Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Jak dát kočce prášek

Datum29. srpna 2015  |  Autortatiana  |  Zobrazení celkem/dnes23 573x / 4x

Jak dát kočce prášek

Na téma, jak dát kočce prášek, bylo vypsáno už hodně písmenek. Po internetu kolují různé humorné i méně legrační historky, které se vztahují k tomuto tématu. Například:

Autor Terry Pratchet a Gray Jolliffe, úryvek pochází z knížky Nefalšovaná kočka

 • Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu kočičí tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.
 • Vytáhněte kočku zpoza pohovky a seberte prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
 • Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
 • Vemte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamky pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
 • Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manžela ze zahrady.
 • Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
 • Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
 • Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby jí hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
 • Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
 • Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
 • Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
 • Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce, a vezměte si poslední prášek z balení.
 • Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půllitrem vody.
 • Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.
 • Počkejte, až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního Zverimexu, jestli nemají nějaké křečky...

No a teď zase chvíli vážně.

Nejjednodušší to máte, když kočku budete zvykat na různé manipulace - včetně strkání svých prstů do její tlamky - od koťátka, tak jsem to dělala já. Sotva koťátka povyrostla a začala běhat, brala jsem je často do ruky a strkala jim prsty do papulek. Měla jsem na prstě něco dobrého, tvaroh, paštiku... kotě se muselo naučit, že se mu neděje žádná újma, když mu otevírám papulku a něco do ní strkám. Občas jsem byla trochu pokousaná, než se kotě naučilo, že prsty k jídlu nejsou, že se jen olizují.

Tahle fáze výchovy kotěte se zúročí později v momentu, kdy je nutné dát kočce prášek. Já prostě svoji kočku zavolám (většinou hned přiběhne, a s ní pro jistotu i zbytek smečky, co kdyby o něco ostatní přišli), do pravé ruky vezmu prášek (jsem pravák), levou zvednu kočce hlavu a pravou otevřu papulu, a hned jí tam strčím prášek. Pokud možno až na kořen jazyku. Kočka polkne a je to. Já ji strašně chválím, jak je šikovná, dostane na zajedení kousek tyčinky nebo jiný mlsek a máme hotovo.

Nicméně všude to tak jednoduše nejde, já vím.

Takže co s tím, když kočka dobrovolně prášek vzít odmítá? Pak musíme vyzkoušet různé finty a doufat, že jsme chytřejší než ona. V této fázi se ovšem často dostaneme do situací, které posléze humorně zpracovali literáti slova mocnější než jsem já.

Existuje aplikátor prášků, který se nechá koupit u veterináře nebo v nějakém e-shopu. Tam ovšem musí kočka aspoň minimálně spolupracovat, tj. musí strpět otevření papulky. Prášek se jí pak vystřelí aplikátorem na kořen jazyku bez rizika pokousání.

Mám jednoho kocoura, který měl těžký zánět dásní a musel brát půlku velkého Stomorgylu, což se ukázalo jako doopravdy veliký problém. Do té doby jsem mu dávala prášky jako všem ostatním, tj. otevřela papulu, vhodila prášek a bylo hotovo. Jenže tady nastal zádrhel - ten prášek je strašně moc hořký, a jak byl přepůlený, kocour ho začal doopravdy zuřivě odmítat. Já ho do něj prostě nikterak nedostala. On si pak totiž pro jistotu ode mě nevzal NIC, ani pamlsek. Přesto jsem ho obelstila.

Požádala jsem o spolupráci manžela. Prášek jsem rozdělila na čtvrtky a ty jsem nacpala do tyčinky z Penny Marketu zn. Luisa. Moje kočky do jedné na těch tyčinkách těžce ujíždějí, včetně onoho kocoura. Dál to byla práce manžela. Já pro jistotu odešla, aby kocour netušil nějakou zradu. Manžel ho zavolal, dal mu kousek nekontaminované tyčinky. Kocour ochutnal, uznal za poživatelné, spolknul. Druhý kousek byl s práškem. Prošlo to. Třetí byl opět nezávadný a čtvrtý s práškem. Takto jsme ho obelstili a on bez stresu a boje svoji dávku antibiotik dostal. Tento postup doporučuji nejvíce, pokud kočka spolupráci dobrovolně odmítá.

Na netu je k dostání pro tyto účely vytvořený EASYPILL (stačí toto slovo zadat do vyhledávače). Do toho se prášek zabalí a podá kočce jako pamlsek. Ovšem ne každá kočka to za pamlsek považuje, kdežto neznám kočku, která by odmítla masovou tyčinku.


Tatiana Hošťálková
www.prestickekocenky.cz
Tagy ?

prášek


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

18 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum26. května 2021 18:50

Ach jo, ten mě vždycky znovu pobaví!!!!!!

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum18. září 2020 15:31

Tento článek nemá chybu! Čtu ho snad již po desáté, ale stále řvu smíchy!

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum27. listopadu 2019 18:43

A stejně- nevěřím, že by někdo vyměnil čičinku za křečka. Jako fór je to ovšem dobré!!!!!

