Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

agresivní březí kočka, blížící se porod


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: agresivní březí kočka, blížící se porod
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 13:04:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den, kamarádka čeká první koťata a já k ní chodím na školení, protože jsme ještě koťata neměli.
Její kočka je po dobu březosti hodně nesnášenlivá a agresivní na ostatní kočky s kterými dřív lehávala v pelíšku. Zajímá mě jestli je toto běžné, snad jí to nezůstane, a časem zase bude s ostatními kamarádka.
Dále se chci zeptat jak se pozná, že je něco v nepořádku. Kočeně asi včera ráno odešlo trochu plodové vody a hlenová zátka, je asi v 65 dnu březosti, ale nic dál se neděje, a když je sama s paničkou bez dalších koček je spokojená. Koťátka v bříšku se hýbou. Díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 13:26:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den, agresiní asi muže bít povaha se mění podle mne jí to přejde ale ten problém s plodovou vodou to se mi zda docela dlouho že se nic neděje asi byste měli zajít na vet. pokud to byla plodová voda aby jste o kotátka ještě nepřišli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 14:03:27
Odpovědět s citátem

No já jsem právě četla, že trochu vody může odtéct ,a i ta zátka se uvolnit a kočka může klidně rodit až za dva dny. ta zátka prý byla takový jako gel malinko nahnědlý a pak trochu té vody, pokud to teda bylo ono, vím to jen z popisu, když jsem se na koču přišla podívat, tak už z ní nic neteklo a byla spokojená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 14:39:11
Odpovědět s citátem

zátka muže odejít ale ta plodová voda sousedka to měla takhle u psa a nakonec šli na císaře a štěnata byla mrtvá sice je to pes ale nemyslim že u porodu je to jiné každopádně pokud by kočka neporodila do zítřka tak bych na vet. jela já osobně už dneska pro jistotu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 14:53:09
Odpovědět s citátem

Dobry den,
s porody moc zkusenosti nemam, meli jsem jen jeden.
Nase kocka vytlacila zatku (zluty,slizky hlen), kontrakce pokracovali, objevil se obal s plodovou vodou, ktery praskl (vody bylo jako z pul hrnecku) a za hodinku bylo na svete prvni kote... Kotata se rodila vecer, kdyby rodit nezacala, uz rano bych byla na veterine...
Ano, jak jste zminila bylo uz par porodu, ktere trvaly i dny, ale tak je jsou porody, co nedopadly dobre...
Myslim, ze by bylo dobre veterinarce zavolat a zjsitit, co si mysli ona...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 16:02:16
Odpovědět s citátem

Děkuji za příspěvky, které jsem předala dál. Kočena je beze změny, tak předběžně jsme se domluvili, že pojedeme zítra na sono, kamarádke mě vezme s sebou, což jsem moc ráda, zkušenost k nezaplacení.
Doufám, že to bude dobré, nejlépe kdyby se koťátka samy narodily v noci.
Bohužel v blízkosti nemáme schopného veta, a cesta tam a zpět plus vyšetření znamená pro maminu minimálně dvě hodiny stresu.
Ještě mě zajímá jestli se u kočky vyvolává porod také oxytocinem a calciovkou, snad není nutný hned císař pokud je kočka i koťata v dobrém stavu. Napište mi vaše zkušenosti. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 16:48:36
Odpovědět s citátem

jedinou skušenost co mam jese psem u sousedu to probíhalo podobně odešla zátka trochu vody ale nedá se říct ze to byla voda sice jsem to viděla ale nedokážu to určit bylo toho máloučko pes neměl žádné bolesti tak čekali asi dva dny pak proběhl císař štěnata byla mrtvá už je to hodně let spátky takže to nemusí bít uplně přesné ale pamatuji si že řešili že když nejsou bolesti tak se počká a bylo po všem , ještě se zeptam kámošky ta chova kočky a pak napíšu co mi řekla, je lepší jít ne vet. v pátek než v sobotu a pokud tam pojedete vemte si košík na kotata a deku a ještě lepší je vzít si vyhřejvací botu aby kotata nenastydla vet. nemusí mít v ordinaci teplo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 21:44:26
Odpovědět s citátem

Oxytocin nesmí dávat laik, dává se teprve, když je porod rozjetý, musí být otevřené děložní hrdlo, nestačí když odteče plodová voda. Kdyby se použil špatně, příliš brzy, může dojí k prasknutí dělohy! A je dobrý po ukončení porodu na vyčištění dělohy. Patří ale do rukou lékaře, případně zkušeného chovatele, který ví, kdy a kolik ho použít.

