Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Vůně dezinfekce

Datum23. června 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes8 998x / 5x

Poznámka: Pro oživení bude čtvrteční článek poněkud odlišný od ostatních. Fiktivní příběh o Hance a Jakubovi a jejich lásce k řádu a čistotě. Příští týden bude opět můj normální deníkový formát o tom, jak jsem učila kočky samotě.


HaniK a smečka
Black Cat


Hanka přišla domů z práce. Po náročném dni na poli byla unavená a bolela ji záda. Proto se jí tak ulevilo, když za sebou zabouchla dveře bytu. Její muž měl být v práci do šesti, takže měla dvě hodiny k dobru. Jen tak. Sama pro sebe. Původně plánovala, že si udělá „žravé odpoledne“, ale nakonec se jí nechtělo stavovat v obchodě pro potraviny navíc. Hlavně klid, klid.

Osprchovala se a natáhla se do postele. Chvíli jen tak relaxovala tím, že koukala do stropu. Když v tom se jí před očima něco mihlo. U lustru visela malá pavučina. Hanka zbystřila. Nejdřív si říkala, že to nechá být, ale malý výtvor nějakého osminohého souseda narušoval celý ráz bytu. Aspoň v Hančiných očích. Hanka milovala mít uklizeno a všechno pěkně na svém místě. Tato vlastnost se zesilovala věkem.

Po chvíli váhání se tedy těžce sesunula z postele, vzala prachovku a pavučinu na ni pečlivě namotala. Pro případ někde schovaného pavouka pro jistotu ještě celou místnost vyluxovala. Chvíli váhala i nad tím, že vytře podlahy. Letělo jí totiž hlavou, že možná pavouci ztrácí chlupy jako kočky. A chlupy v místnosti by tedy nepřežila.

Několikrát si zkoušela představit, že má třeba psa nebo kočku. Něco živého, co se k ní přitulí, když bude její muž na noční. Ale ve chvíli, kdy její hlava došla k bodu, kde najde chlupy na polštáři, na lince nebo v kávě, a následně v ústech, od těchto představ upustila. Žilo se jim s mužem v tom sterilním bytě s přesně danými pravidly dobře. Kolikrát by přece Hanka musela denně uklízet, kdyby se kočka procházela bytem sem a tam? Nemluvě o kočičí toaletě. Kdyby se oba s mužem nenakazili nějakou smrtelnou chorobou, tak by všude musely být přece rozházené kočičí extrumenty.

Hanka si zase lehla do postele. Dvě hodiny o samotě se lehkým úklidem zcvrkly na deset minut. O chvíli později už její muž, Jakub, odemykal zámek. Pozdravili se a Jakub zmizel do koupelny, kde se narychlo opláchl, aby svou ženu mohl obejmout. Měl pro ni překvapení.

Oznámení o své „bombě“ si nechal až po rychlé večeři.

Hanka tušila, že se něco děje. Jakub se celou dobu potutelně usmíval, až mu z úst padaly malé drobky chleba, které Hanka pohotově vysávala příručním vysavačem. Když konečně dojedli, Jakub hrdým hlasem řekl, že do jejich dokonalého interiéru od zítřka přibude moderní akvárium. S asi deseti rybkami. Což prý bude prozatímní počet.

Hanka se šíleně vyděsila. Očekávala spíš nějaký last minute a ne faunu s vodní flórou dohromady! Lehce tedy pronesla, že TO doma nechce. Jakub ji ale ujistil, že relaxační akvárium do jejich volné stěny je správná volba, kor, když se dobrovolně ujme všech prací okolo něj.

Poslední výstřel z Hančiny strany byl o tom, že rybičky svým divokým rejděním určitě budou šplíchat vodu ven, na podlahu. A následně si na kluzkém terénu někdo zlomí vaz. Ale Jakub ji odbyl řečmi o pokličce.

Od druhého dne tedy měli v ložnici středně velké akvárium. Hanka musela uznat, že to vypadá pěkně. Jakub se poctivě o rybičky staral a tiché vrnění přístroje na bublinky udržovalo relaxační tón celého bytu.

Hanka s Jakubem neměli moc návštěv, ale po tom, co se mezi jejich známými rozkřiklo, že ti dva suchaři si pořídili něco živého, se značně zvýšil počet lidí, co prošel jejich bytem. Jedna návštěva ale byla nečekaná. Byt ležel v přízemí a Hanka často nechávala otevřené balkonové dveře, které vedly do ložnice. Rybičky si spokojeně u nich žily asi čtyři týdny, když Hanka uslyšela strašnou ránu. Hned vyběhla z koupelny a v ložnici se o ni pokusily mrákoty. U akvária seděla nějaká černá kočka, packou máchala ve vodě a skleněné víko leželo roztříštěné na zemi.

Jejich sterilní byt! Hanka si málem vyřvala hlasivky, když kočku vyháněla ven. Kočka se jí ale nelekla a hrdě vykráčela balkonovými dveřmi, kde pak zmizela kdesi u sousedů. Hanka vyhodila střepy a savem vytřela celý byt, protože nevěděla, kde všude se kočka ještě mohla procházet. Nakonec trošku sava nalila i do akvária, aby vydezinfikovala i nebohé osahané rybičky. Pak spokojeně odešla vařit večeři.

