Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

UPOZORNĚNÍ A PONAUČENÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE! HLEDAJÍ SE

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: UPOZORNĚNÍ A PONAUČENÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE! HLEDAJÍ SE
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 11:17:35
Odpovědět s citátem

UPOZORNĚNÍ A PONAUČENÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE A PŘÍZNIVCE KOČIČÍCH TLAPEK! Dbejte na kvalitní kupní smlouvu a výběr nových majitelů!!!
HLEDÁ SE KOCOUREK LEONIDES de Shume Bukur a KOCOUREK KUBA LIBRE Shume Bukur
!

Obracím se na všechny chovatele a milovníky koček s prosbou o poskytnutí jakékoliv informace o těchto dvou koťátkách z našich posledních vrhů. Kocourci mají 5 měsíců, odešli do svého nového domova jako mazlíčci s podmínkou kastrace v Praze 10.7., po celou dobu byla s nimi nová majitelka spokojená až do okamžiku kdy si našla nového přítele, který si s kocourky prý "nesedl".

Začali se prý chovat jinak a vyčůrali se do postele k jejímu synovi. Paní mě kontaktovala, že chce kocourky okamžitě vrátit a vrátit část kupní ceny. Byla jsem v šoku, jak se někdo bezcitně dokáže zbavit zvířete bez jakékoliv snahy o vyřešení prvního problému. Podotýkám, že u nás i u ní to byla vzorná koťata. Snažila jsem se vysvětlit, že toto se stát může, že kočky mohou zareagovat na výraznou změnu v domácnosti tímto způsobem. Navíc mají kocourci 5 měsíců a mohou jít do předčasné puberty. Existuje několik způsobů jak řešit takovéto situace.
Vzhledem k tomu, že jsem nyní od září na kolejích UK, kam jsem byla přijata a byla jsem zrovna na cestách, když mě paní kontaktovala, vysvětlila jsem jí, že nemohu přijmout kocourky okamžitě. Co mohu udělat ihned je, že dám inzerci na internet a naše stránky a najdu pro kocourky novou rodinu, a kocourci se budou moci přesunout rovnou tam. Požádala jsem ji o několik dnů, nežli se nová rodina najde.
Odpovědí mi bylo, že "problémy neodkládá ale řeší" a že kocourka Leona umístila do útulku. ( !!!)
Když jsem kontaktovala útulek, velmi udivená paní vedoucí mi sdělila, co jako chci, že kocourek je majitelem útulku a mě do toho nic není a že se nedozvím ani, kde kocourci jsou, protože nesděluje osobní údaje o nových majitelích. A že má Leon už 4 zájemce a je zadaný. ( !!!) a to bylo během víkendu, když není možné volně tento útulek navštívit a na webu nebylo žádné zveřejnění že hledají domov pro britského kocoura s PP ( !)

Když jsem se chtěla domluvit, že chci za ním přijet, jako další zájemce a nebo Leonka alespoň vidět, jak se má a v jakých je podmínkách, velmi udiveně mi oznámila, že to bych teda nemohla ,že je Leon v soukromém depozitu a že ho neuvidím, co mě je do toho. Opravdu zvláštní chování !!!

Po zveřejnění inzerátů na internetu jsem během pár dní sehnala vážné a seriozní zájemce pro oba kluky. Paní co kocourky vyhodila mě ale informovala, že jí volala paní z útulku, ať je přestanu obtěžovat a že je Leon už pryč a Kuba z druhého útulku ( netuším v jakém) je také zadaný. A že mám ponaučení pro příště ( ! )
Mám velké obavy a tušení , že oba kocourci NESKONČILI jako mazlíci v rodině, kde je vykastrují jak bylo stanoveno ve smlouvě a že se budou mít dobře, ale že skončí na černém trhu v rukou množitelů !

Prosím proto veřejnost o jakékoliv informaci o těchto dvou kocourcích. Pokud jsou opravdu umístěni v rodinách, velmi prosím jejich nové majitele, pokud uvidí tuto moji výzvu, aby se mi ozvali a dali mi vědět, jak se kocourci mají.
Ráda s nimi zůstanu v kontaktu!

Je to pro mne velké ponaučení, pro výběr nových majitelů a výrazné rozšíření kupní smlouvy. Jenže proti lidské hlouposti a sobeckosti se smlouvy těžko sepisují.


