Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastrovat nebo nekastrovat kočku?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

kastrace?
Ano
100%
 100%  [ 14 ]
ne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: kastrovat nebo nekastrovat kočku?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 9:41:03
Odpovědět s citátem

Ahoj..mám 4 měsíční kotě a veterinářka nám řekla že si mám rozmyslet jestli jí nechám vykastrovat. Kočku budu mít v bytě, zatím nemám v plánu jí pouštět ven. Naši mají dvě vykastrovaný kočky...ale ted mě napadá, jestli má smysl jí kastrovat...vím jak se chovají vykastrovaný kočky...ale jaká je kočka nekastrovaná v bytě? smrdí více? mňoukají v noci? Pokud máte s tímto zkušenost prosím o radu. Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 9:53:01
Odpovědět s citátem

Nekastrovana kocka ti bude mrouskat.. A co sem slysela, tak to pak rve ve dne v noci, nenecha te vyspat atd..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Světlana



Založen: 26.10.2010
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 12:50:13
Odpovědět s citátem

Pro andu:
alishka napsal:
Nekastrovana kocka ti bude mrouskat.. A co sem slysela, tak to pak rve ve dne v noci, nenecha te vyspat atd..

No, možná Tě nechá vyspat, každá kočka není až tak hlasitá, a taky nemusí mňoukat nepřetržitě.
Spíš je to problém pro kočičku. Pokud nebude mít koťátka, tak se budou nejspíš intervaly mezi jednotlivým mrouskáním zkracovat, může nastat trvalá říje, což kočičku vyčerpává a taky to pro ni přestavuje zdravotní riziko !
Kastrovaná kočička bude klidnější, taky se nejspíš bude víc mazlit.
Jen bych s kastrací počkala, až kočička trochu povyroste, s tím ti dobrá veterinářka (veterinář) jistě poradí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 13:04:49
Odpovědět s citátem

Ahoj.
Kočička, která nebude vykastrována, bude mrouskat.
Mrouskání není příjemné ani pro kočku ani pro člověka.

První pár dní mrouskání může být fajn, kočička se tváří nadšeně, chce se mazlit a dává najevo, že by teda chtěla nějakého kocoura.
Po týdnu se může stát, že se snaží znásilnit kdejakou věc, po dalším týdnu třeba nastanou křeče, kočka se stane protivnou, a nenechá na sebe šáhnout. Dále se může stát další nepříjemná věc, kočka blije po každém jídle, protože se nají a začne se točit(válet) a tím si podráždí žaludek. Takže kočičku po jídle musíte asi 15 minut držet, aby v ní jídlo zůstalo. Od začátku mrouskání většinou řve od rána do rána. Hlavně v noci, takže se nedá spát...

Mrouskání může mít různé intervaly... U každé kočky je to jiné. Některé mrouskají skoro ustavičně, jiné mrouskají jednou za pár měsíců, jiné jednou do měsíce a další obtýden... U nás bylo 7 dní mrouskání a 2 dny klidu, bylo to hrozné, ale pak jsme měli dvě klidná mrouskání, která netrvala ani týden, protože se v obou případech jelo za kocourem.

Kočku doporučuji kastrovat, protože se vyvarujete zdravotním problémům a soužití je jednoduší, než s mrouskající kočkou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 16:13:10
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Ahoj.
Kočička, která nebude vykastrována, bude mrouskat.
Mrouskání není příjemné ani pro kočku ani pro člověka.

První pár dní mrouskání může být fajn, kočička se tváří nadšeně, chce se mazlit a dává najevo, že by teda chtěla nějakého kocoura.
Po týdnu se může stát, že se snaží znásilnit kdejakou věc, po dalším týdnu třeba nastanou křeče, kočka se stane protivnou, a nenechá na sebe šáhnout. Dále se může stát další nepříjemná věc, kočka blije po každém jídle, protože se nají a začne se točit(válet) a tím si podráždí žaludek. Takže kočičku po jídle musíte asi 15 minut držet, aby v ní jídlo zůstalo. Od začátku mrouskání většinou řve od rána do rána. Hlavně v noci, takže se nedá spát...

Mrouskání může mít různé intervaly... U každé kočky je to jiné. Některé mrouskají skoro ustavičně, jiné mrouskají jednou za pár měsíců, jiné jednou do měsíce a další obtýden... U nás bylo 7 dní mrouskání a 2 dny klidu, bylo to hrozné, ale pak jsme měli dvě klidná mrouskání, která netrvala ani týden, protože se v obou případech jelo za kocourem.

Kočku doporučuji kastrovat, protože se vyvarujete zdravotním problémům a soužití je jednoduší, než s mrouskající kočkou.



