Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočičí kamarádi


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: kočičí kamarádi
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2005 22:55:28
Odpovědět s citátem

Chci se jen zeptat, nesutále čtu, jak je výborný nápad pořídit si dvě kočičky (mluvím obecně, ne o pohlaví). Já jsem ráda, že můžu mít jednu, dvě nepřipadají v úvahu. Teď mám ale skoro výčitky, že nemá moje kočička kamaráda. Je tu nějaký chovatel/ka, který/á má také jen jednu kočičku. Ať v tom nejsem sama. Wink Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: kočka solitér
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2005 10:49:21
Odpovědět s citátem

Pro Áju, ať se necítí jako maceška s jednou kočenkou: Vše záleží na povaze kočičky. My máme doma kříženého siamáčka, který je natolik společenský a přítulný, že když jsme v práci, tak sice nekňourá, ví že přijdeme, ale určitě není rád sám. Takže vážně uvažujeme o druhé kočičce. A to jsem taky vždycky tvrdila, že na 1 byt 1 kočka. Naopak moje máma má kočku aristokratku, která je natolik individualistka, že se téměř nemazlí, nebo po chvilce sekne do krve a když jí chtěli pořídit společníka, tak se s tím nesrovnala a mámě rozervala nohu tak, že pracně hojila infekci. Prostě bude sama v centru pozornosti a nesnese konkurenci.
Však uvidíš, jak se bude kocouřovi dařit. on si sám o společnost řekne,jestli jí bude potřebovat.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdendula



Založen: 13.10.2005
Příspěvky: 12

Předmět: odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2005 8:44:52
Odpovědět s citátem

Já bych k tomu řekla asi tolik.Měli jsme rok jen jednoho perského kocourka.
Pak jsme si přibrali kočku, kterou majitelka darovala z rodinných důvodů.mysleli jsme si,že to bude bezvadné a že budeme mít doma kočiči kamarády.14 měsíců trvalo, než jsme je mohly nechat spolu , aniž by se trvale rvaly, až chlupy lítali.Vyprávím o tom v loňském příspěvku pod přihlášením Zdena- můžete si to sama přečíst.Tehdy jsem byla zoufalá.Dnes už spolu spolužijí, ale řekla bych, že nějací velcí kamarádi nejsou.Stále se sledují navzájem, občas se prohoní bytem,kočka bere kocourovi jídlo z misky a dokonce ho od té misky odhání, i když má své.On není tak průbojný a tak musíme hlídat, aby se nažral, protože on jí ustupuje.Prostě druhá kočka do rodiny není jednoduchá věc.Zvláště, když nejsou obě koťata zároveň.Nikdy nevíte, jak vaše kočička tu druhou přijme, je to nevyzpytatelné.Náš kocour je mírný, hodný, neškrábe , nekouše a přesto se s kočkou nesnesl, jak jí viděl, bylo eldorádo.Jen obrovskou trpělivostí nás a ústupky- stále zavřené dveře, aby k sobě nemohli atd, a nakonec kastrací kocoura jsme dosáhli
dnešního výsledku.Takže je nutné si uvědomit, že ne vždy to dopadne k oboustranné spokojenosti koček i lidí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: jedna nebo dvě
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2005 14:59:48
Odpovědět s citátem

Toto téma mě pronásleduje od doby, co moje kočička dorostla do dospělosti (1,5 roku) a připadá mi, že je jí tak trochu smutno. Bydlíme v bytě 1+1, takže si nedovedu představit dalšího tvorečka už z prostorových důvodů. Pracuji převážně doma, takže se jí hodně věnuji, hrajeme si, někdy jdeme ven na vodítku, někdy zajedeme k někomu na návštěvu, aby měla pestřejší zážitky. Přesto si stále říkám, že by mohla být šťastnější, kdyby měla svého kočičího kamaráda. Pak se však dočtu, že ne vždy to bývá ideální řešení... Je to asi dilema, které člověk může vyřešit jedině tím, že to zkusí. Anebo nezkusí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: jedna nebo dvě
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2005 16:02:31
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Toto téma mě pronásleduje od doby, co moje kočička dorostla do dospělosti (1,5 roku) a připadá mi, že je jí tak trochu smutno. Bydlíme v bytě 1+1, takže si nedovedu představit dalšího tvorečka už z prostorových důvodů. Pracuji převážně doma, takže se jí hodně věnuji, hrajeme si, někdy jdeme ven na vodítku, někdy zajedeme k někomu na návštěvu, aby měla pestřejší zážitky. Přesto si stále říkám, že by mohla být šťastnější, kdyby měla svého kočičího kamaráda. Pak se však dočtu, že ne vždy to bývá ideální řešení... Je to asi dilema, které člověk může vyřešit jedině tím, že to zkusí. Anebo nezkusí.

