Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sterilizácia/ Kastrácia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Kocourek kouse
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2005 22:53:50
Odpovědět s citátem

Jeste jedno doplneni - kousou kotata i stenata prave pri vymene zubu - proste je to svedi a kousat do neceho - podle nasich cicin do vseho, co je nadosah - je proste nuti priroda. Neni to zadna vada, nebo problemove chovani, proste jde o to to vydrzet a pretrpet ten cas, nez se mu zuby uplne vymeni za stale.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vanda



Založen: 09.11.2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava, SR

Předmět: Re: Kocourek kouse
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2005 10:33:27
Odpovědět s citátem

Smile moc krat dakujem.
S kocurikom sa trpezlivo hrame, kamarata mu zial zabezpecit nemozme, pretoze za 5 mesiacov cakame prirastok do rodiny. Starosti s babetkom bude potom vyse hlavy ... len dufam ze spolunazivanie v domacnosti bude OK. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:05:44
Odpovědět s citátem

Ahojky,
nášemu kocourkovi by podle veterináře mělo být osm měsíců, také už začínáme uvažovat o kastraci. Chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že moč našeho kocoura začala poslední dobou (tak 3 týdny) hrozně zapáchat? Z počátku jsem měnila podestýlku v záchodku 1x za tři dny s tím, že výkaly jsem odstranila okamžitě. Pak se několikrát stalo, že se kočičák vyčůral do peřin, tak jsem podle rad z tohoto fóra začala vybírat 2x denně i hrudky vytvořené z moči a dosýpat nové stelivo. Za tři dny vyměním stelivo komplet, vymyji záchodek mýdlovou vodou a pak zase jen 3 dny vybírám hrudky a dosýpám. Do postele už se dlouho nevyčůral, takže mu to asi takhle vyhovuje. Problém je ale v tom, že i přesto, že mu záchodek 2x denně čistím strašně zapáchá. Když kocou vykoná malou potřebu line se puch po celém bytě a je to doopravdy šílené. Nikdy takhle nesmrděl, ani když jsem hrudky nevybírala dennodenně. Stačí jedno vyčůrání a komplet záchodek je na výměnu, protože i když hrudku vyberu, smrdí stejně celé stelivo a je to cítit všude po bytě. Přemýšlela jsem jestli si náhodou do záchodku i neznačkuje. Věděla jsem, že kocouři jsou cítit více než kočky, ale tohle je šílené. I návštěvy se diví co nám v bytě tak páchne. Je to ostrý, čpivý pach moči. Kocourek chodí na wc cca 4x denně (usuzuji dle hrudek ve wc). Močí normálně bez obtíží, jen mě občas překvapí velikost hrukdy kterou vyndám (mnohem větší než dlaň ruky). Co si o tom myslíte? Je možné, že kocour do wc značkuje? A myslíte si, že by značkoval po vymočení? Když se vykastruje, přestane tak moc zapáchat, nebo se nic nezmění?
Dále máme také problém s jeho chováním, v jiném tématu jsem psala o tom, jak mňouká za dveřmi adpo. S tím už přestal, stačí mu říct hlasitě fuj a dá pokoj. Jenže začal vyvádět zase jinak. Otvírá si skříně a bere z nich jídlo, které roztahá po bytě. Špajzky v kuchyni a na chotbě máme na magnet, takže mu stačí chvilka snažení a má otevřeno. Doma je pak šílená spoušť. Dokáže si i otevřít krabici s cornflakes a rozsype je po koberci. Vím, že po příchodu z práce už se jakýkoli trest míjí účinkem, takže nevím jak tomu zabránit. Jedině předělat nábytek Rolling Eyes. Poslední dobou také začal hodně kousat a škrábat. Vyskakuje na nás, hraje si, ale používá u toho docela dost surově drápů a zubů. Nikdy to nedělal, fackoval nás packami, teď vyloženě škrábe. Včera jsem mu házely myšku a on jí aportoval. Když jsem jí chtěla sebrat ze země, skočil mi docela zle po ruce a kousal, kopal, škrábal. Tak jsem na něj zasyčela a on místo aby pustil, skočil mi do obličeje a mám šrámy přes půl tváře. Nevím jako mu dát najevo, že se tohle nesmí, nic na něj neplatí. Myslíte, že by se i toto kastrací upravilo? Omlouvám se za délku příspěvku, ale jsem už z toho zoufalá Sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:28:35
Odpovědět s citátem

