Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Výstava TICA v Praze Ládví 2017

Datum1. května 2017  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes4 370x / 2x

Na výstavu Tica jsme se těšili. Vojta mi odpovídá na každou mou otázku: „Co je to za plemeno?“ – „Lykoi.“ A když jsme se dozvěděli, že tam bude, měli jsme radost.

Ale začnu popořadě. Cesta pro nás byla hrozná. Bloudili jsme a zjistili jsme, že všichni, koho jsme se v Praze ptali, nemluví česky. Takže nám poradil až Filip na telefonu, ale jak jsme zjistili, nebyli jsme daleko. Zaparkovali jsme blízko a bez problému. 120 Kč za vstup na osobu, jedny schody a vstup do kočičího ráje.


Výstava TICA v Praze Ládví 2017


Už z kraje mě překvapil klid. I když se mi zdál prostor malý, nikde jsme se netlačili. Nikdy jsme nebyli hnáni kolonou lidí za námi a vlastně, my jsme ani nekoukali přes síťky a igelity do klecí. Tohle na Tica výstavě mám ráda. Všechno se to odehrává u pěti, šesti stolů porotců.


Výstava TICA v Praze Ládví 2017


Známé tváře (jak lidské, tak ty kočičí) jsme potkali, ale většina se mi zdála ze zahraničí. Převládala angličtina, ale zaslechli jsme i ruštinu, polštinu, němčinu. Měli jsme štěstí, že jsme snad u všech porotců viděli jejich Top 10, a kočky to byly opravdu krásné.


Výstava TICA v Praze Ládví 2017


Lykoie jsme také viděli. Ale když si to tak vezmu zpětně, měli jsme štěstí, že jsme byli na správném místě ve správný čas, protože potom za celou dobu jsme ho už nezahlédli.


Výstava TICA v Praze Ládví 2017


Výstava pro mě skvělá. Mám ráda, když porotce říká, jaká ta kočka je a co jemu se líbí.

Pociťově, moc lidí nebylo, spíš se mi zdálo, že to jsou jen lidé kolem těch koček. Tak nevím, jak to vnímá organizace, která výstavu pořádala a jestli se to vyplatí. Taky to možná bylo tím, že lidé byli na prodlouženém víkendu, anebo lidé přišli spíš v sobotu. Mně komornější prostředí nevadilo, ba naopak. A Vojta? Vojta viděl Lykoie... .o)


VIDEO
Více fotek v kočkogalerii u výstavy >>Informace

Love is in the Air (mezinárodní výstava koček, TICA)
29. - 30. dubna 2017
KD Ládví, Binarova 1661, 182 00 Praha 8
Pořadatel: Cool Cats, z. s.
Tagy ?

reportáž


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

17 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum3. května 2017 16:16

Se neumim jinak radovat 😂
joóoo.... tak tech, co si je ani ve spatnem snu jako posuzovatele predstacit nechci, tech je fakt dost

gwen
Kocouřákgwen  Datum3. května 2017 15:32

Co se směješ?
Třeba je tady někdo, kdo by to chtěl dělat a vlastně ani neví, jak se k tomu dostat.o)
Vidět tolik kočiček různých plemen, cestovat po světě..o)

Když to tak říkáš, takže Ti mladší a stevardi a lidi, co se kolem toho pohybují, můžou být za x let v roli posuzovatelů.
Některý si umím představit a některý si radši ani nepředstavuji.o)

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum3. května 2017 14:03

:-D :-D :-D
to som si hovorila kedysi na začiatku aj ja
Ale nie je to také zložité, ako sa zdá
Posudzovateľkou by som mohla byť, samozrejme, ale treba na to splniť mnoho podmienok, ako je , samozrejme, mať CHS a niekoľko rokov chovať, potom mať odstevardovaných niekoľko sto kusov mačiek, potom mať skúšky, potom si žiak - posudzovateľ a treba odposudzovať zasa predpísaný počet mačiek a nakoniec zložíš skúšky na danú triedu. Ale toto mňa neláka.

gwen
Kocouřákgwen  Datum3. května 2017 13:43

Andreo - díky!.-o))
Já jsem našla na stránkách tohle:http://www.coolcats.cz/jak-to-chodi-na-tica-vystave/

Ale myslím si, že člověk na to musí vystudovat nějakou vyšší dívčí, aby to pochopil. Nebo se prostě jen v tom pohybovat a zkusit nějakou tu výstavu. Jako laik asi nemám šanci.

Taky mi trošku chybělo, že se nedozvím, kdo je členem v ČR. Celkem by mě zajímalo, jak o to chovatelé mají zájem.