Já si myslím, že pokud jste většinu času doma tak vaší kočiččce kočičí kamarád nechybí tolik jako v případě že kočka zůstává doma celý den sama a "její" lidé jsou celý den v práci. Problém nění ani tak v prostoru - kam se vejde jedna kočka, tam se vejde i druhá. Moje kamarádka bydlí v garsonce a kočičky má dvě, právě kvůli tomu, že je celý den v práci.
Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: DVĚ KOČIČKY?? nejlepší řešení
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 8:25:23
Odpovědět s citátem

Gemma napsal:
Pro Áju, ať se necítí jako maceška s jednou kočenkou: Vše záleží na povaze kočičky. My máme doma kříženého siamáčka, který je natolik společenský a přítulný, že když jsme v práci, tak sice nekňourá, ví že přijdeme, ale určitě není rád sám. Takže vážně uvažujeme o druhé kočičce. A to jsem taky vždycky tvrdila, že na 1 byt 1 kočka. Naopak moje máma má kočku aristokratku, která je natolik individualistka, že se téměř nemazlí, nebo po chvilce sekne do krve a když jí chtěli pořídit společníka, tak se s tím nesrovnala a mámě rozervala nohu tak, že pracně hojila infekci. Prostě bude sama v centru pozornosti a nesnese konkurenci.
Však uvidíš, jak se bude kocouřovi dařit. on si sám o společnost řekne,jestli jí bude potřebovat.


Ahojky, musím se k tomuto tématu přidat. Máme doma dva kocourky Barmy a vy píšete, že máte kříženečka Siamky, tyto rasy jsou si skoro podobné a můžu říci, že z vlastní zkušenosti doporučuji, když jsou páničkové do odpoledne v práci, jako já a můj přítel, který ještě jezdí na cesty, tak jediné řešení, jak kočičce ulevit je, pořídit ji kamaráda a máte hned o velkou starost míň. Spousta lidí říká, čím víc koček, více starostí, ale možná jen starosti ve smyslu, více peněz za papání, ale méně starostní v páničkově dušičce a výčitek , že je číča opět sama a mňouká. Takže k našemu Bagheerovi jsme po měsíci pořídili jeho brášku Balloua a nyní? Je to super, lepší jak televize, baví všechny okolo. Samostatná jednotka. když chceme k rodičům mého přítele na víkend? Není problém, jen známá nám je chodí krmit a oni vydrží, vystačí si, prostě jsou dva a nic víc jim nechybí, samo, když dojedem, je to mazlení, jako nikdy. Když bylo hezky, brávali jsem je s sebou, na vodítko, jsou zvyklé. Opravdu, když byl Bagin sám, pořád NÉ MŇAUKAL, ale řval, nemohl člověk udělat nic, než ho mít stále v náruči, nyní, je klid, můžu se věnovat i svým koníčkům, sportu a přijít občas velmi pozdě. Takže já opravdu doporučuji kočičky dvě. Je to výhoda jak pro ně, tak pro vás. Naši netopýři mají 6 měsíců a tolik legrace a zážitků co máme, od té doby, co jsou dva bychom nikdy u jednoho neměli. Doporučuji. Zdravím - Lusila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: pod paľbou
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 17:41:51
Odpovědět s citátem