No myslím, že vám odpovím velmi krátce ... ta zapáchající moč, agresivní projevy, čůrání do peřin ... tak bych tipla, že na 99 % je váš kočikák už dospělý a nemusíte s kastrací už moc dlouho otálet ... jinak z toho smradu zešílíte .... Twisted Evil

Ohledně skříněk ... taky máme podobně "postiženého" kocoura, takže jsem ke skříním, kde je slabej magnet namontovala takovej háček, kterej se otočí a Maxíš už se dovnitř nedostane ... Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:36:14
Odpovědět s citátem

April: děkuju, to s tím háčkem hned dneska udělám taky. Very Happy. Když se kocour kastruje, dává se mu jen lokální umrtvení, nebo celková narkóza? Mohou se vyskytnout nějaké problémy? Na co si mám po kastraci dávat pozor? Měla bych být s kocourem po kastraci asi pár dní doma že?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:43:20
Odpovědět s citátem

U kocourů je kastrace hodně rychlá a "snadná".... dělá se pod celkovou narkozou. Základem by mělo být, aby doktor kocourka poslechl na srdíčku, jestli je v pořádku, a hlavně zvážil, aby určil správné množství narkozy .... rozumné by bylo brát si ho až když už je probuzený, kvůli možným obtížím, ale někteří vetové předávají kočičáky ještě uspané, ranka na kulkách se nezašívá, může se tam udělat stroupek, který ale odpadne sám, příp. za přispění kocoura.
Ideálně bych to viděla naplánovat kastraci na pátek, pak stačí, když kocoura hlídáte přes noc, aby nelezl vysoko na skříně či škabadlo, odkud by mohl spadnout, když bude malátný z narkozy, a většinou už druhý den je kočičák naprosto v pořádku a není na něm nic poznat. Zklidnění, přestání se značkováním ale může přijít klidně i za dva měsíce, než se mu vyplaví z těla hormony. Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:56:30
Odpovědět s citátem

Teď jsem dotelefonovala s veterinářem. S kočičákem jdeme zítra ve čtyři, i veterinář mi potvrdil, že to bude stále horší a horší a že si zřejmě značkuje do záchodku. Řekl mi, že 24 hodin před zákrokem nesmí jíst, takže dnes ve tři mu seberu misky s jídlem a do zítra do 4 hodin je to akorát 24 hodin. S kočičákem budu přes noc a v pátek dopoledne doma. Stačí to? Když ho přineseme ve čtvrtek dejme tomu v pět domů, tak z něj narkóza do pátku do 11:30 vyprchá? Ach jo, mám z toho šílený strach a nevím jak mu vydržím nedat najíst, když žere jako kyselina Confused. A krvácí ta rána? A co mám dělat, když si to bude kousat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 11:02:33
Odpovědět s citátem

No můžu mluvit jen za nás, jak zvládal Maxíš kastraci a hladovku ... obojí v pohodě ... sice si zanadával, když nedostal jídlo, ale přežil ... mám pocit, že my hladověli jen 12 hodin a taky by se mu tuším 4 hodiny před zákrokem měla vzít voda ... kvůli zvracení při usínání.
Je to sice hodně individuální, ale když nebudou komplikace, mělo by to být do toho pátečního poledne v pohodě.
Rána nekrvácí ani si jí Maxíš nekousal ... pokud by měl tendence si ranku kousat, tak byste od veta měli dostat límec, ale kocouři nemívají obtíže s tím, že by si ránu nějak "pitvali" ... je to opravdu jen malá ranka ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 11:13:20
Odpovědět s citátem

April: moc děkuju, je to první zákrok, který podstupuju se zvířátkem, takže mám nervy aby vše dopadlo o.k. A za jak dlouho se tak kočičák probere z narkózy? Vím, že sestřenice měla problémy s tím, že kočičce zapadával jazyk, nesla jí domu hned po zákroku, takže se jí probrala až doma. Já asi radši počkám u veta. Až přijdeme domů, mám mu dát hned k dispozici pití i jídlo? Nebo jen pití?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 11:27:05
Odpovědět s citátem

No co si tak vybavuju, tak naši šli na kastraci ve 13 hod. a my si je vyzvedávali tuším před 16hod. Ale dávali nám kočky právě už probuzený (naši šli pod kudlu oba společně), takže jsme je přinesli domů a hned měli oba šíleně šmejdivou a chtěli pořád někam lézt.
Myslím, že když bude mít nachystaný nějaký jídlo a vodu, tak to bude dobrý, jen počítejte ale s tím, že to co sní, může vyzvracet ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 11:37:54
Odpovědět s citátem