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 12:41:12
Odpovědět s citátem

Tak to mě velmi mrzí.
Měla jsem za to, že v kupní smlouvě je, že prodávající je první na řadě v případě, že by kupujcí o kočky v budoucnu neměl zájem.
Ovšem nevím, jak jakákoliv smlouva je právnicky vymahatelná a taky, jak dlouho by to trvalo, aby se k tomu soudy vyjádřily. (nehledě na to, že kočky už můžou být kdekoliv. Bohužel)

Projednával se už vlastně někdy takovýhle případ? Víte o nějakém?

Taky mě mrzí, že neuvádíte útulek. Já osobně bych se ráda dozvěděla, kde takhle jednají.

Útulky neposkytují- nemusí? -nesmí? uvést adresu člověka, který si ty kočičky vzal?

Je mi to celý moc líto...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 13:39:24
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Tak to mě velmi mrzí.
Měla jsem za to, že v kupní smlouvě je, že prodávající je první na řadě v případě, že by kupujcí o kočky v budoucnu neměl zájem.
Ovšem nevím, jak jakákoliv smlouva je právnicky vymahatelná a taky, jak dlouho by to trvalo, aby se k tomu soudy vyjádřily. (nehledě na to, že kočky už můžou být kdekoliv. Bohužel)

Projednával se už vlastně někdy takovýhle případ? Víte o nějakém?

Taky mě mrzí, že neuvádíte útulek. Já osobně bych se ráda dozvěděla, kde takhle jednají.

Útulky neposkytují- nemusí? -nesmí? uvést adresu člověka, který si ty kočičky vzal?

Je mi to celý moc líto...


Ano, mám ve smlouvě předkupní právo, ale protože jsem si nemohla vzít kocourky k sobě okamžitě, tak je milá paní bez váhání hodila do útulku.
Také tam mám uvedeno, že budu neustále informována o změně majitele a že budu vědět, kde se koťátko nachází, atd...
O vymahatelnosti zde zatím hovořit nemohu. A kocourci jsou právě už někde neznámo kde. Než by proběhlo nějaké řízení, bude stejně pozdě. O podobném případu nevím a toto je i moje první zkušenost za celou dobu co se věnuji britským kočkám.
Jméno útulku kde byl Leonek zatím nezveřejním, i když bych ráda, ale bůhví co je s Leonem nyní a nechci mu ještě přitížit. Jméno druhého útulku neznám.Ze stejného důvodu jsem nezveřejnila ani identitu paní, která se takto zachovala.
Paní z útulku mi důrazně sdělila, že kocour je majitelem útulku a mě do toho kde bude už nic není. Když jsem ji žádala o kontakt na nové majitele, řekla mi, že nesdělují žádné informace o nových majitelích. Když jsem ji prosila, aby alespoň dala novým majitelům vědět, že stojím o kontakt s nimi, že mne mohou kontaktovat, řekla že to může, ale že bych cítila z jejího hlasu něco, abych tomuto mohla věřit, tak to bohužel ne. Spíš se stále hrozně divila co mě je do toho a ať se nestarám. A že byl Leon tak zázračně rychle někde udán? Že jsem ho nesměla ani vidět? Všechno hodně divné! Je možné, že nesmí sdělovat informace o nových majitelích, ale spíše mě chtěla mít paní rychle z krku a bůh ví kde je Leon nyní. Stejně tak Kuba. Děkuju za Váš zájem o věc. Barb.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 13:43:19
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
gwen napsal:
Tak to mě velmi mrzí.
Měla jsem za to, že v kupní smlouvě je, že prodávající je první na řadě v případě, že by kupujcí o kočky v budoucnu neměl zájem.
Ovšem nevím, jak jakákoliv smlouva je právnicky vymahatelná a taky, jak dlouho by to trvalo, aby se k tomu soudy vyjádřily. (nehledě na to, že kočky už můžou být kdekoliv. Bohužel)

Projednával se už vlastně někdy takovýhle případ? Víte o nějakém?

Taky mě mrzí, že neuvádíte útulek. Já osobně bych se ráda dozvěděla, kde takhle jednají.

Útulky neposkytují- nemusí? -nesmí? uvést adresu člověka, který si ty kočičky vzal?

Je mi to celý moc líto...


