Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Letecky s kočkou do Ruska a zpět


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Letecky s kočkou do Ruska a zpět
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 8:03:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
za cca 2 měsíce bych měla pracovně odlétat do Ruska. Mám 6 letého Britského kocoura( váha 6kg) a potřebovala bych znát informace, jakým způsobem, a pro zvíře nejméně tramatizujícím) jej můžu přepravit s sebou? Jaké doklady potřebuje mít a jaká vyšetření. Jaké platné rozměry vůči zvířeti musí mít přepravka, aby byla schválena a odbavena na letišti.
Pracovně budu v Rusku cca 1 rok, ale o Vánocích plánuji návrat na zhruba 14 dní zpět do ČR. Jakým způsobem tedy mohu cestovat se svým zvířetem a jaká úskalí může mít návrat zpět do ČR, případně co a na co všechno se mám připravit.

Samozřejmě jsem se snažila informovat na Českých aeroliniích, ale poslali mi automaticky všeobecné informace, které mi příliš nepomohly, resp. nedozvěděla jsem se nic moc nového( info načteno z netu a stránek Modrého kocouře:)).

Cesta mezi Prahou a Moskvou trvá cca 2.5hodiny s přihlédnutím na změnu času), takže to zas není taková katastrofa. Monty je zvyklý na cestování v přepravce, ale pouze autem( z Poděbrad do Ostravy- cesta cca 4hodiny )a je v pohodě.
Každopádně by mi moc pomohlo, kdybych se dozvěděla konkrétní informace o tom, jak cesta probíhá od někoho, kdo ji přímo absolvoval,nebo zná někoho, kdo ji absolvoval, případně přes jakou společnost ji absolvoval. Smile


Níže posílám aktuální info ČSA ke dni 18.4.2013 kdyby to někoho zajímalo.

Cestující mohou na linkách provozovaných ČSA přepravovat živá zvířata buď jako nezapsané neboli kabinové zavazadlo v kabině pro cestující (PETC), nebo jako zapsané neboli odbavené zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla (AVIH), pokud to umožňují místní předpisy země odletu, příletu nebo transferu. Cestující je zodpovědný za splněný všech podmínek přepravy požadovaných pro vstup zvířete na území příslušné země.
Živá zvířata lze přepravovat jen do těch zemí, kam to povolují předpisy země místa určení a za podmínek stanovených příslušnou zemí. Podrobnější informace o podmínkách vstupu zvířete na území příslušné země může poskytnout v ČR ambasáda dané země, případně Státní veterinární správa ČR (www.svscr.cz) a v zahraničí příslušná státní autorita. Přeprava zvířete může být odmítnuta, je-li zvíře ve špatném zdravotním stavu nebo vzhledem k nepříznivé nákazové situaci v zemi původu. Dopravce má právo vyžádat si souhlas veterinární služby k přepravě, eventuálně ke schválení použité schrány, uzná-li- to potřebným.

Cestující je povinen vždy provést rezervaci živých zvířat, a to nejpozději 48 hodin před odletem (vzhledem k tomu, že počet přepravovaných zvířat kabině pro cestující (PETC) je omezen, podléhá rezervace jejich přepravy souhlasu dopravce).

Některá zvířata mohou být přepravena za příslušný poplatek v kabině pro cestující nebo jako zapsané zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla v dostatečně velké a pevné schráně nebo přenosné tašce s nepropustným dnem (vnitřní prostor schrány musí zvířeti umožnit otočení, postavení a položení v přirozené poloze) a s dostatečnými otvory pro dýchání. Tyto schrány a tašky musí být certifikovány k letecké dopravě. Psi, kočky a fretky starší 3 měsíců při cestách v rámci EU nebo do EU musí mít platný EU pas nebo veterinární osvědčení s potvrzením o platné vakcinaci proti vzteklině a musí být tetování nebo označení mikročipem k identifikaci. Ostatní zvířata musí mít doklady požadované veterinárními předpisy země příletu.