No problém je, že máte veta tak daleko-2 hodiny cesty autem pro rodící kočku, která má být v pohodě a klidu, to není nic moc...doufejme, že v noci začne rodit. Kdyby byl vet poblíž, já osobně bych už u něj byla, ale tahat ji 2 hodiny cesty, to bych rozvažovala.

Držím palce, ať to dobře dopadne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 13:57:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak kočička ráno porodila nějaký kus něčeho, nejspíš placenty, ale dost divná, takový tvar váčku. Asi za půl hodiny odešlo trochu plodové vody, ale dál se opět nic asi 1,5hod nedělo, jen kočka byla strašně rozrušená. Kamarádka vzala do sáčku ten porozený kousek a s kočkou a se mnou jsme jeli na veterinu. Vet sáhla do kočky, ale byla ještě málo otevřená, dostala tam necelou půlku prstu. Žádné kotě v porodních cestách nebylo. udělal se ultrazvuk a v bříšku jsou minimálně dvě živá koťátka. Viděla jsem jak jim tlučou srdíčka Smile . Bylo nám doporučeno vzít kočku domů a ještě počkat jestli se porod sám nerozběhne, pokud ne , tak máme kočenu navečer přivézt a půjde na kapačky, případně na císaře Sad .
Dostala nějakou injekci na zklidnění a aby neměla takové bolesti. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne, doufám, že dobře pro všechny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 14:10:33
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Dobrý den, tak kočička ráno porodila nějaký kus něčeho, nejspíš placenty, ale dost divná, takový tvar váčku. Asi za půl hodiny odešlo trochu plodové vody, ale dál se opět nic asi 1,5hod nedělo, jen kočka byla strašně rozrušená. Kamarádka vzala do sáčku ten porozený kousek a s kočkou a se mnou jsme jeli na veterinu. Vet sáhla do kočky, ale byla ještě málo otevřená, dostala tam necelou půlku prstu. Žádné kotě v porodních cestách nebylo. udělal se ultrazvuk a v bříšku jsou minimálně dvě živá koťátka. Viděla jsem jak jim tlučou srdíčka Smile . Bylo nám doporučeno vzít kočku domů a ještě počkat jestli se porod sám nerozběhne, pokud ne , tak máme kočenu navečer přivézt a půjde na kapačky, případně na císaře Sad .
Dostala nějakou injekci na zklidnění a aby neměla takové bolesti. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne, doufám, že dobře pro všechny.


Dobry den,
kazda placenta je spojena s kotetem pomoci pupecni snury... Sama jsem kotatka od placent odstrihavala... Pevne doufam, ze to placenta nebyla, protoze jinak ma nejakej prcek smulu Crying or Very sad
Veterinarka Vam rekla, co to tedy bylo, kdyz jste ji to(vacek) privezly?
Podle toho, co se deje, se obavam, ze budte muset na veterinu znovu,
protoze to trva uz moc dlouho...
Drzim palce, at to vsechno dobre dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 14:24:15
Odpovědět s citátem

Vet nám řekla, že to vypadá jako kus placenty, to by bylo mrtvé kotě, to je jasné, a nebo to byla část nevyvinutého či deformovaného embria. Taky přesně nedokázala říct co to je.
Třeba se porod rozjede.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 14:26:26
Odpovědět s citátem

Abych řekla pravdu tak mě taky docela překvapilo že vás v téhle situaci poslal veterinář domů obzvlášť když to k němu máte dvě hodiny. Porodů koťat už jsem absolvovala asi 40 (chovám 15 let). Většina se naštěstí obešla bez asistence veterináře. Pokud však k němu přijedu s kočkou, které už odtekla plodová voda tak vždy dostane injekci a čekáme v čekárně jestli se porod rozběhne. A to nemám veterináře tak daleko, za 15 minut jsem u něj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 15:00:13
Odpovědět s citátem

určitě bych změnila veterináře a to okamžitě už jenom to že neví s určitostí co to je
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 15:16:36
Odpovědět s citátem

Tak na tohle jsem zvědavá, jak to dopadne, a hlavně držím palce.

