Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Řekni, kde ty kytky jsou

Datum17. března 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes8 573x / 2x

Kočky je tu během dne
otrhaly do jedné...

Ahoj kočkomilci, doufám, že vám další týden pěkně uběhl a zažili jste něco pěkného. Mně se čas opět začal zrychlovat a moje biologické hodiny už jsou opět nastavené na letní čas. I když to není ten „náš“, tak já jsem asi vážně letní člověk a už se těším na konec března, kdy se budou hodiny přetáčet.

S jarem souvisí i zeleň. Protože jsem zemědělská rostlinolékařka, miluju kolem sebe rostliny. Ať už okrasné, nebo plodiny na jídlo, všechno to mám ráda a mou prací je to, aby byly tyto rostliny zdravé. O to trapnější je pokaždé dotaz mých učitelů nebo zaměstnavatelů, co všechno doma pěstuju. Nepřiznává se totiž snadno, že vlastně – kovářova kobyla chodí bosa. Z praktických důvodů nemáme doma prostě… nic.

Ve starém bytě jsem měla ještě celý parapet plný rostlin. Respektive masožravek. S těmi jsem se do Brna stěhovala, protože to byl můj velký koníček a bylo nutné si je vzít s sebou.


HaniK a smečka: Moje milá Nepenthes Honza
Moje milá Nepenthes Honza


I v Brně dostaly krásné místo na parapetu, kde optimálně svítilo slunce. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem tehdy položila dvě koťátka na postel.

Sazince to bylo jedno, ale Vločka v první sekundě zbystřila a chystala se ke startu. Dva dny jsem ji sundávala z různých míst okna, a pak se exmanžel, z části kutil, už naštval a jal se vymýšlet, co s tím.

Nakonec jsme to vyřešili tak, že na parapet dopředu se umístila široká deska (vlastně jsme vytvořili takový truhlík). Tzv. protiskoková. Je pravda, že Vločka ztratila chuť na okno hopsat a kytky ožírat. Osobně si myslím, že taky viděla, jak je to strašně neestetické, a odmítala s tím mít cokoli společného.

Ale co se dalo dělat. Ne všechny funkční věci jsou pěkné.


HaniK a smečka: Něco bych si dal
Něco bych si dal


První byt v Brně sice nebyl nijak velký, ale přece jen jedno okno s květinami mě absolutně neuspokojovalo. Pořád jsem přemýšlela, co pořídit, aby už nikde nemusela být divná deska a přitom by to kočky nechaly být. Pak mě osvítil nápad. Pořídím kaktus! Pořádně trnatý, aby kočky ani nenapadlo se k němu přiblížit.


HaniK a smečka: Je tu někde kaktus?
Je tu někde kaktus?


Vyrazila jsem do Hornbachu a vrátila se s krásným úlovkem. Mám pocit, že to byl nějaký Echinocereus nebo tak. Prostě to mělo dlouhé a tvrdé trny. Mnula jsem si ruce a vesele kaktus položila k počítači exmanžela. Nepočítala jsem ale s dvěma věcmi. První, že můj muž je schopen usušit i kytku z pouště, a ta druhá věc byla ta, že takto oslabený ubohý kaktus začne asi volat o eutanázii.

Toto volání zaslechla, do té doby zcela ke kaktusu lhostejná, Sazinka a elegantně k němu nakráčela. Chvíli na něj upřeně koukala jako had na myš, a pak provedla výpad, díky kterému kaktus shodil zbytek trnů. Po ztrátě obrany přiletěla Vločka a ohlodala vršek. A tak byl kaktusu konec.

A proč jsem nezasáhla? Víte, jak se říká, že kaktus má v sobě vodu? Tak já ji chtěla vidět. No, v našem uschlém kaktusu už bohužel nebyla.

Do druhého bytu jsem šla už úplně bez kytek. Věděla jsem, že tady žádný prostor na ty nebohé masožravky není, a tak jsem je nechala v péči bývalého muže.

HaniK a smečka: Tam venku je zelenina
Tam venku je zelenina

Současný muž ale viděl, že bez kytek jsem smutná já i byt, a podnikl několik pokusů, které pokaždé skončily fiaskem. Jednou přinesl krásnou kytku v květináči, kterou jsem zkusila dát na skříň. Ale protože kočky na ni fascinovaně zíraly, musela jsem ji přestěhovat na venkovní parapet. Bylo léto, pohoda. Zapomněla jsem ale, že venku chodí kočky divoké, takže kytička byla postupně rozebrána na součástky, a nakonec spáchala sebevraždu podobně jako kaktus.

Další pokus mého muže byl ten, že NĚCO tady prostě přežít musí, a aby přežily i kočky, donesl jednou krásně rozrostlou kočičí trávu. Nápad by to byl super, kdyby to fungovalo tak, jak to bylo myšlené. Že by si kočky sem tam uzobly a my tu měli něco zeleného.

Nepočítali jsme ale s tím, že naše kočky jsou hamouni. Celý květináč sežraly za deset minut a následně celou noc blinkaly zelené „provázky“.

Podobně muž vzdal i nošení řezaných květin. Tak strašně bych někdy toužila dostat tulipány nebo jiné jedovaté kytky, které u nás nejsou možné (a přitom jsou tak krásné, mimochodem, víte, které květiny jsou pro kočky jedovaté?).

U nás jsme byli omezení na růže. Prvních deset minut jsem je měla já, pak jsem na sekundu koukla jinam a už měla některá růže ukouslou hlavu. A tak to pokračovalo, dokud nezbylo jen jakési koště.

Někdy vydržely růže, ale zase nevydržela váza, protože ji kočky shodily.

U nás prostě máme s kytkami smůlu a hluboce závidím těm, co mají kočky, co se o nějaké kytky vůbec nezajímají. Jak to máte vy?

