Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hlídání během dovolené


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraHortova



Založen: 01.07.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Hlídání během dovolené
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 13:28:04
Odpovědět s citátem

Ahoj ! Very Happy
O prázdninách jedu na 14 dni na dovolenou a potřebovala bych vědět, jestli můžu nechat kocourka doma samotného, nebo jestli ho mám dát do nějakého kočičího hotelu. Samozřejmě, že kdyby zůstal doma, tak by ho můj známý chodil každý den k nám krmit a aspoň půl hodinky by si s ním hrál, ale nevím co by pro něj bylo lepší... Confused Poradíte prosím ? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 13:57:01
Odpovědět s citátem

Můj osobní názor je, že lépe mu bude doma. Pokud máte někoho, kdo za ním bude chodit, bude to pro něj rozhodně lepší než kočičí hotel.

I když jsou i hotely určitě s perfektní péčí, měla bych strach z virových onemocnění apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Hlídání během dovolené
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 15:02:42
Odpovědět s citátem

BaraHortova napsal:
Ahoj ! Very Happy
O prázdninách jedu na 14 dni na dovolenou a potřebovala bych vědět, jestli můžu nechat kocourka doma samotného, nebo jestli ho mám dát do nějakého kočičího hotelu. Samozřejmě, že kdyby zůstal doma, tak by ho můj známý chodil každý den k nám krmit a aspoň půl hodinky by si s ním hrál, ale nevím co by pro něj bylo lepší... Confused Poradíte prosím ? Díky


Dříve jsme to tak řešili - kocour zůstával vždy doma a veškerý servis mu poskytovala skvělá paní sousedka! Po přestěhování jsme o tuto možnost bohužel přišli, tak kočky jezdí do Brna k rodičům (pokud opouštíme bydliště na déle, než 1,5 dne), kde to samozřejmě znají. Do hotelu bych je asi nikdy nedala - nejen kvůli nemocem, ale nikdy nemáte záruku, že o ně bude dobře pečováno Confused .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 16:46:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Především jste nenapsala odkud jste. Já bych zase prozměnu nenechávala 14 dní kočku doma samotnou. Váš kamarád jí určitě nebude věnovat více jak půl hodiny času denně a kočka bude v bytě sama trpět. Začne se nudit a vymýšlet kraviny a nedejbože,, kdyby se jí něco stalo a on ji našel až druhý den. 14 dní je opravdu dlouhá doba...
Dříve jsem nechávala kočky doma samotné max 2 dny. Dnes bych je nenechala už ani ty 2 dny, protože jsem narazila na perfektní kočičí hotel a skvělou paní, která se vyzná v chovu koček. Hotel je u Berouna, takže pokud jedete na dovču autem a někam na západ, tak je to v podstatě cestou. My to máme z Prahy od domova 25min. Paní udělá vstupní kontrolu, pokud má kočka blechy nebo vykazuje nějaké příznaky nemoci, tak ji nepřijme. Na tohle mi přišla opravdu pečlivá. Moje kočky se po 4 dnech odtud nechtěly pomalu hnout.
Více nechť promluví fotky: http://hoteltrubska.blog.cz/1001/matej-a-konyvka-leden-10

Byla jsem opravdu velmi spokojená, na Velikonoce využiji hotelu Trubská znovu. Ohledně virových onemocnění, nevím, které máte Silvie přesně na mysli, ale v případě Trubské nepochybuji o adekvátní dezinfekci. A kočky se od sebe nenakazí tím, že se na sebe podívají Smile To by se musely například poprat a to si zase myslím, že paní Pavlíková umí ohlídat. Koneckonců nikdy nevíte, jestli třeba ty vaše kočky nejsou přenašeči virů a parazitů i když je chováte v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 19:57:18
Odpovědět s citátem