Na letech operovaných ČSA se mohou v kabině pro cestující přepravovat maximálně tři malé schrány se zvířaty (jedná ve třídě business a dvě v ekonomické třídě) o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 43 cm, šířku 30 cm a výšku 27 cm. Celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí překročit 8 kg. V kabině pro cestující se mohou přepravovat pouze psi,kočky a králíci.Jako odbavené zavazadlo je možné v zavazadlovém prostoru letadla přepravovat psy, kočky, fretky a králíky. Maximální rozměry schrány nesmí přesáhnout délku 125 cm, šířku 69 cm a výšku 80 cm.

V případě přepravy zvířete jako součást zavazadla je nutné provést rezervaci předem – sdělte nám prosím rozměry schrány a její váhu včetně váhy zvířete, abychom mohli přepravu vyžádat ve Vaší rezervaci. Děkujeme.

PETC :

- pouze pes, kočka, činčila nebo králík může být přepravován v kabině pro cestující;
- rozměry přepravního kontejneru nesmí přesáhnout délku 48 cm, šířku 32 cm a výšku 29 cm;
- maximální váha zvířete přepravního včetně kontejneru nesmí přesáhnout 8 kg

AVIH :

- pouze pes, kočka, činčila, fretka nebo králík mohou být přepravováni jako zapsané zavazadlo;
- rozměry přepravního kontejneru nesmí přesáhnout délku 125 cm, šířku 69 cm a výšku 80 cm;
- přepravní kontejner musí být vybaven jídlem a vodou s možností doplnění z vnějšku schrány;
- přepravní kontejner musí být zabezpečen proti otevření.

Cestující zaplatí poplatek za dodatečný 2. kus zavazadla za schránu se zvířetem a případný další poplatek s ohledem na skutečné rozměry a hmotnost schrány včetně zvířete dle podmínek pro kusový systém:

př. PETC : cestující pří cestě mezi Prahou a Rigou (let operovaný ČSA) s PETC o hmotnosti 6 kg (včetně schrány) zaplatí poplatek v 1600 CZK (poplatek za druhý kus zapsaného zavazadla) + servisní poplatek v CZK ekvivalentu k 10 EUR.

př. AVIH : cestující při cestě z Amsterdamu do Prahy (let operovaný ČSA) s AVIH o hmotnosti 31 kg včetně schrány o rozměrech 196 cm zaplatí poplatek 1600 CZK za nadváhu + poplatek 1600 CZK (poplatek za druhý kus zapsaného zavazadla) + poplatek 100 EUR za nadrozměrné zavazadlo + manipulační poplatek 10 EUR za nestandardní zavazadlo + 10 EUR servisní poplatek.

Ostatní zvířata je možné přepravovat pouze jako zboží v souladu s příslušnými předpisy. Pro více informací prosím kontaktujte oddělení ČSA Cargo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Letecky s kočkou do Ruska a zpět
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 8:39:42
Odpovědět s citátem

http://www.moscowanimals.org/advice/import.html

Plus asi nejlepší pro věcné informace nebo pro potvrzení zjištěných informací bude lepší obrátit se na úřady, veterinární správu, případně ruské velvyslanectví, aby to měl člověk z oficiálních míst a nebyl na místě zaskočen (např. mě by rozhodně překvapila veterinární kontrola na letiši za 400 rublů - viz ten odkaz výše).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 9:11:19
Odpovědět s citátem

Děkuji moc,
přesně takové informace jsem potřebovala... těch 400rublů bych taky nečekala.
Koukala jsem na Ruské aerolinie, tale takhle podrobné info jsem tam nenašla.
Určitě se o těchto věcech budu informovat i na příslušných úřadech jak z české tak ruské strany,ale čím víc informcí budu mít, tím lépe... někteří úředníci sem tam něco zapomenou sdělit a někdy je to dost zásadní info.

