Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se! Registrací souhlasíte s podmínkami používání.
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahrává se...

Nové bydliště a psí seznamka

Datum10. prosince 2015  |  AutorHaniK  |  Zobrazení celkem/dnes7 494x / 1x

Ahoj kočkomilové,

minulý čtvrtek jste se dozvěděli, jak jsem najednou měla tříčlennou kočičí smečku. Dnes to bude o převratných změnách v naší rodině, jak jsem to snášela já, jak to snášela smečka a co na to pes.


Ty nahoru asi nemůžeš...
Ty nahoru asi nemůžeš...


Jak se říká, člověk míní a život mění. Tři a půl roku jsem bydlela v panelovém bytě se svým manželem a najednou se stalo to, co se někdy stává. Odmilovala jsem se a zamilovala se do někoho jiného.

Věděla jsem, že musím nějak začít řešit zvířecí situaci, ale popravdě, vůbec jsem nevěděla, kudy kam. Hlavním cílem bylo, abych našla pro naši smečku (v té době už jsem věděla, že „adoptuju“ i bíglici) vhodný domov.

Pokud jste někdy někdo hledal byt s více zvířaty, víte, jak je to těžké. Majitelé obvykle nechtějí mít nic společného s tím, aby nájemníci měli domácího mazlíčka. V hodně případech se tomu ani moc nedivím. Z cizího krev neteče a přiznejme si to, pokud si to člověk neumí pohlídat, zvířátka jsou často demoliční četa. Co mají ale dělat lidi slušní, kterým z časového důvodu teče do bot?

Skoro bývalý manžel mi dal třítýdenní ultimátum. Do posledního dubna prostě musím být odstěhovaná. Do toho všeho se několikrát zmínil, že co když si bude chtít nechat kočky. Pokaždé mě z toho polil studený pot. Vždyť se o ně nikdy moc nestaral. Kočky i kocour byli čistě moji. Ale holky jsou nalezenci a neměla jsem na ně žádnou smlouvu. Na kocoura Plámu naštěstí ano – z útulku. Byly to tři týdny stresu, kdy jsem v nejhorších vizích viděla, jak se do bytu pro kočky dobývám spolu s policií, protože bych se svých zvířat nikdy nevzdala. Jen díky příteli a rodině, která mi byla neskutečnou oporou, a tímto jim děkuji, jsem dokázala přemýšlet logicky. Před manželem jsem dělala hrdinku a prohlašovala, že pokud si kočky nechá, tak co mi zbude s tím dělat? Tato taktika byla nejúčinnější. Dva dny před odstěhováním se mě manžel zeptal, kdy si kočky odvezu, a mně spadl kámen ze srdce.

Postelová scéna
Postelová scéna

S bytem jsme měli neuvěřitelné štěstí. Rozhodila jsem sítě a ozvala se mi kamarádka, která se zrovna taky stěhovala. Tímto i jí veřejně strašně moc děkuju. Nejen, že nám přenechala byt, kde naše zvířata vůbec nevadí, ale prakticky nás i odstěhovala. Za to jí nikdy nepřestanu být vděčná.

A tak nastal den D a hodina H, kdy po převezení všech věcí, jsem si přišla pro kočky a kocoura. Protože to všechno probíhalo stylem – škatulata, hejbejte se – tak jsme stihli přemístit autem ježka a šneky, ale pro kočičí osazenstvo jsem musela tramvají.

V bytě mě přivítaly šestery nadšené oči, že už TO teda přišlo. Jak všichni nesnášeli cestovní přepravku, tak tehdy nic nenamítali ani vůči tomu, že z technických důvodů musí být všichni tři v jedné. Sice velké, ale prostě jen v jedné. Protože už v dubnu vážili dohromady dobrých deset kilo, musela jsem si při chůzi často dávat přestávky, takže se nám trasa pěkně prodloužila. Ale smečka ani nemukla. Asi cítili, že v mých stresech mě podpoří nejlépe solidárním mlčením.

Na zastávce jsme byli atrakcí číslo jedna. Minimálně tři lidé se mě ptali, jak jsem je dokázala vycvičit tak, že jsou hodní i při cestování. A na to jsem říkala jen: „Oni vědí, že bude líp.“

Což jsem se trochu spletla. Nejtěžší část kočičího života měla nastat teprve ve chvíli, kdy se začali sžívat se psem.