Nico napsal:
Dobrý den. Především jste nenapsala odkud jste. Já bych zase prozměnu nenechávala 14 dní kočku doma samotnou. Váš kamarád jí určitě nebude věnovat více jak půl hodiny času denně a kočka bude v bytě sama trpět. Začne se nudit a vymýšlet kraviny a nedejbože,, kdyby se jí něco stalo a on ji našel až druhý den. 14 dní je opravdu dlouhá doba...
Dříve jsem nechávala kočky doma samotné max 2 dny. Dnes bych je nenechala už ani ty 2 dny, protože jsem narazila na perfektní kočičí hotel a skvělou paní, která se vyzná v chovu koček. Hotel je u Berouna, takže pokud jedete na dovču autem a někam na západ, tak je to v podstatě cestou. My to máme z Prahy od domova 25min. Paní udělá vstupní kontrolu, pokud má kočka blechy nebo vykazuje nějaké příznaky nemoci, tak ji nepřijme. Na tohle mi přišla opravdu pečlivá. Moje kočky se po 4 dnech odtud nechtěly pomalu hnout.
Více nechť promluví fotky: http://hoteltrubska.blog.cz/1001/matej-a-konyvka-leden-10

Byla jsem opravdu velmi spokojená, na Velikonoce využiji hotelu Trubská znovu. Ohledně virových onemocnění, nevím, které máte Silvie přesně na mysli, ale v případě Trubské nepochybuji o adekvátní dezinfekci. A kočky se od sebe nenakazí tím, že se na sebe podívají Smile To by se musely například poprat a to si zase myslím, že paní Pavlíková umí ohlídat. Koneckonců nikdy nevíte, jestli třeba ty vaše kočky nejsou přenašeči virů a parazitů i když je chováte v bytě.


Myslím, že i hodně záleží na konkrétní kočičce a vzhledem k tomu, že kočky více lpí na prostředí, tak bych je určitě nedala někam, kde to vůbec neznají a ještě bez nás. Tzn., že zůstanou opravdu úplně bez všeho, co znají. Pokud chodíte do práce, tak je také riziko, že se jim něco během doby, kdy nejste doma stane, ne?? Wink Snažím se mít domov uspořádaný tak, aby rizika byla minimální. A fotky z útulku jsou sice hezké, ale pochybuji, že veškeré ty záhyby na průlezkách apod. se dají dezinfikovat tak, aby tam opravdu nic nezůstalo. Pro mne je zkrátka hotel pro kočičky nepřijatelný i kdyby byl třeba ze zlata, ale to záleží na každém, co zvolí a pokud se nebojí a kočička to snáší dobře - každému, co mu vyhovuje Wink .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2010 20:12:15
Odpovědět s citátem

Určitě. Moje kočky si zvykly hned - nejsou vázané na konkrétního člověka (nebo mně to tak přijde), takže paní Pavlíková pro ně byla příjemná změna a prostředí hotelu je natolik různorodé, že měly práci s tím to tam všechno prosmejčit, než že by tesknily po domově. Ale určitě trochu ve stresu byly - přece jen je to přesun a změna. Otázka je, co je větší stres. Moji kocouři nesnášeli být doma sami. Vím, že toho jednoho to zvlášť trápilo.
Jenže člověk prostě občas na dovolenou potřebuje zajet a pokud nemáte někoho, koho si můžete bez obav nastěhovat do bytu, je to pak všechno složitější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2010 6:59:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, já teď jedu na 4 týdny služebně do zahraničí, moje tři kóšišky si vezmou na hlídání rodiče, budou mít vyhrazený dvě místnosti, aby to nebylo průchozí a třeba omylem neutekly, jídlo budou mít, co jsou zvyklý, mámu znají, protože ta je jezdí krmit, když třeba jedu jenom na 2-4 dny.
No a můj dotaz - budou si mě vůbec pamatovat? Oni totiž dvě z těch tří nejsou úplný mazlivky, no, trochu mám obavu, že budou zděšený, ale za 4 tejdny si určitě zvyknou, jenom by mě zajímalo, jestli to pak zase pro ně bude děs a hrůza, až si je vezmu zpátky domů, nebo jestli si to budou pamatovat a budou v klidu?
Oni by tam mohli chodit i ven, myslím ýže tak po 2-3
tejdnech by to mělo jít, ale nechci, aby pak byli smutný, až se je zase vezmu do bytu, takže plánujeme, že ven chodit nebudou a máma si tam za nima bude chodit číst a povídat si s nima a drbat, když budou mít zájem Cool
Tak držte palce, prosím, dneska večer se stěhujou Rolling Eyes
Zdravím Smile
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2010 8:13:29
Odpovědět s citátem

Chodit ven určitě ne, nejsou zvyklé a musely by být pod dozorem, což uhlídat 3 kočky by byla fuška.