Keď človek číta akékoľvek diskusné fórum o mačkách, je pod neustálou paľbou príspevkov o tom, ako každý problém vyrieši jedine ďalšia mačka a ako to svoje zvieratko trápi, ak mu nezaobstará kamaráta. Aj moje svedomie to občas prebudí.
Mám len jedného 5 mesačného kocúrika. Keď sme dlho preč, dá nám najavo, že sa mu to nepáči a keď sme doma, vyžaduje, aby sme sa s ním hrali. A myslím si, že čas, kedy nie sme doma, mu vynahradíme, keď sa s ním hráme, naháňame a hladkáme ho.
Okrem toho, ak som cez deň doma, vidím, že väčšinu toho času, kedy zvykne byť doma sám, aj tak prespí.
Možno keby sme mali 2 mačky, nemuseli by sme sa mu toľko venovať, na druhej strane... možno by sa on nechcel a nepotreboval toľko venovať nám a to by nám bolo ľúto.
Kocúr je úplne bezproblémový a tak nevidím dôvod, prečo by sa počet členov našej domácnosti mal zvyšovat.
Čo ak by príchod novej mačky narušil rovnováhu a začali by obaja mať a robiť problémy? Čo ak by sa navzájom nezniesli?
Myslím, že ak nastane situácia, kedy potreba mačacieho kamaráta pre nášho kocúra bude väčšia ako riziká príchodu novej mačky, spoznám to a zariadim sa podľa toho. Zatiaľ si ale vystačíme sami a mne (a všetkým ostatným, ktorí sa radi poučia a pobavia pri čítaní fór na modrom kocouřovi a podobných stránkach, ale majú a aj naďalej chcú mať len jednu mačku) nezostáva nič iné, ako sa proti neustálemu presviedčaniu o potrebe druhej mačky obrnit. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: pod paľbou
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2005 20:03:50
Odpovědět s citátem

Určitě některé naše argumenty pro dvě kočky vypadají jako velké přesvědčování, asi je to tím, že máme to štěstí, že se naše kočičky bez problémů sžili a jsou opravdu velcí kamarádi.Na druhé straně nutno řít, že ne vždy si kočinky padnou do oka a pak to v lepším případě končí tím, že kočky žijí ne spolu ,ale vedle sebe a je to vlastně jako dvě "jednokočky". Znám spoustu kočiček ,které nemají kočičího kamaráda a jsou spokojené , i když jsou pánečci v práci, protože jim to po návratu vynahradí.Nenechte si tedy názor vnutit, jen o něm přemýšlejte, přeberte si to tak, jak vám bude vyhovovat a zařiďte se jenom podle sebe. Hodně štěstí.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: pod paľbou
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2005 7:42:09
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Určitě některé naše argumenty pro dvě kočky vypadají jako velké přesvědčování, asi je to tím, že máme to štěstí, že se naše kočičky bez problémů sžili a jsou opravdu velcí kamarádi.Na druhé straně nutno řít, že ne vždy si kočinky padnou do oka a pak to v lepším případě končí tím, že kočky žijí ne spolu ,ale vedle sebe a je to vlastně jako dvě "jednokočky". Znám spoustu kočiček ,které nemají kočičího kamaráda a jsou spokojené , i když jsou pánečci v práci, protože jim to po návratu vynahradí.Nenechte si tedy názor vnutit, jen o něm přemýšlejte, přeberte si to tak, jak vám bude vyhovovat a zařiďte se jenom podle sebe. Hodně štěstí.J.


je mi líto, že si to někdo vzal až moc k srdci, že tady píšeme o jediným řešením, mít dvě kočky. Jednoznačně záleží na povaze, typu, charakteru kočky. Každý kočičí páneček vycítí, jak to doma má, jestli se kočičák trápi, jestli je tak, jak to má, spokojený. U našich Barem, i kdybychom s nimi hráli na schovku, kočičího kamaráda to nešlo nahradit, proto jsme si po měsíci z obou stran trápení, vzali jeho brášku a problém, velký problém byl vyřešen. Hodně štěstí. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2005 9:40:41
Odpovědět s citátem

Možno som bola ostrejšia ako som plánovala..
Lusilka, nereagovala som konkrétne na vás, váš príspevok bol naopak výnimočne vyvážený. Smile
Verím, že sme všetci rozumní ľudia a chápeme, že každej mačke a každému človeku vyhovuje niečo iné.
Chcela som len povedať, že keď človek zo všetkých strán počuje, ako sú dve mačky lepšie ako jedna, ľahko začne mať pocit, že pre to svoje mačiatko nerobí všetko, čo može a ubližuje mu, aj keď by mu v skutočnosti zniesol aj modré z neba.
A Aji som chcela odkázať, že v tom určite nie je sama. Smile
Tak teda veľa lásky a pohody všetkým domovom, bez ohľadu na to, koľko mačiek ich obýva. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: !!!!!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2005 9:58:32
Odpovědět s citátem

