Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Díra v kožichu - alergie? Psychosomatika?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
emari



Založen: 07.08.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Díra v kožichu - alergie? Psychosomatika?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2012 9:44:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu a názor. Mám 6,5letou kočičku a 4letého kocoura, oba MCO s pp. V necelém roce prodělala kočka operaci střev kvůli zauzlení, od té doby naprosto zdráva. Krmila jsem je RC granulemi pro MCO a kocourovi přidávala hovězí. Kočka všechny druhy masa odmítala, kapsičky a konzervy zvracela. Po konzultaci s veterinářem, který řekl, že nevidí problém ve 100% granulové stravě, jsem to dál neřešila, kočeně přidávám vitamín na srst plus granule. Problém byl, že postupem věku kočka hodně ztloustla, měla nadváhu, přešli jsme na light, ale efekt žádný. Kocoura nemusí, resp. úplně ho míjí, v horším případě na něj občas vyjede. Feliway jsme zkoušeli asi čtvrt roku, ale nějak bez efektu. Smířila jsem se s tím, že budou žít vedle sebe, ne spolu, jsou prostě odlišné povahy – kočka víc dominantní, línější, vázaná na lidi, kocour submisivní, je to sportovec, míň mazel, před cizími lidmi plachý. Letos se mi narodilo mimčo, takže změna režimu a hlavně jsem řešila problém s financemi. Po x letech jsme přešli na granule Brit Care, které jsou levnější, ale snad ještě kvalitní. Kočena je jedla, ale rozhodně se nepřejídala jako dřív, takže zhubla (z 8kg, co měla před rokem na necelých 6kg) Srst měla dobrou, trávení taky, takže jsem byla spokojená. Jenže za poslední dva týdny dál hubla – teď má 5 kg. Rozhodla jsem se jí jen trošku vykrmit, bez konzultace s vetem. Koupila calopet a hovězí, kuřecí a krůtí maso, přemrazila – ale odmítla ho. ShinyCat a Bozitu vyblila. Před několika dny jsem naklepávala vepřové řízky – tak mě napadlo jí kousek dát – a mohla se po něm utlouct. Přemrazila jsem, několik dní dávala – a ukázalo se, že vepřové miluje. Jenomže. Dnes v noci se začala drba a teď koukám, že si na lopatce vydrbala pěknou díru do kožichu. Takže teď uvažuju – může být alergická na vepřové? Ranka je taková mokvavá, čerstvá. Jako plíseň, co jsem viděla na netu, to nevypadá. Nebo mě napadlo, že jí nesedl nový pytel granulí. Nebo je to psychosomatika – co mám dítě, změnil se mezi kočkama poměr sil – předtím byla jednoznačně dominantní ona, byla i větší, těžší, sebevědomá. Teď se mi zdá dominantnější kocour, doráží na ni, dřív by se před ní ani nenajedl, teď ji s klidem odstrčí. Mazlím ji, leží s malou v postýlce, při kojení na mě nalepená, ale sebevědomí jí kamsi zmizelo. Co byste radili? Jak ji vykrmit a podpořit? Jak vyléčit díru v kožichu? Jinak odčervená je, očkovaná nikoliv – nikam nejezdíme, je 100% bytová, žádné příznaky nemoci nemá. Jo a ještě důležitá informace – nemám peněz nazbyt, fakt počítám každou korunu, takže konzultaci s veterinářem nechávám až jako poslední možnost. Pokud by to situace vyžadovala, samozřejmě ho navštívím, ale realita je taková, že prostě peníze jsou v poslední době problém. Omlouvám se za román.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emari



Založen: 07.08.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Díra v kožichu - alergie? Psychosomatika?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2012 12:00:13
Odpovědět s citátem

Není nad to popovídat si sama se sebou Smile Takže jsem se vrátila od veterináře, prý je to alergie na vepřové, nebo bleší kousnutí (ale blechy jsme neobjevili). Dostala kortikoidy a RC kotěcí granule, prý to na vykrmení je nejlepší. Tak uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Díra v kožichu - alergie? Psychosomatika?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2012 12:12:49
Odpovědět s citátem

Tak v podstatě jste udělala to nejlepší, co jste mohla. Ta vydrbaná rána v kožichu a zvláště po vepřovém, zřejmě opravdu bude alergie.

Jinak syrové vepřové by se kočkám podávat nemělo a to z důvodu tzv. Aujezskyho choroby. Kde tedy je příznakem svědění, ale je to opravdu vážné, takže o to se v tomhle případě nejedná.

To hubnutí a celková změna chování opravdu může souviset s novým přírůstkem v rodině, mění se vztahy a vazby, tohle asi potřebuje se usadit a kočina si potřebuje na nový běh domácnosti zvyknout.

Co se krmení týče, tak asi můžete podávat jakékoliv granule nelightového typu, nám třeba Rubka kdysi dost nabrala po Acanách.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2012 13:21:43
Odpovědět s citátem

Na tu díru v kožichu bych použila koloidní stříbro. Ozvěte se mi na mail, napište adresu, trochu vám ho pošlu. Nebo mi pošlete SZ.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 18:31:03
Odpovědět s citátem

Tu díru v kožichu by chtělo vyfotit, takhle je to moc naslepo.
Pokud je tam vyloženě díra, je to brána pro infekci, to by chtělo překrýt... Vymývat stříbrem určitě, ale chtělo by to i užívat vnitřně. Jestli zhubla za 14 dní kilo, to je strašný sešup! To už je snad na udělání laborky, ale já vím, to je dražší záležitost.

Co se týká vepřového, já s ním krmím kočky normálně, ani to nepřemražuji, přemražuje se jen hovězí, ale je možné že tam nějaká alergie bude.

S tím doporučením RC, ti veterináři snad nic jiného neznají...., kupte normální granule bez obilí a ne takový drek s kukuřicí a určitě to kočeně prospěje víc a ještě budou levnější Smile

Držíme tlapky, moc Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
globelino



Založen: 11.04.2012
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2012 10:57:46
Odpovědět s citátem

syrové vepřové může být nebezpečné i přemražené, proto se většinou zvířatům nepodává
masa by měla být přemražená min 3 dny při min -20 °C z důvodu zničení parazitů a jejich různých zárodků apod. (vajíčka, larvy atd.)
ale ne všechny parazity či jejich různá vývojová stadia mráz zničí
např. na salmonely a kampylobaktery mráz vliv nemá (neničí je), ale nejsou rezistentní k vyšším teplotám (min 66 °C, někdy se uvádí min 70 °C)
larvy trichinel jsou velmi odolné vůči mrazu ( při teplotě −20 °C přežívají larvy v mraženém mase až 3 týdny )
cysta giardie je také odolná vůči mrazu (ničí se varem min 10min anebo vyschnutím).....

ale nemyslete si, že granule a kapsičky jsou nezávadné...
_________________
To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme
Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme
"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top