Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Superčistotná kočka čůrá do peřin

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sally



Založen: 07.12.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Superčistotná kočka čůrá do peřin
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2012 16:34:28
Odpovědět s citátem

Četla jsem snad všechny příspěvky ohledně čůrání do peřin. Ale asi každého uklidní, když se jeho problém řeší individuálně.

Mám kočičku Sally, 7 měsíců. Bydlím v Praze v garsonce a tak se nedostane ven, jen když jí hlídají mí rodiče, ti mají velkou zahradu a Sally to tam miluje. Už delší dobu mi ale mňouká u okna, hlavně večer, že chce ven. O víkendu jezdím k příteli, beru jí s sebou, je to asi cca 20 min autem, žádná dálka. Nikdy do přepravní tašky nechce, ale v autě je pak klidná. Myslím, že se jí u něj docela líbí, je to také byt (ale stejně jako u mě se i tam domáhá puštění ven).
Sally vždycky byla čistotná kočička, nikdy neudělala nic mimo záchod.

Tak to jsem popsala jak to u nás vypadá. Teď k problému.
Sally mi začala čůrat do postele a na koberec, na koberci byla asi jen třikrát (na tom samém místě), ale do postele mi chodí už týden jednou až dvakrát denně, je jí jedno na jakou půlku postele, jestli jsem doma a koukám na ní nebo jeslti jsem pryč, dokonce už mě dvakrát počůrala v noci, když jsem byla v posteli a ještě u toho na mě koukala, jako by mi to dělala naschvál. Musím zdůraznit, že když jsme byli o víkendu u přítele, tak tam se chovala vzorově a nic neprovedla (tento víkend to riskovat nebudu a zůstanu s ní doma).

Po přečtení příspěvků tady jsem odebrala kočce moč a jela na veterinu. Doktorka ale žádný problém neobjevila, jen to, že Sally bude brzy v říji. Tak jsem jí objednala na kastraci, jdeme za pět dní. Prý by to mohlo být ono, že si kočička vymezuje svoje území, ale mně to nepřipadá, jsou to pořádné louže a ne jen značkování.

Nenapadá vás někoho, čím to můž být?
Už jsem zkusila dát misky s jídlem na místě kde čůrá, ale jídlo sežere a čůrá dál.
Teď jsem umístila dvě misky se stelivem, jednu na koberec a jednu na postel, na druhou stranu než spím. Uvidím jestli na ně půjde.
Feliway nepomáhá (má na něj opačný účinek - nesnáší ho), odpuzovací sprej mám, dokonce dva, ale oba smrdí tak příšerně, že to odpudí i mě a nedovedu si představit, že bych ho nastříkala na postel.

Nejčastěji to asi dělá v noci, ví, že jakmile začně "hrabat" na posteli nebo na koberci, okamžitě rozsvítím a začnu se jí věnovat, nedělá to schválně, aby měla pozornost?
Nebo už tu moč cítí , a prostě je to pro ní pohodlnější jít do peřin než na záchod?
Nebo jí vadí, že jí nechci v noci otevírat okno nebo je celkově smutná, že nemůže ven, ona to tam opravdu miluje.
Stelivo (silikonové) používám téměř od té doby co mám Sally, nikdy proti němu nic neměla, ale vím, že se to může změnit. Doktorka mi poradila do záchodu přisypat šantu, ale nic se nezměnilo.
Nebo by jí mohlo vadit to víkendové cestování? Nechci jí zase nechávat celý víkend samotnou.
Tak to jsou jediné možnosti, co mě napadly. Třeba přijdete na víc.

Čekám ještě jak dopadne ta kastrace, pokud nepomůže, zkusím ještě vyměnit druh steliva. Pár dnů po kastraci odjíždím na tři týdny pryč a Sally bude s rodiči (tam předpokládám nic dělat nebude, bude nadšená že je venku - doufám). Takže to asi všechno budu řešit až v lednu, pokud se nic nezmění.
Jsem z toho nešťastná, jsem domluvená s rodiči, že kdyby nic nepomohlo, tak si jí vezmou, mají už jednu kočku, se kterou se Sally snáší dobře a oba rodiče jsou na kočky hodné, tak vím, že tam by se měla dobře. Ale stejně je mi úzko z toho, že bych o ní měla přijít. Máme se hrozně rády. Proto chci nejdřív vyzkoušet opravdu všechno, co můžu.

Moc děkuji za nápady a rady, ráda vyzkouším!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2012 16:48:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den,já bych se přikláněla k názoru,že to čůrání je značkování a myslím,že po kastraci to přestane.Pokud chodí na jedno místo(na koberci),tak pořádně umýt a pořádně potřít citronem,to kočky nesnáší.Co s peřinami bohužel neporadím,takže doufejte,že kastrace pomůže.To dožadování se ven,to je také tím,že kočička dospěla a chtěla by za kocourem.Přeji hodně štěstí a víry,že vše přestane:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sally



Založen: 07.12.2012
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2012 17:28:46
Odpovědět s citátem

Mockrát děkuji.
Ještě jsem zapomněla napsat, že Sally si teď hrozně často líže prdelku, když je vzhůra tak třeba každých 20 mminut, ale to asi je spojené i s tou říjí.
Tak děkuji za názor, určitě napíšu jak jsme dopadly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2012 19:00:46
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, že je to tím, že je dospělá. Kastrace by to měla vyřešit, i když to bude nějakou dobu trvat, nebude to hned. I to lízání je s tím spojené. Ale je i možné, že ani po kastraci nepřestane, prostě už to bude mít zažité a bude s tím pokračovat. Ale nechci vás strašit. Kastrace je rozhodně jedno z dobrých řešení a pak uvidíte jak to bude dál. Držím palce
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2012 7:25:53
Odpovědět s citátem

Pokud jsou deky prací, perte v tekutém Arielu a tím vyčistěte i koberec. Obsahuje enzymy, přerazí "vůni" moči. Do pračky přidejte tak deci octa, jak do prací vody, tak i místo aviváže. Ocet přerazí zbytek nežádoucích "vůní" a zároveň i dezinfikuje.

Dobře si rozmyslete, jestli ji budete u rodičů pouštět ven. Jakmile to kočka pozná, bude to vyžadovat pořád a bude se vám "odměňovat" mokře, když jí to odepřete. Buď ven nesmí vůbec, nebo může. Některé kočky o venek nestojí ani trochu, jiné to tam hodně láká a ven chtějí. Je to na vás.

Kastrace měla přijít dřív, než začala čůrat na nepatřičná místa. Doufejte, že to kastrace vyřeší. Že si to už příliš nezafixovala, že močit do peřin je příjemné.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top