Ano, mám ve smlouvě předkupní právo, ale protože jsem si nemohla vzít kocourky k sobě okamžitě, tak je milá paní bez váhání hodila do útulku.
Také tam mám uvedeno, že budu neustále informována o změně majitele a že budu vědět, kde se koťátko nachází, atd...
O vymahatelnosti zde zatím hovořit nemohu. A kocourci jsou právě už někde neznámo kde. Než by proběhlo nějaké řízení, bude stejně pozdě. O podobném případu nevím a toto je i moje první zkušenost za celou dobu co se věnuji britským kočkám.
Jméno útulku kde byl Leonek zatím nezveřejním, i když bych ráda, ale bůhví co je s Leonem nyní a nechci mu ještě přitížit. Jméno druhého útulku neznám.Ze stejného důvodu jsem nezveřejnila ani identitu paní, která se takto zachovala.
Paní z útulku mi důrazně sdělila, že kocour je majitelem útulku a mě do toho kde bude už nic není. Když jsem ji žádala o kontakt na nové majitele, řekla mi, že nesdělují žádné informace o nových majitelích. Když jsem ji prosila, aby alespoň dala novým majitelům vědět, že stojím o kontakt s nimi, že mne mohou kontaktovat, řekla že to může, ale že bych cítila z jejího hlasu něco, abych tomuto mohla věřit, tak to bohužel ne. Spíš se stále hrozně divila co mě je do toho a ať se nestarám. A že byl Leon tak zázračně rychle někde udán? Že jsem ho nesměla ani vidět? Všechno hodně divné! Je možné, že nesmí sdělovat informace o nových majitelích, ale spíše mě chtěla mít paní rychle z krku a bůh ví kde je Leon nyní. Stejně tak Kuba. Děkuju za Váš zájem o věc. Barb.

P.S. Třeba jsem již jen příliš nedůvěřivá a přecitlivělá, a nechci pouze věřit tomu, že paní z útulku měla třeba prostě jen špatný den a možná že nesnáší lidi, ale že kocourkům přitom našla krásný a láskyplný domov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: UPOZORNĚNÍ A PONAUČENÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE! HLEDAJÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 13:56:35
Odpovědět s citátem

Super zpráva! Kocourek Leonides nalezen! Ozvala se mi paní, která si ho vzala z útulku. Uff! Teď zbývá najít ještě Kubíka! Tak aspoň nějaké štěstíčko je na naší straně! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: ....
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2015 17:37:22
Odpovědět s citátem

Tak skvělá zpráva, že jste našla alespoň jednoho..Předpokládám, že zůstane u té paní, které ho dali z útulku. Je to vážně skvělé a mám z toho upřímnou radost. Snad vás bude kontaktovat i ta druhá paní a vše dopadne dobře...

Vyvstává mi tady ale spousta otázek a spousta ALE....nejsem z kočičího světa a absolutně nevím, jak to chodí, ale ráda se ptám a ráda dostávám odpovědi...

Markét, ale vlastně všem- kdo ví a zná....

- uvádíte si ve smlouvě nějakou lhůtu, dokdy máte předkupní právo? Nebo stačí, že paní zavolá, řekne, že kočky nechce a jestli nepřijedete dnes, dá je pryč...?

- máte šanci teď od paní, která má kotě z útulku ho vlastně získat?( za předpokladu, že byste ho chtěla?)

- jsou ty smlouvy tedy k něčemu? Když primárně jde o ty kočky a než by
se soud rozhoupal, mohly by být kdekoliv?

Já doufám, že později zveřejníte útulek. Že nebudete chtít, aby se to stalo někomu dalšímu. Z mého hlediska, když o tom přemýšlím, o co tam šlo? Chtěl to kotě někdo tak moc, že to šlo tak rychle? Nemusí paní z útulku dodržet nějakou lhůtu, kdy kotě zkontroluje, dá vyšetřit apod? Další věc - peníze - jak to ošemetně napsat - šlo o peníze?.....

- Napadá mě, že útulek by takto asi vystupovat neměl. Chápu, že praskají ve švech, chápu, že se potkávájí s koťátky, který neměly lehký osud, ale vůči lidem , lidem, kteří jim třeba i přispívají by měla být komunikace na určité úrovni.
Z toho, jak jste paní popsala( a i kdyby neměla právě svůj den) mi přijde, že lidé by zájem o útulky mít měli, ale útulky už nejsou nebo nechtějí cokoliv ven ventilovat.
Což mě mrzí...A není mi to po chuti.....

