Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...
Datum5. srpna 2014  |  KočičákFousek  |  Zobrazení celkem/dnes7 019x / 5x

Jak Fousek k Mikimu přišel

Jak Fousek k Mikimu přišel

Dnes si dovolím do Fouskova deníčku vstoupit já a popsat události posledních dní u nás. Mnozí z vás podobné situace určitě zažili na vlastní kůži:-)

Jak mnozí víte, 20. 6. 2014 jsem přinesla bez varování domů kotě - Mikiho. Fousek z něj od prvního momentu nebyl příliš nadšen. Co bychom také čekali, když jsme ho 8 dlouhých let hodně rozmazlovali. Najednou jsem já byla tak zlá, kdo ho skopnul z pomyslného trůnu jedináčka. Alespoň on si to tak ve své hlavičce srovnal.

A tak si naše roztomilé chlupaté zlatíčko vzalo do hlavy, že nám to pořádně za ten „podraz“ spočítá – bez rozdílu VŠEM!!! Z předoucího, hodného, mazlivého kocourka, který si nechal líbit téměř všechno, se změnil mávnutím proutku v syčící kobru, která po nás startovala bez varování. Klidně by nás i kousnul. Na Mikiho mručel, syčel, sekal po něm packou.

Tím, že mu výrazně nahrálo teplé letní počasí, postupně skoro přestal chodit domů, protože Miki byl dle jeho názoru prostě všude. Někdy měl své světlé chvilky, když jsme byli na zahradě, že si přišel "hupsnout" na klín a mazlil se. Totálně vzaly za své pravidelné denní rituály a my v obavě, aby nám chudinka nehladověl, začali jsme mu misky dávat ven. Pokud byl někde spatřen a měl náladu na hlazení, byl odlapen a my vzápětí nesli domů vzpouzejícího se kocoura, který trucoval u dveří, že chce okamžitě ven, že v tak příšerné společnosti nebude ani minutu. Jeho krásný načechraný kožíšek postupně ztrácel na čistotě. Kdo ví, kde lezl... Občas měl plný kožich svízele a jiné chamradi, čumák špinavý, o tlapkách ani nemluvě. Pouze za špatného počasí byl ochoten přijít a být doma, ale pokud Miki na něj začal dorážet a honit ho, bylo okamžitě zle, a tak i za deště zůstával venku a nepřišel ani na zavolání.

Zřejmě abychom viděli, jaký to je hrozný chudák a jak děsně trpí, začal spávat na špalku na štípání dřeva, pak přímo na dlažbě na terase a pod hlavou měl suchý drn plevele, který jsem tam večer zapomněla. Vždy ale spal tak, aby byl pohledem z domu okamžitě spatřen. Nepřestávalo nás udivovat, co vše je schopen si vymyslet, abychom viděli, jak děsně ho štveme. Misky byly venku pravidelně prázdné, ale zda je vyjídal Fousek nebo někdo z okolních kočičáků, to nevíme. Tak to šlo den za dnem. Pomalu jsme se začali smiřovat, že se z něj stane čistě venkovní kocour a manžel už promýšlel výrobu venkovního zatepleného pelíšku.

Nadešel čtvrtek 24. 7., kdy měl Fousek jednu ze svých lepších nálad. Povaloval se na terase a nechal se pohladit a já jsem zjistila, že má u očiček hnis. Zase zánět spojivek. Na nic jsem nečekala, zavolala mladšího kluka, který byl doma, ať jde Fouska chytit, ode mě by se nenechal. Chytila jsem Mikiho, který ten den měl termín očkování, a vyjeli jsme směr veterina. Kočičáci kupodivu v autě ani nepípli. Fousek viditelně zkrotnul, když ho vet vyšetřoval. Vypadal jak kočka baskervilská. Kapali mu nějakou kontrastní látku do očí, bylo podezření, že tam má nějaký vřídek či co. To se naštěstí nepotvrdilo. Dostali jsme kapky, doporučení, aby byl Fousek týden doma a navíc dobrou radu, ať týdenní „nemocenskou“ využijeme k tomu, aby byli kocouři co nejvíce spolu. Přijeli jsme domů a šoupli je oba do jedné místnosti, kam jsme jim předtím nanosili jídlo, pelíšky, WC atd. Otevřeli přepravky a vysloveně z místnosti utekli a zabouchli dveře. S obavami jsme čekali, že se ozve řev, jekot – NIC, byli jako pěny. Puštěni byli až ráno, kdy vypochodovali jako jeden kocour:-). Takový obrat jsme nečekali. Každý den se jejich vztah o chlup zlepšoval. Fousek si jako vzorný pacient nechal ochotně kapat do očiček. Začal se zase mazlit a nechal si vyčesávat kožíšek. 28. 7. spolu s Mikim dokonce usnuli na jedné posteli. Měli jsme ohromnou radost.

