Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum20. října 2019  |  KočičákMiou  |  Autormicousa  |  Zobrazení celkem/dnes6 006x / 1x

Jak se DNŽ odebrala na dovolenou v mylném domnění, že nabere sil alespoň na půl roku, a my si dokonale odpočinuly

Miouk ve spolek.

Tož mí nejroztomilejší zdejší, dnes vám povyprávím, jak si DNŽ drze zdrhla na dovolenou a jak jsme onen čas strávily my dvě, holky její chlupatý.

Kočičí deníček Miou
No kam bych šla, zašplhat si


Jednoho dne naše DNŽ usoudila, že pomalu ale jistě přestává vědět, kdože je a odkud a kam kráčí, a proto požádala svoji novou vedoucí o schválení dovolené s tím, že hodlá alespoň na týden prchnout do chorvatských končin a s hlavou pod vodou pozorovat pouze krabíky a rybičky, protože ti spořádaně drží tlamičky, klepítka i ploutvičky. Vedoucí, neb byla vskutku nová a všech věcí ještě úplně neznalá, tudíž sice věděla, že DNŽ nás dvě má, ale bližší okolnosti ji známy nebyly, tedy krom toho, že jí dovolenou povolila, vznesla dotaz, kam po tu dobu umístí nás dvě. Na to jí naše DNŽ poněkud roztržitě odvětila, že s námi problém nebude, neb máme zajištěn luxusní wellness pobyt s all inklusive v Poděbradech. Vedoucí vytřeštila oči a dotázala se, zda trefila první ve sportce, nebo dostala neuvěřitelně nadstandartní odměny. DNŽ chvíli nechápala, protože, jak pravila, heslo štěstí chodí dokola, občas sedne na vola, se jí obloukem vyhýbá, takže jediné, co se jí – ovšem permanentně – pokouší trefit je šlak, a co se odměn týče, tak ty jí stačily tak tak na uhrazení týdenního zářijového pobytu v Chorvatsku, ve slevě posledního momentu, beze stravy a autobusovou dopravou, ovšem pak jí to došlo a osvětlila své nadřízené, že my dvě budeme umístěny k chůvákům, kteří mají v Poděbradech domeček a nezměrně nás rozmazlují.

Před odjezdem na dovolenou nás DNŽ tedy odvezla do onoho krásného lázeňského města s tím, že nám vzájemný odpočinkový odstup jedině prospěje a chůváci si aspoň taky trochu užijí. Chvilku tam s námi pobyla, abychom se aklimatizovaly, přičemž se snažila rozdýchat, že chůváci nadále setrvávají v rozhodnutí, že, protože silnice před jejich domem je stále rozkopaná a zjevně ještě dlouho bude, dostaneme obojky s popisem pobytu a telefonem v pouzdérku a budeme pouštěny na dvoreček sice pod dozorem, ale na volno. Snažily jsme se sice naše chování zpočátku trošičku regulovat, aby se chůváci nevyděsili hned v úvodu, ale i tak vzhledem k našim průzkumným akcím byla vyslechnuta sousedka z jedné strany, která sdělila, že její vlčák je přitroublej neškodnej bambula, a co se týče sousedů z druhé strany, tak tam se sice roztodivá psí směska zvaná Kissy na střídačku přeštěkává se svým dvounožcem, ale jinak jsou na tom s oním vlčákem inteligenčně přibližně nastejno. Vesele jsme tedy šplhaly po tújích a skotačily na střeše altánku a dílny a dokonale si to užívaly. DNŽ při uvědomění co jsme ve skutečnosti při plném nasazení zač, položila chůvákovi dotaz, zda má jako kompenzaci dovléct láhev Travarice nebo troška Proška, na což jí chůvák odvětil, že to nechává na jejím zvážení a že přes naši roztomilost přeci jen shledává jisté výchovné nedostatky, které hodlá v době její nepřítomnosti rázně napravit. Na to DNŽ obrátila oči, kam až jí to luštěnina v nich umístěná dovolila, v sloup a pravila, že to se tedy pěkně prohne, protože s takovou aby dovlekla obé.