S tím zvracením mě to právě taky napadlo, ale jak znám našeho kocoura, tak první co bude hledat bude miska s papáním. To jste čekali 3 hodiny než se kočiny probudili? Já myslela, že tak půl hodiny. No ty asi myslíš, už úplně probuzené že? Mě řekl doktor, že bude trvat 15 minut než kočičák usne, pak zákrok a pak že se domluvíme zítra. Tak uvidím. Ach jo, ať už to máme za sebou. Chudák kocouřek, kdyby věděl co na něj chystáme za jeho zády. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 11:44:34
Odpovědět s citátem

No my je odnesli v jednu na veterinu, pak jsme šli nakupovat (což možná zní trochu cynicky, ale zase jsme se nenervovali příliš tím, jak je asi ňuflíkům) a před čtvrtou (možná třetí, teď si už fakt nejsem jistá, bylo to loni v prosinci a nějak už mi to vypadlo Confused ) jsme si pro ně šli zpátky na veterinu ... ono mají tam svojí "oblíbenou" paní doktorku, která je léčila, když průjmovali a plesnivěli, tak asi ona chtěla mít jistotu, že jsou úplně v pořádku a dali nám je úplně probuzený. Takhle jsme to měli my .... možná, že na někde dávají kočky probuzené dřív ...

S tím krmením, dát mu ho můžete ... a zvracení se v nejhorším uklidí ... naši mám pocit, že nezvraceli ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 12:30:39
Odpovědět s citátem

Verunko nemějte zbytečné nervy, ať ještě nevystresujete kocourka. Podle popisu příznaků jdete na operaci akorát, já doma "trnu" kdy to přijde na toho našeho čičouna. Jinak mám doma samé holky, tak taky úplně nevím co nás čeká... Confused
Každopádně pro kastrované kočky jsem chodila cca po 1,5 hodině od uspání. Před narkozou určitě dodržte hladovku, ale pití bych nechala po celou dobu k dispozici.
Po probrání z narkózy je nutné aby měli k dispozici zase vodu. Jíst by pár hodin ještě neměli, ale to už je individuální, uvidíte sama. Sisina byla tak probraná a hladová že jsem jí do hrsti trochu granulek nasypala a když je sezobla, šla zase dobrovolně spát. A ráno (operace byla taky cca v 16) byla naprosto v pohodě.
Tak hodně štěstí Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 12:54:33
Odpovědět s citátem

všem moc děkuji za odpovědi, jsem trochu klidnější. Dělám jak kdybych na tu operaci měla jít já nebo přítel Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: zákrok
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 13:05:39
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
S tím zvracením mě to právě taky napadlo, ale jak znám našeho kocoura, tak první co bude hledat bude miska s papáním. To jste čekali 3 hodiny než se kočiny probudili? Já myslela, že tak půl hodiny. No ty asi myslíš, už úplně probuzené že? Mě řekl doktor, že bude trvat 15 minut než kočičák usne, pak zákrok a pak že se domluvíme zítra. Tak uvidím. Ach jo, ať už to máme za sebou. Chudák kocouřek, kdyby věděl co na něj chystáme za jeho zády. Sad


Zdravím Verunko Razz
jak tak pročítám, co se u vás chystá, tak máme stejné obavy, jelikož naši kočičáci, ikdyž mají 7 měsíců začínají být takoví divocí a moc moc živí a také už Bagheera začíná divně mňoukat jen tak do větru, ano je pravda, že volá bráchu Balloua, ale myslím, že tak měsíc a půjdou. Jsem ráda, že si pročtu vše ohledně kastrace, budu alespoň chytřejší. Verunko, napište vše, jak probíhalo, ať vím, na co se máme i my připravit, ale hlavně jak kocourek, ju?
Budu moc ráda.
Jinakl, jak tak pročítám Vaše řádky, tak ten Váš lumpík je opravdu pěkná potvůrka, vidíte, u Vás už přestal škrabát a řvat za dveřmi ložnice, u nás to neskončilo a tak jsme se naštvali a když v noci začnou, zavíráme je do volného pokoje, který je v bytě - budoucí dětský, jen se záchodkem, ale bez jídla, aby věděli, za co to mají. S těmi skříňakmi, to mi je líto, ale s tím háčkem, to je dobrý nápad, tak to zkuste. Tak, co dodat, přeji pevné nervy, ať vše dobře dopadne a napište, soucítím s vámi. HODNĚ ŠTĚSTÍČKA.

