Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum17. ledna 2017  |  KočičákMiou  |  Autormicousa  |  Zobrazení celkem/dnes6 597x / 1x

Jak jsem adoptovala mojí DvouNožku Živitelku.

Jak jsem adoptovala mojí DvouNožku Živitelku.

Miouk ve spolek. Když moje předchůdkyně Bastet dne 9. 7. 2016 umřela dvounožce v náručí, tak se dvounožka psychicky složila, neustále brečela a nechtěla chodit domů, protože tam prý na ni všechno padá, a je tam strašný ticho, a sama se v opuštěném společném pelíšku bojí (měli s Bastet heslo, že jak kocouří, tak člověčí nápadníky budou držet v přiměřené vzdálenosti od jejich společného pelíšku, aby měly aspoň doma klid).

Její rodina, byť chůváci už byli přestěhovaní na „starou tlapu“ do Poděbrad, a místo nich do jejich původního bytu přestěhovaný dvounožčin bratr s manželkou a dvěma psama, dospěli k názoru, že si bude muset pořídit novou kočku, protože takhle to s ní dál nepůjde. Akorát se všichni shodli, že když už má uhrazenou dovolenou v září, že by bylo lepší, aby nové kotě přišlo do rodiny, až se vrátí, aby se neděsilo toho, že mu dvounožka živitelka hned zas na chvíli zmizne.

Nicméně dvounožci míní, ale my kočky víme svý. Takže když se dvounožka rozhodla, že prohrábnutí popelnic není jistota, tudíž že se raději v práci tu a tam, občas, v rámci obědní či odpočinkové přestávky, jukne na internet na inzeráty, jestli se někde nenarodilo vhodné koťátko, které by v tom září bylo tak akorát, tak co se nestalo - protože postupem času u dvounožců dospěli k závěru, že Bastet byla pravděpodobně potomek nějaké vznešené mainské kočky, kterou nejspíš zbouchnul ve venkovní voliéře potulnej žižkovskej kocour, takže se koťat ta individua, co měla její matku na starosti, promptně, a zjevně dost nechutně, zbavila, tak moje dvounožka hledala nějaké koťátko, které by bylo kříženec mezi mainkou a něčím. Do vyhledavačů tedy zadávala mainská mývalí a hledala, zda tam nebude nabídka na nějaké případné křížence. A v jednu chvíli (v úterý 19. 7. 2016) tam zadala „mainsk“, když tu zazvonil telefon (prej pravidelně zvonívá v době polední pauzy a nejlíp, když má plnou pusu) s tím, že někdo něco pracovně chtěl, takže „shodila“ internet dolů na lištu a vyřizovala pracovní věc. Když to vyřídila, a zase internet vyšupla nahoru, tak zjistila, že asi cosi zmáčkla navíc, a z obrazovky jsem na ní koukala jááááá – s tím, že se nabízí mainsko-britská osmitýdenní kočička k okamžitému odběru.

Nuž – zaujala jsem jí tak, že mou fotku rozeslala příbuzenstvu a nastala anabáze – jéééé, ta má pohled úplně jak micouška (matka)/Bastet (bratr s chotí) – no jo, ale už jí nabízí nějakou dobu (DNŽ) – tak tam zavolej, jestli je ještě volná (matka/bratr) – no jo, ale je k OKAMŽITÉMU odběru (DNŽ) – no tak když ji nebudou hlídat naši, tak ti ji pohlídáme my (brácha s chotí) / no uvidíme (matka) – no tak volná je, ale musela bych si pro ni dojet už teď ve čtvrtek (21. 7.), a je to až někde ve Vratislavicích nad Nisou, jak se tam probůh dostanu (DNŽ) – tě tam odvezem (brácha s chotí) – no ale není to nějak strašně brzo, vždyť Basťulka umřela teprv před 10 dny (DNŽ) – nežvaň a napiš jim, že ve čtvrtek večer přijedem (brácha s chotí).