No pravdu děla – již v den jejího odjezdu, kdy se chůváci rozhodli, že jí s námi půjdou doprovodit k vlaku a pak učiní kočárovou jízdu po Poděbradech, aby nás ukázali všem, kterým to naslibovali, byli naší DNŽ poučeni, že za a) je fakt fest horko, takže by to neměli moc přehánět, a za b) že já si nejspíš pamatuju, že když má batožek a leze do vlaku bez nás, nebudeme mít možnost delší dobu nahlodávat její nerv, a proto důrazně doporučuje, aby při návratu byl kočárek umístěn do stínu, rozepnut, vyčkáno až z něj Gisellka, která je umístěna na volno, vyskočí a teprve poté, co se vydýchám a uklidním, mohu být odepnuta a puštěna též. Chůváci DNŽ sice vyslechli, nicméně udělených rad nedbali – chůvák neprozřetelně strčil ruku do kočáru hned, jak nás dovezl na dvorek, a já jsem v rozčilení z DNŽího odjezdu, horka a syčící Žíži v rámci výchovně-výstražného plácnutí tlapkou zapomněla zatáhnout dráp a zavedla tím novou měrnou jednotku „krve jako z chůváka“, protože jsem se mu trefila do žíly přesněji než doktorka s letitou praxí.

Teze rázné převýchovy se vůbec obecně nesetkala s naším přílišným pochopením, protože když chůva, která na nás dávala venku pozor, se s námi odebrala dovnitř, ukrojila si plátek sekané a usadila se s ním v obýváku na gauči, kde na chviličku zavřela oči, aby ulevila svému hlídáním znavenému zraku, následně ony oči, zneklidněna chlemtacím zvukem způsobeným Žížou při pití vody z hrnku na stole, otevřela, zjistila, že ze sekané jí zbývá pouze ten kousíček, který má umístěný mezi bříšky prstů. SMSkové žalování jí příliš nepomohlo, protože DNŽ odepsala, že má štěstí, že na ní zbylo aspoň něco, neboť jí Žížala obvykle sežere celý žvanec i s prsty a s povzdechem se do chorvatského konzumu vydala shánět tekutou kompenzaci. Chůva se tedy, aby se uklidnila a zocelila nerv, odebrala do lednice a polévkovou lžící si v rámci udržování štíhlé linie pečlivě odměřila do malého hrnečku trochu zmrzliny. Pro kávovou lžičku si šla už potom ovšem úplně zbytečně, protože ta jí byla při páčení Žizelí hlavy, která v malém hrnečku dokonale uvízla, naprosto na prd.

Začali se tedy chůváci těšit na onen den, kdy se DNŽ dostaví, aby si nás dvě naprosto dokonalé a tudíž zcela nepřevychovatelné kočičky odebrala zpět do své péče, a když nastal, radostně uvítali naši opálenou a zatím takřka odpočinutě vypadající obsluhu, která z batohu vylovila přislíbený truňk, ze kterého jí byl nalit panák, aby přežila cestu vlakem domů. DNŽ pravila, že před konzumací panáku nás nejprve raději vetkne do kočkárovité přepravky, kterou umístí venku pod schody, aby se pak již jen chopila držadla a nemusela nás lovit po baráku. Mě tedy přichytila za kšírky a Žizeldu jako obvykle nechala v kočkáře na volno, aby se zase nezamotala jak srna do pytláckého oka, pozapínala všechny zipy a odebrala se posilnit na cestu – no přiznejme si, nebyl to rozumný počin, což poznala vzápětí. Když totiž po zkonzumování povzbuzovadla opět otevřela vchodové dveře, vznosným krokem, s ocáskem hrdě vztyčeným, dovnitř nakráčela Gisellka, která přišla na to, jak zevnitř u zadního dílu našeho vládního vozidla zip rozepnout a rozhodla se, že se před cestou taktéž trošku posilní. DNŽ zavyla, že jí tímto veškerá do zásoby načerpaná, sluncem, mořem a horským vzduchem podpořená, energie definitivně opustila, a proč že proboha není českou učitelkou, neboť to by jí na Jadranu sežral žralok, bulvár by měl o čem psát a ona by měla konečně definitivně pokoj. No naštěstí se jí Žouželínu po chvíli zdařilo lapit a narvat do kočkáry, a za systematického přidržování zipu se s námi v doprovodu chůváků odebrala na nádraží. Tam chůváci se slzou v oku a slovy díků pohladili lokomotivu a my se - na rozdíl od DNŽ a chůváků dokonale zrekreované, odpočinuté a vykrmené - odebraly zpět do našeho Hostivařského pididoupěte, kde jsme zkonstatovaly, že dovolená se vskutku vydařila a již se těšíme na další.

