Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zvracanie

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: zvracanie
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2005 23:41:35
Odpovědět s citátem

ahojte, v poslednych dnoch zacal mat moj kocur problemy Sad . uz pol roka papa tie iste granule Acana - low active cat a doteraz mu velmi chutili. vlastne mu chutia aj nadalej, ale poslednych par dni si vecer najdem po nom kopku ako ich vyvrati. pred par dnami spapal odcervovaciu tabletku a bol ockovany. okrem granuli spapa kazde rano kapsicku kitekat, s tym problem ani teraz nema.
v com moze byt problem?
prejde to samo?
pomoze zmena granuli?
dakujem za pomoc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zvraceni
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2005 7:48:00
Odpovědět s citátem

Ahoj Zuzano,
můj kocour Croni jednu dobu také často zvracel (i když nemá téměř důvod - je to naháč, takže zvracení chlupů vylučuji). Přišli jsme na to, že někdy v noci tajně v kuchyni něco sežral (třeba když jsem jednou nechala na lince plech na pečení, který byl vymazaný olejem), konkrétně mu strašně chutnal jakýkoli olej. Od té doby vše pečlivě uklízíme a zvracení je pryč.
Dalším důvodem zvracení bylo chlemtavé a dlouhé pití vody z kohoutku. Nyní už mu vodu po nějakém čase zavřu, aby nepil tak dlouho. Samozřejmě má stále vodu i v misce, ale z té pije jen, když nejsme doma.
Náš kocouř také miluje ovoce a zeleninu, ale bohužel po nich většinou také zvrací, proto mu je téměř nedávám.
Pokud nedáváš nic na snadný průchod chlupů trávicím traktem, zkus dávat Maltsoft pastu.
Blanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: zvracanie
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2005 17:23:25
Odpovědět s citátem

Zuzana (kocur Eddie) napsal:
ahojte, v poslednych dnoch zacal mat moj kocur problemy Sad . uz pol roka papa tie iste granule Acana - low active cat a doteraz mu velmi chutili. vlastne mu chutia aj nadalej, ale poslednych par dni si vecer najdem po nom kopku ako ich vyvrati. pred par dnami spapal odcervovaciu tabletku a bol ockovany. okrem granuli spapa kazde rano kapsicku kitekat, s tym problem ani teraz nema.
v com moze byt problem?
prejde to samo?
pomoze zmena granuli?
dakujem za pomoc


Granulema to nebude (acana je dostatecne kvalitni). Mozna bych vypustila ten kitekat. Kazdopadne pokud jste mu nemenili uz pul roku druh krmiva a problemy se zvracenim zacaly az ted - bude to v necem jinem nez v tom, cim krmite.
Pisete, ze byl odcerveny a ockovany. - to by se nemelo delat zaroven v jeden den. Vzdycky je lepsi odcervit tyden pred ockovanim. Pokud zacal zvracet az po tom, co byl odcerveny, tak muze zvracet i z odcervovaci tablety (moje kocicka zvracela uz jako kote z odcervovaci pasty a nasledne se priserne ucpala, proto uz odcervujeme jenom strongholdem, kamaradky kocicka zvraci i po paste i po tabletach - nikdy ne dele nez dva dny). Problem je, ze pokud kocka zvraci, odvodni se a muze se ucpat a pak zvraci, protoze je ucpana a nemuze kakat. Ucpat se kocour mohl klidne i pokud by byl hodne zacerveny - po odcerveni se zabijou paraziti, ale kdyz je jich tam moc, tak proste ven nevyjdou a ucpou streva. Kocky zvraci i pokud jsou vazne nemocne, ale to vetsinou neprijimaji potravu.
Duvodu je mnoho, ale ja osobne bych urcite navstivila co nejdrive veterinare, aby zjistil, co se vlastne kocourovi deje. Kazdodenni zvraceni vice ci mene natravene potravy neni urcite v poradku. Drzime pesticky at to dobre dopadne a dejte vedet, jak na tom jste.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: zvracanie
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2005 22:53:40
Odpovědět s citátem

dakujem velmi za odpovede
dnes som prisla domov a uz nastastie nezvracal Very Happy
predpokladam, ze to bolo z tej odcervovacej tabletky, predtym dostaval inu. co je mi divne, ze ma na to veterinar neupozornil, ze mu ju nemozem podat v ten den, este sa ma opytal, ci mu je dam, ked pridem domov, aby mi mohol dat rovno aj tam peciatku. Asi si nabuduce rozmyslim, kam s nim pojdem k veterinarovi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 10:20:00
Odpovědět s citátem