Když přišel Jakub z práce, všechny rybičky už plavaly břichem vzhůru. Jakub si zavolal Hanku k výslechu, a když pochopil, co se stalo, upadl do jakési letargie a něco si pro sebe mumlal, což znělo jako „dezinfikovala, dezinfikovala, dezinfikovala...“

Hanka se nešťastně dívala na tu spoušť. Na dokonale dezinfikované ryby, čisté akvárium a nešťastného muže. Vedle ní seděla černá kočka, co opět přišla balkonovými dveřmi a tiše předla při přežvykování velkého chlupatého pavouka, který občas v bytě vyráběl pavučinky, se kterými se Hanka pořád tak rozčilovala.

Hanka apaticky odešla do kuchyně, z linky vzala dvě stylové keramické misky, do jedné dala vodu, do druhé svíčkovou, co plánovala na druhý den k obědu, a zavolala na Jakuba: „Miláčku, mám pro tebe překvapení, asi jsme si právě pořídili kočku...“
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Jak jsem sundala mříže

Ahoj kočkomilci, pohled ven mi evokuje rýmovačku, co vždycky říkala moje babička ...

11
  |  Počet zobrazení10 056x
Datum16. června 2016

Potkal jsem ho u klece

Ahoj kočkomilci, po minulém „těžším“ článku tu máme něco menšího, ale za to ...

7
  |  Počet zobrazení9 782x
Datum9. června 2016

Plavková sezóna aneb „Ohol chlupy!“

Ahoj kočkomilci, tak je to tu. Obávaná plavková sezóna. V červnu už není možné ...

11
  |  Počet zobrazení9 045x
Datum2. června 201614 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum13. dubna 2019 20:58

Byla jsem na tom téměř stejně. Vždycky jsem měla ráda stromy a lesy a vůbec všechny rostliny, ale zvířata ne. Vadila mi na nich spousta věcí a nikdy jsem si nedovedla představit, jak hodně budu tu kočičku, co se k nám nastěhovala, mít ráda. Hned po mém dítěti je to moje největší láska. A kočičky jsou i v tomhle lepší než psi, protože jsou čistotné, úhledné a ohromě dekorativní!A nemusíte je venčit. Klidně vydrží doma. A až poprvé za vámi na zavolání nadšeně přiběhne a otře se vám o nohy se spokojeným předením, budete chycená! Těch pár chlupů, které z nich spadnou, nemůže to množství radostí které s nimi zažijete ohrozit!Takže kdyby ta Hanka nebyla fiktivní osoba, už by se té čičinky nikdy nevzdala.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum24. června 2016 16:25

Vierka, ženské a kočky chlapy prostě převálcují :-)
Evelinas :-)))))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum24. června 2016 9:08

Dnes som našla v cuketovo vajíčkovej praženici Aladárkov šedý chlp.Mormálne ma potešilo,že niečo narušilo,tú dietnu žlto zelenu žbrndnu.

viera
Kocouřákviera  Datum23. června 2016 22:46

Karlinka,aj ja tak vravim..predtym som si tie blond chlpence odskakala len ja,teraz sme tri čo pušťaju vlasy,tak môj už radšej čuší :)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum23. června 2016 19:20

Je vidět, že bez zvířat je nuda, a nezdravě sterilno :-)))

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum23. června 2016 19:20

Tak to je skvělý příběh :-)))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum23. června 2016 15:49

Výborný článok.Tak to sterilno by som doma nechcela.Pre hostí máme nachystané válečky a my stále hádame,ktorý chuchvalec je od koho a s upratovaním sa tiež nepretrhnem.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum23. června 2016 11:21

Já si tak občas představím, jak mám černé oblečení, žádný váleček nemusím použít... Ach... Jako v jídle mi to už nevadí. :-D To si člověk zvykne a zůstane to "doma". Ale venku je mi někdy za chlupy stydno. Třeba, když zapomenu odchlupit zadek...

Šárka K.
KocouřákŠárka K.  Datum23. června 2016 11:17

Haha...skvěle napsané. Vždy se těším na vaše příspěvky :-). Děkuji za ně :-)

viera
Kocouřákviera  Datum23. června 2016 10:21

ha ha..toto poznam..boli časy ked sa luster umyval každy mesiac ,ked sa tepovali koberce a prach nesmel ani sedieť,nieto ešte si tu lahnuť ..a potom z toho človek vyrastie a všade si tu ležia chlpy rôznych farieb,moje blond vlasy vratane...sice dlažka sa umyva každy deň aj tak tu maju chlpy noclahareň :)))))))))))))))

Pája6
KocouřákPája6  Datum23. června 2016 10:16

No, já se přiznám, že bych někdy fakt ráda měla oblečení, sedačku, sporák ... bez chlupů.
Ale ta cena za to je příliš vysoká, bez koček bych být nechtěla.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum23. června 2016 9:29

Já se včera pokoušela vyrobit sterilno. A vydrželo to asi pět minut. :-D Ale.. s fiktivní Hankou bych neměnila.

Reda
KocouřákReda  Datum23. června 2016 9:21

:-))))))))))))))))

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum23. června 2016 9:09

Moc hezký článek. Stejně není nad to, mít doma zvířátko, i když samozřejmě chlupy jsou všude. No a co. Je to lepší, než vzorně naklizený, ale prázdný byt.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
Kočičí jména (17x)
4
Když kočka čůrá mimo záchůdek (nečistotná kočka) (17x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (15x)
6
Rostliny jedovaté pro kočky (14x)
7
Toyger (14x)
8
Creepy kočky: Když chcete dát kočce pusu (13x)
9
Podle vědců už nemusí být FIP pro kočku ... (12x)
Předchozí díl

Jak jsem sundala mříže

HaniK a smečka

Bude tohle NEJ fotka měsíce února?

...
Pomozte nám vybrat NEJ fotku!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top