Hodně štěstí s druhým kocourkem, doufám, že mi napíšete, jak to dopadlo a doufám, že třeba později i zveřejníte informace, které teď nechcete podávat.

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2015 12:37:06
Odpovědět s citátem

Markéto a vy svoje kocourky chcete zpátky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: ....
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2015 18:25:13
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Tak skvělá zpráva, že jste našla alespoň jednoho..Předpokládám, že zůstane u té paní, které ho dali z útulku. Je to vážně skvělé a mám z toho upřímnou radost. Snad vás bude kontaktovat i ta druhá paní a vše dopadne dobře...

Vyvstává mi tady ale spousta otázek a spousta ALE....nejsem z kočičího světa a absolutně nevím, jak to chodí, ale ráda se ptám a ráda dostávám odpovědi...

Markét, ale vlastně všem- kdo ví a zná....

- uvádíte si ve smlouvě nějakou lhůtu, dokdy máte předkupní právo? Nebo stačí, že paní zavolá, řekne, že kočky nechce a jestli nepřijedete dnes, dá je pryč...?

- máte šanci teď od paní, která má kotě z útulku ho vlastně získat?( za předpokladu, že byste ho chtěla?)

- jsou ty smlouvy tedy k něčemu? Když primárně jde o ty kočky a než by
se soud rozhoupal, mohly by být kdekoliv?

Já doufám, že později zveřejníte útulek. Že nebudete chtít, aby se to stalo někomu dalšímu. Z mého hlediska, když o tom přemýšlím, o co tam šlo? Chtěl to kotě někdo tak moc, že to šlo tak rychle? Nemusí paní z útulku dodržet nějakou lhůtu, kdy kotě zkontroluje, dá vyšetřit apod? Další věc - peníze - jak to ošemetně napsat - šlo o peníze?.....

- Napadá mě, že útulek by takto asi vystupovat neměl. Chápu, že praskají ve švech, chápu, že se potkávájí s koťátky, který neměly lehký osud, ale vůči lidem , lidem, kteří jim třeba i přispívají by měla být komunikace na určité úrovni.
Z toho, jak jste paní popsala( a i kdyby neměla právě svůj den) mi přijde, že lidé by zájem o útulky mít měli, ale útulky už nejsou nebo nechtějí cokoliv ven ventilovat.
Což mě mrzí...A není mi to po chuti.....

Hodně štěstí s druhým kocourkem, doufám, že mi napíšete, jak to dopadlo a doufám, že třeba později i zveřejníte informace, které teď nechcete podávat.

M.


Dobrý den,

Tak nová majitelka Leonka už posílala fotky z nového domova, je z Leona nadšená, tak snad to bude již Leonův trvalý a konečně šťastný domov. Ale kocourek Kuba Libre Shume Bukur se stále ještě hledá.

-slouvu kterou mám jsem převzala od chovatelů, od kterých mám sama kočeny, je pouze na 2 strany, nyní vím ,že musím zapracovat s právníky na jejím podstatném rozšíření. Bude tam jasně zmíněno, že předkupní právo trvá po celý život zvířete a že přechází i na dalšího nabyvatele, pokud nový majitel toto pravidlo porušil. Také bude stanovena jasná sankce za porušení.

- nyní nemám zřejmě šanci získat koťátko od paní zpět a naštěstí k tomu nemám žádný důvod, Leon se má dobře a paní se opravdu snaží. Pokud bych toto neviděla a měla žít dál v obavách, postupovala bych určitě dále.

- věřím, že kvalitní smlouvy mají smysl, ale prostě zřejmě asi člověk nemůže podchytit ihned všechny rizika, koho by napadlo, že když si někdo pořídí zvíře s PP, zaplatí za něho ( což by mělo kotě před podobným osudem také chránit) a po 2 měsících ho vykopne do útulku.
Tak jako jsem se ponaučila ze špatné zkušenosti s případem kocoura Aragorna ( také se to řešilo před lety zde na MK) a nedávám už koťátka na splátky tak také tento případ přispěje k výraznému zpřísnění mých požadavků na nové majitele ( a kdo mě zná, tak ví, že už nyní jsou přísná dost) a také k výraznému rozšíření kupní smlouvy.
Ale když zajdu do krajností, tak pokud se nový majitel rozhodne kočce ublížit a třeba ji nějak zlikvidovat nebo vypustit ven, tak bych musela mít ve smlouvě zmíněné snad všechny věci, které by mohly nového majitele napadnout.