Ve starém bytě jsem sice bíglici Ebby dvakrát přivedla, aby se na sebe aspoň podívali, ale nesetkalo se to s pochopením. Plamík zmizel neznámo kam, Vločinda prskala ze všech výškových koutů a Sazinka sice zůstala na zemi a byla tiše, ale nevím, jestli to nebylo spíš z toho důvodu, že měla infarkt.

A Ebby štěkala a s nadšením ve stylu ladné hrošice skákala kolem. Jak toto dát dohromady?

Nové bydliště. Kočky zavřené v jedné místnosti, pes v druhé. My s přítelem vprostřed a přemýšleli jsme. Pak mi něco seplo v hlavě a řekla jsem: „Hele, kočky a kocoura jsem taky seznámila tak, že jsem je prostě dala dohromady a - srovnejte se. Tak to uděláme taky tak a nějak se popasují. Snad.“

Kámoši
Kámoši

Nejlépe se v té mele zorientovala Sazinka. Pochopila, že když se bude pohybovat pomalu, pes si jí nebude moc všímat. Taky se určitě nechtěla vzdát svého oblíbeného místa na spaní – v mých nohách, které bylo psem ohroženo, takže o tu jsme strach neměli.

Plamča byl vykulený. Jako vždycky. Před psem dlouho utíkal a vrčel. A pak se to najednou obrátilo a pes zdrhal před Plámou. Nejdřív Pláma zkoušel, co si může k Ebby dovolit. Protože Ebbynka je duše naivní, brala to všechno jako hru. V té době už věděla, že na kočičí smečku se musí s citem, takže žádné dupání po kočičích tělech. Toho Pláma využil a narostl z kotěcího věku do věku vůdce smečky. Jak psychicky, tak fyzicky. Pokud si dnes myslí, že se děje nějaké bezpráví, jde potrestat sekancem psa.

Kotě si hraje s Plámovým ocáskem? Jde dát psovi přes nos.

Pláma nedostane šunku? Jde dát psovi přes nos.

Vločka vleze do mokré sprchy a je naštvaná? Pláma jde dát psovi přes nos.

Popravdě si myslím, že je Ebby tak trochu šikanovaná.

Největší problém s Ebby měla Vločinda. Víc jak měsíc odmítala vylézt z jedné místnosti a na nás všechny se chodila tajně dívat jen v noci. Ale lákadlo postele bylo silnější a postupem času si na psa zvykla. Vločinda byla vždycky rozhodně nejukecanější z našich koček, a tak odposlouchala i naše povely. Dnes umí vcelku dobře napodobit „ně, ně“, když za ní Ebby jde, a taky „ně-chhej-měmě“, to když ji pes dohoní a chce ji očuchat.

Pokud by vás zajímalo, co na kočičí smečku pes, který nikdy dřív s kočkami do styku nepřišel, tak to bylo vcelku lehké. Adrenalin Ebby určitě pár dní klokotal žilami, ale pak si zvykla, že všude v bytě je nějaká kočka, a smířila se s tím. Dokonce natolik, že sama si určitě občas přijde jako kočka. Ukradla si všechny kočičí hračky pro sebe, nejvíc miluje ty se šantou, a vyvalovat se labužnicky na sluníčku je nejoblíbenější disciplína.

Jen těžko snáší, že křičíme – nééé, na polohu kočičky nééé - když se nám hodlá nastěhovat na klín. Však kočky nám na klíně taky leží, ne?


Počátek Gryntpeace
Počátek Gryntpeace


Za týden vám zase napíšu. Tentokrát o tom, jak jsme přišli ke kotěti Flekoušovi a tím bude představení naší smečky kompletní.
Tagy ?

HaniK a smečka


Obsah se nahrává...


Sdílejte!  |  O sdílení
Sdílet přes e-mail Sdílet na Facebooku Odeslat pomocí Facebook Messengeru Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
Související Kočkočtení >

Nové bydliště a psí seznamka

Ahoj kočkomilové, minulý čtvrtek jste se dozvěděli, jak jsem najednou měla tříčlennou kočičí smečku...

