Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Blog: Samochvála zvířecích útulků pod rouškou ochrany zvířat

Datum13. září 2016  |  AutorPaschaMami  |  Zobrazení celkem/dnes7 044x / 1x

Ohne Tierheime fehlt ein Stück heile Welt.
(heil = celý, zdravý, neporušený, v pořádku, např.: váza i po pádu zůstala "heil")

Bez zvířecích útulků chybí kus neporušeného světa.

Zase jedno ošemetné téma. Budu psát pouze o zdejších (německých, pozn. red.) poměrech, jak to vypadá v ČR víte sami. Četla jsem nedávno několik negativních zpráv - třeba o tom, jak jedna šéfová útulku (právnička s plzeňským rychlodiplomem) si za peníze útulku pořídila dům, bratru za 2 miliony - komentáře netřeba.

Nebudu sem ani zatahovat moji osobní anabázi s E. T. Alien, co bylo, bylo, případ je uzavřen (pro informaci deníček E. T. Alien). Ale protože mám tento útulek na dosah, mohu stav při E. T. i po něm až do dnešního dne popsat.

Protože mně zvířata leží na srdci, zajímala jsem se o to, jak to funguje zde. Poštou dostávám od různých německých útulků stále materiály o zvířatech, která skončila v útulcích, pochopitelně s přiloženou složenkou. Tyto "organizace" vystupují pod rouškou celonárodní "Ochrany zvířat" a existují částečně z příspěvků příslušných krajů, jakož i z darů lidí milujících zvířata.

Příklad: Města Sindelfingen a Böblingen (BB) byla ještě před několika lety proslulá tím, že měla pro obyvatele nejvyšší příjem z celého Německa (z daňových odvodů světových firem Daimler, IBM, HP a dalších). Obě města přispívala na udržení chodu v BB útulku, ale nikde nebyly ty peníze vidět - můj první dojem při odevzdání E. T. nebyl nejlepší, vše vypadalo jako málo udržované. Ale již předtím jsem věděla o jejich "hospodaření" a vůbec celé "organizaci". Každé 3 až 4 měsíce bylo v novinách, že se znovu změnilo vedení kvůli nepřehledné správě finančních prostředků a vnitřním neshodám - podle mne zpronevěra a "boj o koryto". Dobrovolníci, kteří chodí venčit psy nebo jinak pomáhat - bezplatně! - si také stěžovali, že se s nimi špatně zachází. Tento útulek nebyl jediný s takovými problémy, často bylo něco podobného i v TV - všude byly nějaké "černé ovce".

Ovšem nejčernější byl Superboss z centrály pro Ochranu zvířat v Mnichově: cca před 2 lety si ulil celých 5 mil. eur a nikde nestálo, že by je vrátil, a o trestu za zpronevěru také ještě nebylo nic slyšet! A tenhle spolek vydá ten slogan, že bez něj by chyběl "kus neporušeného světa".

Ty útulky, které svědomitě plní své poslání, neházím do jednoho koše a přeji hodně úspěchů, jakož i podporu jejich záslužné činnosti.

Podle posledních zpráv obdrží útulek v BB pro zvelebení objektu a průběžnou údržbu ročně 400.000 EUR, vedení bylo také vyměněno. Měla bych to jít zkontrolovat, ale mám obavu, že bych se vrátila s nějakou "živou krabicí". Dva před útulkem zachránění + jeden bohužel ne úplně, stačí.Tento blog vyjadřuje názor autora, nejedná se o stanovisko Modrého kocouře.cz.
Tagy ?

útulek


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

14 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

sanny
Kocouřáksanny  Datum14. září 2016 23:17

Annie626, to jste měla napsat jako prvotní příspěvek a Vaši osobní zkušenost, to je potom něco jiného.

Na mě to prostě působilo jako spekulace nebo "jedna paní povídala".