Tak to má váš veterinář velmi netradiční přístup. Očkování i odčervení kočičky zatěžuje každé zvlášť, natož když jsou prováděny současně. Pak není divu, že kocourek zvracel. My jsme kočičku odčervovali 14 dní po 1. dávce očkování, tj. týden před 2. dávkou a žádné potíže jsme neměli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 16:52:43
Odpovědět s citátem

Ahojte, já nevím. My když jsme byli s kocourem na první prohlídce, tak nás odčervil (bylo mu 6 týdnů) a na další prohlídce (bylo mu 11 týdnů) nás znovu odčervyl pastou a hned naočkoval. Nevím co bylo prvně očkováno. Jestli nemoce a pak vzteklina nebo opačně. Teď teda budeme už chodit k jinému vetovi, ale myslím, že to takhle dělá hodně vetů a to jak u koček tak u psů. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by mě vet řekl, že mám přijít jindy a nebo, že bude zvracet...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 18:16:45
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahojte, já nevím. My když jsme byli s kocourem na první prohlídce, tak nás odčervil (bylo mu 6 týdnů) a na další prohlídce (bylo mu 11 týdnů) nás znovu odčervyl pastou a hned naočkoval. Nevím co bylo prvně očkováno. Jestli nemoce a pak vzteklina nebo opačně. Teď teda budeme už chodit k jinému vetovi, ale myslím, že to takhle dělá hodně vetů a to jak u koček tak u psů. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by mě vet řekl, že mám přijít jindy a nebo, že bude zvracet...


Dela to takhle hodne vetu to je pravda, ale nekteri mozna proto, ze vam chteji usetrit jednu cestu k nemu a cekani v cekarne v domeni, ze to proste kocka nebo pes zvladne. To, jestli bych jenom kvuli tomuhle menila veterinare, nevim. Nekteri mohou pocitat s tim, ze je clovek dostatecne informovany a pohlida si to sam. Kazdopadne alespon orientacne spravne schema (on by si to kazdy veterinar mel urcit sam podle druhu vakciny, jestli preockovat po trech tydnech nebo po mesici) odcerveni a ockovani u kocek by melo byt asi takto - v sesti tydnech kote odcervit pastou poprve, v osmi tydnech odcervit pastou znovu, v deviti tydnech naockovat alespon zakladni vakcinu proti nemocem, ve dvanacti tydnech odcervit znovu pastou, ve trinacti tydnech preockovat nemoce + vzteklina (pokud kocka zije vyhradne v byte bez vybehu ven je ockovani proti vztekline zbytecne a zbytecne zatezuje kocici organismus). Nekteri veterinari i vzteklinu ockuji radeji ne soucasne s nemocema, ale tak ctrnact dni po preockovani nemoci tzn tak v patnacti tydnech veku kotete. Potom nasleduje odcervovani tak dvakrat az ctyrikrat do roka a ockovani znovu az po roce. Pokud je kote v sesti tydnech odcerveno strongholdem, neni nutne odcervovat pastou, protoze stronghold pusobi cely mesic , jenom by se mel po mesici aplikovat strongold znovu (to opet vychazi v dobe pred preockovanim) a pokud se rozhodnete strongholdem odcervovat dal, tak trikrat do roka staci (co ctyri mesice).
Kazdopadne vetsina kocek odcervovaci pasty i tablety snasi dobre a nemaji problemy se zvracenim, proto se zrejme bezne veterinari nezmini o tom, ze by po podani pasty ci tablety mohla kocka zvracet a resi to az tehdy, kdyz jim oznamite, ze kocka po tom ci onom pripravku zvraci. Kamaradky kocicka zvraci po vsem - po tabletach po ruznych pastach a tak uz jsou pouze u odcervovani strongholdem a u injekci, coz je znatelne nakladnejsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 18:52:35
Odpovědět s citátem

Jen bych chtěla upozornit, že odčervení Strongholdem je sice šetrné, nicméně neúčinkuje na tasemnice, takže stejně je zapotřebí najít si odčervovací přípravek, který zlikviduje tasemnice.