Lusila + Bagheera + Ballou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 13:57:18
Odpovědět s citátem

Ahojky Lusilko Very Happy , poslala jsem Vám email.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 14:04:35
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ahojky Lusilko Very Happy , poslala jsem Vám email.


ano ano, děkujíííííí, mám fofry, určo ale dnes napíšu, zatím se mějte pěkně. L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 8:02:43
Odpovědět s citátem

Tak dnes ráno byl kočičák úplně šílený z toho že nedostal jídlo. Chodil všude po bytě, čmuchal a hledal jídlo. Narychlo jsme včera přidělali ty drátky na špajzky, aby se tam přes den nedostal a něco nezbaštil. Taky že když v obvyklých 6:30 nedostal misku s granulemi a konzervou koukal jako blázen, čekal pořád že něco dostane a když už viděl, že asi ne, tak se snažil dostat do špajzu. Drátky fungují naštěstí bezvadně Smile . Chudák kocour. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 8:28:17
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak dnes ráno byl kočičák úplně šílený z toho že nedostal jídlo. Chodil všude po bytě, čmuchal a hledal jídlo. Narychlo jsme včera přidělali ty drátky na špajzky, aby se tam přes den nedostal a něco nezbaštil. Taky že když v obvyklých 6:30 nedostal misku s granulemi a konzervou koukal jako blázen, čekal pořád že něco dostane a když už viděl, že asi ne, tak se snažil dostat do špajzu. Drátky fungují naštěstí bezvadně Smile . Chudák kocour. Sad


To bude dobrý, neboj Verunko, včera jsem ti zaslala mailik i s fotkami, tak kolem 4. Už to mají za pár. Já vím, jaké to je, když naši kluci nedostanou najíst, jak vyvádějí, no, až to bude u nás-příprava na kastraci, tak to aby se člověk třásl, co kde udělájí, vyvedou naschvál Smile)) Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:06:13
Odpovědět s citátem

Ahoj Lusilko, mě zase žádný mail nepřišel, to je divný, minule s tím byly taky problémy že? Musím promazat schránku. Jinak každou hodinou jsem víc a víc na nervy, nejvíc se bojím toho probouzení z narkózy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:20:46
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ahoj Lusilko, mě zase žádný mail nepřišel, to je divný, minule s tím byly taky problémy že? Musím promazat schránku. Jinak každou hodinou jsem víc a víc na nervy, nejvíc se bojím toho probouzení z narkózy.


přesně tak, jako minule Mad zkusím to znovu, páček a nebooooooj!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:42:12
Odpovědět s citátem

Tak už jsem promazala mail a čekám. Nevím co to pořád tak blbne Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:45:16
Odpovědět s citátem

Verunko, uklidněte se ... tím, že budete nervozní, bude z vás nervozní i váš kočičák Wink

Ono opravdu, když máte dobrýho doktora, tak se není čeho bát .... u kocourků bývají komplikace minimální ... nejhorší na celém zákroku je dle mě právě narkoza, ale jestli doktor dodrží postup, že kocourka nejdříve prohlídne, zváží a pak teprve naďobne, všechno by mělo být v pořádku!!! Tak se nebojte a držíme palce, ať všechno klapne Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 11:08:47
Odpovědět s citátem

Naštěstí jsem v práci a ne s kočičákem, domu jedu až ve tři, tak to do těch 4 budu muset nějak zakrývat Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 11:47:17
Odpovědět s citátem

Lusilka: už mi přišel mail, hurááá. Kočičáci jsou větší a krásnější!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 11:57:07
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Lusilka: už mi přišel mail, hurááá. Kočičáci jsou větší a krásnější!!


děkujíííííííííí, ano, jsou to výstavní kousci. Veru, díky za mailika, mám teď fofry, tak napíšu odpo nebo zítra, ju? Kdybychom se tu už nesetkali, tak, ať to dopadne dobře s Ozzym. páček, kočičářko Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 14:19:53
Odpovědět s citátem

Už se nám to schyluje Sad . Chtěla bych se ještě zeptat, co všechno Vašim kočičákům dělal veterinář před kastraci? Myslím co kontroloval - jen to srdíčko a váhu? Ptám se proto, že když jsme šli na rtg s leguánkou když měla mít vajíčka, byla jsem poučená od zkušených chovatelů co by měl doktor udělat a on udělal sotva polovinu, no tak abych věděla, že je vše o.k.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 14:22:45
Odpovědět s citátem