Kočičí deníček Miou
Tak odkudpak průvodčí přikvačí?Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+24 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

micouša
Kocouřákmicouša  Datum13. listopadu 2019 15:33

Jůůů Eve se konečně ozvala, to mám velkou radost, už jsem si dělala starosti ☺☺☺

Pája6
KocouřákPája6  Datum27. října 2019 19:29

Evi, tak to se budeme těšit 😀.

gwen
Kocouřákgwen  Datum27. října 2019 19:21

Eve a jste ok?

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum27. října 2019 17:36

Občas si prečítam deníčky,ani nové básničky už nepíšem.Chýbate mi,tak budem chodiť na MK častejšie .Do Brna chodím málo,no už naberiem odvahu ,požičiam si staršie auto a prídem na stretko aby ma nemuseli vyvážať.Zdravým všetkých.

Pája6
KocouřákPája6  Datum27. října 2019 6:23

Evi, dlouho jsi tu nebyla, moc ráda vidím, že jsi se přihlásila 😀.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum26. října 2019 20:16

Dobre som sa zasmiala,super dovolenka pre chlpáčky aj Ivču.

Jana G., Jerroušek a Gina
KocouřákJana G., Jerroušek a Gina  Datum26. října 2019 8:36

Vás hlídat, to je za odměnu, že :D

Sněhurka (2)
KočičákSněhurka (2)  Datum26. října 2019 0:20

Určitě je to tím, co její panička píše! Zažila zřejmě velký hlad, než se jí panička ujala a tak se podle toho chová stále! Ovšem, to nic nemění na skutečnosti, že je to nesmírně chytrá a šikovná kočička!
A to s tou krevetou chápu! Mně také ryby a vůbec mořské plody- nejedou!!!

Čikiján
KocouřákČikiján  Datum24. října 2019 16:05

No, a mě bylo dneska od tlamky oderváno pečené uzené koleno, které si dvounožka nechávala zchladnout na lince.

Miou
KočičákMiou  Datum24. října 2019 15:45

Teto Zdenčo proboha, DNŽ se zježili chlupy hrůzou až tam co slunce nedosvitne a vzkazuje ti, že něco takového nemáš vyslovovat ani šeptem, natož písemně. Na dnešek v noci Gisellka pro změnu ukradla sice již poloprázdný, leč zalištovaný a i tak dost velký a těžký pytel křupek RK na zuby 1,5 kg a vyhlodala v něm dost slušnou díru. Naštěstí to DNŽ, byť s mírnou prodlevou, vzbudilo, takže jí ho stačila zavčasu odervat od tlamy.

Miou
KočičákMiou  Datum24. října 2019 15:41

Sněhurko, s Gisellkou, u které jsem již v době jejího vpádu do našeho doupěte navrhovala jméno Pažravá Piraňa, je ten problém, že zatímco mě jsou tři roky a čtvrt, jí je jen rok a čtvrt a už teď je na výšku i šířku větší než já. DNŽ jí když se zmítá na podlaze v etudě "bolest, utrpení, smrt hlady" sděluje, ať toho nechá, že vypadá jak "pucl štucl". Asi to bude dáno tím, že když jí za tím květináčem našly, tak jak si pak teta ArčiLenka v rámci toho, kdy bylo na Žiži-matce Oušině opticky vidět, že musela porodit, mělo být Gisellce asi 8 týdnů, ovšem vypadala jak 10cm hrudka slepená z prachu, špíny a ospalků, pak jí vlastně celé odpoledne, noc a následující den až do odpoledne, kdy jí DNŽ dovlekla domů a zvážila, krmily kotěcím instantním mlíčkem v pravidelných intervalech, a při jejím zvážení u nás naskočilo 450 gramů, takže si určitě dovedeš představit, že toho do doby nálezu asi moc nezkonzumovala. Zato od té doby žere jak supervýkonný vysavač a jediné, nad čím ohrnula tlamku, že to do ní fakt nevezme, byla kreveta.