Tož ve čtvrtek byla stále ještě uřvaná dvounožka naložena do plechové přemisťovací pixly, vzali baťožek a kšíry (Bastet přepravky v rámci klaustrofobie nesnášela, tak nic jiného neměli) a vydali se pro nové koťátko. Já jsem tedy zprvu dělala, jakože nic, trošku jsem si je očmuchala, hodila na ně oko, a pak jsem jim předváděla, jak umím krásně šplhat po šplhacím stromě, zatímco můj bráška (zbyli jsme v tu dobu naší rodné mamince z pěti už jen dva) se jim dost vnucoval a snažil se šplhat dvounožčině bráchovi po nohavici, asi si myslel, že když má ten člověk dva metry, že je to jakási obdoba stromu. Ale měl smůlu, protože vzhledem k tomu, že v mém novém domově bylo společné území (jako chodba, dvorek, zahrada a tak) obsazeno již dvěma fenama (u bratra dvounožky) a jedním psem (u bratrance dvounožky), tak má nová rodinka trvala na tom, že se jich musí ujmout holka, a navíc byl můj bráška už taky zamluvenej.

Takže nakonec mě lapli, nasadili mi kšírky, které mi ovšem neskutečně slušely, byť mi byly trochu velký, lupli mě do batožku, ve kterém jsem nebyla skoro vidět, a odnášeli mě pryč. Ještě měli poznámky, že matka dvounožky živitelky a jejího bratra má zrovna v tenhle den 60. narozeniny, takže si k nim všichni dají pěknej dáreček (óóó, jaká toť nakonec pravda). No ale když se po cestě DNŽ (furt ještě příšerně ubrečená) podívala pořádně na ten papír (jenom poznamenané datum narození a že jsem odčervená, a kdy mám jít na očkování), co jí ke mně obsluha mojí kočičí maminky dala, tak zjistila, že žádných osm týdnů, ale přesně sedm, protože jako datum mého narození tam bylo napsáno 2. 6. 2016 – to DNŽ trochu zarazilo, protože se jí to zdálo strašně málo, ale naštěstí jak byla zvyklá od Bastet, kterou musela nejen dokrmovat, ale ta i zpočátku dostávala výživové kapačky, tak říkala, že to nějak zvládnem a že nás koťata dávají pryč tak rychle asi proto, že obsluha mojí maminky byla zjevně ve vysokém stupni vlastního těhotenství, a navíc to měla prý rizikový a pořád musela chodit po nějakých člověčích doktorech.

V tý pixle, co mě v ní přemisťovali, jsem sice trošku plakala po mamince a bráškovi, nicméně když jsme přišli do mého nového domova, tak jsem zjistila, že je tam spousta nových věcí, a hlavně že tam budu mít kočičí bedýnku celou sama pro sebe, tak jsem ji hned vyzkoušela, a co víc, byla jsem za to móóóc pochválená s tím, že určitě budu hodná kočička (chachacha, tak tahle teze jim fakt dlouho nevydržela).

V noci jsem ještě trošku poplakávala, ale druhý den ráno mě moje adoptovaná DNŽ vzala k takový paní s bílým pláštěm, co bydlí, nebo teda pracuje, kousek za rohem a prej se jí říká veterinářka, a ta mě prohlédla od oušek po tlapičky až k ocásku a konstatovala, že ouška a očička mám čistý, zoubky krásný a srdíčko v pořádku, a strašně moc okolo mě, ještě s jednou bíloplášťou, co jí říkali sestři, skákaly a obdivovaly mě, jaká jsem krásná. Jo a ještě mě zvážily, a když zjistily, že mám 750 gramů, tak ta paní vete-cosi říkala, že by bylo dobrý, abych byla ještě trošku dokrmovaná kotěcím mlíčkem v prášku, které mi DNŽ doma hezky v přiměřené teplotě namixuje s vodou. Jediný, co nebylo moc v pořádku, bylo to, že měla ta vete podezření, jestli nemám v bříšku něco, čemu říkala škrkavky, tak jsem ještě nafasovala takovou žlutou pastu, která sice nebyla moc dobrá, ale statečně jsem jí spapala. Doma mi pak DNŽ namixovala to mlíčko – móóóc dobroučký – a pak si se mnou celý den hrála. Večer pak řekla, že se musíme moc dobře vyspinkat, protože druhý den se pojedeme ukázat do Poděbrad dvounožcům chůvákům, a protože chůva slavila ty narozeniny, tak že tam bude ještě další příbuzenstvo, a že mi při té příležitosti přidělí moje nové jméno. Tak jsem si hezky ustlala na okenním parapetu (což DNŽ poněkud překvapilo, protože Bastet jí zásadně spala zacuchaná do vlasů), a spinkala jsem až do rána.