Musím říct, že se mi to pranic nelíbí. Nejsem sice takový odborník na porody jako Alena, absolvovala jsem zatím jen 4 a každý byl jiný, ale tohle se mi prostě nelíbí. Neměly jste jet domů. Když to máte tak daleko. Pro kočku je to obrovský stres, má bolesti, je v přepravce, kterou určitě nemusí, bojí se, neví, co se s ní děje...kde je nějaký klid, co má mít matka na porod? Obrovské riziko průšviku.

Propánakrále, najděte si jiného veta blíž, není možná, aby to byl v okruhu 2 hodin jízdy autem jediný veterinář, tomu nevěřím. Také se přikláním k okamžité změně veterináře, jestli netušila, co to z kočky vylezlo a poslala vás domů, tak to u mně profesionální chování prostě není.

Kočka měla dostat injekci na rozběhnutí porodu, měly jste sedět s ní v čekárně a pak měla jít v nejhorším na císaře. Domů bych šla, kdybych měla veta za rohem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 16:31:46
Odpovědět s citátem

Tak v 15,10 a 15,30 se narodily dvě koťátka a všichni vypadají spokojeně.
Vet nám doporučila jet domů právě kvůli stresu, kočka byla fakt mimo. injekci na vyvolání prý ještě dostat nemohla, že na to bylo brzo.
Mě se taky zdálo lepší jet domů. No hlavně, že měla vet pravdu.
První kotě šlo zadečkem a ještě otočné, tak to se kočka trochu nadřela, ale druhé bylo hned. Tak hlavně ať jsou všichni zdraví, je to nádhera, už se těším až budu mít vlastní, jak je dokážete někomu prodat, musí to být těžké loučení.
Děkuji všem za rady a příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 17:41:06
Odpovědět s citátem

No hurá, konec dobrý, všechno dobré!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 18:22:45
Odpovědět s citátem

To je skvělé, gratuluji, jsem moc ráda že to dobře dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 15:50:58
Odpovědět s citátem

Zdravím, no asi jsme se radovaly předasně. Kočka o koťátka moc velký zájem nejeví, hlavně se stará o sebe, a aby panička nikam neodešla, ta nemůže od kočky ani na záchod, kočka hned běží za ní ,a na koťata kašle.Když ty mrňousky krmí, tak sotva se přisajou, ona se začne vrtět a otáček, klidně je pošlape a zalehne, kotě vřeští a jí je to fuk. Pak je zase chce někam tahat, vezme je z bedny, položí vedle na postel a kouká co my na to, pak je zase odnese zpátky. Tak nevím jak to s prckama dopadne, jsou roztomilí, bylo by jich škoda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 16:06:57
Odpovědět s citátem

Má kočka klid v místnosti, kde je? Má svojí porodnici, kde by byla skrytější před děním v domácnosti? To tahání koťat by mohlo značit, že si není úplně jistá prostředím, ve kterém s koťaty je.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 16:19:42
Odpovědět s citátem

Já mám kočku s koťaty ve velké kleci, kam se vejde pelíšek, kadibudka, hračky, misky, prostě všechno. Pelíšek mám na teplé dece, kdyby náhodou koťata vylezla a vypadla z pelíšku, aby byla v teple.

Když je kočka v pohodě, je u koťat, zahřívá je a krmí, nechám klec otevřenou, může kdykoliv dovnitř i ven a ostatní kočky můžou k ní i ke koťatům. Kdyby je začala tahat anebo je nechtěla krmit, tak ji v kleci zavřu, dokud ji to nepustí.

