Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

V kočičí kavárně, díl sedmý: Pelíšek, Brno

Datum26. dubna 2016  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes11 320x / 2x

Pelíšek. Ten kočičí a kavárenský. Projekt, který jsem sledovala od jeho počátku, vznikl na hithit.com a díky finanční podpoře lidí se mohl uskutečnit. Za určitou částku jste tu mohli zakoupit různé věci. Od placek se jménem a logem budoucí kavárny až po napsání jména člověka, co vás štve, na boudu kočičí toalety.

Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic

Po velkých přípravách se Pelíšek otevřel v dubnu, a tak tuto kavárnu najdete na třídě Kpt. Jaroše číslo 37a.

Sympatické na ní je to, že si zde můžete kočky adoptovat, Pelíšek je první umisťovací kavárna v Brně.

Tentokrát jsem porušila pravidlo, že chodím do kočičích kaváren sama, a vyrazila jsem s kamarádkou, co je na kočky naladěná stejně jako já. Kavárna je kousek od lužáneckého parku a jak to tak bývá, kdo chce, tak by ji mohl snadno přehlédnout. Do kavárny vedou dvoje dveře a první, co vás uhodí do nosu, je vůně dřeva a novoty. Kavárna je dělána v přírodním stylu a od pohledu je velmi sympatická.

První místnost je barová. Najdete tu nabídku kávy a vitrínu s dobrotami. Ty musím vychválit do nebes, protože pro mě, známého mlsala, je nabídka úplně perfektní. Z obsluhy i majitelů sálá kočičí klid, což mi přišlo super. Měla jsem strach, že v rámci toho, že je otevřeno krátkou dobu, bude všechno nervózním v tónu. Ale nebylo. Na kavárně je vidět, že je vyloženě vymazlená.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


My jsme si sedly až v místnosti druhé. Díky velkým oknům s místy pro kočky je tu hodně světla a najdete tu obří strom pro kočky. Po stěnách tu jsou kočičí „chodítka“. Ty mám v kočkavárnách hodně ráda. Mám pak pocit, že kočka opravdu může bezpečně utéct před protivným návštěvníkem.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Židle tu mají jména. Také připomínka projektu, kdy jméno na židli šlo zakoupit na Hithitu.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Druhá místnost je pak úplně jiná. Je ještě o chlup útulnější a strašně se mi líbí nápad vlastně se sezením na podlaze a nohama spuštěnýma dolů. Je tu také moc pěkná kočičí houpačka/odpočívadlo.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Na stole najdete nabídku pití a jídel a vprostřed meníčka jsou pravidla kavárny. Vtipně napsaná. Není to výčet jako všude.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Nabídka všeho je různorodá. Já si vybrala limonádu z rebarbory a čokoládový cheesecake. S obojím jsem byla velmi spokojená a ten kousek dortíku bych snesla i druhý a to se mi v kavárnách tak často nestává. Těším se, že si sem zajdu na pivo Kocour, které miluju.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic

Kočiček tu momentálně najdete šest. Zrzavý kocourek Perníček (sedmá kočka) byl adoptován v rekordním čase. Jména a fotky koček jsou na zdi hned u baru v první místnosti. My jsme tu za naše dvouhodinové povídání zažily kočky tři. Kočky mají obojky a na nich svá jména. Chvíli se mi příčilo, že právě něco mají kolem krku. Ale to je moje osobní averze a chápu, že když s tím kočičák problém nemá, tak proč ne. Holky mají růžové a kluci modré (vzpomněla jsem si na rozdělování obojků ve filmu „101 dalmatinů“).

Kočky mají vlastní zázemí a my jsme vlastně měly štěstí, že se k nám měly tři, protože prý ještě nejsou otrkané. Každopádně mi ihned kocourek lezl do tašky, pak jsme ho měly i na stole a nakonec si ustlal na okně, kde se promyl ke spánku. Pohoda, klid.