Jak se stane člověk posuzovatelem? Mohla bys jím být Ty?.o)))

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum3. května 2017 7:51

Je dosť posudzovateľpv, ktorých som videla aj na výstave TICA, alebo CFA a naopak.
Štandardy čo do typu zvieraťa asi také rozdielne nebudú, hoci do toho až tak veľmi nevidím ani ja
Čo však viem s určitosťou, FIFe pravidlá sú asi najprísnejšie, čo je dobre.
Zarazilo ma však, keď som mala v podstate už zaplatenú mačičku z Ruska a zrazu mi chovateľka napísala, že malá má zlomený chvostík, čo zo začiatku vyzeralo, ako zálomok, ale mala toľko slušnosti, že mi napísala a dala vedieť. Povedala, že mi ju dá lacnejšie, lebo ako chovná by mohla byť
. Lenže, chcela som mačku na chov a výstavy, takže u nás by to bolo nič moc. Rovnako tak viem, že mnohým chovateľom nerobí problém chovať na zvieratách, ktoré nesú vadu chrupu - predkus, podlkus, čo je genetická vada.

Čo sa týka účasti na výstave, ano, musíš byť členom nejakej ZO alebo OZ, aby si sa mohla zúčastňovať výstav, rovnako tak je to aj v TICA , CFA, WCF,... Zvieratá predsa musia byť niekde registrované, aby si mohli uplatniť prípadné tituly, PP mačiatkam.
Účasť napríklad a TICA výstave, pokiaľ nie sú u nich tvoje mačky registrované, má v podstate význam len ako skúsenosť a spestrenie, lebo titul sa ti uzná len ak máš zviera registrované aj u nich.
Rovnako tak je to aj opačne.

A čo sa titulov týka, sú tam trochu inak označené tituly, ale v podstate je to to isté. Rozdiel je len v tom, že sa behom dvoch dní dajú urobiť napríklad aj 2-3 kompletné tituly , pretože je tam úplne iný systém posudzovania a hodnotenia. Po nazbieraní potrebného počtu bodov máš rýchlejšie dokončený titul.

Odpoveď na poslednú otázku: Neviem. Osobne som nad tým neuvažovala, každé svoje pre a proti.
Asi by to chcelo dobre dlho skúšať, aby som sa vedela rozhodnúť, čo je lepšie.

gwen
Kocouřákgwen  Datum2. května 2017 16:00

Andrej, tak asi ano, asi se postupem času budou znát (tady do toho moc nevidím).
Taky moc nevím, jestli jsou posuzovatelé jiní pro Fifé a pro Ticu. Přece jen jsou jiné standardy (někde i jiná uznaná plemena a někde ne/ a taky by mě hodně zajímalo, jestli ty standardy jsou jiné - jak moc jiné- pro obě organizace.

Potom jsem někde četla rozhovor Lenky a Filipa ohledně toho, kdo kam na jakou výstavu může a Lenka říkala, že na výstavu pod Fifé můžeš jít jen když jsi členem nějaké organizace.
Může se jít na TICA, když jsi členem FiFé? Anebo ještě jinak, může se jít na TICA, když nejsi členem v žádné organizaci?

Dál mě napadlo, jaký certifikáty (hodnost, třídu, BIS a já nevím, jakého šampiona) se dostává na TICA?
A dostaneš to na místě na výstavě anebo třeba musíš žádat na organizaci cz nebo dokonce com? A je to již v poplatcích u výstavy nebo to pak stojí ještě něco extra?


A když dám úplně otázku do pranice - proč být u TICA?.o))

micouša
Kocouřákmicouša  Datum2. května 2017 15:22

Dík za krásnou dokumentaci.

ZoraK
KocouřákZoraK  Datum2. května 2017 12:55

Dobrý den, děkujeme za reportáž. Jako organizátoři jsme byli velmi spokojení. V sobotu byla návštěvnost velká, v neděli vzhledem k tomu, že bylo konečně krásné počasí a končilo se již 15hod, menší. Ale i přesto krásná účast z venčí. Akce se vydařila ke spokojenosti všech ;-) Cool Cats.

Archibald
KocouřákArchibald  Datum2. května 2017 10:50

Děkuji gwen za fotku a pochvalu Arčína a Jasmínky. Opravdu je to náročné jak pro chlupáče, tak pro nás. Navíc manipulace s naštvaným víc jak 7kg kocourem- to pak bolí tlapky i mě. Škoda, že nebyl čas si více popovídat.....ještě jednou děkujeme

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum2. května 2017 8:47

Marti, popravde, aj na TICA výstavách sa poznajú posudzovatelia s vystavovateľmi - chovateľmi. Len možno tým, že tu je taká výstava vlastne len druhý raz, sa to tak nezdá. Ale v zahraničí, kde sú pravidelnejšie, sa už medzi sebou poznajú, hlavne takí, ktorí chodia často. Sami sú totiž chovateľmi a tak akosi celkom dobre nejde, aby sa nepoznali , aspoň čo sa ich plemena, ktoré chovajú, týka.

Čo sa týka predvádzania mačiek stevardami - mne by sa to práve páčilo viac, ako keď si ich predvádzajú sami majitelia - dôvod - bolo by to aspoň trochu anonymné a posudzovala by sa ( dúfam) mačka, nie človek, ktorý ju nesie. Niekedy dávno to tak bolo, dokonca aj na prvé posúdenie ju nosil stevard.
A čo sa týka predvádzania samotného muž x žena.... je veľa žien, ktoré predvádzajú úplne dokonale a nastavia mačku tak úžasne, že vynikne, čo vyniknúť má a schová, čo treba.
Len to treba vedieť. Mňa napríklad až nadrapovalo od zlosti, keď Chéerie na jednej Rakúskej výstave schmatla do rúk jedna Rakúšanka, ktorý chová MCO a natiahla ju, ako keby bola mainka. To som už aj zasiahla a požiadala ju, aby ju dala niekomu inému.
Ale napríklad taká p. Marzena Wlodarska je stevardka - profíčka a aj robí školenia stevardom.

