Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

omrzlý kocourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Renáta Solská



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 3

Předmět: omrzlý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 14:14:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím poraďte.
Mám dvouletého britského vykastrovaného kocourka a začal být umňoukaný, omrzlý, protivný.
Hrát si moc nechce, ale baští, pije normálně. Nemoc na něm není nijak žádná znát.
Myslíte, že by to vyřešilo pořízení druhého kamaráda či kamarádky? Smile
Děkuji za rady:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: omrzlý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 19:04:10
Odpovědět s citátem

Renáta Solská napsal:
Dobrý den, prosím poraďte.
Mám dvouletého britského vykastrovaného kocourka a začal být umňoukaný, omrzlý, protivný.
Hrát si moc nechce, ale baští, pije normálně. Nemoc na něm není nijak žádná znát.
Myslíte, že by to vyřešilo pořízení druhého kamaráda či kamarádky? Smile
Děkuji za rady:-)



Co tady popisujete je podle mne normální chování.Britská kočka,je kočka velmi klidná,jestliže má potřebu mazlení,přijde si pro pohlazení,pokud si s ní budete hrát,uvidíte sama kdy ho to přestane bavit,odejde.Pokud bude chtít,aby jste mu věnovala pozornost,upozorní vás na to(třeba bude něco shazovat).Pořízením kamaráda rozhodně nic nezkazíte,k briťce můžete pořídit i jiné,živější plemeno.Dvě britky doma,nevíte,že máte kočky:-).Já mám k britkám kočky domácí.Jedna je mlaďounká a dává tomu mrzutému kocourovi pořádně zabrat,ale on je kliďas,nechá se od ní valchovat:-).Ale když na něj přijde divná nálada,také tady bloumá a pořvává,nebo jakoby žalostně mňouká,to potom přicházím na řadu já s pořádným pomuchlováním a hraním.Moc dlouho ho to ale nebaví,po chvíli sám toho nechá a někam zalehne,nebo sedne na okno a kouká na ptáčky.Velmi rád se nechává škrábat na bříšku,to vydrží docela dlouho,ale musí někde přede mnou ležet,v žádném případě ne v náručí,tam vydrží max.30vteřin:-).

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Renáta Solská



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 19:12:43
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, moc děkuji za odpověď. Spíš mě to vylekalo, nikdy to nedělal a najednou je umňoukaný a omrzlý jak starý chlap:-)

Bydlím v bytě 3+1, žádné převelké prostory. Zvažuji právě další britku kočičku. Toto plemeno jsem si velmi oblíbila nebo spíš zamilovala, byť mám moc ráda všechny kočičky.

Uvidíme, jak to bude pokračovat a snad se z toho nevyvine nějaká nemoc. Pevně věřím, že je to jen to jeho individuální chování:-)
R.
_________________
Albert
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 19:58:56
Odpovědět s citátem

Renáta Solská napsal:
Dobrý večer, moc děkuji za odpověď. Spíš mě to vylekalo, nikdy to nedělal a najednou je umňoukaný a omrzlý jak starý chlap:-)

Bydlím v bytě 3+1, žádné převelké prostory. Zvažuji právě další britku kočičku. Toto plemeno jsem si velmi oblíbila nebo spíš zamilovala, byť mám moc ráda všechny kočičky.

Uvidíme, jak to bude pokračovat a snad se z toho nevyvine nějaká nemoc. Pevně věřím, že je to jen to jeho individuální chování:-)
R.


Pokud by na něj lezla nějaká nemoc,určitě by jste to poznala,asi by nejedl a někde zalezlý polehával.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Naďa3



Založen: 15.08.2011
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2011 10:53:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den, k ročnímu briťáčkovi z ChS jsem si vzala trojbarevku domácí z depozita a nemohu si to vynachválit. Po dvou dnech to byla nerozlučná dvojka. Jsou asi tak stejně staří (kocourkovi je teď dva a půl roku a kočičce bude také tak nějak). Kocourek je přesně jak popisovala Beta (klidný, hodný, mazlivý - když chce ), kočička je hnacím motorem všech jejich her, škádlení, oblizování, honění a myslím, že on ji rád poslouchá. Ale někdy hodně pozdě večer, tak kolem jedenácté taky mručí, vyřvává - v létě nejraději z lodžie směrem do sídliště. Kočička za ním většinou běží a začínají se honit a škádlit. Oba jsou kastrovaný, tak jsem se tomu mručení nejdříve divila, ale už to neřeším.
Moje zkušenosti jsou tedy jen pozitivní. Chtělo by to nějakou mazlinku temperamentnější, ale výběr záleží také na povaze kocourka (dominantní nebo pecka?)
Naďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top