zainab napsal:
Možno som bola ostrejšia ako som plánovala..
Lusilka, nereagovala som konkrétne na vás, váš príspevok bol naopak výnimočne vyvážený. Smile
Verím, že sme všetci rozumní ľudia a chápeme, že každej mačke a každému človeku vyhovuje niečo iné.
Chcela som len povedať, že keď človek zo všetkých strán počuje, ako sú dve mačky lepšie ako jedna, ľahko začne mať pocit, že pre to svoje mačiatko nerobí všetko, čo može a ubližuje mu, aj keď by mu v skutočnosti zniesol aj modré z neba.
A Aji som chcela odkázať, že v tom určite nie je sama. Smile
Tak teda veľa lásky a pohody všetkým domovom, bez ohľadu na to, koľko mačiek ich obýva. Wink


...já to ani nebrala na sebe, to určitě ne. NEJHORŠÍ JE KOMUNIKACE PO KLÁVESNICI A PC, ŽE? Člověk vidí napsané řádky jinak, než, kdyby je dotyčný říkal z očí do očí. Já jen doufám, že tady nenastanou nějaké komunikační rozepře. Snad ne. Přeji Všem kočičářům, kočičákům jen to nej nej, všichni víme, že ti, co navštěvují tyto stránky, fora, jsou milovníci čičin, tak, a´t to tak zůstane. HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM. Lusila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: Re: kočičí kamarádi
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2005 20:21:20
Odpovědět s citátem

AjA napsal:
Chci se jen zeptat, nesutále čtu, jak je výborný nápad pořídit si dvě kočičky (mluvím obecně, ne o pohlaví). Já jsem ráda, že můžu mít jednu, dvě nepřipadají v úvahu. Teď mám ale skoro výčitky, že nemá moje kočička kamaráda. Je tu nějaký chovatel/ka, který/á má také jen jednu kočičku. Ať v tom nejsem sama. Wink Díky


AjO, určitě v tom nejste sama, já bych pro kocoura také brala nějakého kamaráda, ale manžel se zatím statečně brání Evil or Very Mad .
Na druhou stranu - nevím, jak by reagoval kocour, protože se zatím setkal jenom s peršanem mé sestry a tomu dával docela zabrat (jednou mu dokonce skočil na záda a kousek se "svezl", z chudáka Maxíka jenom létaly chlupy Sad ). Takže mám takovou představu, že ke kočičce by byl galantnější, že by si spolu hráli a on by neničil zařízení bytu, ..... (nebo by spolu dílo zkázy dokonali Crying or Very sad ?). Ale to jsou zatím jenom takové moje sny Wink
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2005 18:30:20
Odpovědět s citátem

Tak já jsem se po dlouhém rozmýšlení nakonec rozhodla kočičce druhého kamaráda pořídit. Už máme vybráno kotě z útulku, čekáme jen do pátku, kdy mu skončí antibiotika a veterinář ho propustí. Držte nám prosím palce, ať vše dobře dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2005 19:14:46
Odpovědět s citátem

Tak to je super:-)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2005 13:08:00
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme 3 měsíčního britáčka je to hrozný mazel. Doma bez nás v jedné místnosti nechce být, takže za námi cupitá na každém kroku - to musí hodně tvrdě usnout, aby nás neslyšel. Strašně ho milujem! Pozoruji, že některé hračky už ho přestávají zajímat - nejraději má naše ruce.
Po přečtení několika článků, začínáme uvažovat o dalším kotěti. Bojím se toho, že si nepadnou do oka. Monty naposledy viděl svoje bratříčky, takže vůbec nevím jak by reagoval. Četla jsem, že je lepší když máme kocourka vzít si kočičku. Bydlíme v 2 +1, zatím nemáme děti, které během dvou let plánujeme.
Pořád o tom musím přemýšlet. Nevím, kam bychom dali další záchůdek. Monty ho má v předsíni a další už se nám tam nevejde.
Je fakt, že máme černý svědomí když jdeme do práce. Ach jo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2005 20:08:02
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj, máme 3 měsíčního britáčka je to hrozný mazel. Doma bez nás v jedné místnosti nechce být, takže za námi cupitá na každém kroku - to musí hodně tvrdě usnout, aby nás neslyšel. Strašně ho milujem! Pozoruji, že některé hračky už ho přestávají zajímat - nejraději má naše ruce.
Po přečtení několika článků, začínáme uvažovat o dalším kotěti. Bojím se toho, že si nepadnou do oka. Monty naposledy viděl svoje bratříčky, takže vůbec nevím jak by reagoval. Četla jsem, že je lepší když máme kocourka vzít si kočičku. Bydlíme v 2 +1, zatím nemáme děti, které během dvou let plánujeme.
Pořád o tom musím přemýšlet. Nevím, kam bychom dali další záchůdek. Monty ho má v předsíni a další už se nám tam nevejde.
Je fakt, že máme černý svědomí když jdeme do práce. Ach jo.