Olivka když měla koťata, tak se starala první dny vzorně a pak najednou se jí ke kotíkům nechtělo, pořád courala a nešla k nim. To jsem ještě klec neměla, jen porodní krabici. Tak jsem kočku šoupla ke koťatům a přehodila přes krabici deku, aby nemohla ven. Udělala jsem to na noc, kdy jsou mé kočky zvyklé spát. No a druhý den to bylo už dobrý a zase se starala podle mých představ.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 16:38:34
Odpovědět s citátem

Kočička s koťaty je v krabici vyložené dekou a v posteli u paničky. Další dekou tam má udělaný jako takový stan. Je sama v ložnici, protože ostatní kočky tam nesnesla. Velikou klec jsem jim zapůjčila já, mám koupenou úplně novou, protože si právě taky chystám výbavu, ale kočka tam být nechtěla, měla ji k dispozici tak 10 dnů před porodem. Měla tam krmení a chodila tam, ale nikdy si nelehla, stříkali jsme to i feliweyem. Proto nakonec ta krabice v posteli, kočka tam spí běžně a evidentně tam chtěla taky porodit. Jak začala tahat ty koťata, tak ji do té klece prý kamarádka dala i s krabicí a zavřela a přikryla dekou, ale kočka prý vzala kotě a třískala s ním do dveří. Už mě taky napadlo, jestli jí tam nevadím, ale protože se chová podivně i jindy, a navíc ji znám od malička a jsme na sebe zvyklí, tak myslím, že já jí nevadím, ale zkusím teda radší aspoň na pár dnů přerušit návštěvy, třeba se to zlepší. Dala jsem jí také bachovky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 9:14:17
Odpovědět s citátem

Asi by to bylo rozumné tak na 14 dní přerušit návštěvy, aby kočka s koťaty byla v naprostém klidu. Pak se uvidí. Každá kočka je jiná-jako lidi. Nedá se obecně říct, že co funguje u jedné, zabere i na druhou-musí se vždy najít to, co zabírá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 10:50:13
Odpovědět s citátem

celkově když se narodí kotata kočka musí mít klid , a jsou kočky které nesnesou ani vlastní rodinu aby šahala na mimča pak se muže stát že se kočka na kotata vykašle a musíte krmit ručně kord když je to prvnička
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 23:30:41
Odpovědět s citátem

Teď mám za sebou dva odrozené vrhy a musím říct, že i když jsem měla nachystané porodní bedýnky, obě kočky se stejně nakonec ubytovaly ve skříni se šoupacíma dveřma a ani se jim nedivím. Mám 3letého raubíře a bedýnce s kočkama by určitě neodolal, tak sem ráda, že měly a mají opravdu klid. I když sem se snažila je dát jinam, koťátka si vždy odnesla do skříně. Opravdu marný boj. Já si myslím, že kočička potřebuje především klid a nějaké tmavé místo kde bude vědět, že jí nikdo neočumuje.A to, že se o ně nestará se mi stalo u druhé kočky,která den po porodu za mnou pořád chodila a mňoukala na mě :"Co jako s těma tvorečkama mám dělat?" Kojení nebyl problém ale nějak je nečistila a koťátka byla úplně pokakaná.Tak jsem je všechny umyla a začala jsem jí je strkat pod čumák aby pochopila co má dělat. A naštěstí to pochopila.Možná je vaše kočička taky pěkně zmatená a chvilku potrvá než se naučí co má dělat. Přeji ať vám to taky dopadne dobře Wink
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 11:59:05
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak poslední zprávy od kamarádky mám takové, že se sice po proškolení kočky ( ukazování jak má čistit koťata, lehat si na kojení) se její péče zlepšila, ale zase jí vyskočila teplota, skoro nežrala, a včera ráno z ní vyšel další kousek něčeho. Prý bez výtoku a zápachu. To něco prý vypadalo jako druhá půlka útvaru co z kočky vyšel před porodem. Jeli na veterinu, teplota 39,4,vet kočinu prý důkladně prohmatal a údajně je čistá, dostala inj. ATB a oxytocin ten proto, že nemá téměř žádné mléko, tak by to prý mohlo pomoct. Já nevím, co si o tom myslíte, mě je divné, že nedělal kontrolní ultrazvuk. Byl tam jiný vet, něž poprvé. Dostali domů Synulox na 5 dní. Koťata se snaží kamarádka aspoň trochu přikrmovat mlékem od Gimpetu, ale prckům to nechutná. zkoušela přisladit glukopurem i medem a nic, dostane do nich pár kapiček. Nemáte nějaký lepší tip, prý může být i zředěná tatra, ale jak moc zředěná.
Já mám doma mléko na dokrmování štěňat, klidně bych ho poskytla, ale nejsem si jistá, myslíte, že je v tom nějaký velký rozdíl?
Koťátka jsou prý bojovníci a vypadají pěkně, bylo by jich škoda, stále se perou o jeden cecík kde to asi nejvíc teče. Prý už se jim od koutků začínají otvírat očička.
Děkuji za příspěvky a za podporu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Březí kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 12:42:32
Odpovědět s citátem