29. 7. Fousek při procházce po zahradě utekl. Nechala jsem ho malou chviličku bez dozoru. Ležel netečně v kšírách, přivázaný na vodítku v košíku na terase. Stačil mžik, kdy jsem mu šla pro vodu. Pro mě záhadným způsobem kšíry svlékl a byl v trapu. Zase mě dostal. Jako kdybych nebyla z minulosti poučená, co umí!!!! Přišel se asi za hodinu podívat na terasu, ale dovnitř do domu už jsem ho nenalákala ani na šunku. To tak, abych ho zase zavřela, když si dopomohl k lítání. Utekl. Pak jsem ho ještě zahlédla na louce pod naším domem. Byl tam s dalším kočičákem, skoro kopie Mikiho. Když jsem na Fouska zavolala, začal toho druhého honit, po mě se ani neohlédl. Navečer se vrátil domů, dělal jakoby se nic nestalo a rovnou se hrnul k misce. Možností být zase volně venku, ale zřejmě naprosto přehodnotil svůj vztah k Mikimu a zase máme doma syčení, mručení, packování. I když bych to viděla spíš jako hru na "paci, paci", drápy nevytahují ani jeden.

5. 8. s odstupem dalšího týdne - docela se tolerují, i když Fousek je občas jak hodně nerudný děděk:-)). U jídla jsou naprosto v pohodě. Pokud ho Miki neprovokuje, tzn. neloví ho, neskáče po něm, nehoní ho apod., nechá ho Fousek vedle sebe i sedět nebo ležet. Chce to čas a trpělivost:-))) Tak nám držte palce:-)Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+12 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum20. srpna 2014 12:13

Držíme moc a moc packy, aby byli kamarádi.

Radava
KocouřákRadava  Datum13. srpna 2014 19:53

My o sbližování koček taky víme své... není to jednoduché. Zvlášť u nás, kde je koček víc, je každá další mnohem hůř přijímaná. No, snad i u nás bude do vánoc klid... Přeju vám, aby to u vás proběhlo mnohem rychleji.

LuckyL
KocouřákLuckyL  Datum13. srpna 2014 9:17

Vyezerá to, že pomaly ale isto to k dobrému spolunažívaniu speje. Držíme tlapky naďalej, vám aj ostatným zbližujúcim sa prírastkom v rodinách. :-)
Naša dvojka sa dala dokopy tak pozvoľna, v denníčkoch je to popísané, plynulo sa zmenilo aj postavenie, kedy zo začiatku mala navrch privandrovaná staršia Eliška (ktorá zo začiatku navyše chránila vlastné mačiatka) nad mačaťom a potom ju prerastený Gino začal dávať na lopatky, a ona skromne uznala, že je väčší a silnejší. :-)

Betynka MacDonaldová
KočičákBetynka MacDonaldová  Datum12. srpna 2014 21:20

Ahojky paničko od Fouska a Fousku a Miki, moje dvounohá se teda trochu smála ... ale myslíme si obě, že to je všechno na dobré cestě, a to díky vaší veliké trpělivosti, protože je máte rádi !! A už je vidět pokrok, ono to půjde, sice trošku pomaleji, ale půjde, moc vám všem držíme tlapky a myslíme na vás klucí skorosousedský :-)))))))

Ája0804
KocouřákÁja0804  Datum12. srpna 2014 9:16

Moni, díky za tip. Zkusím Feliway koupit, třeba to pomůže:-))

Moni
KocouřákMoni  Datum12. srpna 2014 0:34

Koukám, že u nás proběhlo to sbližování ještě docela pohodově, když trvalo asi jen 3 týdny. Strašně moc ale pomohla Feliway do zásuvky - na tu nedám dopustit. Jakmile jsem ji nasadila, kočky byly jako vyměněné. Držím palce kocourkům, aby se začali mít brzo rádi a Vám, ať máte doma konečně klid a pohodu.