P. S.: Na fotce spinkám na parapetu ještě bez mého proužkatého pelíšku, který mi DNŽ pořídila od kolegyně z práce až následné úterý, neboť Bastet všemi pelíšky, krom toho velkého dvounožčího, opovrhla, takže jsem po ní žádnej nepodědila. V pondělí se DNŽ v práci zmínila, že mi bude muset nějaký dojít koupit, ale kolegyňka jí řekla, že oni své kočičce koupili pelíšek, který ona nechce, tak že ho v úterý donese, a mně se tedy móóóc líbí.Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+17 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Miki (5)
KočičákMiki (5)  Datum20. ledna 2017 21:56

Miou, dík za radu;-) "vyhození" bývá výjimečné, většinou se cpu ven sám a to hned ráno bez ohledu na venkovní teplotu:-).
No, šprtá, šprtá:-), sedím jí na klíně, vrním a dělám jí terapii, zítra ráno musí do Prahy na tu zkoušku. Obvykle nám s Fousou vždycky něco mňam přiveze:-)

snoopy
Kocouřáksnoopy  Datum20. ledna 2017 20:50

Bezvadný deníček, Miou, moc pěkně jsi to nadrápla.

Miou
KočičákMiou  Datum20. ledna 2017 19:40

Tedy Mikoušku můj, tvůj vyhazov na mráz byl bezpochyby krajně zavrženíhodný, ale nejspíš je tvoje dvounožka jen poněkud nervózní z tý zkoušky ne? Možná jí zkus spíš trošku podpořit a ona to pak určitě oslavně ocení nějakou tou dobrůtkou. Budem vám s mou dvounožkou držet všechny končetiny. 😙

Miki (5)
KočičákMiki (5)  Datum20. ledna 2017 19:13

Miou, Filip je šikulka:-))
DNŽ řádné ztrestána:-)))), živě to vidím toho narafičeného plyšového hada:-))))
Já jsem zas na tu mojí narafičil zase skořápku, kterou jsem si odnesl ze spodního patra po schodech nahoru. Naše panička večer ani ráno moc nesvítí, ale schopnosti vidět ve tmě jako kočka fakt tedy nemá. Na skořápku šlápla a nepřej si slyšet těch jmen!!!!! Včera jsem jí tahle dopašoval v noci do ložnice chrastící myšku. Na tu sice nešlápla, ale i tak jsem jí rozčiloval, když jsem si s ní k ránu začal hrát:-)))) Jenže u nás to má pak krátký proces. Zlobíš???? Jdeš na mráz!!!! Fakt mě vykopla ven a šla si evidentně ještě lehnout, že je zvědavá, jak tu zkoušku složí, když jí nenechám pořádně vyspat:-)))
pa Miki

Miou
KočičákMiou  Datum20. ledna 2017 8:13

Miki, tak poslušně hlásím, že chyba byla, a to dokonce dvojmo, napravena - za A/ šlechetný Filip opravil přetlapknutí, za B/ řádně ztrestaná DNŽ poté, co zamáčkla a zaledovala bouli, kterou si způsobila o futro poté, co v noci jednou nožkou zakopla o vhodně narafičeného plyšového hada a druhou uklouzla po pískací myši, sebekriticky prohlásila, že je blbec a bude si muset dávat řádnýho majzla na to, jak tlapke (byť to, tedy patrně příčinou bolestivého syknutí, znělo spíš jako kam šlape). Pusinku čumáčkovou chytám a kladu k srdci mému ☺

Miki (5)
KočičákMiki (5)  Datum19. ledna 2017 12:00

Miou,kontrola musí být:-))))) Kdyby Vratislavice nebyly hned vedle nás, kde máme pelíšky, tak bych taky neřešil, jestli to je nad Nisou nebo nad Jizerou:-))))
To se cítím poctěn, že i já na dálku pomáhám svými radami:-)))
Ale i tak si myslím, že CDK (centrální distribuce koček), byla na tvoji DNŽ fakt mírná. Kdyby vyfasovala něco takového, jako je Venda - už jsem zmiňoval- to by asi nerozdejchala:-))) Ty jsi zdravá živá mladá kočička, která se věkem určitě (stejně jako já) zklidní:-)))
Pusu čumáčkovku zasílá Miki:-)))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum19. ledna 2017 10:38