Někdy jsou situace, kdy prostě člověk musí odjet, na týden, měsíc .. a důležité je, že se o ně má kdo postarat. Na Vašem místě bych se vůbec netrápila - o kočiny bude dle popisu skvěle postaráno, odjet stejně musíte, tak se v tom nehnípejte a zatím si nepokládejte otázky, na které stejně není teď možné odpovědět. Můj názor je, že kočky to zvládnou - jak přechod k Vaší mamce, tak pak přechod zpátky. Možná budou třeba chvíli stresovanější, ale není to nic, co by se nedalo překonat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2010 8:17:55
Odpovědět s citátem

Zdravím,
jasně Smile Díky Smile
Bude to určitě v cajku Cool Snad Rolling Eyes Very Happy
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2010 10:28:01
Odpovědět s citátem

Já bych jenom chtěla dodat ke kočičímu hotelu. Jak jsme se tu bavily, že kočky jsou zvyklé na domov a že by to nezvládly a podobně. Měla jsem tam teď svého Bedřicha, který je na mě poměrně dost závislý, úzkostný, nerad cizí prostředí. Byl tam skorem 5 dní a všechno bylo v pořádku. Kocour když nás viděl se začal o všechno otírat, někam si vlezl, bylo vidět, že už to tam má prošutrovaný. Paní říkala, že bych skvělý a žádný problém, po jednom dni se rozkoukal. Konývka tam byla už po druhé takže taky bez problému. O paní hoteliérce dokonce vyšel článek v jednom dámském časopise Smile Další dvě kočky byly u přítelovy mámy, jeden den než si ta druhá zvykla, že je tam s nimi i pes a taky bez problému. Já jsem vždycky radši, když jsou moje kočky s někým, než samy doma...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 14:20:57
Odpovědět s citátem

Dobry den,
z vlastni zkusenosti bych zvire do hotelu nedala. Moje zkusenost?
Pritel dal pred 4 lety kocoura do utulku, protoze jel s rodinou na dovolenou na 14 dni. Bylo to u nejake pani, ktera mela hlidane kocky rozdelene v mistnostech volne. Kocourek se vratil v pohode.
Dalsi rok jej dali zase do stejneho hotelu. Bohuzel kocour byl celych 14 dni zjevne mucen jinymi kocoury. Domu se vratil hubeny, v depesi, nemocny, se strupy a skrabanci. Dost dlouho se z toho dostaval. Divim se, ze pani mela tu drzost a predala zvire v takovem stavu, nerikejte, ze si nevsimala, ze kocour je od krve...
Dalsi rok kocoura hlidala nase rodina, ale bohuzel, mel kocour tak spatnou zkusenost s jinymi kocoury, ze napadl toho naseho hodnyho blbecka.
Muj kocour skoncil s nekolika dirkama po drapech a zubech v kozichu a byl o par chlupu lehci. Ja jsem mela nehorazne pokousane a poskrabane ruce, protoze priteluv kocour se nechtel bez boje dat odtrhnout od meho kocoura.
Bohuzel priteluv kocour uz nesnese zadnou jinou kocku, coz pravdepodobne zapricinila zkusenost v utulku.
Nyni kocoura hlida jejich znama, ktera kazdy den v dobe dovolene chodi a kocoura hlida...
Myslim, ze v dobe, kdy jsou nemoci jako chlamidie, plisne, FIP a atd. neni dobre davat kocky dohromady.
Pokud mate moznost nechat zvire doma a nekdo Vam ho nakrmi je to jen dobre, vyhnete se mnoha rizikum, at uz je to zmena povahy ci nemoce a stres...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2010 11:51:19
Odpovědět s citátem

