, tak se nic nemohlo stát. Ale uplyne 5-6 týdnů a vy začnete mít neblahé tušení...... Evil or Very Mad Přijde čas a kočka porodí. Hm, jenže jak se na koťata díváte, je vám jasné, že je tady průůůůůůůůůůšvih!!! Tohle je nepovolené křížení. Takže co teď? Utopíte koťata? Fuj! to je hnusné, to přece nejde, to byste nedokázala. Hm, ale papíry prostě nedostanou, tak co teď......... Confused Tak je nabídnete bez PP na mazlíky. Ale porušila jste okamžitě řád, protože na kočkách s PP bezpapíráky chovat nesmíte!

Jak z toho ven? Já to tedy nevím................

Jo a jste proto neřád špatná? Nejste, jen se to tak nějak blbě přihodilo...


To ja fakt,teď jste mně dostala;)
Upřímně nevím-já bych asi zavolala na SCHK,jak tohle řešit,předpokládám že už tam pár takových případů měli.Tak mě napadá,kdyby tam pořád neměli tolik práce a měla bych vidinu,že mi někdo odpoví,tak se na to zeptám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 19:55:15
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Přijde čas a kočka porodí. Hm, jenže jak se na koťata díváte, je vám jasné, že je tady průůůůůůůůůůšvih!!! Tohle je nepovolené křížení. Takže co teď? Utopíte koťata?


No tak je Táňo topit nemusíš, můžeš je vzít paličkou po hlavě jako kapra... Ale to by se asi taky zase porušil zákon na ochranu zvířat Laughing

No, výše uvedené názory mě vcelku pobavily, poněvadž nevidím důvod k tomu, když chci množit kočky bez PP, abych byl v jakémkoliv spolku, to snad nemusím být organizován nikde a naopak, když se stane průšvih, jak píše Táňa, aby mě za to někdo popotahoval. Mám tu tak z toho nějak pocit, že jen jeden spolek je ten jediný správný, jen jeden způsob uchovnění je ten správný a ty ostatní... netolerovat a upálit.

Vždyť se to tu mele furt dokola ve všech vláknech, vždy je to o lidech, ne o organizacích a ne o regulích. Lidi by se spíše měli starat o to, když už si tu kočku kupují, tak OD KOHO, než o to v jakém spolku dotyčný je Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 20:43:57
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Vždyť se to tu mele furt dokola ve všech vláknech, vždy je to o lidech, ne o organizacích a ne o regulích. Lidi by se spíše měli starat o to, když už si tu kočku kupují, tak OD KOHO, než o to v jakém spolku dotyčný je Evil or Very Mad


Oldo, tak s poslední větou moc nesouhlasím Confused . Ono je spousta lidí, kteří si kočičku s PP pořizují třeba poprvé a dříve měli možná jen venkovní, ba dokonce žádnou, čili o nějakých spolcích, nemocech, vhodném věku při odběru apod. nemají nejmenšího tušení a začnou se do toho dostávat až později, třeba díky správnému chovateli. Pokud mají to štěstí!
Ono by právě k tomu odchovu bez PP, různémů křížení atd. nemělo asi vůbec docházet, ale jsme zase u toho - je to jen v lidech a jejich přístupu a žádný spolek FIFE, či BOEC to nezachrání. I když se mi také moc nezamlouvá, pokud mě jedna organizace vyloučí za prohřešek a druhá mě příjme s otevřenou náručí, ale s tím asi nijak nehnu.

PS: Strašně rychle odsoudíte paní, která si koupí 8 týdenní kotě....je mi jedno, jestli to je na tomto vlákně nebo na tom druhém - prolíná se to Rolling Eyes . Ale jak je vůbec možné, že chovatelka něco takového udělá??! Vy to berete jako úplnou automatiku, paní má všechno vědět - leč já tu chybu vidím u chovatele. Takový člověk není chovatel, ale obyčejný barbar!
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 21:21:18
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Strašně rychle odsoudíte paní, která si koupí 8 týdenní kotě....je mi jedno, jestli to je na tomto vlákně nebo na tom druhém - prolíná se to Rolling Eyes . Ale jak je vůbec možné, že chovatelka něco takového udělá??! Vy to berete jako úplnou automatiku, paní má všechno vědět - leč já tu chybu vidím u chovatele. Takový člověk není chovatel, ale obyčejný barbar!


Ano, takový člověk je nejen barbar, ale i pěkný lump, ale právě proto je třeba zajímat se, OD KOHO kupujeme, než o to, kdo je kde organizován, bohužel ne každý kupec-laik, se o toto zajímá a ví co má chtít Wink

Ano, souhlasím, taky se nepřikláním hned k radikálnímu názoru, že paní co si tu malou koupila, potřebuje psychiatra... Ne každý má internet, ne každý si předem úplně vše zjistí, zvláště pokud někdo kupuje kočku jen tak pro radost, tyhle odbornosti, jak má být kočka stará, jaké má mít vyšetření, papíry, očkování, to prostě takového člověka kolikrát ani nenapadne. Nemusím chodit daleko, kouknu na svoji mamku a vidím, jak by si kupovala kočku, "tato kočenka se mi líbí a tu si koupím", žádná lejstra, spolky, výstavy, vyšetření.... takto uvažuje spousta potencionálních kupců, kteří chtějí doma mazla, zvláště když jde o mazla bez jakési modré krve a o nějakých chovatelských regulích nemají ani tucha...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 18:52:33
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:

Ono by právě k tomu odchovu bez PP, různémů křížení atd. nemělo asi vůbec docházet, ale jsme zase u toho - je to jen v lidech a jejich přístupu a žádný spolek FIFE, či BOEC to nezachrání.

A je tohle chyba??? Je to špatně "různě křížit již známá plemena" koček? Pokud by to chovatelé nedělali, kolik z vás by dnes mělo doma toho svého chlupáče nebo naháče? Já teda určitě ne! Pokud by kdysi někoho nenapadlo spojit siamku s peršankou, tak dnes určitě peršanky s odznaky nemám! Exclamation
Já v tohle nic špatného nevidím. Stále vznikají nová plemena koček a získávají své příznivce. Pokud přece někdo chová "tradiční" plemeno, neznamená to, že někomu dalšímu se nelíbí něco jiného.
O tom přece chov koček také je... Někdo zdokonaluje již vzniklé a uznané plemeno, někdo si své vysněné plemeno "tvoří k obrazu svému".
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top