Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Kočičí žrouti a moje hledání granulí

Datum7. ledna 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes6 889x / 1x

Ahoj kočkomilci,

tak jaký byl u vás Silvestr? Byly vaše kočky nervózní? U nás se všechno zaspalo. Jen vlastně Vločka chvíli koukala z dálky, co je to za světýlka a Sazinka byla mírně fascinována, ale jinak nic. Ani Paní Pes tentokrát nijak nereagovala a to normálně chce prý víc! Víc světel, víc bouchat. Je vidět, že je to bígl, má to asi v krvi.


Bude něco k jídlu?
Bude něco k jídlu?


Ale už nám začal pracovní týden a nedá se s tím jinak, než se smířit. Respektive vám začal. My máme ještě pár dní dovolené. Proto je třeba v těchto dnech všechno zařídit. Mimo jiné i nové granule. Deset kilo předchozích mizí závratným tempem. Naše kočičky jsou totiž velmi žravé.

Popravdě se musím přiznat, že u rodičů se krmilo vždycky Whiskasem. Reklama byla reklama, na kočku Ťapku jsme měli asi štěstí a na Whiskasu prospívala velmi pěkně. Logické mi tedy přišlo, že tím budu krmit i svoje dvě. Holky nikdy nebyly moc vybíravé a na ty krásně barevné granulky se vrhly s chutí. Zhruba rok a půl jsme frčela na modelu své rodiny. Pak jsem se nad tím začala zamýšlet. Proč vlastně ty granule jsou zelené nebo červené? Co v tom je? Taky jsem se začala zajímat o to, proč by kočky neměly moc soli. A ejhle, jedno z nejvíce solených – Whiskas. Barviva, sůl, konzervanty a samá cereálie jako já po ránu, když se snažím držet dietu. Nemluvě o tom, že mi na vysoké popolezlo asi konečně IQ a já si vypočítala cenu za tento shit. Tak to teda né, zamyslela jsem se a jala se hledat něco lepšího.

Úplně první dobré granule byly Meowing Heads, konkrétně Purr Nickety. Hned, jak balík přišel, nedočkavě jsem roztrhla obal. A na první pohled bylo vidět, že je to prostě jiná třída. Kočky se seběhly a čučely na to, a následně se na balík vrhly. To byly ještě dvě. Ubránila jsem se. A tak začal sladký kočičí život.

Jen tak rychle, co obsahují tyto mé oblíbené: vykostěný čerstvý losos min. 28 %, sušené ryby min. 19 %, sušené kuřecí maso min. 19 %, rýže, bramborový škrob, hráškový škrob, sušená vejce, kuřecí tuk 4 %, lososový olej, přírodní aroma, oves, sušená rajčata, mořské řasy, rostlinná vláknina, sušená mrkev, sušené brusinky.

Tyto granulky jsou doteď mojí srdeční záležitostí, musím je zase někdy objednat.


Tak jsem si zašpinil nos, no
Tak jsem si zašpinil nos, no


Snažila jsem se vždycky granulky střídat, nepamatuju si úplně všechny, ale v paměti mám Ontaria. Ty jsou sice o něco níž kvalitou, ale na prostřídání dobré. Ozvala se mi totiž kamarádka, že pořídili jejich kočce velký pytel granulí Ontario, ale ona je prostě nechce. A co s tím má dělat. Poradila jsem jí, ať to pošle ke mně, že je odkoupím. Měla radost a kočky, tehdy už i s Plámou, taky. Pravda, nevrhali se po tom hned. Asi jim v tom něco úplně nevoní, ale zvykli se. Tyhle granule jsme měli dvakrát. Druhá várka byla taky taková nevoňavá a Vločka celkem dlouho stávkovala. To jsou právě ty, co aktuálně dochází. Naštěstí.