Ke tříměsíčnímu koťátku se rozhodně nemusíte bát pořídit kamaráda, v tomto věku se koťata výborně seznamují, ale ani u starších kočičáků s tím bývají problémy jen vyjímečně. Na pohlaví až tak moc nezáleží, může to být jak kocourek tak kočička, moje kamarádka má doma tři kocoury (kolem roku byli všichni kastrovaní) a jsou v pohodě. Pokud si pořídíte kočičku musíte počítat že je budete muset tak od půl roku hlídat aby nedošlo k nežádoucímu nakrytí. Pro dvě kočky by měl jeden záchůdek stačit.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 8:06:32
Odpovědět s citátem

Uvidíme, jak to dopadne. Někde jsem četla, že když v jedné domácnosti žijí dva kocouři, mohou i po vykastrování značkovat své území, co je na tom pravdy? I když píšete, že Vaše kamarádka má 3 a je všechno O.K., tak to bude asi kocourek. Smile
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2005 15:30:02
Odpovědět s citátem

Moc děkuji všem, kteří přispěli svými radami a zkušenostmi k tématu sbližování a soužití dvou koček. Zvažovala jsem ho celý rok a půl, co žiju v jednopokojovém bytě s nalezenou kočičkou. Jako kotě si dost vystačila sama a její dospělý věk jsem se jí snažila zpestřit jak to jen šlo, přesto se však dost nudila, tloustla, vypadala smutně. Napadlo mě, že kočičí kamarád je jediné řešení, ale dlouho jsem napřed zvažovala všechna pro a proti. Minulý týden jí přinesl Mikuláš malého brášku z útulku, tříměsíční kotě. Měla jsem velký strach, jaká bude reakce - a byla dost úděsná. Zasyčela, zavrčela a utekla se schovat na okenní parapet, odkud po dva dny téměř neslezla a nenechala k sobě nikoho přiblížit. Zuřila, syčela na všechny a sekala kolem sebe drápem. Rada, že je nutné věnovat se první kočičce víc, aby nežárlila, se nedala vůbec použít! První den ani nic nejedla a záchůdek jsem jí musela dát pod ten parapet, jinak by asi taky nešla. Malého jen zdálky nenávistně, avšak s velkým zájmem pozorovala. Prvních pár dní jsem to obrečela a myslela si, že se nikdy neskamarádí a že můj plán se zcela minul účinkem. Každý den však nastala nějaká drobná změna k lepšímu. Jeden den se nechala pohladit bez vrčení, další den už při hlazení předla. Pomalu se začala normálně pohybovat po bytě. Vzdálenost mezi nimi dvěma se stále zmenšovala, jednou jsem ji přistihla, jak na něj dobrácky, skoro starostlivě mhouří oči, namísto těch rozšířených zorniček plných vzteku a děsu z předchozích dní. Pak ho dokonce nechala přijít po parapetu k sobě pro „pusinku“. Dnes je to týden, co k nám malý přišel. Před dvěma dny na něj přestala syčet (kromě některých napjatých situací při rozdělování jídla) a včera poprvé se spolu laškovně prohnali bytem. Mám z toho obrovskou radost, na obou je už teď vidět, že jsou šťastní. Věřím, že to nejlepší nás teprve čeká. Během krušných chvil sžívání mi moc pomohly zkušenosti vás, kteří jste si to už prožili a napsali o tom do tohoto fóra. Těm, kdo nad tím třeba ještě uvažují a mají strach, bych ráda řekla, že to opravdu, ale opravdu stojí zato.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Gratuluji
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2005 22:39:48
Odpovědět s citátem

kocenkam, ze to sblizovani zvladly tak rychle a take Vam za to, ze jste to hnedka na zacatku nevzdali. Zaroven preji spoustu hezkych a stastnych dni stravenych s obema kocicaky. Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2005 19:30:44
Odpovědět s citátem