Ještě jednou velký dík Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 12:23:00
Odpovědět s citátem

v příloze II je vzor vet.osvědčení pro neobchodní přesun psů a koček do EU.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:343:0065:0076:CS:PDF

Znění v cz, ru a eng lze najít na http://www.svscr.cz/dokumenty/eu/source.html
( přesuny psů, koček a fretek - v menu vlevo nahoře)

Co se týče vet.osvědčení pro přesuny do RU, doporučuji kontaktovat velvyslanectví.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Letecky s kočkou do Ruska a zpět
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2013 18:42:43
Odpovědět s citátem

wolffka napsal:
Dobrý den,
za cca 2 měsíce bych měla pracovně odlétat do Ruska. Mám 6 letého Britského kocoura( váha 6kg) a potřebovala bych znát informace, jakým způsobem, a pro zvíře nejméně tramatizujícím) jej můžu přepravit s sebou? Jaké doklady potřebuje mít a jaká vyšetření. Jaké platné rozměry vůči zvířeti musí mít přepravka, aby byla schválena a odbavena na letišti.
Pracovně budu v Rusku cca 1 rok, ale o Vánocích plánuji návrat na zhruba 14 dní zpět do ČR. Jakým způsobem tedy mohu cestovat se svým zvířetem a jaká úskalí může mít návrat zpět do ČR, případně co a na co všechno se mám připravit.

Samozřejmě jsem se snažila informovat na Českých aeroliniích, ale poslali mi automaticky všeobecné informace, které mi příliš nepomohly, resp. nedozvěděla jsem se nic moc nového( info načteno z netu a stránek Modrého kocouře:)).

Cesta mezi Prahou a Moskvou trvá cca 2.5hodiny s přihlédnutím na změnu času), takže to zas není taková katastrofa. Monty je zvyklý na cestování v přepravce, ale pouze autem( z Poděbrad do Ostravy- cesta cca 4hodiny )a je v pohodě.
Každopádně by mi moc pomohlo, kdybych se dozvěděla konkrétní informace o tom, jak cesta probíhá od někoho, kdo ji přímo absolvoval,nebo zná někoho, kdo ji absolvoval, případně přes jakou společnost ji absolvoval. Smile


Níže posílám aktuální info ČSA ke dni 18.4.2013 kdyby to někoho zajímalo.

Cestující mohou na linkách provozovaných ČSA přepravovat živá zvířata buď jako nezapsané neboli kabinové zavazadlo v kabině pro cestující (PETC), nebo jako zapsané neboli odbavené zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla (AVIH), pokud to umožňují místní předpisy země odletu, příletu nebo transferu. Cestující je zodpovědný za splněný všech podmínek přepravy požadovaných pro vstup zvířete na území příslušné země.
Živá zvířata lze přepravovat jen do těch zemí, kam to povolují předpisy země místa určení a za podmínek stanovených příslušnou zemí. Podrobnější informace o podmínkách vstupu zvířete na území příslušné země může poskytnout v ČR ambasáda dané země, případně Státní veterinární správa ČR (www.svscr.cz) a v zahraničí příslušná státní autorita. Přeprava zvířete může být odmítnuta, je-li zvíře ve špatném zdravotním stavu nebo vzhledem k nepříznivé nákazové situaci v zemi původu. Dopravce má právo vyžádat si souhlas veterinární služby k přepravě, eventuálně ke schválení použité schrány, uzná-li- to potřebným.

Cestující je povinen vždy provést rezervaci živých zvířat, a to nejpozději 48 hodin před odletem (vzhledem k tomu, že počet přepravovaných zvířat kabině pro cestující (PETC) je omezen, podléhá rezervace jejich přepravy souhlasu dopravce).

Některá zvířata mohou být přepravena za příslušný poplatek v kabině pro cestující nebo jako zapsané zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla v dostatečně velké a pevné schráně nebo přenosné tašce s nepropustným dnem (vnitřní prostor schrány musí zvířeti umožnit otočení, postavení a položení v přirozené poloze) a s dostatečnými otvory pro dýchání. Tyto schrány a tašky musí být certifikovány k letecké dopravě. Psi, kočky a fretky starší 3 měsíců při cestách v rámci EU nebo do EU musí mít platný EU pas nebo veterinární osvědčení s potvrzením o platné vakcinaci proti vzteklině a musí být tetování nebo označení mikročipem k identifikaci. Ostatní zvířata musí mít doklady požadované veterinárními předpisy země příletu.

Na letech operovaných ČSA se mohou v kabině pro cestující přepravovat maximálně tři malé schrány se zvířaty (jedná ve třídě business a dvě v ekonomické třídě) o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 43 cm, šířku 30 cm a výšku 27 cm. Celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí překročit 8 kg. V kabině pro cestující se mohou přepravovat pouze psi,kočky a králíci.Jako odbavené zavazadlo je možné v zavazadlovém prostoru letadla přepravovat psy, kočky, fretky a králíky. Maximální rozměry schrány nesmí přesáhnout délku 125 cm, šířku 69 cm a výšku 80 cm.