Každá kočička je iná.Možno je to tým že ta tehotná dvojnožka u ktorej si sa narodila málo hladila a nebrávala do postele.Ja si však po skúsenostiach myslím,že každý máme okolo seba súkromnú energiu a tá je s tou druhou vyladená alebo nie.Ak nie ,tak sa obe na posteli šijeme a nedokážeme spolu zaspät ako je to so Smudlinkou a mnou.Je medzi nami asi zo všetkých najsilnejšie puto ale sa chvílku pred spaním pomuchláme a už ide spät k mojim nohám alebo k manželovi.Lejduška je samotár,celé dni pozerá z okna na vtáčiky,no v noci je na nňa nalepená a ja s ňou rýchlo zaspím.Tak isto Fionka ktorá sa udomácnila až po 10 rokoch.Aladárkovi a Jonymu stačí sa pohrat a pomojkat a už bežia.Aladarko na parapet a Jony dole k svojej psej láske Elinke.Už to viackrát skúšali sa na mňa uložit,no ja som nevedela zaspat,tak to znechutení vzdali.Pred nimi som mala prvého Oliverka,no spat sme spolu nevedeli a Kasperko bol uspávač hadov.Uložil sa mi na mne a do minúty som zaspala.Ked som išla do nemocnice musela som si dat na prsia miesto neho tažkú knihu aby som mohla zaspat.Miou je ešte mladučká,tak držím palce aby ste sa vyladili.

Miou
KočičákMiou  Datum19. ledna 2017 7:50

Miouvajs - máš pravdu Ájo - se DNŽ utlapkla (a mě bude něco vykládat o otočený obrazovce) zjevně co po ní nezkontroluju, grrr, Sigmunda F. na ní!!! Takže tímto se nad Nisákům hluboce omlouvám a slibuji, že jí důkladně protlapknu a přiměju napsat Filipovi dotaz, zda by to nešlo opravit.

Evelinas děkuji, taky mi dalo práci než jsem si jí vylosovala. Ovšem musím konstatovat, že ještě celý srpen jsem ždímala kožíšek jak mi do něj pořád brečela, ale teď už jí ta chandra naštěstí přepadá jen občas, protože se jí (s Mikiho výraznou radící pomocí) snažím všemožně rozptylovat. Zprvu jsem se i poněkud obávala, zda nás nebude srovnávat, ale naštěstí je natolik inteligentní, že ví, že je dobře, že jsem od své předchůdkyně v dost věcech naprosto odlišná. I když teda tvrdí, že co se týče šplhu po záclonách, tvrdohlavosti a odmlouvání, tak jako bychom si z ucha vypadly. Jediný s čím má tedy trochu problém je, že spím v pelíšku na okně a ne opřená o ní, takže se v noci občas leknutím vzbudí s tím, kde jsem.☺

Annie626
KocouřákAnnie626  Datum19. ledna 2017 7:36

Skvělý styl deníčku :-) Opravdu mne pobavil.

Filip
KocouřákFilip  Datum18. ledna 2017 20:29

Myslím, že stejně jako ostatní se těším na pokračování :o) Perfektní styl kočičího deníčku! :o)

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum18. ledna 2017 19:46

Pekný príbeh s dobrým koncom.Už sa teším na další denníček.Máš starostlivú dvojnohú a rastie z teba krásna kočička,ktorá vylieči smútok a vyrobí úsmev aj ked na svojich prvých nikdy nezabudneme.

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum18. ledna 2017 17:55

Á vida, pokračování přišlo rychle:-)) Díky, zas jsem deníček přečetla jedním dechem. CDK ti Miou vybrala velmi dobře tvoji paničku, tak si jí pořádně važ. Věřím, že tímto tvoje deníčky nekončí a budeme se dál dozvídat, jak to bylo dál:-)))
Jo, Mikouš mi tu ječí přes rameno, že Vratislavice jsou nad Nisou, jestli ses tedy narodila tady u "nás" a že tě mám moc pozdravovat:-)))))

mirkacab
Kocouřákmirkacab  Datum18. ledna 2017 17:53

Moc hezky napsané:-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum18. ledna 2017 17:52

Jééé, další deníček. Tedy, Miou, to bylo narychlovku.o))
Ale ještě, že to takhle dopadlo a jsi už doma!.-o))

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum18. ledna 2017 17:01

Dostala jsi super domov, tak si ho pěkně užívej :-)

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum18. ledna 2017 8:24

Moc hezky jsi to napsala. Panička Tě bude milovat.

Reda
KocouřákReda  Datum17. ledna 2017 19:56

Tenhle deníček taky nemá chybu.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top