Karin,

moc gratulujeme. My jsme seznamování zažili taky s takovou "parádou". Náš kocourek dělal hrozné žárlivé scény a malou kamarádku první dny hrozně trápil....řezali se jako koně...až jsme zbírali chlupy. Confused Měli jsme o malinkou děsný strach,aby jeho řádění v pořádku přežila .... a teď? Jsou nerozluční a strašně se zbožňují..jeden bez druhého neudělají ani ránu a pořád se oblizují nebo prohání po celém bytě...a to takovým tempem, že si občam s manželem říkáme, že na nás přijdou sousedi. Laughing A to jsou spolu 3 měsíce a opravdu to u nás probíhalo na začátku skoro stejně... Tak držíme palečky ať se hoodně spřátelí a dělají Vám samou radost, jako naše kočičky... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
johanka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 13:30:29
Odpovědět s citátem

Když jste si tohle všechno prožili, tak prosím o radu. Vybrala jsem si kočičku z útulku a jestli si ji nikdo z výstavy neodnese, tak se za ní do útulku hned pojedu podívat(o víkendu mám službu) Přizpůsobuju tomu bydlení a sbírám zkušenosti na tomto webu. Zákonitě nastává dilema: nepořídit i kotěcího kamaráda?(vyhlídnutá kočička je starší) V tomto případě by keramika a skleničky v otevřených poličkách či starý džbánek po babičce na komodě aso nebylo to pravé ořechové, co? Jak to vypadá u Vás?
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 14:21:56
Odpovědět s citátem

Když jsme si loni v létě pořizovali naše první kočičky, tak jsme byli také úplní začátečníci, ale chtěli jsme nedříve vyzkoušet, jak se holky kočičí budou chovat, než začneme něco uklízet. Nakonec to dopadlo tak, že náš byt vypadá úplně stejně jako před kočičkama, kromě trochu poškrábaných tapet kolem futer. Holky jsou velmi poslušné (hlavně starší Suzi). A i když byla Suzi ještě malá a mnohem živější než teď, tak po několika dnech důsledného napomínání, tleskání a stříknutí vodou při nevhodném chování všechno pochopila. Nancy se to teď učí od Suzi (my už nemusíme moc zasahovat) a je taky moc hodná. Za celého půl druhého roku holky ještě vůbec nic nerozbily ani nezničily.
Myslím ale, že moc záleží na temperamentu a "vychovatelnosti" kočičáka. Asi bych doporučila stejný postup jako u nás - skleničky a vázičky zatím neuklízet a kočičku "vyzkoušet", jak se chová a jak rychle bude umět poslechnout a hlavně pochopit, co smí a co ne.
Suzi se teď naprosto samozřejmě prochází mezi drobnými blbůstkami, které máme v ložnici nad postelí a vůbec nic neshodí - je moc šikovná.
Nancy zase ráda očichává ve vytríně panenky, které jsme si přivezli z dovolených a když tam utírám prach, tak bych vůbec nepoznala, že se tam Nancy procházela.
A vřele doporučuji pořídit hned dvě kočičky, aby jedné nebylo smutno, když budete v práci. Když nám umřela Elsička, měla jsem výčitky, jestli se Suzi doma nestýská a chodila jsem z práce tak brzy, jak jen to šlo. Teď má Suzi zase kamarádku a holky jsou spokojené a veselé.
Johanko, držím palce a přeji také hodné a poslušné kočičky.
Dagmar, Suzi a Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 10:44:09
Odpovědět s citátem