V případě přepravy zvířete jako součást zavazadla je nutné provést rezervaci předem – sdělte nám prosím rozměry schrány a její váhu včetně váhy zvířete, abychom mohli přepravu vyžádat ve Vaší rezervaci. Děkujeme.

PETC :

- pouze pes, kočka, činčila nebo králík může být přepravován v kabině pro cestující;
- rozměry přepravního kontejneru nesmí přesáhnout délku 48 cm, šířku 32 cm a výšku 29 cm;
- maximální váha zvířete přepravního včetně kontejneru nesmí přesáhnout 8 kg

AVIH :

- pouze pes, kočka, činčila, fretka nebo králík mohou být přepravováni jako zapsané zavazadlo;
- rozměry přepravního kontejneru nesmí přesáhnout délku 125 cm, šířku 69 cm a výšku 80 cm;
- přepravní kontejner musí být vybaven jídlem a vodou s možností doplnění z vnějšku schrány;
- přepravní kontejner musí být zabezpečen proti otevření.

Cestující zaplatí poplatek za dodatečný 2. kus zavazadla za schránu se zvířetem a případný další poplatek s ohledem na skutečné rozměry a hmotnost schrány včetně zvířete dle podmínek pro kusový systém:

př. PETC : cestující pří cestě mezi Prahou a Rigou (let operovaný ČSA) s PETC o hmotnosti 6 kg (včetně schrány) zaplatí poplatek v 1600 CZK (poplatek za druhý kus zapsaného zavazadla) + servisní poplatek v CZK ekvivalentu k 10 EUR.

př. AVIH : cestující při cestě z Amsterdamu do Prahy (let operovaný ČSA) s AVIH o hmotnosti 31 kg včetně schrány o rozměrech 196 cm zaplatí poplatek 1600 CZK za nadváhu + poplatek 1600 CZK (poplatek za druhý kus zapsaného zavazadla) + poplatek 100 EUR za nadrozměrné zavazadlo + manipulační poplatek 10 EUR za nestandardní zavazadlo + 10 EUR servisní poplatek.

Ostatní zvířata je možné přepravovat pouze jako zboží v souladu s příslušnými předpisy. Pro více informací prosím kontaktujte oddělení ČSA Cargo.



pracuju v CK a klienti občas cestují se psem...na palubu letadla vám vezmou zvíře v přepravce s pevným dnem do 5kg včetně té přepravky (ale vždy je tu možnost, že kapitán letu řekne, že zvíře na palubě nechce, má na to právo). Má-li kocourek 6kg plus něco váží přepravka, obávám se, že bude muset jít do zavazadlového prostoru...ale asi záleží na tom, jak má pravidla nastavená letecká společnost. já vycházím pouze ze zkušeností s travel servicem...PETC je zvíře ve schráně do 5kg (včetně schránky, rozměry v hlavě nemám, ale musí se vejít pod nohy nebo nahoru, jak se dávají příruční zazazadla) si účtují 1250,- za jednu cestu a AVIH je zvíře ve schráně do 32kg (včetně schránky, zde asi je jedno,jak velká schránka je, protože se zvíře přepravuje v zavazadlovém prostoru) si účtují 2750,- za jednu cestu...tak je to dáno pro cestovky např. při platbě na letišti to stojí o pár korun víc. a zvíře by se mělo nahlásit dopředu, například při koupi letenky, tam by vám i řekli podmínky, nebo měli by mít informace, které potřebujete...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2013 19:53:46
Odpovědět s citátem

Díky moc za všechny informace. Jakmile to bude za námi, napíšu konkrétní info a zážitky. Snad budou jen pozitivní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2013 12:19:17
Odpovědět s citátem

Cesta proběhla nad očekávání dobře.
Jsme načipovaní, naočkovaní, máme pro jistotu i serologické vyšetření na vzteklinu a razítka ke způsobilosti cestování od veta i krajské veteriny.

