Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Anketa: Jak se vítáte s kočičáky po příchodu domů?

Datum20. března 2017  |  AutorFilip  |  Zobrazení celkem/dnes6 834x / 2x

Máte nějaký vítací rituál?


Kočka
Ilustrační fotka. FreeImages.com/Zoban Raftik


Co říkáte vy a co říkají vaši kočičáci?

Je s vítáním spojeno něco dalšího?

Je vítání jiné, když přijdete z nákupu?

Má na vítání vliv, po jaké době se vracíte?
Tagy ?

anketa


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

18 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum7. prosince 2020 14:24

Sněhurka mne vítá vždy tak, že přijde ke dveřím, počká až je otevřu, natáhne se, prohne a zvedne hlavičku a teprve, když jí pohladím uhne z cesty a mohu jít dál! A dělá to tak stejně ať je to po ránu, nebo když se odněkud vracím!

palkovic
Kocouřákpalkovic  Datum10. května 2017 14:16

Máme kočku a kocoura, když jsou doma, čekají za dveřmi předsíně, když jsou venku tak za dveřmi na terasu kočka sedne na zadní a mlátí do dveří a když přijdeme nečekaně dřív tak jsou v zahradě v boudě , otevřeme dveře na terasu a zavoláme je jménem.... máte vidět ty pecky domů :-D

Fotka u komentáře
maketa.n
Kocouřákmaketa.n  Datum23. března 2017 14:16

Tak nejprve mňouknutí směrem k nám spolu s rozsvícením očíček a pak zběsilý úprk rovnou k mističce, když přinesu nákup, vlezou si rovnou do igelitky, kde trpělivě přebírají co všechn se jich nehodí a tudíž to můžu uložit do ledničky :D

micouša
Kocouřákmicouša  Datum22. března 2017 7:50

Honzo pěkný - jako jó, jsi doma, hurá, tak ukaž co jsi donesl a pozdravím, až zjistím co novýho u sousedů ;.)))

gwen
Kocouřákgwen  Datum22. března 2017 7:06

Obejdou rajón a u sousedů něco, Honzo, je viď?.-o))

Honza Uličník
KočičákHonza Uličník  Datum21. března 2017 23:32

Takhle .. https://www.youtube.com/watch?v=ehdoWA5gz14

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum21. března 2017 9:49

Záleží na tom, zda kočičáci zůstanou doma nebo venku. Pokud jsou venku, většinou už se ometají kolem baráku nebo sedí na terase, pokud tedy přijíždíme v dobu, kdy nás očekávají doma. Jinak po nich není ani vidu ani slechu a spíš musím pískat a volat, abych je nalákala:-)))) Pak se otírají se o nohy, Miki s sebou práskne na zem, začne dělat vrm vrm a nastavuje bříško k drbání. Následně se oba hrnou domů, před dveřmi se obvykle stačí poprat a doma letí ke škrabadlu a pak přímo k miskám.
Pokud přijdu domů nečekaně dřív, klasika jako asi u některých z vás - ospale mžourají a lezou z různých míst, kde se momentálně uložili ke spánku.
Pokud jsou doma, vítají jen toho, kdo přijde první s takovým tím výrazem: "jo, tak dobrý, a teď by mohlo kápnout něco na zub a pak pomazlit...":-)))

martinka3
Kocouřákmartinka3  Datum21. března 2017 2:45

Jinak po příchodu vždy jak ho beru na ruky,tak na mne kouká a já vždy s nim vykladam ,jak se měl a jak to tady zvládnul sám:-)