ahoj,
tak jsem si přečetla další články a opět začíám uvažovat o kamarádovi pro Montíka. Už je o něco starší (4měsíce) a v poslední době chodí po bytě a pomňoukává. Jakmile si s ním začneme hrát na mňoukání zapomene. Oba s manželem chodíme ve 3 hodiny z práce a dalo by se říct, že jsme pořád doma. Je náš kocourek rozmazlený? Nebo se opravdu nudí? Nebo, že by snad už chtěl za holkama??? Shocked Bereme ho i na návštěvy, ale dělá to i tam. Opravdu se snažíme si s ním hrát každou volnou chvilku. Práci mám v místě bydliště, takže na oběd chodím domů - místo oběda trdkuju s Montíkem. Smile
Ještě nemáme děti mám strach, že budou na kočičáky alergické! Přeci nedám naše děti k babičce? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 10:55:55
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
ahoj,
tak jsem si přečetla další články a opět začíám uvažovat o kamarádovi pro Montíka. Už je o něco starší (4měsíce) a v poslední době chodí po bytě a pomňoukává. Jakmile si s ním začneme hrát na mňoukání zapomene. Oba s manželem chodíme ve 3 hodiny z práce a dalo by se říct, že jsme pořád doma. Je náš kocourek rozmazlený? Nebo se opravdu nudí? Nebo, že by snad už chtěl za holkama??? Shocked Bereme ho i na návštěvy, ale dělá to i tam. Opravdu se snažíme si s ním hrát každou volnou chvilku. Práci mám v místě bydliště, takže na oběd chodím domů - místo oběda trdkuju s Montíkem. Smile
Ještě nemáme děti mám strach, že budou na kočičáky alergické! Přeci nedám naše děti k babičce? Laughing


No na holky si myslím, že je ještě malej, asi si prostě chce hrát. Jestli si s ním hrajete i místo oběda, tak je to teda pěknej rozmazlenec Laughing ! Kamarád by ho určitě potěšil. Ale nezapomeňte, že je to kocour, tak má prostě na mňoukání nárok. U nás je to tak, že Daník nemňouká téměř vůbec a Áďa mňančí furt. Nikde není psáno, že děti musí být alergické. A pokud je babička... pořád lepší dát děti babičce než k adopci ( Razz vtip)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 10:57:09
Odpovědět s citátem

Na choutky je Monty ještě hodně mladej (4 měs.), u kocourů to je spíš až od těch 6, 7, 8mi měsíců, když začínají chtít kočičí slečnu.

Spíš to vypadá, že vás tím mňoukáním asi škádlí k hraní. Nicméně jak bylo probíráno v příspěvcích dříve, pro někoho je volba druhé kočky bezproblémová, někomu stačí jen jedna ... my třeba jsme zvolili krátce pro přinesení Maxíška možnost druhé kočky a rozhodně nelitujeme.

Pokud se sami možnosti pořídit Montíkovi kamaráda či kamarádku nebráníte, nevidím v tom problém, pravdou je, že dvě kočiny si skvěle vyhrajou ... my třeba sloní dostihy s nima v našem 1+1 opravdu podnikat nemůžeme, takže si vystačí na hraní sami Twisted Evil

Ohledně dětí a alergie - tenhle problém necháváme k řešení jestli nastane, až nastane ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 11:03:42
Odpovědět s citátem

Já jsem Alimu pořídila kamaráda až když mu byl rok a půl. Naštěstí proběhlo seznámení bez problémů a nemůžu si to vynachválit! Bývám dlouho v práci a na víkendy jezdím občas pryč a takhle nemám černé svědomí, kluci si doma vystačí. Jediný problém ale je, že Raf je kotě živé a chtěl by si pořád hrát, Ali si s tím hraje, ale někdy si zaleze a chrní...
Proto bych vám doporučila si pořídit druhou čičinu co nejdříve, aby si spolu pořádně vyhráli! Jinak pohled je na ně opravdu úžasnej! To už pak ani není třeba televize Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 12:03:56
Odpovědět s citátem

April napsal:
my třeba sloní dostihy s nima v našem 1+1 opravdu podnikat nemůžeme, takže si vystačí na hraní sami Twisted Evil A.


Aprílko, co jsou to sloní dostihy??? Shocked Shocked Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 12:17:28
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:
Aprílko, co jsou to sloní dostihy??? Shocked Shocked Very Happy Very Happy


No představ si, když se ti bytem prožene stádo slonů, který jsou zamaskovaný jako kočky Twisted Evil

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 12:19:47
Odpovědět s citátem

April napsal:


No představ si, když se ti bytem prožene stádo slonů, který jsou zamaskovaný jako kočky Twisted Evil

A.


Jo vy se převlékáte za kočky??? Shocked Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 12:25:28
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:
Jo vy se převlékáte za kočky??? Shocked Laughing Laughing


Právě, že my nemáme kostýmy ... proto přenecháváme honění ladným štíhlým hbitým čičinám Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top