Ajaj..potom co tu čtu tak jí radši nechám vykastrovat...Pokud to pro ní bude lepší. Moc děkuji Za radu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 22:03:52
Odpovědět s citátem

Pokud kočka není určena k chovu, jakože není, tak v každém případě kastrovat. Soužití s neustále mrouskající a trvale neuspokojenou kočkou se stane nesnesitelným. TO je ale to nejmenší, horší je obrovské zdravotní riziko, které hrozí kočce. Nakonec to může skončit zánětem dělohy, kde stejně ke kastraci dojde, ale už je tady pro kočku riziko, že zánět nerozeznáte včas a může na to i umřít.
Kastrovat Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2010 19:38:34
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za radu. Myslím že je vše jasné a dám kočku vykastrovat. Moc Vám všem děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2010 23:49:56
Odpovědět s citátem

já bych nekastrovala, pokud to nebude nutné...jen pro srovnání technické a finanční náročnosti...zánět dělohy je lehčeji a levněji řešitelný než případné kastrací navozené FeLUTD...nepřeji Vám samozřejmě ani jedno...protože obě onemocnění jsou potenciálně smrtelná...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2010 17:02:28
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
já bych nekastrovala, pokud to nebude nutné...jen pro srovnání technické a finanční náročnosti...zánět dělohy je lehčeji a levněji řešitelný než případné kastrací navozené FeLUTD...nepřeji Vám samozřejmě ani jedno...protože obě onemocnění jsou potenciálně smrtelná...


Dobrý den,

mohu se zeptat, v jakou chvíli považujete kastraci za nutnou?? Mě ty Vaše odpovědi vždycky opravdu dostanou. Pro mne je vždy za každých okolností na prvním místě bezpečí a zdraví kočky nebo jakéhokoliv zvířete. Neřeknu u psů - nevím, jak až moc hárání feny vysiluje, ale u koček je to ve většině případů velký nápor a opakovaným mrouskáním trpí a to nezmiňuji ty zdravotní rizika, která zde jsou. Mě je srdečně jedno, která varianta je levnější a raději vykastruji (pokud není čičina určena pro chov), abych předešla možným rizikům, než že budu čekat na tu levnější varinatu.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2010 12:37:04
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
andulicka napsal:
já bych nekastrovala, pokud to nebude nutné...jen pro srovnání technické a finanční náročnosti...zánět dělohy je lehčeji a levněji řešitelný než případné kastrací navozené FeLUTD...nepřeji Vám samozřejmě ani jedno...protože obě onemocnění jsou potenciálně smrtelná...


Dobrý den,

mohu se zeptat, v jakou chvíli považujete kastraci za nutnou?? Mě ty Vaše odpovědi vždycky opravdu dostanou. Pro mne je vždy za každých okolností na prvním místě bezpečí a zdraví kočky nebo jakéhokoliv zvířete. Neřeknu u psů - nevím, jak až moc hárání feny vysiluje, ale u koček je to ve většině případů velký nápor a opakovaným mrouskáním trpí a to nezmiňuji ty zdravotní rizika, která zde jsou. Mě je srdečně jedno, která varianta je levnější a raději vykastruji (pokud není čičina určena pro chov), abych předešla možným rizikům, než že budu čekat na tu levnější varinatu.


Přesně tak, nejsem žádný kastrovací maniak, ale vidět přemrouskanou kočku, to opravdu není hezký pohled, nehledě na to, že kolem mně nějak stoupá počet chovatelek, které se skvěle starají, ale prostě stačí aby jim kočka mrouskala půl roka a šup - zánět je tu - všechny do jedné musely stejně na kastraci.
Nechápu anduliccin postup - takže nechám kočku mroukat, aby kastrací nedošla k FeLUTD, ale tím jí skoro 100% přivodím zánět dělohy, kde pokud chci zachránit kočku, budu muset stejně kastrovat? A jsme tam ,kde jsme byli.
Taky se mi nezdá, že by kastrace měly vliv na močové cesty, polemizovat by se dalo u kocourů, ale u koček bych rozhodně kastrovala a nenechávala kočičku celý život mrouskat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2010 16:10:25
Odpovědět s citátem

Tei napsal:
Aélinnel,
ani u kocourů se přímá spojitost mezi kastrací a chorobami močových cest neprokázala, takže je klidně možné, že chudák přemrouskaná oslabená kočka stejně nějakou formu toho FeLUTD onemocní a třeba i onemocněla, tak jako tak.....no Sad


Můj chovný kocour trpěl na šutříky hodně, přitom neustále kryl, ať kočka mrouskala anebo ne, a problémy měl pořád. Teď je vykastrovaný a nechci to zakřiknout, problémy nemá.

A moje chovná kočka, tudíž nekastrovaná, na to trpí též. Přitom vybírám granule, kde píšou, že jsou šetrné k močovým cestám, vidí, že pijí, vodu mají na 3 místech, a tihle dva k tomu prostě mají sklony.

Jsou to jen pověry, že časná kastrace má na svědomí problémy s močovými cestami potažmo ledvinami. Výzkumy hovoří jinak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (17x)
2
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top