martinka3
Kocouřákmartinka3  Datum21. března 2017 2:39

Tak u nás jsou to opravdu denní rituály:-)když přijedu po noční z práce murinek sedí za svým okýnkem a vyhlíží,někdy když tam není a já prijedu a zavřu dveře od auta v tu chvíli je za oknem:-),taky moc dobře pozná,když jdu do prace a nebo jen na chvilku pryč,pokud se chystam do prace,sedí v chodbě a kouká na mne nebo si sedne v koupelně na pračku a pozoruje jak se zkrášluji malováním:-)jinak odchod je vždy stejný sedí kouká v chodbě a vždy je těžké ho opustit,zato ty příchody jsou láskyplne,vždy sedí za dveřmi,jakmile slyší klíče a ozývá se jen mnoukani-)))když je doma manžel a já dojdu a ještě parkuju třeba kolo do sklepa-bydlime na byte v prvním patře,tak murinek skáče po dveřích a vždy pozná ,ze se jedna o mne,nebo naopak já sem doma a murinek leží na parapetu ,přichází sousedi a nic ,zůstává v klidu,jakmile vidím za oknem manžela a murinek vesele chrupká,tak jakmile vejde manžel do hlavní chodby dole tak šup muri ihned procitne a stojí za dveřmi v pozoru a už ho vítá,je vážně zajímavé vidět,pokud se jedna o sousedy tak zůstane v klidu ,ale svého pána pozná jen když vejde a je dole u schránek,jinak po příchodu vždy následuje hlazení ,vykládání,mazlení hlavně já ho vždy beru do náruče a hladim hlavičku ,pusinkuju ho na čelíčku a hlavičce to ma moc rád,nakonec následuje papáníčko.Sranda je jak už bylo psáno níže ,když přijdu nečekaně v jinou dobu za dveřmi nikdo ,tak právě vychází z pelíšku a vítá mne ospalý a překvapený murinek,ale zato šťastný,že už jsem opět doma:-)))

robbynn
Kocouřákrobbynn  Datum20. března 2017 21:47

U Aischi to bylo tak, že před mým příchodem seděla na okně a když slyšela moje auto, aniž by ho ještě viděla, tak letěla ke dveřím a pak už se ode mne nehnula. Ted, když přijdu domů, seběhnou kočky schody, každýho jmenovitě pozdravím a pohladím a odeberou se ke mě do pokoje. Když se vracím po dlouhý době, buď na mě kašlou nebo přijdou až později, ale to je pak lásky :-D

Andorea
KocouřákAndorea  Datum20. března 2017 20:44

Když jsem bydlela v minulém bytě, tak sousedi tvrdili, že kočka sedla na okno a já přišla do 10 minut. A bylo jedno jestli to bylo v 15,00 nebo v 19,30. Prostě kočka to věděla! Když teď příjdeme domů, tak se obě kočky jen příjdou podívat do tašek a pak zase zalehnou.

gwen
Kocouřákgwen  Datum20. března 2017 20:04

Maud...o))))

Maud
KocouřákMaud  Datum20. března 2017 18:50

Maya vítá jak kdy a jak koho. Někdy nevítá vůbec a dál chrupe na topení. Nejvíc vítá mladého, to letí ještě není ani za dveřmi, prostě to pozná. Muže vítá tak, že se hlavně snaží prosmyknout na chodbu a pak se rozvalí na kobereček a vyžaduje drbání po zádech. Mě vítá s menší intezitou a nechá se podrbat, prostě děvka jedna prodejná! Na krmení a vybírání bobků jsem jí ale dobrá... :-))))

ween
Kocouřákween  Datum20. března 2017 18:41

..tak u nás po příchodu musí následovat tři věci - 1/ čumákovka nos na nos ihned po otevření dveří.. 2/ následně sebou plácne na záda a drbeme břišáka.. 3/ - nejdůležitější bod - dáme příděl kapsičky .))

