Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Průšvihy aneb na co máme Ebby

Datum28. dubna 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes7 446x / 3x

Ahoj kočkomilci,

tradičně vás po týdnu opět zdravím a doufám, že si užíváte jara. Brzy už přijde můj oblíbený měsíc – květen, ale ještě pořád je apríl a čekají nás takové vtipnosti jako čarodějnice. Účastníte se? Já se nemusím ani maskovat.

Tentokrát to bude víceméně o Ebby. Naše fenka má ve společnosti koček nesporný význam, a i když teď značně zlobí, tak je prostě členem smečky.


Ty si koleduješ
Ty si koleduješ


S Ebbynou a kočkama je ta potíž, že oni už sami mají zmatek v tom, kdo je co za druh. Kocouři zepsovatěli a Ebbyna zkočkovatěla. Projevuje se to ve hrách a taky vlastně rvačkách.

Už mnohokrát jsem naznačila, že Ebbyna je šikanovaná od Plámy. Pláma Ebuli moc nemusí, tak ji velmi rád mlátí. Něco se mu nelíbí, tak jde zpráskat psa. A protože Ebby ví, že kočku kousnout nemůže, tak prostě drží a trpí. A zakažte kočce, ať něco nedělá. Většinou ale naštěstí Pláma nevytahuje drápy. Jinak bychom měli asi Ebuli bez očí.

Jediné chvíle, kdy se spojují všichni dohromady, jsou ty, kdy nejsme doma. Tohle všechno budou spíš naše domněnky, ale my máme s mužem docela smysl pro realitu a velkou fantazii.

Představujeme si to tak, že jen co za námi klapnou dveře, tak kočky letí na okno. Tam hlídají, dokud nezajdeme za roh, a v té chvíli dostává povel pes. Pes jde do kuchyně, sundá víko z odpadkového koše a vytahuje těžší věci. Lehčí věci zvládá přímo v koši rabovat Flekouš.

Ve chvíli, kdy je všechno důležité na zemi, nastává spravedlivé dělení. Některé věci zatáhne Ebby na postel, některé nacházíme za kočičím odpočívadlem a zbytek věcí je rozeset po celé kuchyni. Nedej bože, abychom jednou přivedli návštěvu. To nevím, jak bychom vysvětlovali.

Po našem příchodu všichni spí a dělají, že o ničem neví. Nadávat už ani nemá smysl. Chyba je v nás. Máme snadno dobyvatelný odpadkový koš.

Postupem času jsme zjistili, že Ebby má rasistické sklony. Občas se mi stane, že zavřu skříň a nevšimnu si, že mi tam mezitím nalezla nějaká kočka. V tu chvíli Ebbyna bystří a jde ke skříni kňučet. Problém ale je, že kňučí vlastně jen na Vločku. Že je bílá kočička zavřená máme na talíři hned a i po vysvobození Ebbyna čmuchá kolem skříně a dlouho se vzpamatovává. Pokud tam ale vleze Saze, tak je to Ebbyně vlastně jedno. Žádné upozornění ze strany psa nepřijde. Naštěstí skříň nijak netěsní a místa je v ní dost, takže žádný průšvih nehrozí. I tak je to ale zajímavé.


Ebby čeká u skříně
Ebby čeká u skříně


Hádám, že kdyby si tam lehl Pláma, tak Ebule nechá zahrát oslavné písně, že se ho zbaví.

Pes je také výhoda, pokud máte kočky, co kolem sebe drobí. Sazí a Pláma zcela běžně shazují granule dolů na zem, kde je okamžitě Ebbyna vysává jako kvalitní lux. Stejně nehrozí žádné zbytky v miskách. Funguje to tak, že kočky dojedí a „náhodně“ jim plastové misky upadnou dolů. Kde už čeká nadšený pes.

S jídlem a granulemi je obecně problém. Jeden čas jsem se divila, že kočky za čas naší nepřítomnosti sežerou celou jednu misku granulí. Až později mi došlo, že to nejsou kočky, ale Ebby se natáhne na parapet, kde miska ležela, a jazykem jako mravenečník si granule vytáhla. Od té doby je miska s granulemi přestěhovaná na stole. Pro jistotu vprostřed.

Nejvíc ale psí objekt slouží k tomu, aby se kočky unavily. Ebby si naivně myslí, že honí po bytě ona je. Na kočkách je ale vidět, že ji provokují schválně, ze sportu. Stačí se na ni jen drze podívat a Ebby už vstává a žene je od sebe pryč.


Půjdeme si hrát
Půjdeme si hrát


Kočky ale nikdy nedohoní. A když dohoní, tak ty si vyskočí na skříň nebo zalezou pod postel. Takže je jí to stejně prd platné.Video: Hry se psem


A co vy, máte ke kočkám taky nějaké parťáky?

Příští týden vám povím o tom, jak jsem snášela delší dobu bez koček. Mějte se krásně a ahoj!
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Zneužívaná HaniK

Ahoj kočkomilci, tento článek bude videočlánek. A já doufám, že se...

10
  |  Počet zobrazení7 931x
Datum21. dubna 2016

Máme rádi vodu, značka: povinně!

Ahoj kočkomilci, zatím co já už makám na chmelu, aby bylo příští rok dost piva pro ...

10
  |  Počet zobrazení7 576x
Datum14. dubna 2016

Noční běs

Ahoj kočkomilci, po minulých pomstách je dnes vlastně příspěvek podobný. Název „noční běs“ není ...

