Modrý kocouř.cz
Prvně
s kocouřem
Péče
o kocouře
Zdraví
kocouře
Praktické
rady
Doporučená
literatura
Diskusní fóra
a povídání

Inzerce
Soutěže Akce Příběhy
a články
Kocouřovy
různosti
Kočkologické
muzeum
Kočkoalba
a galerie
Zlatá
kniha koček
Kočičí
deníčky
Odkazy
CZ & SK
 Kočičí deníčky

 Nový záznam

 Ostatní

 Reklama

 Nevíte si rady?
Nápověda

V případě jakýchkoliv problémů nebo dotazů nám prosím
e-mňauněte.

Kočičí deníčky: Novinky
Nápověda


Obsah nápovědy
Co to jsou kočičí deníčky?
Jak začít?
Jaká jsou pravidla?
Jak jsou deníčky uveřejňovány?
Jaké je heslo pro vkládání záznamů?
DeníčekEXTRA - deníček do osobních stránek
Další informace


Co jsou to Kočičí deníčky?
Každá kočička zažívá spousty malých dobrodružství. Kočičí deníčky na těchto stránkách jsou místem, kam je možné, nejlépe s pomocí dvounožců, to nejzajímavější zaznamenat.

Kočičí deníčky jsou částí stránek Modrého kocouře.cz, která je přímo napojena na Zlatou knihu koček. Každá kočička, která je ve Zlaté knize, může mít svůj deníček.


Jak začít
Pokud má Vaše kočička stránku ve Zlaté knize, klikněte na položku Nový záznam v menu vlevo a deníček se společně s prvním záznamem vytvoří. Pokud kočička stránku nemá, musíte ji do Zlaté knihy nejprve přihlásit.

Poznámka: přihlašování do Zlaté knihy je schvalováno administrátory, není online. Platí, že kočička je přidána maximálně do dvou týdnů, ve většině případů ovšem během několika dní.


Jaká jsou pravidla?
Deníček slouží výhradně pro zaznamenávání kočičích příhod, zážitků, krátkých příběhů. Do deníčku nepatří žádná reklama ani cokoliv, co by odporovalo dobrým mravům.

Technicky, v deníčku nejsou povoleny jakékoliv značky jazyka html.


Jak jsou deníčky uveřejňovány?
Deníčky jsou okamžitě po přitlapkování zveřejněny v deníčku příslušného kočičáka. V přehledu nových záznamů a na úvodní stránce jsou uveřejněny až po kontrole administrátory, tj. maximálně do dvou týdnů, zpravidla ovšem do druhého dne.


Jaké je heslo pro vkládání záznamů?
Heslo pro vkládání záznamů do deníčku je stejné jako ve Zlaté knize. Pokud jste ovšem přihlášeni do Diskusních fór a jste ke své kočičce přitlapkován jako její dvounožec (přiřadit dvounožce v nastavení), můžete deníčky přidávat bez zadávání hesla. Příslušný odkaz pro přidání nového záznamu najdete potom v menu vlevo.


DeníčekEXTRA - deníček do osobních stránek
Pokud má Vaše kočička své osobní stránky, nebo pokud máte stránky Vy a chcete v nich mít deníček, který si Vaše kočička píše, využijte DeníčekEXTRA. Za deset minut si snadno vytvoříte stránku, která bude odpovídat designu Vašeho webu a která bude mít všechnu funkčnost Kočičích deníčků tak, jak je znáte z Modrého kocouře.cz. Deníčky se budou zobrazovat zároveň zde a na Vašich stránkách, nové záznamy se vkládají ze stránek Modrého kocouře.

Získáte jednoduše následující:
- snadné vkládání záznamů do deníčku,
- automatický obsah deníčku,
- možnost listování jednotlivými záznamy
a to vše v kabátku Vašich stránek.

Deníček můžete do svých stránek vložit dvojím způsobem:

1. Deníček bude jako zvláštní stránka. V těchto případech Vám doporučujeme využít hlavičku a zápatí stránky k umístění odkazu na Vaši domovskou stránku nebo i na další tak, jak je to na celém Vašem webu obvyklé. Usnadníte tak návštěvníkům orientaci. Adresu této stránky najdete na stránce s nastavením.

2. Deníček můžete vložit do iframe a celé zakomponovat do vlastní již hotové stránky. Kód potom může vypadat například takto:

<iframe src="http://www.modrykocour.cz/diary-osobni.php?cid=XXX" frameborder="0" width="400" height="1000"></iframe>
Červeně označenou položku nahraďte číslem Vaší kočičky ve Zlaté knize.

V případě, že budete potřebovat jakoukoliv pomoc, prosím, e-mňauněte nám.

Služba DeníčekEXTRA je poskytována zdarma. V případě porušení pravidel (viz výše) si Modrý kocouř.cz vyhrazuje právo službu zablokovat.


Další informace
Pokud máte jakékoliv otázky ke kočičím deníčkům nebo hledáte další informace, prosím, e-mňauněte nám.