janarim
Kocouřákjanarim  Datum24. října 2019 12:18

Hlazení lokomotivy nemá chybu. Stejně tak vidím v živých barvách, jak rvou Žižinku z toho hrnku :-))))

Čikiján
KocouřákČikiján  Datum24. října 2019 11:10

Tak to nemá chybu!!!!! Mě v létě hlídala sousedka, a to jsem se měl!!! Ke krmení mě vyprávěla pohádky anebo zpívala a dostával jsem přesně to, co nesmím (vepřovou šunčičku).

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum23. října 2019 1:19

:-))))))))))) To opět nemá chybu :-))))))))))) Holky, vy jste dokonalé spisovatelky:-))))
... chůváci pohladili lokomotivu..., tak to mě totálně dostalo a vzpomněla jsem si, když jsem kdysi jezdila s kluky, když byli malí, k mým rodičům. Loučení asi vypadalo obdobně, protože nás vždy vyprovázeli se slovy, hlavně, aby vám to neujelo ... :-)))) Myslím, že si chůváci mysleli totéž :-)))

Moc se těším na další deníček:-)))

Reda
KocouřákReda  Datum22. října 2019 18:21

Parádní deníček :-)))))))))))))

Maud
KocouřákMaud  Datum21. října 2019 20:48

No úplně to vidím. To jste si teda užili (včetně paničky a chůváků). Rovněž oceňuji skvělou slovní zásobu jakož i vytříbený styl vypravěčky! Krve jako z chůváka začnu okamžitě používat, neboť nedávný zákrok rozverné Nyrinky způsobil, že páníček s nabodnutou žílou na hřbetu ruky dlouze desinfikoval tea tree olejem, že brzy páchnul celý byt, tak to musel pojistit i vnitřní desinfekcí! :-))))

petra72
Kocouřákpetra72  Datum21. října 2019 19:04

Teda holky, vy jste se měly! :-)

Zden Ča
KocouřákZden Ča  Datum21. října 2019 18:35

Sněhurko se obávám, že Žiži je tak chytrá až si za chvíli otevře i lednici 😁😁😁😁😁

Máša
KocouřákMáša  Datum21. října 2019 17:17

Berušky chlupaté, wellnes pobyt neměl chybu :-)))

Sněhurka (2)
KočičákSněhurka (2)  Datum21. října 2019 15:38

Jo a vaše panička by měla být hrdá na to, že má tak chytrou kočičku, která umí rozepnout zip!!!!!!

Sněhurka (2)
KočičákSněhurka (2)  Datum21. října 2019 15:31

Holky ,vy jste obě kouzelné a kočárek je senzační: Giselka je ta černobílá, že? Mně ale nepřipadá, že by byla tlustá: ale jak to Miou popisuje, spapala by vše, co uvidí včetně (pro mně nepochopitelné) zmrzliny ! Tak kam to dává?

Zden Ča
KocouřákZden Ča  Datum21. října 2019 14:00

Krásné. Chtěla bych vidět Žiži v hrnku se zmrzlinou 😁😁

snoopy
Kocouřáksnoopy  Datum21. října 2019 7:20

No vidíš, Miou, jak jste si všichni bezvadně užili. Teď už se můžete těšit na příští dovolenou a my na další deníček. :-)))

Pája6
KocouřákPája6  Datum21. října 2019 6:02

Super deníček👍, jako vždycky.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2022 (18x)
2
Anketa: Jak se vítáte s kočičáky ... (14x)
3
Lykoi (12x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top