- budu to dávat dohromady s právníkem, ale také na webu jsou použitelné kvalitní kupní smlouvy od jiných CHS.
Vždycky jsem si říkala, jestli je toto potřeba, když některý chovatel měl kupní smlouvu na 10 stránek, ale teď už tomu rozumím. Jestli to zachrání zvíře před špatným osudem ale vždy, to si nejsem jistá.

- jméno útulku už zveřejnili ostatní lidé na FB - https://www.facebook.com/santakocici právě, když tam lidé poznali na fotce Leona a zareagovali, že se hledá.
Příspěvek dohledáte, pokud budete rolovat na hlavní stránce níže. Nevím o co v útulku šlo, že jednali takovýmto způsobem, a asi už to nezjistím, ale hlavně, že je kocourek už v dobrých rukou.

- také nevím, jak je to s dodržováním nějaké karantény, nebo lhůty, než umístí zvíře dál, to by mohl říci třeba někdo, kdo se v tomto pohybuje. Útulku jsou ale přeplněné, takže se asi moc neotálí. Já osobně bych kocourka nedala hned ke svým kočkám (kdybych ho mohla přijmout), ale musel by být také nějaký čas odděleně, než by se udělala potřebná vyšetření, že je zdravý, protože paní která se kocourků zbavila, měla několik kocourů už doma a ještě potom další zvířata byla v útulku a v depozitu, no, tak bych měla obavy, abych něco nezanesla mezi ostatní kočičáky.

-děkuji za Váš zájem a doufám, že se podaří dohledat ještě druhého kocourka, jménem KUBA LIBRE Shume Bukur. Přikládám jeho další fotografie, kdyby jste ho někdo poznal, budu ráda za jakékoliv informace o tomto koťátku.


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uthokonaja



Založen: 10.09.2015
Příspěvky: 2
Bydliště: praha

Předmět: kdo nepomohl Leonovi?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2015 2:20:09
Odpovědět s citátem

V souvislosti s umístěním kocoura Leona v našem útulku se na FB stránkách a diskuzích rozvíjejících polopravdy ohledně tohoto zvířete. Předkládáme Vám proto informace o celé situaci:

V pátek 4.9.2015 kontaktovala náš útulek majitelka kocoura Leona s tím, že po přistěhování přítele do rodiny začal být kocour nečistotný a ona si přeje ho předat do útulku, jelikož se jí toto chování nezamlouvá. Paní neuspěla s žádostí o navrácení do chovné stanice Shume Bukur, CZ, protože se nejedná o vadu (cituji z kupní smlouvy Shume Bukur, CZ: "Změny a nedostatky v chování, zejména v hygienických návycích kočky v novém prostředí, nelze zpravidla kvalifikovat jako vady, neboť přesahují schopnosti a vlastnosti u koček obvyklé") a paní chovatelce se navrácení Leona zrovna teď nehodí. Kocoura jsme tedy do útulku přijali a s paní podepsali Smlouvu o předání kocoura do útulku. Zároveň byl kocour nabídnut k adopci zájemcům pomocí FB.
V sobotu 5.9. se emailem ozvala paní Barboříková :"Jsem majitelkou chovatelské stanice, kde se Leonek narodil a jsem velmi rozhořčena z nastalých událostí. Paní T. mě kontaktovala včera s žádostí o urgentní vrácení zvířete, protože si nesedli s jejím novým přítelem. Snažila jsem se jí pomoci a vysvětlit, co vše je možné udělat proto, aby se s kocourkem skamarádil, ale paní trvala na okamžitém odchodu kocourka z domova. Není mojí povinností dle smlouvy, přijímat zvíře pokaždé když se nový majitel kdykoliv rozhodne mi vrátit zvíře bez opravdu vážných důvodů zpět. Ale nikdy bych nechtěla, aby se zvíře ode mě někde trápilo, proto bych ho za běžných okolností přijala okamžitě zpět.Bohužel je u mne ale situace nyní taková, že jsem tento měsíc nastoupila na studia a nemám aktuálně možnost ani časovou ani prostorovou ( jsem přes týden na kolejích), kde by mohl Leonek být….."