Ono u dospělejších koček, už není to očkování a odčervení taková "darda" ... pro malý kotěcí organismus je to zátěž, nicméně dospělá kočka zvládá odčervení i očkování podstatně lépe.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vzhledem k souhrám nemocí, jsme prošvihli očkování v kotěcím věku, takže jsme očkovali a přeočkovávali kolem osmého měsíce a s druhým očkováním jsme naďobli i vzteklinu a obojí už kočiny zvládly bez jakýchkoliv vedlejších příznaků.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 22:14:25
Odpovědět s citátem

Možná jste mě špatně pochopila co se veta týče. Neměním ho kvůli tomu, že by podal mému kocourovy léky až tak špatně, teda co se týče odčervení a očkování. Máme udělané běžné očkování nemocí a vzteklinu i když je jen v bytě, ale jezdíme s ním na návštěvy k rodičům, kde je pes a kočky, tak proto ta vzteklina, ale před nedávnem jsme řešili co je mému kocourovi. Nepřišli jsme na to a veta to netrápilo. Dal nám ATB v tabletách a na místě v injekci - diagnóza zněla přeražené tlapky a za 5 dny!!! lítal jak jak neuvázaný, ale předtím měl horečku 39,5... Řešila jsem to i tu na fóru a než jsem poznala jak mám jednat (na popud ostatních) tak "to" odešlo. Nestihli jsme vyšetření ani moče. Tak proto měním veta, ne kvůli očkování.
Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 22:16:34
Odpovědět s citátem

Jejda, zapoměla jsem se přihlásit. Jsem to tedy já.

MaxKatka a Damián (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 22:38:12
Odpovědět s citátem

Teď jsem si vzala do ruky očkovák a v jeden den nedostal odčervení a očkování, ale očkování proti nemocem a vzteklinu. Pasta nevím co byla zač. Tu dostal v 6 týdnech. V 8 týdnu běžné očkování proti nemocem(vakcínou Felocell CVR), v 10 týdnu opět dostal pastu na odčervení a v 11 týdnu přeočkování nemocí(opět Felocell CVR) a rovnou vzteklina(Rabisin-R) v jeden den. 20.11. - neděle - přestal chodit, žrát, mňoukal. V Po teplota-39,5°C a diagnóza přeražené tlapky - na místě ATB injekce a domů 2x denně Synulox,ÚT- žádná změna nehýbal se, ST opět vet. stále teplota 39,5°C - nic máme pokračovat v ATB, tableta na odčervení Caniverm (půlka hned, druhá za 10 dní). ČT jiný vet - teplota 37,5°C, zlepšený pohyb - už vstal k misce a 1x denně na WC, injekce na pohyb + pasta CaloPet(za celou dobu od ne snědl cca 2 kapsičky), stále jsme podávali Synulox - dobrali jsme ho - 10tbl. Nemožno říci co mu bylo. Dost možná bezoár - hrbil se ještě i v pá a so. Od další Ne O.K. Ještě se mu měnily zuby...
Proto ta změna veta. Omlouvám se, že jsem napsala, že jsme dostali to odčervení a očkování v jeden den. Bylo to očkování a vzteklina v jeden den.

MaxKatka a Damián(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Katko
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 23:50:26
Odpovědět s citátem

tak v takovem pripade je zmena veterinare urcite na miste. My bezne ockovani a odcerveni resime s veterinarem blizko bydliste. A se zdravotnimi problemy jezdime na kliniku, ktera je asi tricet kilometru daleko. Zase tam maji naprosto vsechno a podle popsanych priznaku mohou okamzite udelat treba RTG, Sono, krev..... proste vsechno co je potreba, aby se zjistilo, co se s kocickou ci pejskem deje. Po nalehavem telefonatu mimo ordinacni hodiny se mi dostalo odpovedi "jasne prijedte okamzite, v kolik tady budete?" - bylo to v nedeli v osm rano. Po zjisteni diagnozy "jedte domu, sledujte stav, pokud by se vam neco nezdalo, volejte okamzite a prijedte, treba i v noci"..... proste takovy pristup ocenuji.
Je hodne divne, ze treba ani ten druhy veterinar vam nerekl, co se s kocourkem delo. Ja osobne bych mozna pro priste (jenom pro pripad kdyby, preji vam, aby se kocourkovi nikdy uz nic podobneho nestalo, tuk tuk tuk na drevo) zkusila najit jeste uplne jineho veta. Proste informovat se co nejvice o tom, kdo kam z vaseho okoli chodi a jake maji zkusenosti a hledat dokud to neni potreba. Jednoduse mit takove "eso v rukavu", jenom pro pripad co by kdyby. Ono totiz "pokus-omyl" neni zrovna nejlepsi reseni, ale to ostatne vite uz sama. Takze drzime tlapky, aby byl kocourek v pohode a zdravy a to "skryte eso v rukavu" vlastne nikdy nepotreboval. Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (23x)
4
Kočka na Titaniku (21x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
6
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (18x)
9
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top