Když jsem prvotně pátrala, z ruské strany jsem nedostala žádné informace. Na velvyslanectví ani ambasádě se mnou nikdo nekomunikoval. Na státní veterinární správě ČR také nic nevěděli, na letišti si mě přehazovali jak horký brambor, až jsem se dostala na letištní veterinu. Tam jsou také slušně dezinformovaní. Pán mi řekl, že potřebuji nějaký dokument- formulář k přepravě kočky, že bez toho mi ji na hranici nevezmou.
Zpanikařila jsem, ale nikde mi nikdo nebyl schopen říct, jaký dokument a k čemu ( můj osobní selský rozum mi napověděl, že se možná jedná o nějaký formulář týkající se převozu zvířete k prodeji...možná, do dneška to nevím) Na základě tohoto informačního maratonu jsem se dále dozvěděla, že pro to, aby zvíře mohlo ze země vycestovat potřebuji povolení ( kulaté razítko) od krajské veterinární správy, že je způsobilé k přesunu. Na ruské veterinární správě opět žádné informace.

Praxe:
Totální dezinformovanost, každý vám řekne jinou informaci. Je v tom bordel jako ve všem, doporučuji si ověřovat všechyn informace několikrát z různých zdrojů.

Letecká společnost:
Letěli jsme se spol. Aeroflot ( výběr z důvodu méně přísných pravidel pro přepravu kočky na palubě- velikost schrány větší než u ČSA- mimochodem mám pocit, že ČSA neustále míry zmenšuje.)

jen pro zajímavost:

Aeroflot:
- maximální váha boxu i se zvířetem je 8kg
- maximální rozměry jsou 115cm po sečtení výšky, šířky a hloubky boxu
- je potřeba vzít s sebou zvířecí lékárničku Smile- to je ovšem další dezinformace- volala jsem dokonce přímo do Aeroflotu a nikdo o žádné lékárničce neměl ani páru, na letišti taky nic nevěděli.
- poplatek 50EUR za cestu

ČSA
- maximální váha boxu i se zvířetem je 8kg
- maximální rozměry :1. informace: 43x30x27cm
2. informace: 48 x 32 x 29 cm -zde rozdílná informace na stránkách ČSA ( 2 různé rozměry- tak si vyberte Smile)
- k odbavení se dostavit minimálně 60min před odletem
- poplatek je 1.600,-- CZK za cestu

S tím poplatkem pozor! Pokud máte dva kufry, jedno příruční zavazadlo a schránu se zvířetem ( která se jako příruční zavazadlo nepočítá), je zvíře považováno za nadlimitní zavazadlo a zaplatíte za něj cca 6.000Kč- záleží na společnosti ( na stránkách ČSA jsem se dokonce dočetla, že netradičnímu zavazadlu ( např. křehkému lustru) můžte koupit samostatné sedadlo. Zvířeti nikoliv.

Citace:
"Cenné, křehké či snadno rozbitné předměty (např. hudební nástroje, lustry apod.), které jsou zabalené v ochranném obalu, si můžete vzít do kabiny pro cestující jako zavazadlo a přepravit na samostatné sedačce. Pro takové zavazadlo musíte mít předem potvrzené místo společně s vaším místem. Při rezervaci místa pro zavazadlo musíte oznámit jeho rozměry a hmotnost. Pro bezpečnou přepravu v sedačce nesmí být zavazadlo těžší než 20 kg a rozměry nesmí přesáhnout šířku 42 cm, hloubku 41 cm a výšku 80 cm. Za přepravu zavazadla na sedačce zaplatíte poplatek ve výši použitelného tarifu pro dospělého cestujícího."
http://www.csa.cz/cs/portal/info-and-services/travel-information/baggage2.htm

Cestovní schrána:
Monty má 6.5 kg- je to britský kastrovaný kocour ( délka cca 50cm v normální poloze, výška v kohoutku cca 30 cm)
Pořídila jsem Montymu tašku SturdiBag velikost L- váha tašky opravdu jak píše výrobce- 1,2 kg, je velmi dobře šitá, robustní, má jednoduché zámečky na zips ( chytrá věc, Monty se samozřejmě snažil dostat ven) a podle mě i velmi komfortní a vhodná na palubu letadla, v pohodě se tam otočil, měsíc před odletem mu ležela v obýváku, aby si an ni zvykl:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnky_na_cesty/tasky/sturdi_produkte/156073