Je smutné, že vážným důvodem k navrácení zvířete u paní Barboříkové není to, že kocour močí do postele, ale vážným důvodem k neposkytnutí pomoci milovanému koťátku je, že paní studuje a není doma. Zároveň však, i přes svou nepřítomnost a studium, nadále obchoduje s koťaty a stanici provozuje dál …
Je také s podivem, že existují chovatelské stanice, které navrácení vlastního odchovu negarantují v kupní smlouvě. Klauzule o navrácení zvířete je dnes již zcela běžným standardem ve většině útulků (náš nevyjímaje).

Ještě téhož večera přišel další email od paní Barboříkové s tím, že koťatům našla nové majitele. Telefonicky se se mnou paní spojila v neděli a byla velmi překvapena, když jsem jí řekla, že naše sdružení je nyní majitelem kocoura a tudíž není jediný důvod, abychom ho předali zájemcům, kterým ho ona slíbila a ani nevidíme důvod k její návštěvě Leona. (Kocoura nám předala majitelka a dle ustanovení v kupní smlouvě o novém majiteli chovnou stanici vyrozuměla. K našemu sdružení je však paní Barboříková naprosto cizí osoba a její vymáhání informací je tudíž nesmyslné. ) Zároveň jsem jí sdělila, že pokud chtějí Leona adoptovat, mohou její uchazeči poslat email a postavit se do fronty za zájemce, kteří se ozvali před nimi. Pokud by se naši zájemci ukázali jako nepoužitelní přišla by na ně řada. Nikdo se neozval.

Leon tedy putoval – i díky skvělé pomoci z domácího depozita – k paní, která se ozvala nejdřív a užívá si nového domova.

Zato se na různých fórech na FB vyrojilo plno prázdných slov a komentářů, pletoucích si pojmy s dojmy.
Objevují se verbální útoky na naše sdružení, které jediné poskytlo reálnou a okamžitou pomoc zvířeti, které taky mohlo skončit na ulici. Tak jak to ostatně děláme vždy.

Kde jsou ti zájemci, kteří chtějí zachránit ubohé zvíře z útulku? Ráda jim nabídnu některou z našich koček. Nebo se nabídka vztahovala jen k možnosti získat zcela zadarmo (či se slevou) kocoura, který byl nedávno prodán za 10 000,- Kč ?!

Kdo opravdu nepomohl kocourovi v nouzi?

Jana Kohoutová, vedoucí útulku a jednatelka o.s.Šanta kočičí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2015 6:30:53
Odpovědět s citátem

Paní Kohoutová, velice si vážím toho, že jste přidala pohled útulku na věc.

Pro mou zvědavost, zajímala by mě hodně nejasná věta "Nebo se nabídka vztahovala jen k možnosti získat zcela zadarmo (či se slevou) kocoura...". Kolik tedy činil poplatek za tohoto kocourka?

Navíc, v návaznosti na mou včerejší snahu zjistit na internetu více o reálném fungování útulků v Česku:

- Procházejí kočky při příjmu k vám veterinární prohlídkou?
- Jsou všechny přijaté umístěny do karantény?
- Je možné umístit kočku z karantény před uplynutím definované doby (jak jsem včera pochopil, každý útulek ji má jinou) do domácnosti?

Proběhlo všechno toto i v diskutovaném případě?

Nechápejte toto prosím jako útok, jde mi čistě o fakta.

