Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Otázka dne: Chodíte na výstavy koček? Vystavovat nebo jen se třeba dívat?

Datum1. května 2017  |  Autorgwen  |  Zobrazení celkem/dnes1 593x / 1x

Kočka
Ilustrační fotka. FreeImages.com/Piret Tamm


20 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

micouša
Kocouřákmicouša  Datum2. května 2017 15:27

Byla jsem kdysi jednou. Poněkud mě děsilo, jak byla v rámci vystavovatelů těsně klec na kleci, takže kočičky byly přikryté asi hlavně z toho důvodu, aby nebyly ve stresu ze sousedů, ale prohlížet se daly protože mám pocit, že tam byla dokonce akce, že diváci na lístečky psali, která kočka se jim líbila nejvíc a dávalo se to pak do krabice. Je fakt, že některé kočky vypadaly dost fest vystresovaně, ale zas některé další spaly a některé vypadaly, že je ta pozornost těší.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum2. května 2017 9:04

Míša, kus pravdy na tom je.
Ale aj nie je.
Poznám prípad, ked na výstave uhynul na otravu kocúr - brit. Podozrenie bolo, usvedčenie nie.
Čo sa týka stresu, ako som už napísala, je to na zdravom rozume majiteľa. Na druhej strane, mačka, ktorá je agresívna ( či už povahou, alebo zo stresu) , by mala byť diskvalifikovaná. Aj také som už zažila. Aj rozdielne chovanie majiteľov diskvalifikovanej mačky. Jeden ju chlácholil,, že sa nič nestalo, druhý ju naštvane tresol do klietky - tento typ to bude skúšať bez ohľadu na jej stres znova , hlavne, ak je typovo dobrá.
Ja nosím a nosila som na výstavu vždy len tých, o ktorých som vedela, že sú v pohode a tak trochu herci.
Adwin - flegmatik , ktorého ič nedokázalo rozhádzať a kľudne si pospal aj hore na klietke. Mia, vyvalená hore pupkom a svet je pre ňu gombička. Miša - blázon, ktorý sa predvádza, Minetta - hééérečka! To by bolo treba vidieť.....

Trochu ma mrzí, že sa dnes tituly získavajú tak trochu "ľavou zadnou" , okrem plemien, kde ich je veľa v konkurencii, ako napríklad Lenky Rúža.
Boli časy, keď , hoci boli u jedného posudzovateľa 1-2 mačky v danej kategórii a v triede a titul proste nedal, lebo na to neboli buď typovo OK, alebo neboli upravené....
Na čo sú tituly? V podstate sa tým určuje niečo ako kvalita, ale už to zďaleka nie je tak prísne, ako bývalo. Samozrejme, dvíha sa tým aj hodnota zvieraťa a hodnota potomstva, všetko v nadväznosti na kvalite PP a kvalite potomstva.

Osobne chápem aj obavy chovateľov dať hladkať svoju mačku návštevníkom - preniesť sa dá hocičo. Častokrát rodičia svoje deti nevedia usmerniť a tie pri klietkach vrieskajú o dušu - mačka sa, samozrejme, stiahne do rohu a pôsobí vystresovane.

Kde však, ako na výstavách , sa dajú prezentovať nové plemená tak, aby s nimi človek prišiel do styku a videl ich na živo?

Marti, na poslednej výstave v Nitre posudzovateľka návštevníkom prezentovala plemeno exotická mačka. Keďže pozná moju Minettu od malička, požiadala ma, aby som ju priniesla. To, čo dokazovala na stole, bolo niečo úžasné. Obecenstvo sa smialo na plné huby, Minettu akoby to ešte viac vyhecovalo a doslova sa predvádzala - posudzovateľke sa vrtele pod nosom tak, že mala jej chvost viac v ústach, ako mimo nich, drcala o ňu hlavinkou, hrbkala sa. Dokonale predviedla svoju úžasnú povahu a ľudia boli spokojní.

Míša (6)
KocouřákMíša (6)  Datum2. května 2017 8:43

Byla jsem se několikrát podívat, ale už to nikdy neudělám. Připadá mi, že kočičky jsou ve stresu, ještě navíc, co jsem slyšela od kamarádky, která vystavovala svého kočičáka, tam klidně do klece někdo hodí třeba acylpyrin, jen aby soupeře odrovnal. A co jsem viděla na vlastní oči, když se jde na hodnocení, "panička" kočku nadhazovala, jen aby měla nadýchanější kožíšek. To se mi vůbec nelíbilo. Raději mám umisťovací výstavy a jsem ráda, když na kleci vidím, že kočička je buď zadaná nebo už je klec prázdná. V tom vidím účel výstav.

janarim
Kocouřákjanarim  Datum1. května 2017 20:58

gwen, taková byla ta výstava loni na podzim v Diplomatu, přednášky a prezentace koček atd. Docela se mi tam líbilo, i jednotlivé kočičky byly takové dostupnější. Těším se, že půjdeme zase, jestli uspořádají třetí ročník.

