Veterinární poradna: Kocour líná a má šupinky v srsti
10. září 2016 |

MVDr. Richard Macek |
9 960x / 4x

Ilustrační fotka, FreeImages.com/Emoke Lorincz
Alena: Dobrý den, prosím o radu. Máme 6,5ročního britského kocoura s PP, je vykastrovaný, ven chodí minimálně a jen přes den, venku nikdy nespal, netoulá se, ptáky a myši nechytá. Před časem nám začal línat, ale vrchní srst a ne podsadu - na zádech, teď už i na zadních nohách (stehnech) a ocase, místy vrchní chlupy vůbec nemá a v srsti má šupinky - něco jako lupy. Neškrabe se, ale málo se umývá. Prosím Vás o radu, co by mu mohlo být a jak mu pomoci. Děkuji.
Dobrý den, doporučuji Vám kocoura nechat dermatologicky vyšetřit u vašeho veterináře. Příčin línání, ztráty chlupů, případně produkce lupů je celá řada a všechny bohužel vypadají velmi podobně. Dermatologické vyšetření Vám dá odpověď, jestli se jedná o bakteriální zánět, parazitární onemocnění kůže, plíseň, alergii nebo se jedná o prezentaci onemocnění žláz s vnitřní sekrecí. V dermatologii platí, že dlouhodobé řešení lze dosáhnout pouze na základě diagnózy příčiny onemocnění. Zkoušení "na slepo" většinou dřív nebo později selže.
S pozdravem,
MVDr. Richard Macek
Pondělí - pátek 9:00 - 20:00, sobota 9:00 - 11:00
Velehradská 19, 130 00 Praha 3
+420 720 365 001
Prohlášení
Modrý kocouř.cz ani veterinární klinika Fénix nepřebírá žádnou odpovědnost za použítí zde uvedených rad. Žádná internetová poradna nemůže nahradit návštěvu u veterináře, žádná veterinární poradna - ani tato - neslouží pro řešení akutních případů.
Tagy ?
línánílupysrst
| O sdílení

Annie626
13. září 2016 23:22
S Kuldou jsme jednou měli stejný problém a vět nevěděl, co to je.
evelinas
10. září 2016 19:23
Ak by vám zistili pleseň,mám výborné skúsenosti s Chytrou houbou.Kasperko mal potvrdenú pleseň,kôli imunite.Kúpila som Chytrú houbu,puder malý,ktorý sa používa na plesne nôh a pár krát som mu napudrovala,miesto krásne zarástlo a viac sa pleseň neobjavila,ani sa ziadny chlpáč nenakazil.Ak je plesne viac,tak baby kočkárky používali tablety Chytrej huby na kúpel,treba zopakovat 3 krát.Je to maximálne šetrné.
Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.
Reklama
Nejčtenější
2
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (26x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2026 (21x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Vášnivé prokletí rodu Chlupézů - díl 6. - Vášnivé ... (19x)
6
Vnitřní parazité u koček (19x)
7
Vyhlášení NEJ fotky září 2025 (18x)
8
Polydaktylie u koček (18x)
Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?
Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit
osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?
Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.