Kupodivu tu i ve všední den bylo dost lidí, takže určitě doporučuju rezervaci. Návštěvníci se za naší přítomnosti skládali ze sorty mladých lidí, ale vzhledem k tomu, že spousta lidí se smála do oken na kočky, tak se to určitě po Brně „rozkecá“.

Toalety nové, tedy čisté. Ale nebojím se, že by si úroveň nějak zkazili.

Z Pelíšku jsem nadšená, a protože ho mám kousek od domu, tak sem určitě dotáhnu i muže.


Kočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech RepublicKočičí kavárna Pelíšek, Brno / Cat café: Pelíšek, Brno, Czech Republic


Další informace

Kavárna na Facebooku
Internetové stránky kavárny
Tagy ?

kočičí kavárnarecenzereportáž


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Seznam kočičích kaváren

Chtěli byste zkusit, jak vypadá kočičí kavárna naživo? Najděte si tu nejbližší v našem seznamu!

17
  |  Počet zobrazení70 088x
Datum24. listopadu 2015

Navštívil jsem kočičí kavárnu na Smíchově

V mém pokračování návštěv kočičích kaváren jsem se dnes rozhodl zavítat do kavárny ...

7
  |  Počet zobrazení11 994x
Datum10. července 2016

Rozlučka s kočkami v Kocourkově

Jelikož tento týden byly v kočičí kavárně Kocourkov v Olomouci kočičky naposled ...

13
  |  Počet zobrazení7 634x
Datum10. července 201616 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum24. srpna 2016 17:32

Deti,čo ich rodičia nevedú k láske ku zvieratám,nemajú cit a nevedomky ublížia.Ja som mala na návšteve kamošku s malou.Len chvílku sme kocúra a ju nechali osamote a on s plačom utekal,ona tiež z plačom,že mu nič nespravila,čomu neverím,pretože sa odvtedy bojí detí.Naša Eli nebreše,no ked idú okolo deti,je ako utrhnutá z retaze.Vôbec ich nemá rada.Chápem ich opatrenia,ja by som našich do kaviarne nedala.

HaniK
KocouřákHaniK  Datum24. srpna 2016 17:25

Já se taky nedivim. Spíš mě zaujalo, že nemůžu ve svém podniku přímo odmítnout vstup dětí...

barras
Kocouřákbarras  Datum24. srpna 2016 17:14

Taky jsem to dneska četla. Když vidím našeho Draka, jak prchá sotva slyší dítě, vůbec se tomuhle opatření nedivím...

viera
Kocouřákviera  Datum24. srpna 2016 8:24

aj ku nam sa chodia hrať decka s našimi zvermi a mam čo robiť aby som uchranila cicuše aj Sisu pred privelkymi prejavmi lasky a škrabadla pred demolaciou a zachodik pred hlbkovou kontrolou :) tak sa im teda nečudujem,chapem to vyhlasenie..detičky su zlate,a mačky maju decka radi rovnako ako deti ich,ale musi to mať svoje pravidla