Lenka Macháčková
KocouřákLenka Macháčková  Datum1. května 2017 19:29

To máš Marti pravdu.Z pohledu návštěvníka je to hrozně špatné.Kočky nejsou videt,jsou schované.Některé chovatelé jsou nepříjemný.Treba ve Varech byl Růža reprezentovany....a pan moderator o nem krásně povídal,jaky je rozdil v MCO a sibirskou kočkou.Byl na podiu jak dostal BIV.Moc se mi to libilo.Je jen škoda,ze jsem byla ,paf,,a nestačila to natočit.
Je pravda,ze tam bylo malo místa....návštěvníci tak moc nevidi.
A k tomu karbanatku-byl to řízek 😉😁😁😁😁😁

gwen
Kocouřákgwen  Datum1. května 2017 18:07

A ani by mi nevadilo, kdyby v přestávce, kdy se jde na oběd vystoupil na podiu třeba výživový poradce nebo veterinář a řekl něco zajímavého.
Nebo kdyby se někde vysvětlilo, kdo jaký ten titul mlže získat a co to znamená...
Nebo, kdyby se řeklo a dneska tady máme i vzácnost třeba kurilskýho bobtaila a je támhle a támhle. (když ani třeba klece nejsou popsaný a člověk neví, jestli je tam siamka nebo orientálka.-o))
Prostě informovat, zabavit, učit a vzdělávat.

gwen
Kocouřákgwen  Datum1. května 2017 18:04

Já moc jako nevím....tedy jako vím, ale nevím.o))
Proč jsou jako strašně důležitý ty papíry a šampióni?
Zvyšuje to cenu pak odchovů? Znamená to něco?

Jako, kdybyste třeba viděli Lenku...Ta si to tam užívá, směje se na všechny strany, přepudrovává a pak si kouše nehty(nekouše), když je Růža u hodnocení. Prostě napohodu , baví se tím, o přestávce vytáhnou karbanátek a baví se s lidma, co sedí vedle nich. Užívají si to.

Ale někdy, když vidím ty nepříjemný lidi, kočky, který jsou pod dečkou, pelíškem a nechtějí ven, tak nechápu, proč to hodnocení je tak důležitý???


A taky si myslím, že je dost zapomenuto na lidi, co tam jdou se podívat. Co platí. Na jedný výstavě se nám stalo, že jsme skoro neviděli kočku a posuzování bylo daleko na podium, že jsme z toho nic neměli. Vojta se třeba ptá, co je to za plemeno, kolik ji je asi let a tak. Tady jsme neměli šanci a pro diváka, to nebylo nikterak atraktivní...

gwen
Kocouřákgwen  Datum1. května 2017 17:59

Chodíme! Aby Ti, kdo nechodí, chtěli začít chodit!!.-o))))

janarim
Kocouřákjanarim  Datum1. května 2017 15:55

My chodíme jen na čumendu, poslechnout přednášky, když jsou, koupit pár drobností a tak. Sice bychom mohli vystavovat, ale Kocour je plašan plachý, ten by se tam bál, a Tanja je u nás na odpočinku, ta už si své odvystavovala.

Lenka Macháčková
KocouřákLenka Macháčková  Datum1. května 2017 15:06

Taky někdy vidím,kočky ustrašené,vystresované...Z pohledu vystavovatele to beru tak...že tam je třeba ta kočička úplně poprvé,třeba to chtějí jen zkusit.Určitě si myslím,že by takhle nenechávaly stresovat asi pořád.Těžko říct.Taky je mi takových kočiček líto.

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum1. května 2017 14:47

Toto je uz na zdravom rozume majitela. .. Žiaľ, niekedy je túžba mať pohár silnejšia, ako pohoda mačky. Osobne som na vyatavy brala vždy len tých, ktorí si z nej nič nerobili. Napríklad Patrik - hoci by bol , čo sa typu týka, určite úapešný, viem, ze po tom, co zazil, by výstavy psychicky bezvladol. Takze nie.... Naopak, Miška si z výstav prd robí , co je vidiet napríklad aj tu

Fotka u komentáře
Nikča
KocouřákNikča  Datum1. května 2017 14:22

Chodíme se taky jen dívat.Kočičky jsou moc krásné, ale jak píše Micubiši je mi jich také někdy líto.Málokdy je vidět kočička, která si to užívá.Včera v Žilině na výstavě jsme viděli vyděšenou kočičku, majitel měl co dělat aby ji donesl do klece a pak v kleci strašně létala, nebyl to příjemný pohled.
Takže na výstavu zajdu, ale více i ohledně novinek a ráda si vyslechnu rady a zkušenosti chovatelů.A samozřejmě donesu kočičkám malý dáreček.

Micubiši
KocouřákMicubiši  Datum1. května 2017 12:04

Chodím se jednou za rok pdívat na výstavu v Mostě jen něco nakoupit. Občas mi je některých vyděšených zvířat líto. Zábavné to pro ně určitě není.

Pája6
KocouřákPája6  Datum1. května 2017 9:37

Pouze v Brně a "na čumendu". Vystavovat mě moc neláká, i když prý máme co, podle paní chovatelky je hlavně Pajinek výstavní kus. Ale vím, že by ho to stresovalo, a mě vlastně taky. Tak chodíme pro radost bez koček.

Máša
KocouřákMáša  Datum1. května 2017 8:59

Dříve jsem vystavovala, ale dnes jen dívat .-)

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum1. května 2017 8:58

Prave rozmýšľam nad tým, že vystavy začali presne pred 13-timi rokmi...

Lenka Macháčková
KocouřákLenka Macháčková  Datum1. května 2017 8:43

U mě je to jasné:))))))))) Spíš vystavovat..... :-) Jen dřív jsme chodily na čumendo :-)))))

evelinas
Kocouřákevelinas  Datum1. května 2017 8:29

Chodíme sa s mužom pozerat velmi radi,aj ked nám občas nejaká výstava ujde.Polahodíme oku,kúpime hračky,granulky na vyskúšanie a tešíme sa na našich.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum1. května 2017 7:51

Myslím, že Dorotku by to tam těžce nebavilo :-) Chodíme se koukat :-)

Andrea Klegová
KocouřákAndrea Klegová  Datum1. května 2017 7:49

Aj tak, aj tak.

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.Obsah se nahrává...


Tagy ?

otázka dne


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Reklama

TNT: Kočka a šanta

Přitlapkujte také svoje fotky k tématu!
Fotek: 11

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2019

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top