Ale teď mi svitla trochu naděje. Máme volné maličké terárium a tam prý by mohly být nějaké kytky vhodné do skleníčku. Ještě ale musíme přijít na to, jak to udělat, aby si terárko zvířata neotvírala.

No, při nejhorším tam bude zase kočičí tráva...


HaniK a smečka: Hmmm, dáme si kočičí trávu, ne?
Hmmm, dáme si kočičí trávu, ne?


Kočkomilci, mějte krásný zbytek týdne, užijte si víkend a příští čtvrtek se na vás budu těšit s tématem o kočičích pomstách. Ahoj!
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Jak jsme otřásli kočičím světem aneb pes přijel

Ahoj kočkomilci, dneska necháme moje kočky odpočívat, aby jim taky jednou nezvonilo v uších...

9
  |  Počet zobrazení8 422x
Datum10. března 2016

Ententýky, dva špalíky, kdopak z vás je alergik?

Ahoj kočkomilci, zase po týdnu je tady pro vás článek o tom našem kočičím osazenstvu. Minulý týden jsem...

8
  |  Počet zobrazení8 171x
Datum3. března 2016

Strasti a slasti aneb sousedi

Ahoj kočkomilci, po sérii deštivých dnů je teď, když píšu další článek (pondělí), zase krásně...

21
  |  Počet zobrazení8 526x
Datum25. února 201611 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum22. března 2016 12:25

Krásně napsané. My kytky máme, ale Míša si jich nevšímá, nanejvýš jim pije vodu z misky. Když byl malý, "packoval" se s listy, ale to ho naštěstí už přešlo, protože mám i jedovaté.

viera
Kocouřákviera  Datum18. března 2016 20:10

Hanka,ja som už prišla na to ako zachrániť telku aj kvety..začiname nanovo..buduci tyžden bude vyjazd na tržnicu a kvetinarstvo..granule STOPPES funguju stopercentne..heurekaaaaaaaaaaaaaa :)

Maud
KocouřákMaud  Datum17. března 2016 20:38

Teda i kaktus padl za vlast... Já to nechci zakřiknout, ale kromě občasného shození některé orchideje, je klid. Kytky ve váze nechává Maya na pokoji, ale nesmí v nich být přidaná ta okrasná tráva a mašličky, to musí pryč. Rodina už to ví, takže se s nějakými zdobnými vazbami z květinářství už neobtěžuje, protože jsem to musela pokaždé vyhodit.

Pája6
KocouřákPája6  Datum17. března 2016 20:05

My máme takový "obyčejný", klasický potosy v různých variantách, gumovník, ty benjamíny, marantu, sloní nohu (ta některým kočkám chutná, u maminky přízeň jejich kočičky nepřežila), schefleru, ale malou, ... "blázny", vlastně jen celozelené kytky, ale spíš je to o tom, že naše kočky mají rády právě tu kočičí trávu a pak už je další zelené kytky nelákají. Když teda pominu to, že občas nějakou shodí, ale s tím se počítá.

barras
Kocouřákbarras  Datum17. března 2016 19:57

Tak to my máme štěstí - kytek plný barák, jen já jich mám u sebe v pokoji asi 30. Dakula si jich nevšímá - pokud má potřebu, má vytipované 2 kytky, do kterých si občas kousne, ale tím to hasne... :)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum17. března 2016 16:46

Moc povedené povídání :-)
My máme štěstí, Dorku kytky nezajímají.

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum17. března 2016 12:45

Naše Dafné kočičí trávu nechtěla...spíš ji chtěla rozcupovat drápky, než sežrat...

gwen
Kocouřákgwen  Datum17. března 2016 12:34

U Filipa taky žádná kytka není!.-o))
Pájo, možná by bylo prima, kdybyste napsala, které kytky - nejedovaté- máte....o)

Pája6
KocouřákPája6  Datum17. března 2016 12:26

My kytky máme, všude, ale naštěstí "nejsou na seznamu", tedy snad nejedovaté. Největší problém byl se stromovým benjamínem, všechny koťata po něm lezly, to jsem trpěla, benjamín taky. Teď už je neunese, pochopili, nelezou na něj. Kytky v květináči nežerou, ale pravidelně kupujeme kočičí trávu, to jim stačí. Až teď si uvědomuju, jaké máme štěstí, mám ráda kočky i kytky, takže za tento článek moc děkuju, považovala jsem to za samozřejmost, že můžeme mít obojí :-).

Archibald
KocouřákArchibald  Datum17. března 2016 12:14

krásně napsané..., u nás doma taky už není žádná pokojová kytka, rozcupoval postupně všechno...., nejraději tak, abych to viděla, když byl třeba pokárán. Pravidelně máme šáchor, kočičí trávu. Nyní v zimě nebylo asi 14dní co sehnat, tak vzteky sežral list z kedlubny, no není to miláček?

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum17. března 2016 10:47

Opět vtipný článek a hezké fotky! U nás doma jsme měli v každém pokoji několik kytek (orchidee, dracenu, africké fialky, zamyoculcas, řezanou kytku na stole aspoň 1x týdně). Před příchodem kočky jsem většinu kytek rozdala, teď mám jen orchidee na okně v ložnici (tam Dafka neskáče), syn má dvě fialky v pokoji a orchidej na vyšší komodě. V obýváku mám také orchidej a ještě teď přes zimu klívii, ale do obýváku Dafné bez dozoru nechodí. Zrovna řeším, jak vyzdobím byt na Velikonoce, protože visící kraslice na větvích budou zcela jistě velkým lákadlem... Krásný čtvrtek všem.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)
Předchozí od autorky

Jak jsme otřásli kočičím světem aneb pes přijel

HaniK a smečka

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top