Podobně jsme získali Artemis. To už jsem aktivně zkoumala holistická krmiva. Oproti původní ceně asi za polovic, tak jsem po nich hned skočila. Rozhodně patří mezi granulky, co kočkám chutnají velmi, ale cenově už jsou na mě trochu moc. Koukám, aktuálně asi za třináct set za, baj voko, osm kilo. Tady ty granule kupuju ob dvě jiné značky. Inu, hodně zvířat něco stojí a občas mám pocit, že vyděláváme jen na ně. Na zlatíčka. Ale mám vždycky velkou radost, když jim dopřeju kvalitu, která jim navíc chutná.

Mezi kvalitní krmiva má patřit i Taste of the Wild (TotW). S ním, jako s jedním z nejkvalitnějších, mám taky nejvíce zkušeností. Ale člověk časem začne porovnávat. Třeba to, že kočky ho sežerou nějak strašně moc, že když ho ochutnáte (mimochodem, taky kočkám ochutnáváte granule?), tak je nějaké slané, i když být nemá. A taky, že kočky po něm dělají nějak moc hromádek a bobky smrdí tedy příšerným způsobem. TotW jsme měli naposled v září a mám pocit, že nějakou dobu ho mít nebudou.

Největší fiasko byly levnější granule Nativia. Taky levnější granule na prostřídání. Smrděly šíleně i mně a kočky je dlouho ignorovaly. Chvíli jsem přemýšlela, že je někomu daruju, ale nakonec se kočky rozjedly a granule zmizely celkem rychle. Ale taky patří k těm, co už dávat nebudu. Srst měly všechny kočky sice pěknou, ale zdálo se mi, že pohubly.

Nyní jsem objednala asi potřetí krmivo Applaws a jsem velmi zvědavá, co na ně bude říkat naše nejmladší dítě. Flíček.

Na těchto taky uvidím, jestli moje podezření, že je Pláma alergik, je pravdivé. Poslední dobou mívá zažívací problémy, ale jen po granulích, mase ne. Nejspíš si žaludek zkazil prvních šest měsíců svého života, kdy přežíval na rohlících, co někdo vyhodil.

Největší boje o žrádlo jsou ale při snídani. Nepravidelně všem zvířatům dopřáváme maso a vnitřnosti. Máme kousek od domu výdejnu masa pro psy a jsme velkými odběrateli. Největší obliba je u nás v kuřecím mase a srdíčkách. Já jim radši dávám hovězí kostky. Abych tak ale řekla, tak co se vezme psovi a odřeže se, to kočky sežerou. Tedy kromě Sazinky, ta statečně pohrdá telecím, nelibovým hovězím a uznává jen maso libové a vnitřnosti naporcované. Inu, prostě jako malá spadla na hlavu a toto je beztak důsledek.

Pokud se chci koček na chvíli zbavit, strčím jim kousek tužšího masa. Všichni si s vrčením zalezou do koutů a zpracovávají. Občas se ozve mlasknutí a někdy nadávání, co jsem jim to zase dala. Často to mají místo hračky. Pokud jim to nevyluxuje pes.

Sem tam dostanou jako mlsku kapsičky Felix a největší obliba je v kočičím mléce. Někdy ve zbytku smetany a vajíček. Takže stravu mají nakonec velmi pestrou.

Patří k tomu i to, co si od nás ukradnou...


Smečka při jídle
Smečka při jídle


Příště o tom, jaké jsou u nás nejoblíbenější hračky a o tom, co má znamenat kousání drápků.
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Silvestrovské vzpomínání

Ahoj povánoční kočkomilci, tak jak jste si užili vánočních...

8
  |  Počet zobrazení6 880x
Datum31. prosince 2015

Vánoční speciál aneb „Máš na to koule?“

12
  |  Počet zobrazení7 135x
Datum24. prosince 2015

Jak se nám v bytě ukázal Flek

Ahoj kočkomilové, od minulého týdne víte, že k naší smečce přibyl pes a přestěhovali jsme se do nového...