micouša
Kocouřákmicouša  Datum20. března 2017 13:55

U Bastet to v době, kdy naši ještě bydleli v Praze v přízemí fungovalo tak, že se moje matka, vedoucí svou vlastní divadelní agenturu z domova, mohla spolehnout na to, že v momentě, kdy Bastet strnula, nastražila uši, a vzápětí vyskočila oknem na dvorek a přesunula se do chodby, že do pěti minut otočím klíčem v zámku barákových dveří a nastane představení - bolest, utrpení, smrt hlady, z toho, jak tam byla chuděrka kočička celý den opuštěná a hladová (následně si stěžuje matka, že zas byla kočkou seřvaná, když telefonovala se zákazníkem pět minut přes čas, tři čtvrtě dne byla nucená z místnosti do místnosti tahat provázek, a nakonec musela do masny pro biftek, protože kapsičkou kočičí zlatíčko opovrhlo.
U Miou to funguje tak, že pokud přijdu příliš brzy, tak se rozespale vypotácí s tím, co lezu domů tak brzo. Pokud přicházím v obvyklý čas, či později, tak v momentě, kdy odemykám domovní dveře ječí nahoře u bytových dveří jak hasičská houkačka, a když odemykám bytové dveře, tak jí kabelkou musím zatlačit do předsíně, kde pak válí sudy, máchá tlapičkama a vrňomňouká jak blázen, dokud si nesundám bundu nevezmu jí do náručí a nepomuchlám.

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum20. března 2017 9:28

Když přijdu domů, Míša je hned za dveřmi a už se to pomalu učí i Čertík. Chodím pokaždé jinak, takže určitou hodinu si nemůže pamatovat. Buď vyleze, když slyší chrastit zámek, nebo to ví už dřív. Bratr mi jednou říkal, když jsem přišla později, že Míša byl natažený na gauči a najednou se sebral a byl v předsíni. Prostě čekal a já jsem asi za 10 minut přišla. Tak vlastně nevím, jak to je. A když přijde bratr dřív než já, ani nemrkne. Nejdřív je musím oba pohladit a zeptat se, jak se měli, dostanou napapat a vyberu bedýnku. Pak mám všude doprovod, teď hlavně Čertí.

janarim
Kocouřákjanarim  Datum20. března 2017 8:52

Náš kocour obvykle stojí těsně za dveřmi a jakmile otvírám, prodírá se ven na chodbu, jakože konečně si může zkontrolovat venkovní teritorium. A cestou jen tak mimochodem se na chvíli zastaví, aby ho mohla obsluha podrbat po kožíšku. Skvělý je, když přijdu dřív, než čeká, to najdu totálně ochrápanýho kocoura s očima ještě zalepenýma spánkem a s výrazem "co tady děláš" :-D
Kočku máme teprve čtvrt roku a ještě část doby k tomu zápasíme s nějakou záhadnou chorobou, tam jsme si ještě žádný rituál nevytvořili.

katyp50
Kocouřákkatyp50  Datum20. března 2017 8:22

Neomylně poznají, kdy odcházím na celý den pracovat a kdy jdu jen třeba nakoupit nebo vyhodit odpad.....
Když odcházím jen na krátký čas, zůstávají ve svých pelíšcích a ani nemrknou. Když jdu pracovat, loučí se se mnou v předsíni a výrazy čumáčků jasně hovoří: "Tak jdi lovit a něco dones." Návraty domů jsou také ve znamení rituálů - vjíždím do dvora, kde parkuju. Na parapetu jsou stíny čtyř hlaviček, které vyhlížejí. Jdu ještě k ťamíkovi vedle koupit něco na zub, hlavičky zůstávají v pozoru. Jdu rovnou domů neb u ťamíka jsem zabrzdila a nakoupila - hlavičky zmizí, protože už jsou kočičáci za dveřmi a zaujali vítací pozice. Cecilka na stolku vzpíná tlapičky, Melíšek II rozplácnutý na podlaze potřebuje drbat bříško, Lady si mě pečlivě očmuchá, aby se ujistila, že to jsem opravdu já a Damián vyžaduje pohladit po hlavičce a podrbkat za oušky. Pak dostanou najíst, mlsky a konečně se odeberou spokojeně za svými záležitostmi, protože vědí, že jsme zase spolu.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top