11
  |  Počet zobrazení7 494x
Datum10. prosince 2015

Jak se nám v bytě ukázal Flek

Ahoj kočkomilové, od minulého týdne víte, že k naší smečce přibyl pes a přestěhovali jsme se do nového...

11
  |  Počet zobrazení7 012x
Datum17. prosince 2015

Vánoční speciál aneb „Máš na to koule?“

12
  |  Počet zobrazení7 135x
Datum24. prosince 201511 komentářů

Pro přidání komentáře se prosím přitlapkujte.

Ludmila Vostrá
KocouřákLudmila Vostrá  Datum29. dubna 2019 19:33

Já jako estét nejvíc oceňuji, že je máte krásně vybrané, bílá, černá a zrzavá spolu s tou hnědou fenou, no paráda!

Karla z Končin
KocouřákKarla z Končin  Datum10. prosince 2015 16:52

Pěkné povídání. Je super, že jste se tak sžili :-)

gwen
Kocouřákgwen  Datum10. prosince 2015 9:52

.-o)))
Musím říct, že s tím přišel můj osmiletý syn ze školy a řiká:" Mami, spolužačka o přestávce nemá nic lepšího na práci, než že se nahne a pouští slinu."..
Takže odteď už víme, že je to gryntání...o)))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum10. prosince 2015 9:47

Gryntání = slintání. :-D Podle psa a nejvíc to vyjadřuje tato půjčená fotka. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205130611056536&set=p.10205130611056536&type=3&theater

gwen
Kocouřákgwen  Datum10. prosince 2015 9:44

.-o)
Hani a řekněte nám, prosím, co přesně vyjadřuje slovo Grynt??.o)))

HaniK
KocouřákHaniK  Datum10. prosince 2015 9:32

Díky. :-)

gwen, my jsme s mužem bez auta a i bez řidičáku, takže je to občas sranda. Holt si umíme komplikovat život.

Nejvíc vtipné jsou cesty z Brna do Karlových Varů. Tam musíme vlakem i se psem. Kočky naštěstí zůstávají doma.
Občas je to o hubu, občas je to sranda, ale atrakce jsme vždycky, protože psice vyžaduje ležení na klíně.

Reda
KocouřákReda  Datum10. prosince 2015 9:22

Moc hezké. Už se těším na pokračování.

marcelab
Kocouřákmarcelab  Datum10. prosince 2015 8:37

Moc hezké vyprávění. Hlavně že to všechno dobře dopadlo a jste teď všichni spokojení.

gwen
Kocouřákgwen  Datum10. prosince 2015 8:21

Tedy stěhovat se nebo cestovat takhle veřejnou dopravou?
Jste dobrá!!.-o))
To, že se takhle suprácky sžili je parádní.
Moc hezky jste to sepsala!!.-o)

HaniK
KocouřákHaniK  Datum10. prosince 2015 7:17

Myslím, že u nás platí to, že jsou navázané spíš na mě. :-) A tím, že jsou čistě domácí a vůbec venkovní, tak tohoto přesazení jsem se nebála vůbec.

Asi to tak v klidu bylo i tím, že byli naučení, že je jednou za rok hlídají mí rodiče o sto kilometrů dál.

Ale je fakt, že mám obecně na zvířata "šťastnou ruku". :-)

Jinak díky. :-)

viera
Kocouřákviera  Datum10. prosince 2015 6:55

peknučké..zaujímavé..a pekné fotky aj kreslene obrázky :)..ja by som sa bála,aby sa mačičky nejakým spôsobom nedostali von a nezdrhli späť do starého bydliska..teda ak platí to,že pes je naviazaný na pána a mačka na dom..

Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)
2
Jak se vylepšuji! (12x)
Předchozí od autorky

Proč byl Pláma oholený

HaniK a smečka

Bude tohle NEJ fotka měsíce září?

...
Máte fotku svého kočičáka? Právě máte možnost ji do soutěže NEJ fotka nominovat!

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?

Registrujte se!

Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.

Reklama

Modrý kocouř.cz (c) 2023

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube

Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?

Top