23
  |  Počet zobrazení7 783x
Datum7. dubna 20168 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum29. dubna 2016 10:55

Děkujeme za komentáře a pochvaly. :-)

Jsem si vzpomněla na našeho starého psa. Ten kočky vyloženě nenáviděl. Nejdřív je jen prostě nemusel, a pak ho nějaká škrábla do čumáku a to byl konec úplný teda. V noci byl v kotci, ale že se po zahradě prochází nějaká kočka jsme poznali hned. Řval jak blázen. Ale to byl snad jediný pes, který vím, že kočky neměl rád sám od sebe.

viera
Kocouřákviera  Datum28. dubna 2016 18:10

zasmiala som sa..chudatko Ebby :) u nas to je o maznani a bozkavaní..mile je ked bozkava Mafina Sisu,ale ked je to opačne tak Mafina vyzera ako čerstvo vyliahnute mokre kura,sliny jej kvapkaju z kožucha..no fuj :)..my asi mame doma dve zvieracie lezby :)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum28. dubna 2016 15:05

Suprový deníček, moc mě baví :-)))
My máme dva psy, křížence Míšu, toho Dorka zlobívala a on z ní býval nesvůj. Teď je už takový sešlý dědoušek a Dorka si ho už nevšímá. Jako by poznala, že chce mít svůj klid.
Pak máme border kolii Béďu, ten je hlavně venku, ale bráváme ho i dovnitř. To je takový mladý živel, s Dorkou se pošťuchují, nahánějí, ale přijde mi to takové kamarádské, že to dělají pro zábavu :-)

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum28. dubna 2016 14:44

Boží deníček, boží fotky a nejlepší je to video:-) Užijete si, jak vidím:-)
Totálně mě dostala tato hláška:
"Hádám, že kdyby si tam lehl Pláma, tak Ebule nechá zahrát oslavné písně, že se ho zbaví":-)))))
Těším se na další deníček:-)

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum28. dubna 2016 14:28

Eli je smetanová čivava,je hlavne mojej dcéry a tažko by sa mi vysvedlovalo,ked pride z prace domov prečo je zranená.Tiež mi spí stále v klbku na klíne a priniesla do našej pokojnej domácnosti trochu vzruchu.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum28. dubna 2016 13:23

evelinas, koukám, že vážně všude podobné. Naši měli jorkšíra a ten se choval dost podobně. Pořád vzpomínám, jak spal mamině v klubíčku na klíně.

Já mám moc ráda malé pejsky (nebo naopak hodně velké), Ebule je "vyženěná", takže jsem právě čekala, jak si s kočkami všichni sednou. Občas mám večer chuť jen poznamenat: "Žádné ztráty na orgánech, byl to úspěšný den." :-)

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum28. dubna 2016 11:46

Ešte som zabudla,že ked je v našej obývačke psík,hned je uprataná.Všetky umelé myšky,guličky ,oriešky,zvieratká,papieriky,kúsky šupky od zemiakov,zeleniny ,šalátu,to všetko sa nachádza v psom peliešku,lebo sa to Elinke zíjde.Najviac na prekvapili dievčatá minulý týždeň,ked ich neporiadna dvojnožkyňa ešte neupratala farebné vajíčka zavesené na konárikoch vo velkej váze pri radiatore.Smudlinka z radiatora zhadzovala Eli vajíčka,tá ich nosila do kresla,kde ich čistila od prilepenej stuhy.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum28. dubna 2016 10:51

Ebby je krásny pes a je výhoda ,že nieje malý a bol u vás skôr ako posledné kočičky.Je to pekná reportáž,u nás je to podobne.Eli porta Casovia je malá .má do 3 kg,je to hranica pre výstavy.Bude mat 2 roky a prišla do svorky posledná.S Aladárkom boli kámoši,no len do chvíle,kým ho dcéra nezačala muchlovat.Začala na neho štekat,on sa stiahol pod stôl.Na druhý deň na potýčku zabudla a utekala za ním na poschodie a vrátila sa s plačom.Pokúšala sa nadviezat priatelstvo so Smudlinkou,no zatlačila ju za kreslo a tá na ňu so syčaním vytiahla drápky.Lejduška,naš strachopud sa jej velmi bála,do vtedy kým jej nevliezla Eli do pelieška,ona ju pred dcérou vyfackala a nebola vyhrešená ,takže má navrch.Eli ostal len jediný kamarát Jony.Vonku sa schovával za kvetináče a skákal na ňu odzadu,bála sa ,no pochopila,že je to hra.Aj dnu sa v kuse naháňajú,alebo hrajú hru o oko.Jony zalezie za kreslo a Eli tam pchá hlavičku a on ju chytá packami samozrejme s drápkami, ktoré jediný nevie zatahovat.Zo začiatku sa na ňu dívali a nevedeli pochopit ,prečo tak plytvá energiou.Dnes po roku a pol je z nej dokonalá mačička.Chodí rada po múrikoch,po operadlách sedačky,labky si čistí aj hodinu a robí vrátnika,hned oznámi ,že Fionka chce večerat alebo patáci chcú íst dnu alebo von.Ked zaspia pri mne,tak sú v jednom klbku ,čo nikomu nevadí.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Creepy kočky: Dáreček (24x)
3
Kartouzská kočka (23x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2022 (22x)
5
Kočičí jména (22x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky už ve třech ... (20x)
7
Turecká van (19x)
8
Značkování u kocourů a koček (18x)
9
Vaříme pro kočky: Polévka pro kočky (17x)
Předchozí díl

Zneužívaná HaniK

HaniK a smečka

Bude tohle NEJ fotka měsíce listopadu?

...
Pomozte nám vybrat NEJ fotku!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top