A čo sa týka nejakého programu, ono je to dosť ťažké... jednak - priestory, kde by sa niečo také mohlo robiť, jednak to, že za všetko sa platí. A keďže už nie je uchovňovanie mačiek povinné, počet mačiek na výstavách značne klesol = ani peňazí nie je dosť - častokrát sa výstava robí len len na doraz s financiami. Dokonca aj sponzorov už nie je toľko ochotných, ako dakedy. Zorganizovať výstavu je naozaj náročná vec, potrebuje sa k tomu xy povolení, potvrdení, priestory musia mať to a ono,...

Možno si nemala to šťastie vidieť správneho posudzovateľa so správnou mačkou, ale sú takí a vedia urobiť poriadnu šou. Osobne mám niekoľkých posudzovateľov vyslovene obľúbených, ale aj tí mali už "svoje dni" a nebolo to ono :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum1. května 2017 17:57

Tak, ještě k tomu dopíši něco, co se mi rozleželo v hlavě.
Musím říct nejdřív, že Archibald je nádherný kus kočky. Viděla jsem porotce, který radši řekl majitelům, aby ho dali na stůl, ale viděla jsem i porotce, který si troufl a udělal to parádně.
Opravdu nádherná, savannová kočka. A jeho sestřička samo taky, její kukadla, ty nás uchvátily.

Ale...
Jak jsem si tam přemýšlela...vlastně tahle výstava je bez stevardů. Každý z majitelů si přinese kočku do klece a pak už je jen na posuzovateli, jak ji zhodnotí, jak se mu líbí a jaká ta kočka je. To se mi dost libí. Jak už jsem někde psala, nelíbí se mi, když třeba na Fifé nosí kočky ženský, není to tak majestátní, jako když ji drží chlap a co si budeme říkat, záleží na tom. Už jenom pro nás, co se jdeme kouknout by to trošku měla být show a měli bychom ty kočky trošku vidět.
U Tica máte tu jistotu, že je uvidíte. Pak jde už jen o porotce, jakou z toho udělá show. Ale většinou se mluví. Říká, jaká ta kočka je, jak je stavěná, jakou má srst, oči a tak. Je to kontaktní.
A taky nevím, jestli se to zdálo jen mně, ale vztah porotce a majitel kočky není tak blízký jako na jiných výstavách. tam se mi zdá, že se všichni znají a to si myslím, že nedělá dobrotu a může to být zavádějící. Ale nevidím do toho a nevím, jestli to tak je.

Takže na Tica kočky prostě vidět jsou. Dokonce je vidíte, jak lezou na škrabadlo nebo sebou plácnou na stůl s tím, že teď zrovna odpočívají. o))Na ostatních výstavách, je vidíte přes síť nebo když má majitel dobrý den, třeba je na chvilku vyndá a ukáže.

Zase je fakt, jak říká Andrea, že jestliže jedete s vice kočkami, musí to být velký záhul...Člověk pak neví, k jakému porotci dřív.o)

janarim
Kocouřákjanarim  Datum1. května 2017 15:57

Jejda, na tu jsem se těšila... Ale Tanja a škola mi z hlavy vše dokonale vytěsnili :-( Tak někdy jindy. O to víc díky gwen za reportáž!

Lenka Bartáková
KocouřákLenka Bartáková  Datum1. května 2017 9:43

Marti,pěkné..zajímavé.. Nebyla jsem nikdy,i když mě to láká.Aspoň že se tam podíváš ty a informuješ nás tady. :-) Děkuji :)))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum1. května 2017 8:34

Výborná reportáž,tak to ste sa mali.Na takej výstave som ešte nebola.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum1. května 2017 7:54

Vypadá to sympaticky. Moc díky za reportáž i fotky, ráda jsem se podívala :-)

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum1. května 2017 7:47

TICA vystavu som absolvovala len raz a prišla som uštvaná ako kôň. Z pozície vystavovateľa je to namahave a ak má viac, ako jednu mačku, nabeha sa. Je tam uplne odlišný system posudzovania. Musí stíhat slrdovat, ci sa jeho císlo neobjavi naraz u viacerych posudzovatelov. V prípade, ak sa stane, co nam, ze sa zjavilo naraz u troch, ma co robit posihat to

sanny
Kocouřáksanny  Datum1. května 2017 0:10

Marti, hezká reportáž na fotodokumentace, díky :)

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Kocourek má zlomenou nohu - je ... (31x)
2
RSS kanály (23x)
3
Kočičí jména (13x)

Bude tohle NEJ fotka měsíce června?

...
Máte fotku svého kočičáka? Právě máte možnost ji do soutěže NEJ fotka nominovat!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2022

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top