---
Osobní názor: přijde mi trochu nekorektní vyžadovat po komkoliv, aby v jakékoliv osobní situaci přijal zpět kocourka okamžitě. Nejen kočky, ale i lidé jsou v různých "nouzových" situacích. Chápu ale, že na všech stranách je teď hodně silných emocí.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: UPOZORNĚNÍ A PONAUČENÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE! HLEDAJÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2015 8:45:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem ráda , že jste se ozvala, opravdu neuvěřitelné, hezky jste to popsala, že jsem vlastně ten idiot, jak jste nazvala případné zájemce na kocourka já. Děkuji pěkně.
Je to tolik velký hřích, že jsem nastoupila na školu a byla jsem navíc zrovna na cestách, když mi paní volala s urgentní žádostí o vrácení kocourka? Ihned jsem pro něho začala hledat nový domov, našla zájemce. Byla jsem v celé věci v šoku, snažila se jí vysvětlit, že se to stát může a že to jde řešit, že dát je pryč je krajní a poslední možnost.
Ano a prostě jsem ho nemohla přijmout okamžitě, neměla jsem ani prostory na karanténu ani čas. Nemohu být připravena v každý okamžik přijmout zvíře, když se někdo s někým sejde nebo rozejde, ale že bych odmítla pomoci a situaci řešit to opravdu sotva. Je to tolik špatné řešení, najít pro kocourka vhodné zájemce, den dva počkat a od paní je dát rovnou s navrácením poloviny kupní ceny do nového domova? Bez problémů a dohadů!
Jasně, všechno jsem udělala špatně. Jak jinak . Ale že někdo vykopne kotě proto že se mu doma začalo počůrávat, obzvlášť když jsem paní upozorňovala, že už má doma kocourů několik a může to být složité, věnovat se plně dalším miminům, ale přesvědčovala mě, že je zkušená a že mám zbytečné obavy. Ano, nastal problém, že si nesedli s novým přítelem, a počůrali se do postele, ale kdo zná kočky dobře, ví, že mohou na výrazné změny v rodině zareagovat tímto způsobem, ale málokdo by sáhl po řešení, zvíře dát téměř bez nějakého časového prostoru na vyrovnání se se změnou do útulku. U mě to byla vzorná koťata a nikdy nechodila jinam než na záchůdek, stejně tak 2 měsíce co byli u paní.

Nevím, jaké si představujete pod mojí osobou monstrum, když se takto vyjadřujete o celé věci, které obchoduje nadále s koťaty, to je opravdu tedy šílené. Mám dvě kočeny, s láskou opečovávané, kdo nás zná, tak ví. To, že se o naše koťata, která takto dopadla kvůli sobeckosti takto zajímám a hledám kde můžu, je toho jenom důkazem. Jak ráda bych si ušetřila tyhle nechutné diskuze, telefonáty nepříjemným lidem a dohady!

Nechci poškozovat nijak Váš útulek,ani jsem to neudělala, jen popisuji svoji vlastní zkušenost a nebudu lhát, že Vaše jednání vůči mě bylo nějak vstřícné. Opravdu nemám čas na tyto nesmyslné nikdy nekončící diskuze, které nijak nepomáhají v nalezení druhého kocourka.
Nevím, co jsem měla jiného dělat, než se obrátit na veřejnost, i přes všechny dohady co se tu vedou a zřejmě asi povedou, se mi podařilo najít alespoň Leona. Takže to stálo za to.
S pozdravem
Barboříková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uthokonaja



Založen: 10.09.2015
Příspěvky: 2
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2015 15:20:38
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Paní Kohoutová, velice si vážím toho, že jste přidala pohled útulku na věc.

Pro mou zvědavost, zajímala by mě hodně nejasná věta "Nebo se nabídka vztahovala jen k možnosti získat zcela zadarmo (či se slevou) kocoura...". Kolik tedy činil poplatek za tohoto kocourka?

Navíc, v návaznosti na mou včerejší snahu zjistit na internetu více o reálném fungování útulků v Česku:

- Procházejí kočky při příjmu k vám veterinární prohlídkou?
- Jsou všechny přijaté umístěny do karantény?
- Je možné umístit kočku z karantény před uplynutím definované doby (jak jsem včera pochopil, každý útulek ji má jinou) do domácnosti?

Proběhlo všechno toto i v diskutovaném případě?

Nechápejte toto prosím jako útok, jde mi čistě o fakta.

---
Osobní názor: přijde mi trochu nekorektní vyžadovat po komkoliv, aby v jakékoliv osobní situaci přijal zpět kocourka okamžitě. Nejen kočky, ale i lidé jsou v různých "nouzových" situacích. Chápu ale, že na všech stranách je teď hodně silných emocí.

Dobrý den, pokusím se Vám odpovědět. Mohu však mluvit pouze za náš útulek.
První dotaz
"Pro mou zvědavost, zajímala by mě hodně nejasná věta "Nebo se nabídka vztahovala jen k možnosti získat zcela zadarmo (či se slevou) kocoura...". Kolik tedy činil poplatek za tohoto kocourka?"