Tak i na naši smečku přišly dovolenkářské starosti a jsme v situaci, kdy potřebujeme opečovat naše dvě nádherky. Hotel jsme zavrhli, jedna kočina je asociál a v kontaktu s jinými kočkami být prostě nechce. Tak mě napadlo, nevíte, zda existuje v Praze nějaká služba, kdy se objedná hlídač domů, který za úplatu přijde a šelmy obstará? Já jsem našla http://www.toptours.cz/zooservis/index.html . Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 20:34:27
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny. Mám doma cca ročního kocourka. Poprvé od té doby, co ho mám odjíždím na delší dobu pryč, přesně 12 dní. Mám pro něj zamluvený hotel. Nemám nikoho, kdo by mi ho tak dlouho pohlídal. Hrozně mě to trápí, že bude někde sám. Chtěla bych mu jeho odloučení nějak ulehčit. Myslíte, že pomůže, když mu sebou přibalím k jeho věcem třeba nějakou moji mikinu, aby mě pořád cítil na blízku? Možná je to blbost, ale začínám z toho být pěkně vynervovaná. Říkám si, co si bude asi myslet, až bude sám, jestli se bude bát a co pak až se vrátím, bude se se mnou ještě kamarádit. Ach jo Sad jak snášeli vaši kočičáci delší odloučení od vás?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:14:49
Odpovědět s citátem

Tak to je určitě nepříjemná situace. Nemáte někoho, kdo by k vám zašel se na kočičáka každý den podívat, nakrmit a vyčistit WC? To je určitě lepší varianta než kočičí hotel. Já bych svojí kočku do hotelu nikdy nedala. Nemůžete vědět jak bude hotel snášet, jaké jsou tam jiné kočky, jestli si kocourek nepřinese domů nějakou nemoc. Nechci vás strašit, ale pobyt mimo domov mezi cizími kočkami bude pro kočičáka zřejmě velmi stresující. Pro kočku bývá lepší, že zůstane doma ve svém známém prostředí. Alespoň 1x za den, aby se někdo za ním zastavil. Co nějaká kamarádka, někdo z rodiny? Třeba se mohou i střídat. Je možné využít i služeb hlídání koček, kdy si zaplatíte někoho, kdo k vám domů bude docházet a o kočku se postará. Ceny přesně neznám, ale za hotel musíte zaplatit také. To že kočičák zůstane doma ve svém prostředí, jenom bez vás, je myslím ta nejlepší varianta pro něj. Držím vám palce, ať vše dobře dopadne.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:23:19
Odpovědět s citátem

Já právě nemám nikoho na hlídání. Obvykle mi ho hlídá přítel, jednou ho hlídala známá. Teď to ale nejde, je to dlouhá doba. Přítel jede se mnou. Kocour bude v hotelu ubytovaný sám. Hotel se specializuje na psy, ale v podkroví má místnosti vyhrazené na hlídání koček. Bude jediná kočka v hotelu. Naposledy když mi ho hlídal přítel, byly to 3 dny, se mi stejně kočičák vyčůral na postel. Asi se naštval, že nejsem doma. Proto ho ani nechci tak dlouho nechat doma samotného, myslím že by to byt nepřežil a nutit někoho cizího, ať tam po něm uklízí případnou spoušť se mi moc nechce. Mám z toho opravdu strach, ale pán, když jsem tam volala byl moc milý. Ten hotel nabízí i výcvik psů, tak si myslím, že majitelé mají vztah ke zvířatům a mohlo by tam být o něho dobře postaráno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:26:22
Odpovědět s citátem

Pokud to jinak nejde, dejte mu s sebou jeho oblíbený pelíšek, nějakou hračku, krmení, které má rád a klidně i něco vaše, třeba polštář, pokud spává i s váma v posteli. Bude mu smutno, určitě, ale snažte se udělat to co možná nejpříjemnější.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:32:16
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za podporu Smile zabalím mu snad úplně všechno co má. Polštář je super nápad. Spí totiž se mnou většinou v posteli. Snad mi ho celý nepročůrá, když mu ho tam nechám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:40:01
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, stihnete ještě osobní návštěvu hotelu? Příjemný pán v telefonu ještě neznamená, že tam mají zkušenosti a podmínky, které budou vyhovovat. Jestli mají psy, neznamená, že se umí chovat ke kočkám. Je to úplně něco jiného, kočka bude stresovaná a kamárádit se jako pes se sympatickým pánem nebude. Ještě to, prosím, zvažte, jestli peníze za hotel nedat někomu, kdo se postará u vás doma. Vím jak je to těžké, také to musím řešit, žiji sama a není to vždy jednoduché. Hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:47:36
Odpovědět s citátem