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 22:51

Pardon, místo Bublinky má být Kulička

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 22:49

Sanny, víte mně zaráží jedna věc a to jak mohla při předávání Kuldy říct, že je v pořádku, když mněla takovou rýmu až nemohla dýchat, v uších svrab a kožní problémy. To přece není ani zdaleka v pořádku. Také nemají karanténu, kvůli čemuž dochází k šíření nemoci FELV, na kterou nám Rozmarýnka umřela, byla rovněž od tamtud. Další věc: Když jsme byli pro Bublinku, paní říkala, že již čtyři dny bere antibiotika, ať přijedeme za týden. Po týdnu nebyl ani ten nejmenší znak zlepšení a přitom, jakmile začla brát antibiotika u nás, k zlepšení došlo za tři dny. Když jsme poslali mail z nového domova ve kterém byla zpráva o hrozném stavu Kuličky, paní neodpověděla. Tohle jsou právě mé důkazy ke spekulacím. Nicméně do žádného útulku bych nepřispívala bez sebemenšího ověření.

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 22:10

Gwen, mám vlastně jednu takovou zkušenost a to takovou, že jsem se ještě dříve znala s jednou paní a nakonec se objevilo, že kočky trpěly, umíraly a paní si kupovala své věci. Takové věci mně opravdu mrzí a proto raději vždy všem kupují věci jako jídlo a tak a třeba i antibiotika. Bohužel nemohu tolik přispívat, protože i tak se mám hodně co platit a peněz není nekonečno.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum14. září 2016 19:50

Rada som si prečítala článok,nejak mi to zmenilo pohlad.Ja som si nejak predstavovala,že v štáte kde financovanie útulkov na inej úrovni,je to ovela lepšie.U nás majú v útulku len psíkov.Je preplnený až to človeku trhá srdce.Na Vianoce sa mi páčilo,že ludia húfne nosili granule a konzervyPrišli sme neskoro večer a neboli sme sami.Kde sú mačičky z takého velkého mesta neviem,no viem,že nájdené mačičky nieje kde odniest.

gwen
Kocouřákgwen  Datum14. září 2016 17:50

Ivo, moc díky za pohled na útulky do Německa. Mě by tedy ještě zajímalo, jestli zajdeš, jaký jsou podmínky pro adopci, adopční poplatek, jestli dávají kočičky jen do bytů a prostě vše, co je s tím spojené.
Taky jsem někde četla, že paní si vzala v Německu za nějaký adopční poplatek kotě a za tři měsíce se přišel útulek podívat, jak se kotě má. Vyhodnotil, že nežije v dobrých podmínkách a kotě odebral. A druhý den už měli adopční poplatek od někoho jiného. Tak nevím.
Já když se dívám na ty naše, tak se přiznám, že nejsem schopná rozlišit, který je městský a který je soukromí. Když otevřu pár stránek, nikde nevidím výroční zprávy, ale Filip mi řekl, že ty soukromé to nemusí dělat.
Takže já vlastně nevím, jak se hospodaří. A to je možná to, co mi na tom vadí a proč pravidelně nepřispívám. (když jsem tohle jednou zmínila na fcb, bylo mi řečeno, že mám zvednou zadek a jít pomáhat, když tedy chci vidět účetnictví a závidím jim rohlík, který si z toho koupí. Taky mi bylo sděleno, že na nějakou administrativu či informovanost pro dárce není čas. A že je vidět na transparentních účtech a že mě musí uspokojit výběr z bankomatu). Aby bylo jasno, vážím si práce lidí okolo koček, ale na druhou stranu by mi přišlo fér nějaký účetnictví, přehled, něco ve smyslu, za tyhle ty peníze jsme vykastrovali tolik a tolik koček, zaplatili veterinu a koupili nový škrabadlo. Tečka. Kolik tohle mlže zabrat času? 20 minut za měsíc?

Annie x Sandro...Myslím, že každý se tu může vyjádřit. Jestliže Annie má takový pocit, zkušenost proč to nenapsat? Na druhou stranu, Sandří, jestli víš, že je to jinak, proč to tedy nezveřejníš? Třeba by Annie přehodnotila svůj názor.

