Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

časté zvracení a nadměrné pití

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
swahili



Založen: 06.10.2010
Příspěvky: 2

Předmět: časté zvracení a nadměrné pití
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 20:28:24
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, ráda bych se poradila ohledně mé kočičky. Jedná se o modrou britku, 2 roky starou. Je to asi cca. měsíc co začala nadměrně zvracet (2x do týdne). Zprvu jsem si myslela, že se jedná o přejídání, protože jsem nacházela nerozkousané granule (ale není pravidlem, jedná se i rozmělněný výměšek). Kočička navíc vyžaduje nadměrný přísun tekutin, čeká stále na umyvadle a chce pít. Na hmotnosti neubrala, ba naopak (s příchodem zimy). V současné době má k dispozici vždy dostatek granulí a trávu na zažívání, akorát jsem odstavila masové taštičky. Zkoušela jsem vyměnit značku granulí (z Whiskas na Puriny) ani to se mi však neosvědčilo. Co se týče stolice, ta je povětšinou v pořádku - průjem během tohoto měsíce nastal tak 2x. Jiné příznaky ( apatie, mňoukání z bolesti apod.) jsem nezaregistrovala. Nemáte prosím někdo zkušenost, znalosti o co by tak cca. mohlo jít (tj. nadměrné zvracení spolu s neustálou žízní)...na webu se informace různí, jedni říkaj to, druzí to...u veterináře jsem zatím nebyla. Děkuji za jakékoliv rady a doporučení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: časté zvracení a nadměrné pití
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 20:39:16
Odpovědět s citátem

swahili napsal:
Dobrý večer, ráda bych se poradila ohledně mé kočičky. Jedná se o modrou britku, 2 roky starou. Je to asi cca. měsíc co začala nadměrně zvracet (2x do týdne). Zprvu jsem si myslela, že se jedná o přejídání, protože jsem nacházela nerozkousané granule (ale není pravidlem, jedná se i rozmělněný výměšek). Kočička navíc vyžaduje nadměrný přísun tekutin, čeká stále na umyvadle a chce pít. Na hmotnosti neubrala, ba naopak (s příchodem zimy). V současné době má k dispozici vždy dostatek granulí a trávu na zažívání, akorát jsem odstavila masové taštičky. Zkoušela jsem vyměnit značku granulí (z Whiskas na Puriny) ani to se mi však neosvědčilo. Co se týče stolice, ta je povětšinou v pořádku - průjem během tohoto měsíce nastal tak 2x. Jiné příznaky ( apatie, mňoukání z bolesti apod.) jsem nezaregistrovala. Nemáte prosím někdo zkušenost, znalosti o co by tak cca. mohlo jít (tj. nadměrné zvracení spolu s neustálou žízní)...na webu se informace různí, jedni říkaj to, druzí to...u veterináře jsem zatím nebyla. Děkuji za jakékoliv rady a doporučení.



No už tím,že jste dva roky krmila Whiskasem,jste kočičce moc nepomohla,spíš naopak.Já bych urychleně mazala k vetovi,kde bych trvala na testech na cukrovku,to nadměrné pití tomu napovídá.Tady níže vám dávám odkaz,kde si přečtěte čím se má kočička správně krmit.No snad to nebude nic zlého,moc vaší čičině držím palce,ať je v pořádku.Dejte vědět jak jste u veta dopadli.

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=982

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 5:18:54
Odpovědět s citátem

Mě hlavně překvapuje že vaše kočka má už měsíc problémy a vy místo návštěvy veterináře sháníte informace na fóru. Nemocí které způsobí podobné potíže může být několik - cukrovka, zánět žaludku, problém s ledvinami, se slinivkou atd., ale těžko vám kočku vyšetří laik na fóru, který kočku ani neviděl, to může jen veterinář a i ten bude možná potřebovat nějaké testy než vám řekne diagnózu. Rozhodně už neotálejte a pospíchejte na veterinu, vaše kočka se nejspíš dost trápí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
swahili



Založen: 06.10.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 17:58:01
Odpovědět s citátem

Tak jsem hned dneska běžela k veterináři. Chuděrka byla celá vyklepaná. Dostali jsme pastu Laxatone a ňáký dietní ňaminky a zítra jedeme na krev. Doufám že vše bude v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
swahili



Založen: 06.10.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2010 20:28:32
Odpovědět s citátem

Tak testy dopadly dobře, krmíme dietní stravou a princezna už nezvrací. Dokonce jí to dietní masíčko chutná víc jak to před tím. Akorát bojujeme s tou pastou, ňák jí to nešmakuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top