Myslím, že poslechnout srdíčko, zkontrolovat celkový stav, a zvážit kvůli narkoze ... ono se toho víc vlastně dělat nedá ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2005 8:16:00
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak máme kastraci za sebou a kočičák už zase řádí jako by se nic nestalo Razz . Ale jinak s přístupem veterináře mám hodně špatný pocit. Když jsme s kočičákem přijeli, neměla jsem ho zváženého, protože jsem myslela, že vet má určitě váhu a kocouře si zváží pro přesnost sám. On se na něj jen podíval a řekl, že podle pohledu má jasná 4 kila, že už to má v oku. Pak ho vykastroval a dal nám ho spícího s tím, že se vzbudí tak za 4 hodiny a že mu mám dát jen vodu. Kocour spal 6,5 hodiny!!! Byla jsem už úplně na nervy, volala vetovi, ale nebral mi telefon. Kocour spal od 15:45 až do 22:20. Veterinář mi řekl, že mu musíme "mrkat" s víčky, že má sice namazané oči, ale pro jistotu radši mrkat. Takže jsem celých těch 6,5 hodiny mrkala kocourkovi s víčky, aby se mu něco nestalo s očima. V devět večer už měl všechnu mast z očí pryč a to už jsem brečela, protože jsem měla hrozný strach, že se mu s očima něco stane. Hrůza. Pak když se probral, tak se 2x počůral, pozvracel. Celou noc se potácel po bytě a já sním, protože jsem měla strach aby si něco neudělal. Ráno na tom byl jen o trošičku lépe, takže jsem s ním zůstala doma. Obvolávala jsem známé co mají kočky a spoustu lidí mi řeklo, že jejich taky spaly po kastraci takhle dlouho. Jenže sestřenice byla na sterilizaci už se třemi kočkami a vždy se jí vzbudili chvíli po operaci. Zdá se mi to šílené a na toho doktora mám vztek, co si o tom myslíte vy?
Naštěstí už je kocourek v pořádku, ale ty dva dny byly šílené. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2005 8:28:25
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ahojky, tak máme kastraci za sebou a kočičák už zase řádí jako by se nic nestalo Razz . Ale jinak s přístupem veterináře mám hodně špatný pocit. Když jsme s kočičákem přijeli, neměla jsem ho zváženého, protože jsem myslela, že vet má určitě váhu a kocouře si zváží pro přesnost sám. On se na něj jen podíval a řekl, že podle pohledu má jasná 4 kila, že už to má v oku. Pak ho vykastroval a dal nám ho spícího s tím, že se vzbudí tak za 4 hodiny a že mu mám dát jen vodu. Kocour spal 6,5 hodiny!!! Byla jsem už úplně na nervy, volala vetovi, ale nebral mi telefon. Kocour spal od 15:45 až do 22:20. Veterinář mi řekl, že mu musíme "mrkat" s víčky, že má sice namazané oči, ale pro jistotu radši mrkat. Takže jsem celých těch 6,5 hodiny mrkala kocourkovi s víčky, aby se mu něco nestalo s očima. V devět večer už měl všechnu mast z očí pryč a to už jsem brečela, protože jsem měla hrozný strach, že se mu s očima něco stane. Hrůza. Pak když se probral, tak se 2x počůral, pozvracel. Celou noc se potácel po bytě a já sním, protože jsem měla strach aby si něco neudělal. Ráno na tom byl jen o trošičku lépe, takže jsem s ním zůstala doma. Obvolávala jsem známé co mají kočky a spoustu lidí mi řeklo, že jejich taky spaly po kastraci takhle dlouho. Jenže sestřenice byla na sterilizaci už se třemi kočkami a vždy se jí vzbudili chvíli po operaci. Zdá se mi to šílené a na toho doktora mám vztek, co si o tom myslíte vy?
Naštěstí už je kocourek v pořádku, ale ty dva dny byly šílené. Sad


Veru, jsem ráda, že to máte za sebou a že je kočičák OK. Z vlastní zkušennosti chci i ostatní co budou pročítat upozornit, opravdu si dávejte pozor, aby veterinář kočičku před narkózou zvážil a odměřil přesnou dávku . My jsme byli s Alim na kastraci a taky to odhadl jen od oka - pak se mi přiznal, že dal malou dávku a tak ho uspával na 2x. Ali se málem neprobral, byl to děs, měl světloplachost, tahal za sebou tlapky a pohled na něj byl fakt dost hrozivý. Naštěstí byl druhý den OK. Byla to tenkrát jeho druhá narkóza a ta první (u jiného veta, který si ho zvážil) byla naprosto v pořádku a jen pevně doufám, že to byla i jeho poslední narkóza!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top