Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čištění uší

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Irena
Anonymní





Předmět: Čištění uší
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 5:23:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, zajímalo by mě čím se můžou kočce čistit uši (např. olejíčkem), vatovou tyčinkou nasucho to moc nejde.
Odpovědět 
Erika
Anonymní





Předmět: Re: Čištění uší
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 5:24:22
Odpovědět s citátem

[quote="Irena"]Dobrý den, zajímalo by mě čím se můžou kočce čistit uši (např. olejíčkem), vatovou tyčinkou nasucho to moc nejde.[/quote]

Náš kocourek měl cca před třemi měsícišpínu v ouškách. Obávala jsem se roztočů, tak jsme navštívili veterináře, který nás ujistil, že jde pouze o ušní maz. Vyčistil mu ouška vatičkou (suchou)a od té doby je klid. V každém případě nás ale varoval, abysme tento zákrok raději nedělali sami, protože by mohlo snadno dojít k poškození oušek - a za to by nás kocourek jistě nepochválil. ;o))
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2005 7:03:15
Odpovědět s citátem

Máme doma kocourka nelezence, byli jsme u veterináře a ten zjistil že má parazity a zánět v uchu. Dostali jsme kapičky a kapeme 2x denně po dobu 1 týdne. Každé dva dny mám kocouřovi uši čistit vatovou tyčinkou, jinak by se prý ty kapky nedostali dolů do ouška. Jenže se bojím abych jí neublížila, tak čistím jen malinko. Doktor mi řekl, ať se nebojím, že zvukovod vede jakoby do zatáčky, takže se tam stejně nemůžu dostat. Jenže já se bojím, že jak jí tam budu dloubat, tak to co má v oušku zatlačím ještě hloubš a udělám ji hůř než má. Jenže doktor mi řekl, ať se nebojím, že to dělá už pár let a ví jak na to. A vy tady píšete, že laik ouška čistit nemá. Tak nevím co mám dělat. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2007 23:24:23
Odpovědět s citátem

Já uši čistím ubrouskem/papírovím kapesníčkem. Jenom na povrchu, do hloubky nejdu.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2007 9:00:07
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Já uši čistím ubrouskem/papírovím kapesníčkem. Jenom na povrchu, do hloubky nejdu.

Pokud má kočka uši zdravé tak takové čištění stačí, ale pokud má nějaký problém jako svrab nebo roztoče tak je čištění do hloubky případně i nějaké kapičky nutností.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Indyka



Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Vyškov

Předmět: Re: Čištění uší
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 11:59:47
Odpovědět s citátem

Irena napsal:
Dobrý den, zajímalo by mě čím se můžou kočce čistit uši (např. olejíčkem), vatovou tyčinkou nasucho to moc nejde.



Vem si třeba papírový kapesník,nějaký spíš jemný,anebo ty gázové čtvrečky,ne normální vatu,aby tam nezůstala.Namoč to borovou vodou,a ouška vyčisti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2007 13:03:24
Odpovědět s citátem

Jak se pozná, že má číčoun v ouškách roztoče nebo jiné potvůrky? V oučkách trosku mazu máme, ale je toho jen malinko a tak jednou nebo dvakrát denně si treřeba ouško poškrábe nožkou....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2007 13:08:46
Odpovědět s citátem

Při svrabu bývají ouška hodně špinavá, ale s jistotou může udělat diagnózu pouze veterinář s mikroskopem. Podle vašeho popisu je vaše kočka v naprostém pořádku. Samozřejmě i zdravou kočku občas něco zasvědí a musí se podrbat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 20:58:20
Odpovědět s citátem

Já jsem první čistila ouška vatovou tyčinkou, ale to jsem za kočičákem lítala po celém bytě - což mě teda omrzelo. Teď si vezmu normálně starou rukavici, na prst nanesu speciální přípravek na ouška a jdem se "mazlit" Micek vrní a drží. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka Š.



Založen: 09.12.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2007 19:22:57
Odpovědět s citátem

Máme osmiměsíčního kocourka a když byl malinkej a přinesli jsme si ho domů, tak krom blešek se právě pořád drbal v uších. Šli jsme na veterinu, kde nám řekla paní doktorka, že má svrab (měl černý maz v uších), tak jsme dostali dvoje kapky (jedny na tento vážný problém a druhé na běžné čištění - Nolvasan Otic clensing - ty se jen kapou). Když jsme tam byli, tak mu ona ty ouška vyčistila, ale to bylo něco hrozného. Dala ty spec. kapky na vatu a zajela mu opravdu až docela hluboko do uší, chudáček malej řval jak o život, ale v tomhle případě se to takle muselo dělat. Každej den jsme pak my doma tuhle proceduru museli absolvovat. Ze začátku jsem taky měla panickou hrůzu, abych svému kočičákovi neublížila, ale cvik je cvik. Samozřejmě, že se mu to vůbec nelíbilo a vždycky jsme to museli dělat ve dvou (jeden držel a druhý čistil). Kapičky zabraly a dnes má ušáky v naprostém pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: na ouška
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 11:19:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den,nase kocicka mela zanesene usi a docela jsem se vydesil,ze by to byl nejaky zanet.Známy doporucil cistic usi Vetriderm a fakt zabral, jsem rád, ze jsem s tim nemusel k veterinari,chodim tam celkem casto se psem,tak jeste tak s kockou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2017 8:26:49
Odpovědět s citátem

Tak to dělal i veterinář, dělám to pečlivěji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top