HaniK
KocouřákHaniK  Datum23. srpna 2016 22:59

Dnešní zpráva Pelíšku na fb:
"Bohužel musíme říct, že posledních pár dní bývají v kavárně často problémy s návštěvou dětí a někdy to tu vypadalo jako v hlučném dětském koutku, což nás velmi trápí a rozhodně nechceme, aby to v naší kavárně takto vypadalo, protože to nedělá radost ostatním hostům, nám ale hlavně ani kočičkám. Jsme proto nuceni zpřísnit pravidla pro návštěvníky s dětmi.
Pro začátek musíme říct, že jsme rádi za návštěvy těch dětí, které jsou vedeny k hezkému vztahu ke kočkám a rodiče tu na ně dávají pozor. V Pelíšku od začátku důsledně dbáme na dodržování našich pravidel, měli jsme od našeho otevření v dubnu samé skvělé zákazníky, nicméně poslední dny se situace rapidně zhoršila.
Od dnešního dne budeme trvat na dodržování speciálních pravidel pro zákazníky s dětmi, což je náš poslední krok před tím, než začneme velmi důrazně nedoporučovat veškeré návštěvy s dětmi.
Tato pravidla budou od dnešního dne na každém stole a budou následující:
- každé dítě musí mít své místo u stolu, je zakázáno běhat po kavárně a pohyb dítěte po kavárně bude v rozumné míře a pouze v doprovodu dospělého, dále prosíme zejména o dodržování osobního prostoru ostatních zákazníků, např. je velmi nevhodné, aby dítě lezlo pod stůl jiných zákazníků
- děti mají zakázáno zvedat a nosit kočky a samozřejmě hladit či budit spící kočky
- pokud je dítě hlučné např. z důvodu nízkého věku, požádáme Vás o opuštění kavárny a příště je vhodné zvážit, zda nenavštívit kočičí kavárnu až ve vyšším věku dítěte
Při nedodržování těchto pravidel budete požádáni o opuštění kavárny.
Víme, že těmito pravidly uškodíme nejvíce slušně vychovaným dětem a rozumným rodičům, nicméně věříme, že právě ti pochopí naše důvody k těmto pravidlům. V Pelíšku jsou všechny kočky z útulku, mají za sebou mnohdy velmi stresující a nepříjemnou minulost a je naší prioritou, aby se v Pelíšku cítily bezpečně a byly v pohodě.
Rodičům s velmi malými, hyperaktivními dětmi nebo s dětmi, které nejsou schopny poslechnout, velmi důrazně doporučujeme raději návštěvu nějaké dětské kavárny. Opravdu nejsme dětský koutek, atrakce, ani ZOO, vznikli jsme proto, že chceme pomáhat opuštěným kočičkám a pokud to takto má zůstat, tak je potřeba, aby opravdu každý návštěvník naší kavárny dodržoval pravidla.
Moc děkujeme za pochopení a mějte se krásně :)
Kačka & Michal"

HaniK
KocouřákHaniK  Datum27. dubna 2016 15:41

Odraz zeštíhluje. :-D Ale děkuji. :-D

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum27. dubna 2016 15:29

Tak to Vám musím sdělit, že jste nám pěkně kecala, když jste psala, že jste těžkotonážní víla :-)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum27. dubna 2016 15:22

Díky všem!

A ano, to jsem já. :-D

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum27. dubna 2016 15:15

A jen tak mimochodem - Hani, ta osoba, jak jde vidět ve výloze, jste Vy?

mdeknight
Kocouřákmdeknight  Datum27. dubna 2016 15:14

Tak tahle kočkokavárna se mi zatím líbí ze všech nejvíc :-) Mít v kavárně kočičky, které lze adoptovat, je nápad za všechny prachy, fakt skvělé :-)

viera
Kocouřákviera  Datum26. dubna 2016 18:00

krasne všetko ..najmä tie fotky mačičiek s menami

gwen
Kocouřákgwen  Datum26. dubna 2016 9:49

Strašně se mi líbí ta tabule....Ristreto, Espreso, Irská káva.o))
Ten stolek s možností spustit nohy dolů, abyste byli blíž ke kočkám, je parádní. Fakt parádní nápad..o)
Jestli pojedeme někdy do Brna, zastavíme se.

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum26. dubna 2016 9:27

Pekná reportáž,už sa teším ako tam za 2 mesiace pôjdem,dúfam,že stihnem obe.Ešte som v mačacej kaviarni žiadnej nebola,tak sa mi splní sen.

barras
Kocouřákbarras  Datum26. dubna 2016 8:37

Po státnicích se tam taky chystám, mj. pro jejich placku, jako "odměnu" z hithitu, jak píše v článku Hanka. Díky za reportáž, o to víc se tam teď zase těším :-)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum26. dubna 2016 7:57

Jinak kavárna funguje necelý měsíc a šest kočiček už je adoptovaných. Včetně Tymiánka a Vanilky tady z reportáže. :-)

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum26. dubna 2016 7:18

Vypadá to tam moc sympaticky :-)
Opět velké díky za skvělou reportáž.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
Související

Seznam kočičích kaváren

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top