Micubiši
KocouřákMicubiši  Datum11. srpna 2014 20:11

U vás je to určitě na dobré cestě, u nás to snad do vánoc bude taky lepší. Dávala jsem tomu čas do konce prázdnin, ale to jsem byla hodně optimistická. Jedeme desátý týden.

Betty
KocouřákBetty  Datum11. srpna 2014 8:06

Vydržte, opravdu to chce čas. Oni ti "smetáčci" velmi dobře vědí jak na nás a deptají nás až povolíme. Když jsem si přinesla domů Jess, vypadalo to docela mírumilovně. Žádné velké scény. Ale Wyuška se dočista změnila. Přestala se mazlit, přestala se s námi kontaktovat, dávala nám jasně najevo, že tohle si teda nezasloužila. Trvalo jí celý rok, než se vrátila zpátky ke svým návykům, k našim společných chvilkám, k mazlení v posteli atd. Takže vydržte, ono to dobře dopadne. Letos se asi hodně těšíte na zimu co? Vy a naše Jess :-) Aby byla pořádná kosa, hodně sněhu a Fousek nemohl ven :-)

Karolína + MZR
KocouřákKarolína + MZR  Datum11. srpna 2014 3:48

Nevím z jakého depozita byl malý kocourek, ale tohle by se stát nemělo a určitě bych depozitum nahlásila.
Mám mezi depozitářkami spoustu kamarádek a vím, jak vymazlené kočky od nich jdou do nových rodin. Zdravé, očkované, čisté! Nikdy by si žádná z nich nedovolila předat kotě, které by bylo nemocné a s problémy.

Karolína + MZR
KocouřákKarolína + MZR  Datum11. srpna 2014 3:45

Držím palce, ale ono to dopadne dobře.
Já opět musím opakovat již párkrát napsané: jsem šťastná, že kožíšci si tak skvěle sedli hned od počátku. Melíšek přijal Zrzínka, oba pak přijali Ríšu a všichni tři bez problémů akceptovali Bělinku. Žádné neshody, žádné rozbroje, žádné syčení, sekání packami...... od počátku soužití byli v pohodě.
Děkuju kluci a holčičko, ušetřili jste mi hodně trápení, jak tak čtu příběhy ostatních.

Matylda 2
KocouřákMatylda 2  Datum5. srpna 2014 23:35

Ajajaj, neuvěřím, jak mi Fousek připomíná Matyldu... totálně... chováním, projevy... nový kocourek vydržel u nás doma 10 dní... po 7 dnech Matylda vylezla na skříň a rozhodla se umřít... fakt... nejedla, nepila, nevylučovala, já v noci nespala ona fakt neslezla... když neslezla ani 10.den, psychicky jsem to nevydržela... Navíc malý kocourek byl nemocný, měl svrab, srajdu, vyloženě neprospíval - paní z depozita mi zatajila jeho pravý zdravotní stav a když jsem ho vracela, dělala scény... do 3 měsíců umřel na kočičí nemoci... Matylda se pak rok léčila ze zánětu ze svrabu, který měl kočičák... Tak jsem jí slíbila, že už se žádný další kočičák nebude konat... Ale vám držím palce, mooooooooooc.

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum5. srpna 2014 21:59

Někdy i nemoc může být dobrá :-) Škoda, že se to zas trošku pak obrátilo, ale chce to prostě čas.
Moc držím pěsti :-)

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (33x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2022 (31x)
5
Kočičí jména (26x)
6
Creepy kočky: Pohodové Vánoce (26x)
7
Jak podávat léky a měřit teplotu (23x)
8
Antikoncepce u koček (21x)
9
Jak se vyznat v PP (21x)
Reklama

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top