Cesta:
Odbavení bez problému- Montyho si v tašce zvážili, šli jsme k pasové kontrole, taky bez problému, pouze kontrola pasu, na kočku se ani nepodívali.
Poslední zastávka byla u té scanové brány ( nevím, jak se to přesně jmenuje). Montyho jsem si vzala z tašky ven, taška projela skenerem a my prošli za velkého ohlasu všech zůčastněných. Nikdo mu nezkoumal čip, nešahal na něj, jen se strhla velká debata o kočkách, kolik toho s ní, čím ho živím a tak... je prostě krásnej a velkej Smile.
Pak už nástup do letadla. Při startu musel být pod sedačkou ( jak jsem se později dozvěděla, při změně výšky může docházet ke vzduchovým bublinám, které mají za následek vymrštění nepřipoutaného jedince, tašky, notebooku atd. do stropu v dost velké rychlosti- takže rozumné bezpečnostní důvody.) letěli jsme letadlem ČSA ale se spol Aeroflot- mezera pod sedačkou je velmi malá, měla jsem co dělat, abych tam tu tašku narvala, dopadlo to tak, že jsem jej měla spíš pod nohama, než pod sedačkou. Celý start jsem jej kontrolovala, byl nervózní i když byl pod palbou granulek štěstí ( 2 ks- max. doporučená dávka 3ks) - dostali jsme od veta pamlsky na stres- Alavis Calming ( velmi dobře fungovali při stěhování- nevyšiloval ale klidně ležel uprostřed zabordelařené místnosti a byl úplně v pohodě)
Když jsme letěli dost se měnil tlak, byly silné turbulence, mě osobně to nedělalo vůbec dobře, takže si umím představit, jak to cvičilo s ním, chudáčkem. Občas jsem mu promasírovala ouška) Přistání bylo ve stejném duch jako start.
V průběhu letu jsem jej měla na sedadle vedle sebe ( bylo prázdné) takže naprosto bez problémů- umím si předsatvit ho mít i na klíně, ale bylo tam fakt hodně málo místa.

Odbavení v Rusku
Paní u přepážky vůbec nechápala, proč jí tu modrou knížku ( zvířecí pas) vůbec strkám do ruky. Monty byl zavřený v tašce, takže vypadala jako příruční. Musela jsem jí ho ukázat aby pochopila o co jde. V podstatě se na jeho pas ani nepodívala. To byla celá ruská kontrola...

Aklimatizace byla rychlá, asi po týdením vydatném spánku začal lítat jak mesršmit. A teď je úplně v pohodě. Jsem zvědavá, jaký bude návrat z Ruska do ČR.

Shrnutí:
kdyby měl být v zavazadlovém prostoru, tak bych s tím asi měla dost velký problém. Je na mě fixovaný a i když byl se mnou, cítila jsem že je ve stresu.
Lidé na letišti v pohodě.
Informovanost a pravdivost informací- nepřesná a neúplná.
Samotný přesun: lepší než mé očekávání, bez komplikací.
Finance: náročnější, pokud cestuje jako nadlimitní zavazadlo, než přeprava člověka ( veterinární vyšetření, nadlimitní zavazadlo- nemusí být, serologické vyšetření, kolek pro kulaté razítko, vakcinace,odčervení, čip, pas)

Monty je zvyklý cestovat cca 4-6hodin v autě ( cca 4x do roka). Do auta má tuhle přenosku a normálně prospí celou cestu:

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnky_na_cesty/prepravky/154665

Tohle bylo něco ale úplně jiného. Jiný druh zvuků, jiný druh pohybů, změny tlaků. Zvíře tenhle způsob cestování, podle mě, určitě stresuje mnohem více, takže to nedoporučuji opakovat příliš často a jen pokud je to opravdu nezbytné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2013 19:07:23
Odpovědět s citátem

Díky moc za vyčerpávající informace!!!! Myslím, že dalším případným kočičím turistům určitě tohle moc pomůže!

Tak přeji hezký pobyt a šťastný návrat!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (24x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top