Návštěvu bohužel nestíhám. Tady jsou stránky hotelu http://www.hotelpropsy.cz/ Já vím, že kočka není pes a že se jí cizí člověk hned tak nezalíbí. Do města, kde bydlím, jsem se přestěhovala před rokem. Známých tu moc nemám, natož nějakých, kteří mají rádi kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 22:00:33
Odpovědět s citátem

Držím tlapky, nezapomeňte také na jídlo a vlastní misky, záchod i stelivo a dejte, prosím, vědět jak to probíhalo. Hezkou dovolenou, já se také chystám,ale péči budou mít docházející k nám. Také to není ideální, bojí se bouřky, snad to také dobře dopadne. Hezký večer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 22:07:09
Odpovědět s citátem

Děkuju. Všechno bude mít vlastní. Taky přeju ať Vám to dobře dopadne, pak dám určitě vědět, jak to dopadlo u mě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 16:53:33
Odpovědět s citátem

Takže už jsem z dovolené zpět. Kocoura jsem si přivezla tak před 2 hodinami domů a pořád nonstop mňouká až mi jde z toho hlava kolem. Nažral se, napil se chvilku jsme si hráli, ale pořád mňouká. Kombinuje to s předením. Nevím co by potřeboval. Ani ven jít nechce, jen kouká a mňouká Sad snad se brzo vzpamatuje a bude všechno jako dřív.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 17:48:38
Odpovědět s citátem

Dobrý den, já se dnes také vrátila, váš kocourek se určitě srovná, hlavně že papá, za pár dní už bude zase v pohodě. U mne dobrý, válejí se mi po klávesnici a jsou rádi, že jsem doma. Už se těší do postele a já taky. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 18:04:50
Odpovědět s citátem

Tak to máte super. Snad to bude u nás brzo dobré, teď je zrovna venku a něco loví v trávě. Přišel za ním na návštěvu kocour od sousedů. Asi na pokec Very Happy ale to jeho šílené mňoukání mě děsí. Začne tak mňoukat a pak za chvíli dýchá s otevřenou pusou jako pes. Pak se uklidní a třeba spí nebo jen tak sedí a kouká ven a pak zase začne. Co to znamená? Je to stresem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 18:32:54
Odpovědět s citátem

No výrazné mňoukání bez zjevné příčiny (např. zranění), asi nebude nic nebezpečného.
Jestli je kocourek v pořádku jinak, asi bych to nepřičítala stresu, ten by se projevoval spíše nečistotností a apatií a spíš bojácností než lovem v trávě.

Spíše, pokud to budu brát z té humornější stránky, asi Vám nejdřív musí patřičně vyčinit, že jste ho nechala doma, a taky Vám musí sdělit, co se mu všechno tady událo. A asi je moc ukecanej a nestíhá to vydýchat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 18:45:32
Odpovědět s citátem

To je pravda, já jsem také dostala od nich vyhubováno, co jsem si to dovolila, být týden na dovolené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 19:00:06
Odpovědět s citátem

Nj co jiného jsem taky mohla čekat že Very Happy snad nebude nadávat moc dlouho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LA



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2012 11:01:16
Odpovědět s citátem

Vím, že ve smíšené smečce, že psi a kočky od sebe vzájemně přebírají své zvyky (např. zvýšené používání pacek u psů, vrtění ocáskem u koček). Je mi jasné, že tam byl jen krátce a ke psům se také moc nedostal, ale nemohlo to i tak na něm zanechat stopy? Samozřejmě v kombinaci s vyjádřením svého názoru na své opuštění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2012 20:52:49
Odpovědět s citátem

Myslím, že pejsky neviděl, ale určitě slyšel jejich štěkání. Možná tím jak pořád mňouká je volá a čeká, že se mu někdo ozve. Nebo nevím, kdo ví, co se mu honí v té jeho kočičí hlavičce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bublina65



Založen: 25.01.2013
Příspěvky: 1

Předmět: 3 dny pryč
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2013 14:05:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den,já teď řeším něco podobného.Čeká mě služební cesta na tři dny a kočku si sebou vzít nemůžu.Problém je v tom, že mi ji nemá kdo pohlídat, takže by mě zajímalo jestli by vydržela ty tři dny sama.Samozřejmě že by tam měla dostatek žrádla,vodu a asi pro jistotu i druhý záchod.Bude nějak trpět?Moc ji nechci dávat někam do hotelu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top