egzistuje mlíčko pro uplně malá kotata asi by bylo nejlepší se zeptat v chovatelské stanici, a jestli měla kočka teplotu nebo zánět tak nemá mléko ale při zlepšení stavu se zase udělá a po atb. se stav rychle zlepší, tatra se dává kotatum ale nevím jestli pro takle malé kotěcí je to vhodné ale je tu také spoustu info jak uměle vyživovat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 14:05:43
Odpovědět s citátem

Já osobně když čekáme koťata, tak mám doma v záloze mléko s mlezivem. pro případ, žeby kočka hned po porodu nemohla kojit, tak aby koťata nebyla ochuzena o tolik důležité kolostrum, no a pak má v záloze mléko od RC, protože mám vyzkoušeno, že to berou všechna koťata ochotně a nejsou problémy.

Štěnecí mléko NE! Musí být kočičí, může být i kozí - k dostání pořád v Bille. Musí být tělesné teploty, ne studené z lednice. Já používám mléko od Royal Caninu-v něm je vložená i super lahvička na krmení. Teď je ale třeba jednat rychle, protože když si někde mléko objedná, tak to chvíli trvá, než to přijde.

Teď bych zkusila tu tatru-neslazenou-ředí se 1:1 převařenou vodou nebo kozí mléko (neředěné) a doufala, že se kočka rozkojí.

Napište mi na mail nebo na SZ adresu kamarádky, dneska jí pošlu 100g pytlík mléka od RC, zítra ho může při troše štěstí mít doma. Přiložím jí k tomu i odměrku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 15:57:22
Odpovědět s citátem

Taťáno, jste moc, moc hodná, už snad není třeba posílat, zajistí kamarád, zítra by to měli mít. zatím zkusí tu Tatru.
Já mám doma v mrazáku kozí mlezivo, chováme kozeny, tak si vždy namrazím kdyby něco, prý to rok v mrazáku vydrží. Ještě nikdy jsem ho nepoužila. Bohužel kozeny budou rodit až za 4 týdny, tak čerstvé nemám. Nevím, mám strach nabídnout to loňské, no, nejsou to moje koťata, nerada bych jim ještě v dobré víře přitížila.
Moc ještě jednou děkuji za tip, těch mlíček je docela dost druhů, tak snad jim to RC zachutná a kočka se vzpamatuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 16:26:34
Odpovědět s citátem

Kdyby náhodou někdo chtěl pak to čerstvé mlezivo nebo kozí mlíčko, tak mi napište SZ. Ráda také někomu pomůžu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Další průběh
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2011 18:50:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak chci jen všem co mi odepsali oznámit, že se koťátka mají dobře. Kočka se nakonec celkem rozkojila, tak už naštěstí nemuseli dokrmovat, jedno kotě nechtělo ani to umělé mléko co radila Tatána. Teď už je dokrmují kozím mlíčkem, které jim každý den nosím čerstvé, a to je tedy jiná, chutná všem Smile. Tak děkuji a mějte se všichni hezky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top