Paní chovatelka mi psala a volala, že má pro kocoura zájemce. A asi jsem to špatně pochopila, domnívala jsem se, že jde o lidi, kteří chtějí adoptovat zvíře z útulku, ale šlo jen a jen o kocoura LEONIDES de Shume Bukur, který byl koupen za 10. tisíc Kč. Paní majitelka chovné stanice ho na rozdíl od nás nabízela zájemcům s "plným titulem" a mám právo se domnívat, že pokud by ho získala od nás zpět, hbitě by ho znovu prodala. Od nás kocour odcházel po podpisu předávacího protokolu a zaplacení běžného adopčního poplatku 400,- Kč

Další info se týká pouze našeho útulku Mezi Vodami. Nevím jak to mají ostatní sdružení:
"Navíc, v návaznosti na mou včerejší snahu zjistit na internetu více o reálném fungování útulků v Česku:

- Procházejí kočky při příjmu k vám veterinární prohlídkou?
- Jsou všechny přijaté umístěny do karantény?
- Je možné umístit kočku z karantény před uplynutím definované doby (jak jsem včera pochopil, každý útulek ji má jinou) do domácnosti?"

Opuštěné a toulavé kočky přicházející k nám do útulku procházejí standardní karanténou - během níž jsou zbaveny zevních parazitů, odčerveny a pokud se to stihne( zejména kvůli zdravotnímu stavu a věku) i poprvé vakcinovány. Jelikož příjem zvířat do útulku neprobíhá jen v době od /do a v pracovní době veterináře - provádí příjem odborně způsobilá a kvalifikovaná osoba, která je schopna posoudit zdravotní stav zvířete a případný problém ihned řešit transportem na veterinu či hospitalizací zvířete ve veterinární nemocnici( máme tu výhodu, že jsme v Praze a sehnat veterinu nonstop není problém). Většina zvířat však přichází v relativně dobrém stavu a celý jejich zdravotní problém spustí až odčervení. Poté nastupuje veterinář, který je v útulku schopen zhodnotit zdravotní stav, naordinovat léky, odebrat krev a zaslat ji na neakutní vyšetření, udělat testy na FIV a FeLV a panleukopenii.
Pokud kočky ukončí úspěšně karanténu jsou zařazeny do skupiny - koček, koťat či našich EFFíků - to je skupina koček majících FIV či FeLV a nabídnuty k adopci.
Pro kočky pocházejících z bytu ( stejně jako Leon) a nemající možnost volného venkovního výběhu provozuje naše sdružení Útulnu, která svým režimem volně kopíruje zvířecí hotely. Tento unikátní projekt je určen pouze pro kočky z domácností, o které se jejich majitelé nemohou či nechtějí nadále starat. To jsou ty kočky, které v útulku nejvíce trpí. Kočka z ulice si v útulku většinou polepší( minimálně je v teple a má co jíst), kočka z domácnosti však své lepší ztrácí. Pro takové kočky máme připraveny boxy (cca 2 m2), ve kterých mají své útočiště a mohou se postupně rozhlížet a seznamovat se s novým prostředím, aniž by je jiná kočka obtěžovala. Posléze je kočce umožněno zařadit se samostatně do skupiny, která nemůže být veliká. Momentálně ji u nás tvoří Kryštof a Amálka /15 a 11 let/, kterým zemřela majitelka. Epileptický sedmiletý kocour Flek, jehož majitel odešel natrvalo do zdravotnického ústavu. Ochrnutá Šegina v jejíž rodině se objevila u mimina alergie a Nikita , kočka adoptovaná před rokem od nás, jejíž majitelé se museli okamžitě vystěhovat a tak kočku vrátili k nám.
Co se týká speciálně Leona či jiné domácí kočky, klinicky zdravé a vakcinované - ano, lze ji umístit do dočasné péče u rodiny( domácího depozita), která má své kočky vakcinovány a zdravé. Speciálně u Leona to pomohlo i v tom, že jsme si ověřili, že jeho nečistotnost byla způsobena jen novou situací v původní rodině. Máme totiž v předávací smlouvě info o tom, že nezamlčíme novému chovateli nám známé problémové chování zvířete.
Tak to je asi vše co lze k našemu útulku napsat. Nu, snad ještě info, že celý provoz útulku čítajícího 215 m2 a pečujícího o opuštěné kočky stojí dost peněz - Což je takové malé připomenutí, že můžete nejen mluvit, ale i pomoci. Číslo našeho kočkoúčtu je 209977082 / 0300 - Jana Kohoutová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top