Čikiján
KocouřákČikiján  Datum24. listopadu 2019 18:21

Sněhurko, neboj, i tak jsem jim dal co proto. Dvounožka měla oslintanej a poprskanej Bóžohódovej svetr a dvounožec po návratu domů střelhbitě sháněl náplasti. :)))))

Sněhurka (2)
KočičákSněhurka (2)  Datum24. listopadu 2019 17:10

Jsou to poserové! Tři na jednoho!!!!!!!!!!!

Čikiján
KocouřákČikiján  Datum23. listopadu 2019 11:15

No, pasta, která mi nevadí, má výpadek v dodávce. Takže naposledy prášek u veterináře, byli na mě tři, takže mě na druhý pokus přeprali.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum14. října 2019 19:34

Tohle je skutečně skvěle napsané, každý, kdo má kočičku (spíš koho má kočička) při čtení musí řvát smíchy tak, jako já!Senzační článek!

Anessska
KocouřákAnessska  Datum31. ledna 2018 19:25

Už jsem našla odkud je úryvek, je z knížky Tohle je kočičí svět, vy v něm pouze žijete:)

Anessska
KocouřákAnessska  Datum7. října 2017 14:13

My dáváme prášky, teda zatím jsem dávala jen pár odčervováků, do párku, prostě ho kousek ukrojím, nacpu do něj prášek a alespoň Ličoun na to zatím vždycky skočil:) Ale tohle je skvělý:D

viera
Kocouřákviera  Datum21. února 2016 15:07

ja kašlem na kočku..valam sa pri pc a muž na mna hladi či mi šibe..idem si utrieť slzy :)

Eleanora
KocouřákEleanora  Datum21. února 2016 14:50

Palec a ukazováček na horní čelist, z obou stran, hned za tesáky, zatáhnout za čelist a lehce zaklonit kočce hlavu.Ukazováčkem druhé ruky položit do mezery mezi tesáky spodní čelisti, kterou stisknete trošku dolů, vložíte prášek, co nejhlouběji na jazyk. Tím vyvoláte polykací reflex. Tlamička by měla být pak zavřena a trošku masírovat krk.
Slyšela jsem i názor, že na zpříjemnění někdo potírá prášek máslem.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum29. srpna 2015 14:44

Děkujem za pobavení :-) i za tipy.
Nám se osvědčilo tak jako Matýskovi rozdrtit s trochou vody a stříknout do tlamy.

Maud
KocouřákMaud  Datum29. srpna 2015 13:15

Tak to my odčervujeme 4x do roka a veta mám tři minuty od domu, což je velká výhoda.

tatiana
Kocouřáktatiana  Datum29. srpna 2015 11:54

Já jezím za vetem 15 km tam a 15 zpátky, takže kdybych měla 14 dní denně jezdit kvůli prášku..........
Tato tyčinková metoda je fakt efektivní.

Matýsek z Pankráce
KocouřákMatýsek z Pankráce  Datum29. srpna 2015 11:54

Děkujeme za tipy. Já můžu jen dietu proti struvitům, takže balení prášků do masových tyčinek u mě nelze použít. Easypill jsme zkoušeli, nechal jsem se tak přelstít jen jednou a pak už ani omylem. Léky s méně výraznou chutí jsem nakonec snědl rozdrcené na prášek a nepozorovaně zamíchané do své dietní kapsičky, ty nechutnější (hořké) mi rozdrcené a smíchané s trochou vody panička stříkala do tlamky. Jsem totiž zvyklý na přijímání tekutin touhle formou, beru celoživotně dvakrát denně sirup na rozšíření dýchacích cest, tak mi není stříkačka podezřelá. A tu knížku panička upřímně doporučuje, každý kočkař v ní prý "najde" sebe i svého kočičáka.

Maud
KocouřákMaud  Datum29. srpna 2015 11:38

Vím, že je to asi potupné, ale já to po zkušenostech s nas...nou kočkou ji prostě vezmu k vetovi. Tam má respekt z autority a je to v ní raz dva. Jsem sice stále nepřítel lidu (vždyť jsem ji tam odvlekla), ale trošku menší. Hi, hi...

gwen
Kocouřákgwen  Datum29. srpna 2015 10:17

Vezměte nový prášek....Vemte další prášek...Požádejte, ať vezme další prášek.o))
Jsem se nasmála.o))

monyna76
Kocouřákmonyna76  Datum29. srpna 2015 8:31

Tak jsem se pobavila, i něco přiučila ;-)

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (22x)
3
Kočičí jména (18x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
5
Když kočka čůrá mimo záchůdek (nečistotná kočka) (17x)
6
Toyger (16x)
7
Creepy kočky: Když chcete dát kočce pusu (14x)
8
Rostliny jedovaté pro kočky (14x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (13x)

Bude tohle NEJ fotka měsíce února?

...
Pomozte nám vybrat NEJ fotku!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2024

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top