Annie- výroční zprávy jsem nikde nenašla, ale město přispívá 20 000 na kastrace (kolik se jich třeba vloni vykastrovalo mi nejde dohledat). Taky mě mrzí, že tam nikde není, kolik mají adopční poplatek a jestli každá kočka, kterou vydají je kastrovaná nebo to podléhá smlouvě.

Furt si myslím, že nějaké procento z daní, které bychom mohli venovat takovýmhle spolkum a organizacím by nebylo špatný..

sanny
Kocouřáksanny  Datum14. září 2016 16:47

Annie626, ono je celkem jedno jestli se s ní znáte osobně nicméně mě pořád zaráží Vaše spekulace.

Osobně bych si něco takového "nelajzla" napsat je jedno o kom kdybych to neměla něčím podložené. :(

Napsat něco takového o mě, tak Vás zažaluji!

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 15:48

Omlouvám se za chyby, nějak mi blbne automatické opravování v mobilu.

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 15:47

Nicméně ano, znám se s ni osobne, ale nejsem nevím, jak přesně to tam chodí, takže neříkám, že by to tak opravdu bylo, ale nikdy nevíte a tak posíláme granule, kočkolit, hračky, na vánoce i malinký šplhadlo

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum14. září 2016 15:43

Já vím, omlouvám se za tak silná slova, byla jsem už takhle pozdě v noci unavená, moc mi to nemyslelo. Já totiž vím o několika lidech kteří tam pravidelně přispívají a to celkem hodně a nevšimla jsem si, že by výrazne změny byly.

sanny
Kocouřáksanny  Datum14. září 2016 4:44

PaschaMami, pěkně napsáno, titulek je výstižný a to samá si myslím o některých útulcích i tzv. záchranářích.

Annie626 použila jste celkem silná slova vůči majitelce útulku v Bohumíně. Znáte se s ní osobně, že můžete takhle veřejně spekulovat o její poctivosti/nepoctivosti. Máte to nějak podloženo?

Pro mě je naopak útulek Kočky Bohumín jeden z mála útulků kde nemám problém poslat materiální i finanční pomoc, protože vím, že tam se dostane kočičkám.

PaschaMami
KocouřákPaschaMami  Datum14. září 2016 0:39

Annie 626:Když to jsou menší útulky a myslí to se zvířaty dobře, mají se určitě co ohánět. Ale u mne široko daleko není
takový menší útulek nějakých opravdu slušných lidí - klidně bych je pravidelně podporovala, třeba i naturáliemi. Ovšem to s těmi 5 miliony EUR je přece nejméně státní nebo dokonce mezinárodní ostuda! A ten zdejší útulek dostává nyní tolik, že by při správném hospodaření měli přebytek. Já se sice mám pracovně sama co ohánět, ale možná že si najdu ten čas a mrknu na ně jak to teď vedou. A zjistím, jestli již odvedli předepsané čtvrtletní zprávy a ty budu chtět vidět - musí mi je ukázat, mám na to jako občan právo. Spojím se s jedním pánem - to je takový zastánce spravedlnosti a trochu
"hnidopich", tak jim to spočítáme!

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum13. září 2016 23:19

Víte, v Bohumíně je taky vidět, že je to ne moc udržované a my nemůžeme přijít na to, jestli opravdu dostávají tak málo peněz, nebo co.

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum13. září 2016 23:16

Ano, i útulku v Bohumíně si nejsme jisti, jestli je majitelka opravdu poctivá a tak vždy posíláme pouze krmivo a věci pro kočky.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
2
Veterinární poradna: Agresivní kocour (15x)
3
RSS kanály (15x)
4
Fotočlánek: (Ne)fotogenické kočky (12x)

Bude tohle NEJ fotka měsíce května?

...
Máte fotku svého kočičáka? Právě máte možnost ji do soutěže NEJ fotka nominovat!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top