11
  |  Počet zobrazení7 012x
Datum17. prosince 201512 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum7. ledna 2016 22:30

Moc zajímavé povídání. Taky když si vzpomenu na naše první granule, byla to jiná sorta :-)
Dorce taky Taste of Wild nejely, Ontaria ještě míň. Vet mi poradil Arden Grange, ty nežrala vůbec. Celkově mi poslední dobou příjde strašně zmlsaná. První se přežírá (následně zvrací že :-) ), pak skoro drží hladovku, jaké že hrůzy jí to dávám. Takže taky granule dost střídám.
Hodně jí chutnaly Leonardo.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. ledna 2016 19:57

Je fakt, že mi přijde celkem zvláštní, že prostě žerou všechno, všichni z různých podmínek (množka, popelnice, láskyplné starání se) a jsou prostě extrémně pažraví. Třeba to mají po mně, já taky sežeru všechno.. :-D

Alena + Xindlíci
KocouřákAlena + Xindlíci  Datum7. ledna 2016 15:19

Xindlíci ujíždějí jen na Leonardech.Skoro vůbec se nedají sehnat,tak proč ne...že ano a ještě je můžou mít tedy smíchané s Perfect Fit(vím,že je to marketové,ale jim chutnaj.)
Vždycky když zkusím jiné,dožerou je psi.

Archibald
KocouřákArchibald  Datum7. ledna 2016 14:54

tiše závidím, jak krásně luxují různé druhy granulek. Mimin byl jako kotě krmený granulkama Bozita, dostal i výslužku sebou. Je trošku potíž je sehnat v obchodě, ale bohužel jinou ani neochutná a intenzivně vyřvává a ječí u misky, když je tam něco jiného. Jinak mlsky, šunku likviduje rychlostí blesku. A samozřejmě masíčko.

Micubiši
KocouřákMicubiši  Datum7. ledna 2016 12:53

Hezky popsané. A krásná jména koček.

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum7. ledna 2016 10:03

Jo, jo, natočte, už se těšíme :- ))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. ledna 2016 9:57

Hehe, mám pocit, že do příštího článku natočím, jak to vypadá, když otevřeme ledničku. :-D

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum7. ledna 2016 9:43

Od chovatelky byla Dafinka naučená na Royal Canin pro britské kočky, ale přešli jsme pak na Arden Grande. Do roku jí chceme dávat ty kotěcí, od roku pro "velké holky". Jinak je fakt vymyslo - manžel jí zkusil dát 90% šunku a ohnula nad ní nos (teda čumák) :-)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum7. ledna 2016 9:31

Nejsou vybíraví právě nikdo, až se tomu divim. Kočka u rodičů nesezere skoro nic a to ani z mlsek. A taky je pěkná i ve stáří. Naše kočky jsou pažravé, nejí jen ovoce nebo zeleninu a když už, tak tepelně zpracovanou. Olivy jsem zkoušela a nic. :-D

Jinak značky psát, já se aspoň inspiruju. :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum7. ledna 2016 9:21

Hodně čtu, že kočky ujíždí na olivy...o)
A se značkou ...klidně ..klidně..Osobní poznatky a zkušenosti jsou ty nejlepší.o)

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum7. ledna 2016 9:15

Hezký článek, ty vaše kočičky nejsou vůbec vybíravé :-) Naše Dafné má teď období, kdy chce jen granule (nevím, zda můžu napsat značku), vodu, občas nějaké kočičí dobrůtky a teď v nestřežené chvíli sežrala olivu. Konzervy jí jedou zásadně čerstvé, tzn. v den otevření, na druhý den už to očuchá, jednou si ždibne a jde pryč. Ale jinak vypadá živě, spokojeně, tak to neřešíme.

gwen
Kocouřákgwen  Datum7. ledna 2016 8:39

To bylo úplně vaše kočičí menu...o)
Zvláštní, že takhle hodně střídáte a kočkám to nevadí. Mám kamarádku, která, když změní granule, tak ta její ohrnuje nos a nechce jíst.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Jak se vylepšuji! (12x)
Předchozí od autorky

Silvestrovské vzpomínání

HaniK a smečka

Bude tohle NEJ fotka měsíce září?

...
Máte fotku svého kočičáka? Právě máte možnost ji do soutěže NEJ fotka nominovat!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top